Bir devir kapandı..

WunderLost

Yaprak döker bir yanımız, bir yanımız bahar bahçe
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
24 Mart 2020
6.462
23.698
28
Herkese merhaba, 1,5 yıldır süren ilişkimin son noktasını dün itibariyle koydum. İçinde benimde onunda bir çok hatası olan bir kısım anı kaldı elimde sadece. Mümkün olduğunda özet geçmeye çalışacağım.

Eylül 2019'da ilişkimiz başladı. Kendisiyle bir flört uygulamasında tanıştım. Bana anlattığına göre bir evlilik yaşamış ve eski eşi onu aldatmış, çevreye sürekli borç takmış ve kapıya alacaklılar dayanmış(!). Sonrasında travma yaşadığı, hastanede tedavi gördüğünü ve travma sonrası stres bozukluğu ve amnezi olduğunu söyledi. Yaşadığım şehire yaklaşık 2 yıl önce taşınmıştı. Anlatımına göre günü birlik ilişkiler çok yaşadığını, geçmişte olan bazı sevgililerinin onu aldatanı mı dersiniz, parası için kullanmaya çalışanı mı dersiniz örnekleri bitme sebeplerinin hep böyle olduğunu söyledi.

İlişkimizin "iyi" olan her döneminde çok uyumluyduk, birlikte çok eğleniyorduk


3. ay:
Bir kafede otururken, konu nerden açıldı bilmiyorum whatsappını açıp al bak istersen vs gibi birşeyler olmuştu. Kendi kendine attığı bir mesajı gördüm onu açtım sadece ve flört uygulamasına ait bazı profillerin linklerini kendine atmış. Bunları attığı tarihler ise bizim ilişkimizin olduğu anlardı. Çok sinirlendim kızdım ama hatırlamıyorum gerçekten bilmiyorum vs dedi. Unuttuk gitti sonra.

4. ay:
Annesiyle tanıştırdı. İş yerindeki tüm arkadaşlarıyla tanıştırdı. Ama o sürece dek ara ara buhrana girdiğini sokağa bile çıkmak istemediğini konuşmak bile istemediğini söylüyordu.

5. ay:
14 şubatı birlikte geçirdik çok eğlendik. O gün bana "annenle tanışmak istiyorum" dedi. Ertesi gün onun evindeydim, kendisi kursa gitti ve ben evde gelmesini bekledim. Ancak 3. ayda yaşanan olaydan dolayı şüphelerim vardı yine de içime sinmiyordu. Bilgisayarını kullanıyordum ve geçmişine baktım. 14 şubat gecesi başka bir flört sitesine girip, profillerde gezdiğini gördüm. Geldiğinde sordum, ben geçmişine baktım diye bana kızdı. Tamam benimle alakalı kısmı anladık peki sen neden yaptın dedim. Evet girdim baktım eşleştimde göstereyim mi dedi. Ben gidiyorum dedim gittim. Ertesi güne kadar konuşmadık,hala açıklama bekliyordum ki mesaj attım, konuşmak istemiyorum şuan dedi. Bir kaç gün sonra görüşelim mi dedi. Tam hazırlandım yola çıktım belirlediğimiz saatte buluşmak üzere yoldayken mesaj attı. "Çok kötüyüm daraldım nefes alamıyorum yola çıkıcam. Ben galiba evlenmek istemiyorum o yüzden yaptım. Senin önünü kapamak istemem herşey için teşekkür ederim" gibi bir mesaj. Onu aradım inanamadığımı söyledim vs derken beni engelledi heryerden bitti. Annesine haber verdim attığı mesajı gönderdim. Ben ise sonrasında ona ara sıra sms atmaya başladım böyle biter mi yüzyüze konuşmamız gerekmez mi bir mesajla olacak iş mi diye. Sonraları ise buhranda olduğunu tssb sebebiyle diye düşünüp sanki onun psikoloğuymuşum gibi senin yanındayım birlikte atlatıcaz demeye başladım. Haklıyken resmen yalvaran taraf oldum. Ayrılık 2 hafta sürdü, sonrasında engelleri kaldırıp bana mesaj atmaya başladı, intihar ettiğini ama suçlu ben olmadığımı, benimle konuşmak istediğini söyledi. Kimse var mı hayatında beni seviyormusunlarla birlikte ertesi gün görüşüp barıştık. O hafta sonu tatile gittik ve annemle tanıştırdım.

7. ve 8. ay:
Pandemi döneminde memleketine annesinin yanına gitti, yine o dönemde yapamayacağını, "benden eş koca sevgili baba olmaz" diyip yine terketti. Ama ben çok akıllıyım ya (!) hala senin yanındayım bu süreçleri birlikte atlatıcazlarla iletişim kurmaya çalıştım. Mayıs sonuna doğru evine döndü, bir kez görüştük,"korkularım vardı, çok sıkıştım, gelecekten korktum" gibi gibi şeyler söyledi. Ancak bir kaç gün sonra yine aynı şekilde "lütfen zorlama beni görüşmeyelim biraz rahat bırak" dedi. Haziranın ilk hafta iletişim kurduk birden barışmadan yine tatile çıkmaya karar verdik. Ne bir özür ne de başka birşey yok. Tatile çıktıktan 4-5 gün sonra yolda bana evlenme teklifi etti, tekliften önce ise geçmişten korkuları olduğunu bu süreçte bunları düşündüğünü ve bana çok aşık olduğunu farkettiğini ve evlenmeye karar verdiğini söyledi. Hani sanki tüm buhranlarından kurtulmuş ve düzelmiş gibi. Kabul ettim. Akrabalarına götürdü herkesle evleneceğim insan diye tanıştırdı.

11. ay:
İsteme oldu nişanlandık aileler çok uyumluydu. Geçmişe dair hiç bir sorunumuz kalmadı. Bundan sonra eşyalarımızı aldık evi düzdük sayılırdı çok az eşyamız kalmıştı ocak sonu evlenmeye karar verdik.


14. ay:
Benim yüklü miktarda borçlarım vardı. Bunları ödüyordum. Ondan bugüne dek asla bununla alakalı parada istemedim yada tatile vs bile gittiğimizde asla ona bırakmadım her masrafta mutlaka bende katıldım. Borçlarımın bir kısmından haberi vardı ama hepsini söylememiştim. Kendisi sıklıkla borçlarını dile getirip şöyle yaparız böyle öderiz vb. şeylerle alakalı planlar yapıyordu evlenince diye. Geçmişteki yaşadıklarımızı unutamadığım için bu sebeple yine bırakıp gideceğini düşünüp borçlarımın devamını söylememiştim kendisine de aileme de. Telefonuma gelen bir banka smsi ile öğrendi ve işler çığrından çıktı. Direk nişan attı ve benden maddi istikrar sağlamamı ve bütçe kurmayı bilmemi borçlarımı kapatmak için plan kurup uymamı ve ona göstermemi istedi.

15,16 ve 17. ay:
Nişan attık, görüşmedik, ama ben her ay ona maaşımı aldığımda borçlarıma nasıl ödediğimi planımı vs belirterek haber verdim. Bu süreçte saçma şeylerde yaşadık onun saçma sapan cümleleri. Ailem borçlarımı öğrenince yardımcı oldu ve baya yüklü miktarda para verdiler. Ona bile ayrı kızdı neden sen yapmadın onlar verdi diye. Bu süreçte yüzyüze 2 kez görüştük ve ikisinde de sevgili gibiydik. Hala beni çok sevdiğini düzeleceğini güvenmek için zamana ihtiyacı olduğunu ama ona güvenebileceğimi bırakmayacağını söyledi. Annem ve ablamda onunla görüştü çünkü çeyizler evde duruyordu ve bir karar verilmesi gerekiyordu artık tamam mı devam mı diye. Onlara da beni çok sevdiğini aşık olduğunu evleneceğimizi bana çok güvendiğini ve onu asla aldatmayacağımı bildiğini emin olduğunu vs söyleyip inandırdı.

2 hafta önce tüm borçlarımı bitirdim ve ona da gösterdim.

Ancak 1 hafta öncesine kadar bana da bazen mesaj atıp özlediğnii söyleyen, her gördüğünde aşık olduğunu söyleyen adam, bana karşı duygularının değiştiğini ve artık bitirmek istediğini söyledi ben ona mesaj attığımda mesajla söyledi. Ancak bu meseleyi bu kadar büyütme sebebim belki de benim korkularımdı, mutluluğumun kaynağı olduğun için teşekkür ederim dedi.
Dün görüşmeye gittim yüzükleri verdim. Ancak o an bile hala benimle alakalı detaylarla ilgili şeyler söylemeye başladı sanki düşünüyormuş gibi. Mesela sıcak içecekleri soğutarak içiyorum genelde su koyayım mı demeler, sen aç içersin küçük bardağı sana vereyim demeler. Evde sigara içilmesini istemiyordum evlenince oturacağımız evde ve o şuan o evde oturuyo, çok çalıştığım için evde içmeye izin verdim falan dedi. Kendi memleketine taşınmayı düşündüğünü söyledi, bugün akşamda dışarı çıkıcam vs dedi durdu. Muhabbet etmesine gerek yoktu bir beklentim yoktu sadece madem aylardır ayrılmak yada devam etmek konusunda düşünüyosa bana yada aileme umut verici şeyleri, hala evlenmek istediğnii yada sevdiğini söylememsi gerektiğini söyledim. Ben yanlış yapmışım o zaman gibi gayet basit bir cevapla geçirdi. Toplantısına dönmesi gerekiyordu, istediğin kadar kalabilirsin ben toplantıya geçiyorum dedi. Yok durmicam hazırlanıp çıkıyorum bende dedim ve hiç birşey demeden hazırlanıp çıktım.

Numarasını sildim, sosyal medyadan engelledim. Sonrasında bana mesaj atmış silmiş. Sormadım.


Balık baştan korkar misali herşey daha ilk zamanlarda belliyken ben inatla devam ettirmek için çabaladım, hata yaptı görmedim, affetmek için bile kendim bahaneler ürettim. Kendim ettim kendim buldum.

Kendime en çok kızdığım şey ise hala onu özlüyorum, keşke devam edebilseydi düzelseydi herşey diyebiliyorum. Ama artık istemiyorum
Bu hikayede tek güzel taraf borçlarınız bitmiş
 

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-10-2021

Hamileliğimin 20. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 146 gün kaldı.

Bugün bebeğinizin boyun dibi bölgesinde, göğüs kemiğine doğru, kasık ve üretra (idrar yolu, vücuttaki idrarın dışarı atıldığı tüp) yakınlarında ısı üreten kahverengi yağlar oluşmaya başlar. Kahverengi yağların koruyucu özelliği vardır. Bebeği soğuk ortamlarda sıcak tutar. Kahverengi yağlar yenidoğan bebeklerde olurlar. Yetişkinlerde sadece izleri kalır. Bebeğinizin boyu yaklaşık 16 cm oldu. Ağırlığı ise yaklaşık 300 gr. civarında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 320 gr. - Yaklaşık boyu : 16.4 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

muhursuzpusula

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Mayıs 2020
2.152
6.598


Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 40 Kg. ile 54 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 147 cm. Başlangıç Kilom :88 Kg. Şimdiki Kilom :79.6 Kg.

WunderLost

Yaprak döker bir yanımız, bir yanımız bahar bahçe
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
24 Mart 2020
6.462
23.698
28
Bu arada sizin de bazı psikolojik sıkıntılarınız meydana gelmiş olabilir bu ilişki sürecinde diye düşünüyorum muhursuzpusula muhursuzpusula
 

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-10-2021

Hamileliğimin 20. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 146 gün kaldı.

Bugün bebeğinizin boyun dibi bölgesinde, göğüs kemiğine doğru, kasık ve üretra (idrar yolu, vücuttaki idrarın dışarı atıldığı tüp) yakınlarında ısı üreten kahverengi yağlar oluşmaya başlar. Kahverengi yağların koruyucu özelliği vardır. Bebeği soğuk ortamlarda sıcak tutar. Kahverengi yağlar yenidoğan bebeklerde olurlar. Yetişkinlerde sadece izleri kalır. Bebeğinizin boyu yaklaşık 16 cm oldu. Ağırlığı ise yaklaşık 300 gr. civarında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 320 gr. - Yaklaşık boyu : 16.4 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

papatyabuketi

wingardium leviosaa
Kayıtlı Üye
18 Kasım 2014
2.591
2.646
Herkese merhaba, 1,5 yıldır süren ilişkimin son noktasını dün itibariyle koydum. İçinde benimde onunda bir çok hatası olan bir kısım anı kaldı elimde sadece. Mümkün olduğunda özet geçmeye çalışacağım.

Eylül 2019'da ilişkimiz başladı. Kendisiyle bir flört uygulamasında tanıştım. Bana anlattığına göre bir evlilik yaşamış ve eski eşi onu aldatmış, çevreye sürekli borç takmış ve kapıya alacaklılar dayanmış(!). Sonrasında travma yaşadığı, hastanede tedavi gördüğünü ve travma sonrası stres bozukluğu ve amnezi olduğunu söyledi. Yaşadığım şehire yaklaşık 2 yıl önce taşınmıştı. Anlatımına göre günü birlik ilişkiler çok yaşadığını, geçmişte olan bazı sevgililerinin onu aldatanı mı dersiniz, parası için kullanmaya çalışanı mı dersiniz örnekleri bitme sebeplerinin hep böyle olduğunu söyledi.

İlişkimizin "iyi" olan her döneminde çok uyumluyduk, birlikte çok eğleniyorduk


3. ay:
Bir kafede otururken, konu nerden açıldı bilmiyorum whatsappını açıp al bak istersen vs gibi birşeyler olmuştu. Kendi kendine attığı bir mesajı gördüm onu açtım sadece ve flört uygulamasına ait bazı profillerin linklerini kendine atmış. Bunları attığı tarihler ise bizim ilişkimizin olduğu anlardı. Çok sinirlendim kızdım ama hatırlamıyorum gerçekten bilmiyorum vs dedi. Unuttuk gitti sonra.

4. ay:
Annesiyle tanıştırdı. İş yerindeki tüm arkadaşlarıyla tanıştırdı. Ama o sürece dek ara ara buhrana girdiğini sokağa bile çıkmak istemediğini konuşmak bile istemediğini söylüyordu.

5. ay:
14 şubatı birlikte geçirdik çok eğlendik. O gün bana "annenle tanışmak istiyorum" dedi. Ertesi gün onun evindeydim, kendisi kursa gitti ve ben evde gelmesini bekledim. Ancak 3. ayda yaşanan olaydan dolayı şüphelerim vardı yine de içime sinmiyordu. Bilgisayarını kullanıyordum ve geçmişine baktım. 14 şubat gecesi başka bir flört sitesine girip, profillerde gezdiğini gördüm. Geldiğinde sordum, ben geçmişine baktım diye bana kızdı. Tamam benimle alakalı kısmı anladık peki sen neden yaptın dedim. Evet girdim baktım eşleştimde göstereyim mi dedi. Ben gidiyorum dedim gittim. Ertesi güne kadar konuşmadık,hala açıklama bekliyordum ki mesaj attım, konuşmak istemiyorum şuan dedi. Bir kaç gün sonra görüşelim mi dedi. Tam hazırlandım yola çıktım belirlediğimiz saatte buluşmak üzere yoldayken mesaj attı. "Çok kötüyüm daraldım nefes alamıyorum yola çıkıcam. Ben galiba evlenmek istemiyorum o yüzden yaptım. Senin önünü kapamak istemem herşey için teşekkür ederim" gibi bir mesaj. Onu aradım inanamadığımı söyledim vs derken beni engelledi heryerden bitti. Annesine haber verdim attığı mesajı gönderdim. Ben ise sonrasında ona ara sıra sms atmaya başladım böyle biter mi yüzyüze konuşmamız gerekmez mi bir mesajla olacak iş mi diye. Sonraları ise buhranda olduğunu tssb sebebiyle diye düşünüp sanki onun psikoloğuymuşum gibi senin yanındayım birlikte atlatıcaz demeye başladım. Haklıyken resmen yalvaran taraf oldum. Ayrılık 2 hafta sürdü, sonrasında engelleri kaldırıp bana mesaj atmaya başladı, intihar ettiğini ama suçlu ben olmadığımı, benimle konuşmak istediğini söyledi. Kimse var mı hayatında beni seviyormusunlarla birlikte ertesi gün görüşüp barıştık. O hafta sonu tatile gittik ve annemle tanıştırdım.

7. ve 8. ay:
Pandemi döneminde memleketine annesinin yanına gitti, yine o dönemde yapamayacağını, "benden eş koca sevgili baba olmaz" diyip yine terketti. Ama ben çok akıllıyım ya (!) hala senin yanındayım bu süreçleri birlikte atlatıcazlarla iletişim kurmaya çalıştım. Mayıs sonuna doğru evine döndü, bir kez görüştük,"korkularım vardı, çok sıkıştım, gelecekten korktum" gibi gibi şeyler söyledi. Ancak bir kaç gün sonra yine aynı şekilde "lütfen zorlama beni görüşmeyelim biraz rahat bırak" dedi. Haziranın ilk hafta iletişim kurduk birden barışmadan yine tatile çıkmaya karar verdik. Ne bir özür ne de başka birşey yok. Tatile çıktıktan 4-5 gün sonra yolda bana evlenme teklifi etti, tekliften önce ise geçmişten korkuları olduğunu bu süreçte bunları düşündüğünü ve bana çok aşık olduğunu farkettiğini ve evlenmeye karar verdiğini söyledi. Hani sanki tüm buhranlarından kurtulmuş ve düzelmiş gibi. Kabul ettim. Akrabalarına götürdü herkesle evleneceğim insan diye tanıştırdı.

11. ay:
İsteme oldu nişanlandık aileler çok uyumluydu. Geçmişe dair hiç bir sorunumuz kalmadı. Bundan sonra eşyalarımızı aldık evi düzdük sayılırdı çok az eşyamız kalmıştı ocak sonu evlenmeye karar verdik.


14. ay:
Benim yüklü miktarda borçlarım vardı. Bunları ödüyordum. Ondan bugüne dek asla bununla alakalı parada istemedim yada tatile vs bile gittiğimizde asla ona bırakmadım her masrafta mutlaka bende katıldım. Borçlarımın bir kısmından haberi vardı ama hepsini söylememiştim. Kendisi sıklıkla borçlarını dile getirip şöyle yaparız böyle öderiz vb. şeylerle alakalı planlar yapıyordu evlenince diye. Geçmişteki yaşadıklarımızı unutamadığım için bu sebeple yine bırakıp gideceğini düşünüp borçlarımın devamını söylememiştim kendisine de aileme de. Telefonuma gelen bir banka smsi ile öğrendi ve işler çığrından çıktı. Direk nişan attı ve benden maddi istikrar sağlamamı ve bütçe kurmayı bilmemi borçlarımı kapatmak için plan kurup uymamı ve ona göstermemi istedi.

15,16 ve 17. ay:
Nişan attık, görüşmedik, ama ben her ay ona maaşımı aldığımda borçlarıma nasıl ödediğimi planımı vs belirterek haber verdim. Bu süreçte saçma şeylerde yaşadık onun saçma sapan cümleleri. Ailem borçlarımı öğrenince yardımcı oldu ve baya yüklü miktarda para verdiler. Ona bile ayrı kızdı neden sen yapmadın onlar verdi diye. Bu süreçte yüzyüze 2 kez görüştük ve ikisinde de sevgili gibiydik. Hala beni çok sevdiğini düzeleceğini güvenmek için zamana ihtiyacı olduğunu ama ona güvenebileceğimi bırakmayacağını söyledi. Annem ve ablamda onunla görüştü çünkü çeyizler evde duruyordu ve bir karar verilmesi gerekiyordu artık tamam mı devam mı diye. Onlara da beni çok sevdiğini aşık olduğunu evleneceğimizi bana çok güvendiğini ve onu asla aldatmayacağımı bildiğini emin olduğunu vs söyleyip inandırdı.

2 hafta önce tüm borçlarımı bitirdim ve ona da gösterdim.

Ancak 1 hafta öncesine kadar bana da bazen mesaj atıp özlediğnii söyleyen, her gördüğünde aşık olduğunu söyleyen adam, bana karşı duygularının değiştiğini ve artık bitirmek istediğini söyledi ben ona mesaj attığımda mesajla söyledi. Ancak bu meseleyi bu kadar büyütme sebebim belki de benim korkularımdı, mutluluğumun kaynağı olduğun için teşekkür ederim dedi.
Dün görüşmeye gittim yüzükleri verdim. Ancak o an bile hala benimle alakalı detaylarla ilgili şeyler söylemeye başladı sanki düşünüyormuş gibi. Mesela sıcak içecekleri soğutarak içiyorum genelde su koyayım mı demeler, sen aç içersin küçük bardağı sana vereyim demeler. Evde sigara içilmesini istemiyordum evlenince oturacağımız evde ve o şuan o evde oturuyo, çok çalıştığım için evde içmeye izin verdim falan dedi. Kendi memleketine taşınmayı düşündüğünü söyledi, bugün akşamda dışarı çıkıcam vs dedi durdu. Muhabbet etmesine gerek yoktu bir beklentim yoktu sadece madem aylardır ayrılmak yada devam etmek konusunda düşünüyosa bana yada aileme umut verici şeyleri, hala evlenmek istediğnii yada sevdiğini söylememsi gerektiğini söyledim. Ben yanlış yapmışım o zaman gibi gayet basit bir cevapla geçirdi. Toplantısına dönmesi gerekiyordu, istediğin kadar kalabilirsin ben toplantıya geçiyorum dedi. Yok durmicam hazırlanıp çıkıyorum bende dedim ve hiç birşey demeden hazırlanıp çıktım.

Numarasını sildim, sosyal medyadan engelledim. Sonrasında bana mesaj atmış silmiş. Sormadım.


Balık baştan korkar misali herşey daha ilk zamanlarda belliyken ben inatla devam ettirmek için çabaladım, hata yaptı görmedim, affetmek için bile kendim bahaneler ürettim. Kendim ettim kendim buldum.

Kendime en çok kızdığım şey ise hala onu özlüyorum, keşke devam edebilseydi düzelseydi herşey diyebiliyorum. Ama artık istemiyorum
Hepsini okuyamadım,sıkıcı...
Çok mu takıntılısınız?
Sevgi isteğiniz, beklentiniz mi var?
Özgüveniniz nasıl?
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1894 gün geçti.

muhursuzpusula

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Mayıs 2020
2.152
6.598
Bu arada sizin de bazı psikolojik sıkıntılarınız meydana gelmiş olabilir bu ilişki sürecinde diye düşünüyorum muhursuzpusula muhursuzpusula

Evet normalde de kaybetme korkusu yaşayan biriydim. Psikoloğa gidiyorum, korkularım çok daha şiddetlendi ve panik atak başlangıcı da var.
 


Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 40 Kg. ile 54 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 147 cm. Başlangıç Kilom :88 Kg. Şimdiki Kilom :79.6 Kg.

muhursuzpusula

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Mayıs 2020
2.152
6.598
allah akıl fikir versin konu sahibine... evlenip de ürememeniz büyük şans
Hayatınız boyunca herşeye çok doğru ve harika kararlar verebiliyorsunuz ve hiç hata yapmıyorsunuz anlaşılan. Ama yorum yaparken keşke bu kadar acımasızda yapmasanız
 


Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 40 Kg. ile 54 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 147 cm. Başlangıç Kilom :88 Kg. Şimdiki Kilom :79.6 Kg.

-Alinda-

Sadece doğa, hayvanlar, ailem 💜
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
18 Ocak 2020
791
2.267
Hayatınız boyunca herşeye çok doğru ve harika kararlar verebiliyorsunuz ve hiç hata yapmıyorsunuz anlaşılan. Ama yorum yaparken keşke bu kadar acımasızda yapmasanız
bu kadar kör ve yanlış hiç olmadım, gözüm aksine hep daha açıldı. bu iş kişiyle alakalı. hata dediğiniz bir kere olur, ikincisi bile bile :)
 

Gunesinyuzu

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2021
343
540
31
Herkese merhaba, 1,5 yıldır süren ilişkimin son noktasını dün itibariyle koydum. İçinde benimde onunda bir çok hatası olan bir kısım anı kaldı elimde sadece. Mümkün olduğunda özet geçmeye çalışacağım.

Eylül 2019'da ilişkimiz başladı. Kendisiyle bir flört uygulamasında tanıştım. Bana anlattığına göre bir evlilik yaşamış ve eski eşi onu aldatmış, çevreye sürekli borç takmış ve kapıya alacaklılar dayanmış(!). Sonrasında travma yaşadığı, hastanede tedavi gördüğünü ve travma sonrası stres bozukluğu ve amnezi olduğunu söyledi. Yaşadığım şehire yaklaşık 2 yıl önce taşınmıştı. Anlatımına göre günü birlik ilişkiler çok yaşadığını, geçmişte olan bazı sevgililerinin onu aldatanı mı dersiniz, parası için kullanmaya çalışanı mı dersiniz örnekleri bitme sebeplerinin hep böyle olduğunu söyledi.

İlişkimizin "iyi" olan her döneminde çok uyumluyduk, birlikte çok eğleniyorduk


3. ay:
Bir kafede otururken, konu nerden açıldı bilmiyorum whatsappını açıp al bak istersen vs gibi birşeyler olmuştu. Kendi kendine attığı bir mesajı gördüm onu açtım sadece ve flört uygulamasına ait bazı profillerin linklerini kendine atmış. Bunları attığı tarihler ise bizim ilişkimizin olduğu anlardı. Çok sinirlendim kızdım ama hatırlamıyorum gerçekten bilmiyorum vs dedi. Unuttuk gitti sonra.

4. ay:
Annesiyle tanıştırdı. İş yerindeki tüm arkadaşlarıyla tanıştırdı. Ama o sürece dek ara ara buhrana girdiğini sokağa bile çıkmak istemediğini konuşmak bile istemediğini söylüyordu.

5. ay:
14 şubatı birlikte geçirdik çok eğlendik. O gün bana "annenle tanışmak istiyorum" dedi. Ertesi gün onun evindeydim, kendisi kursa gitti ve ben evde gelmesini bekledim. Ancak 3. ayda yaşanan olaydan dolayı şüphelerim vardı yine de içime sinmiyordu. Bilgisayarını kullanıyordum ve geçmişine baktım. 14 şubat gecesi başka bir flört sitesine girip, profillerde gezdiğini gördüm. Geldiğinde sordum, ben geçmişine baktım diye bana kızdı. Tamam benimle alakalı kısmı anladık peki sen neden yaptın dedim. Evet girdim baktım eşleştimde göstereyim mi dedi. Ben gidiyorum dedim gittim. Ertesi güne kadar konuşmadık,hala açıklama bekliyordum ki mesaj attım, konuşmak istemiyorum şuan dedi. Bir kaç gün sonra görüşelim mi dedi. Tam hazırlandım yola çıktım belirlediğimiz saatte buluşmak üzere yoldayken mesaj attı. "Çok kötüyüm daraldım nefes alamıyorum yola çıkıcam. Ben galiba evlenmek istemiyorum o yüzden yaptım. Senin önünü kapamak istemem herşey için teşekkür ederim" gibi bir mesaj. Onu aradım inanamadığımı söyledim vs derken beni engelledi heryerden bitti. Annesine haber verdim attığı mesajı gönderdim. Ben ise sonrasında ona ara sıra sms atmaya başladım böyle biter mi yüzyüze konuşmamız gerekmez mi bir mesajla olacak iş mi diye. Sonraları ise buhranda olduğunu tssb sebebiyle diye düşünüp sanki onun psikoloğuymuşum gibi senin yanındayım birlikte atlatıcaz demeye başladım. Haklıyken resmen yalvaran taraf oldum. Ayrılık 2 hafta sürdü, sonrasında engelleri kaldırıp bana mesaj atmaya başladı, intihar ettiğini ama suçlu ben olmadığımı, benimle konuşmak istediğini söyledi. Kimse var mı hayatında beni seviyormusunlarla birlikte ertesi gün görüşüp barıştık. O hafta sonu tatile gittik ve annemle tanıştırdım.

7. ve 8. ay:
Pandemi döneminde memleketine annesinin yanına gitti, yine o dönemde yapamayacağını, "benden eş koca sevgili baba olmaz" diyip yine terketti. Ama ben çok akıllıyım ya (!) hala senin yanındayım bu süreçleri birlikte atlatıcazlarla iletişim kurmaya çalıştım. Mayıs sonuna doğru evine döndü, bir kez görüştük,"korkularım vardı, çok sıkıştım, gelecekten korktum" gibi gibi şeyler söyledi. Ancak bir kaç gün sonra yine aynı şekilde "lütfen zorlama beni görüşmeyelim biraz rahat bırak" dedi. Haziranın ilk hafta iletişim kurduk birden barışmadan yine tatile çıkmaya karar verdik. Ne bir özür ne de başka birşey yok. Tatile çıktıktan 4-5 gün sonra yolda bana evlenme teklifi etti, tekliften önce ise geçmişten korkuları olduğunu bu süreçte bunları düşündüğünü ve bana çok aşık olduğunu farkettiğini ve evlenmeye karar verdiğini söyledi. Hani sanki tüm buhranlarından kurtulmuş ve düzelmiş gibi. Kabul ettim. Akrabalarına götürdü herkesle evleneceğim insan diye tanıştırdı.

11. ay:
İsteme oldu nişanlandık aileler çok uyumluydu. Geçmişe dair hiç bir sorunumuz kalmadı. Bundan sonra eşyalarımızı aldık evi düzdük sayılırdı çok az eşyamız kalmıştı ocak sonu evlenmeye karar verdik.


14. ay:
Benim yüklü miktarda borçlarım vardı. Bunları ödüyordum. Ondan bugüne dek asla bununla alakalı parada istemedim yada tatile vs bile gittiğimizde asla ona bırakmadım her masrafta mutlaka bende katıldım. Borçlarımın bir kısmından haberi vardı ama hepsini söylememiştim. Kendisi sıklıkla borçlarını dile getirip şöyle yaparız böyle öderiz vb. şeylerle alakalı planlar yapıyordu evlenince diye. Geçmişteki yaşadıklarımızı unutamadığım için bu sebeple yine bırakıp gideceğini düşünüp borçlarımın devamını söylememiştim kendisine de aileme de. Telefonuma gelen bir banka smsi ile öğrendi ve işler çığrından çıktı. Direk nişan attı ve benden maddi istikrar sağlamamı ve bütçe kurmayı bilmemi borçlarımı kapatmak için plan kurup uymamı ve ona göstermemi istedi.

15,16 ve 17. ay:
Nişan attık, görüşmedik, ama ben her ay ona maaşımı aldığımda borçlarıma nasıl ödediğimi planımı vs belirterek haber verdim. Bu süreçte saçma şeylerde yaşadık onun saçma sapan cümleleri. Ailem borçlarımı öğrenince yardımcı oldu ve baya yüklü miktarda para verdiler. Ona bile ayrı kızdı neden sen yapmadın onlar verdi diye. Bu süreçte yüzyüze 2 kez görüştük ve ikisinde de sevgili gibiydik. Hala beni çok sevdiğini düzeleceğini güvenmek için zamana ihtiyacı olduğunu ama ona güvenebileceğimi bırakmayacağını söyledi. Annem ve ablamda onunla görüştü çünkü çeyizler evde duruyordu ve bir karar verilmesi gerekiyordu artık tamam mı devam mı diye. Onlara da beni çok sevdiğini aşık olduğunu evleneceğimizi bana çok güvendiğini ve onu asla aldatmayacağımı bildiğini emin olduğunu vs söyleyip inandırdı.

2 hafta önce tüm borçlarımı bitirdim ve ona da gösterdim.

Ancak 1 hafta öncesine kadar bana da bazen mesaj atıp özlediğnii söyleyen, her gördüğünde aşık olduğunu söyleyen adam, bana karşı duygularının değiştiğini ve artık bitirmek istediğini söyledi ben ona mesaj attığımda mesajla söyledi. Ancak bu meseleyi bu kadar büyütme sebebim belki de benim korkularımdı, mutluluğumun kaynağı olduğun için teşekkür ederim dedi.
Dün görüşmeye gittim yüzükleri verdim. Ancak o an bile hala benimle alakalı detaylarla ilgili şeyler söylemeye başladı sanki düşünüyormuş gibi. Mesela sıcak içecekleri soğutarak içiyorum genelde su koyayım mı demeler, sen aç içersin küçük bardağı sana vereyim demeler. Evde sigara içilmesini istemiyordum evlenince oturacağımız evde ve o şuan o evde oturuyo, çok çalıştığım için evde içmeye izin verdim falan dedi. Kendi memleketine taşınmayı düşündüğünü söyledi, bugün akşamda dışarı çıkıcam vs dedi durdu. Muhabbet etmesine gerek yoktu bir beklentim yoktu sadece madem aylardır ayrılmak yada devam etmek konusunda düşünüyosa bana yada aileme umut verici şeyleri, hala evlenmek istediğnii yada sevdiğini söylememsi gerektiğini söyledim. Ben yanlış yapmışım o zaman gibi gayet basit bir cevapla geçirdi. Toplantısına dönmesi gerekiyordu, istediğin kadar kalabilirsin ben toplantıya geçiyorum dedi. Yok durmicam hazırlanıp çıkıyorum bende dedim ve hiç birşey demeden hazırlanıp çıktım.

Numarasını sildim, sosyal medyadan engelledim. Sonrasında bana mesaj atmış silmiş. Sormadım.


Balık baştan korkar misali herşey daha ilk zamanlarda belliyken ben inatla devam ettirmek için çabaladım, hata yaptı görmedim, affetmek için bile kendim bahaneler ürettim. Kendim ettim kendim buldum.

Kendime en çok kızdığım şey ise hala onu özlüyorum, keşke devam edebilseydi düzelseydi herşey diyebiliyorum. Ama artık istemiyorum
Evlilik yaşadığınız sıkıntıların sonunda bir nokta olmayacaktı. Asıl sıkıntılar evlendikten sonra başlayacakti. Daha flört döneminde bunları yapan insan evlendikten sonra neler yapmaz..En baştan belliymiş zaten olmayacağı, sıkıntı yaşayacağınız. Sil at beyninden.. İlk zamanlar zor olsa da alışacaksın.. Çok geçmiş olsun..
 

zumruduankakusu

Popüler Üye
Pro Üye
Anneler Kulübü
14 Ekim 2014
6.727
7.821
Daha ilk paragrafı okudum ve şaşırdım. Bu kadar sorunlu biriyle neden tanışmış, iyi kötü bir yola çıkmaya nasıl karar vermişsiniz anlamadım.
bazı kadınlarda (ben de içlerindeyim) bozuk olanı düzeltme, karaktersiz olanı adam etme dürtüsü oluyor ondan :olamaz:
konu sahibesi hakkında hayırlısı olsun, ama gerçekten senin için sevindim anlattığın kadarıyla.
kurtulmuşsun gibi. evlenseydiniz daha büyük sorunlar yaşardınız çünkü adam zaten sorunlu bir tip belli ki, seni de yavaş yavaş aşağı çekmeye başlamış neredeyse, kendisi suçluyken seni ona yalvarma noktasına getirmiş. aklında oynamış bilinçli veya değil bilemem..
 

Posedion

Guru
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2010
3.361
3.220
Çok yaşlandım herhalde , internetten nasıl ilişki başlatılıp , nasıl bu hallere gelinip , nasıl bu kadar kendini kaptırıp acı çekiliyor anlayamıyorum.
Bir de her şeyi en ince ayrıntısına kadar anlatmışsınız .
Yaşarken zaman israfı olan bir olayı , anlatırken bir daha zamanı israf etmişsiniz .
Zaman ve sağlık haricinde her şey yerine gelir, nice insanlar girer çıkar hayatlarımıza .
Birliğine sevindim . Kendinize zaman ayırın . Sizi gerçekten hak edecek kişi ile umarım en doğru zamanda tanışırsınız
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2047 gün geçti.