Bir garip arkadaşlık

masoleil

Çalıkuşu
Kayıtlı Üye
28 Temmuz 2017
1.133
582
Eşimin cocukluk arkadaşlarıyla sık sık görüşürüz. Ya bize gelirler ya biz onlara. Biz evlendigimizde ertesi hafta bize topluca yemeğe gelmişlerdi ama 11 kişi. Baya zorlandim eşime gore bi sorun yok tabi. Neyse sonra kim evlendiyse ona yemeğe gittik topluca. Dışarda mangaldi piknikti geziydi hep birlikte buluştuk. Bi kaçının eşi gelmedi benle birlikte iki kiz kaldik. Digerlerini aradim yola çıkıyoruz gelmiyo musunuz diye. Açmadılar. Daha once yemege bekliyorum yazdigimda da cevap vermediler gelemiyoruz diye.

Neyse son zamanlarda sadece bi evli çiftle görüşür olduk bide 3 4 bekar arkadaşı. Diğerleri ya hasta oluyor ya işi oluyor katilmiyolar. Bizde o evli arkadaşla (adi Esra) onlarls görüşüyoruz. Çok iyi insanlar çok da sosyaller. Küçük çocukları olmasina rağmen bizi davet ediyolar. Bi haftasonu cuma cmt pazar evlerine davet ettiler. Cuma caya gitmistik, cmt biz esrayla disardaydik eve cagirdi esimler de eve geçince bende gittim. Pazar da dışarda bulusunca erkekler maca gidiyo sende bize gel dedi. Yok artik biktirmiyim dedim.belki ablama giderim dedim bozuldu heralde. Pzt esim beni basbasa yemege cikardi. Esranin eşi cok yardim etmis. Esra mesaj atti ordaysaniz geliyoruz diye. Bende basbasa olmak istiyodum. kalktik biz dedim 3 gundur beraberiz zaten.

Neyse esra benden browni yapmami istedi story mde görmüş. Dogumgunune istedi (acikca dogumgunumde yap demedi ama anladim) ben hastaydim yapamadım. Bi kac kere de mesaj atip müsait olmamama rağmen zorla oturmaya gelmek istedi cok sıkılmış evden bi hafta çıkmamış falan. Müsait degildim yemeğim yoktu once durumu anlattim neyse toparlattirdim ustten gelin dedim.

En son da browni fotoğrafi atinca tutturdu bizi ne zaman agirlayacaksin diye. Bende doluyuz bu aralar ama gündüz sen gel çaya dedim. Misafirim gelicek hem bende diyetteyim zaten dedi. Ertesi gün avmde tatli fotosu atmış misafir de gelmemis. Hani sen diyetteydin dedim. Bi kilo verdim kutluyorum dedi.

Biz kv dedeyken aradi biz istanbula gidiyoruz sizde gelin diye ama son dk aradilar. Eşimde otururuz dedi bende gelemicez dedim. Belki bi iki saat öncesinden yazsa ayarlardik ama yemek yicez şimdi dedim hemen yiyip kalkarsiniz biz gelene kadar dedi. Sonrasinda da hiçbir şekilde toplandiklarinda bizi çağırmadılar.

Cmt günü eşim arkadaşlarını cagirmis bende sadece bekarlar geliyo sandim. Bekar olan esralari da davet etmis grupta konusmuslar diger evliler de gelecek. Ben kimseyi cagirmadim ama. Neyse bişey demedim soylediler artik gelmeyin denmez diye. Ama bizde yeterince toplandik zaten. Diğer evliler de canları istemeyince gelmiyor ya da bize gelelim hep size geldik de yok. Eşime cok kızıyorum bana sormadan çağırma diye ama sonuç aynı. İşin garibi esra da şimdi bana trip atiyor kapak sözler paylaşıyo değişik nispetler falan. Gerçekten komik.

Adetim gecikti hamile de olabilirim allahtan bi kiz bende bisey yapayim dedi ona salatayi pasladim. Bi gun öncesinden tatlimi yapicam ama o gun ne yapicam bilmiyorum tok da gelseler yiyorlar. Eşim cekirdek aliriz yeter dese de hiçbirsey yapmamak da tuhafima gidiyor. Esraya da gıcığım tutturdu browni yapinca çağır diye tarif at da yapayim yiyim demek yok. Doldum taştım kv lahmacun pide söyle yorma kendini dedi. Siz olsaniz napardiniz gelenlere ve esraya nasil davranirdiniz?

Arkadaşları çok sosyal ve görüşme yanlısı. Arada bi güzel oluyor ama bi ay çağırmayınca tavir alınıyor. Zaten bize geleceklerini de ben sonradan öğrendim.

O size 3 , 4 kere üst üste ağırlamış ama sonrasında siz hiç oralı olmamışsınız biraz trip atmakta haklı gibi ..
Ayrıca her gün görüştüğüm arkadaşım benden 2,3 kere kek istese birimde olmasa mutlaka diğerinde yaparım...
Sanki biraz haksizsiniz gibi geldi bana .

O size 3 , 4 kere üst üste ağırlamış ama sonrasında siz hiç oralı olmamışsınız biraz trip atmakta haklı gibi ..
Ayrıca her gün görüştüğüm arkadaşım benden 2,3 kere kek istese birimde olmasa mutlaka diğerinde yaparım...
Sanki biraz haksizsiniz gibi geldi bana .
Orali olmamak degil ama çok yogunduk o ara her aksam bi yere davetliydik sonrasinda da ben grip oldum (zaten cocuguna bulaştıririm diye kabul etmezdi)

Kizdigim nokta şu davet ettikleri zaman son dk ariyolar. Eğer davet edecekleri olsa karar verince ararlardi. Gelmeyince tavri değişti.

Yani kadın içli dıslı olmayı seviyormus kac kere de demiş tatlı yap diye ben utanırım artık hasta da olsam yapıp çağırırım yesin gitsin iki taraf da haksız bence
Iyi de koskoca kadin tarif heryerde varm ben asla kimseye şunu yap da ye demem. Eltime yapmıştım yemeğe tenezzul edip gelmedi bile bidaha asla kimse için yormam kendimi dedim

Arkadaşları çok sosyal ve görüşme yanlısı. Arada bi güzel oluyor ama bi ay çağırmayınca tavir alınıyor. Zaten bize geleceklerini de ben sonradan öğrendim.
Yorma kendini lahmacun ve kolay üstüne de tatlı yap bitti işte. O kalabalığa zaten yeter . Esraya da normal davranırdım .

O değil de bir brownie bu kadar zor mu neden yapmadınız?
Fazla ısrarcı davranmış ben olsam brownie kadar basit bir isteği geri çevirenden bir daha istemem.

Fazla laubali olmuşsunuz. Çok muhabbet tez ayrılık getirmiş..

O değil de bir brownie bu kadar zor mu neden yapmadınız?
Fazla ısrarcı davranmış ben olsam brownie kadar basit bir isteği geri çevirenden bir daha istemem.

Fazla laubali olmuşsunuz. Çok muhabbet tez ayrılık getirmiş..
Iyi de browni yaptigimda akşam yemege gidicez gündüz sen gel dedim. Yalan söyleyip gelmedi. Sorun burda

Esra konusunda haksız olan sizsiniz sanırım. Diğer kızlar gelmıyor diye bozulup hep elinin altına olan esrayı begenmemıssın :))) esra haklı onu koruyalım :))

Bence de Esra'nın tek tuhaflığı ısrarla brownie istemesi.. :olamaz:
Konu sahibi gezmekten yapamamış işte neyin ısrarı bu? :KK48:

Canım çok görüşmek tez ayrılır getirirler derler, aynı durum bizde de vardı eşimin askerlik arkadaşı ve eşi ( benim ilk okul arkadaşım) haftada 4 - 5 görüşürdük ya bize gelirlerdi ya biz giderdik ama içten içe kıskanırlardı bizi farkediyordum hamile kaldığımı öğrendiler ertesi gün bebeğimi düşürdüm bir geçmiş olsun bile demediler sonradan biz şehir değiştirmek zorunda kaldık iş dolasıyla ve bağımız koptu ne aradılar ne sordular bir daha bahaneleri de biz onlara allaha ısmarladık dememişiz öyle olunca bizde sildik onları böyle insanlarla işim olmaz senin durum da bana benzer sende görüşmeyi kes bence bu tarz insanlardan yarar yerine zarar gelir.

Siz de bi tuhafsınız.
Hem esralarla çok görüştük diyorsunuz gelmeyince de hani misafir gelcekti diye soruyorsunuz mesafeyi tutturamıyorsunuz böyle laf yapacaksanız da diğer evli çiftler gibi her çağırılan yere gitmeyin o zaman.

Bence esra size kırılmış. Browni istemiş ağzıyla yapmamışınız. O da ben kaç kez üst üste bebeğimle ağırladım da bi browniyi çok gördü diye düşünmüş olsa kiii nispetler , laf sokmalar falan yapmış anladığım kadarıyla sosyal medyadan...
Uygun bir zamanda browniyi yedirirdim ben olsam , sonrasında da her yere iç içe gezme durumundan uzaklaşır mesafa koyardım bu arkadaşlık ilişkilerine...

Siz de bi tuhafsınız.
Hem esralarla çok görüştük diyorsunuz gelmeyince de hani misafir gelcekti diye soruyorsunuz mesafeyi tutturamıyorsunuz böyle laf yapacaksanız da diğer evli çiftler gibi her çağırılan yere gitmeyin o zaman.
Misafir gelicek diye yalan söylediği için sordum. Browni istedi bende gunduz gelsene hem otururuz dedim. Misafirim gelicek çıkamam sana gelemem dedi bi baktim check in yapmış avmde gezip tatli yiyor. Ya gezsin ne yerse yesin de yapmadim diye niye tavir aliyor çağırdım gelmedi

Canım çok görüşmek tez ayrılır getirirler derler, aynı durum bizde de vardı eşimin askerlik arkadaşı ve eşi ( benim ilk okul arkadaşım) haftada 4 - 5 görüşürdük ya bize gelirlerdi ya biz giderdik ama içten içe kıskanırlardı bizi farkediyordum hamile kaldığımı öğrendiler ertesi gün bebeğimi düşürdüm bir geçmiş olsun bile demediler sonradan biz şehir değiştirmek zorunda kaldık iş dolasıyla ve bağımız koptu ne aradılar ne sordular bir daha bahaneleri de biz onlara allaha ısmarladık dememişiz öyle olunca bizde sildik onları böyle insanlarla işim olmaz senin durum da bana benzer sende görüşmeyi kes bence bu tarz insanlardan yarar yerine zarar gelir.
Görüşme talebinde onla bulunuyor zaten. Sürekli görüşme gezme cabasindalar. Iyi güzelde 4 gun de beraber olunmaz ki. Son dk plana davet edip gelmeyince yok sayiyolar. Browni var gel dedim gelmedi daha napiyim?

X