Bir garip dışlanma öyküsü.

Bence sosyal medyadan silin kendilerini, en azından görüp sinir olmazsınız. (Konuyla alakasız tavsiye: Hatta derslere daha iyi odaklanabilmek için hesapları dondurun.) Her neyse, başka arkadaşınız yok mu sizin onlardan başka? Siz de onlarla programlar yapın, eşinizle yapın. Niye takılıp kaldınız, kaliteli olmayan bi dostluğu hayatınızdan çıkarmış olursunuz işte ne güzel..
Ya bana kalsa sileceğim fakat eşim onları önemsediğini, sinirlendiğini niye belli edesin diyor. Var başka bir kaç arkadaşımız daha fakat çok samimi olmadığımız insanlar. geçmişten gelen bi samimiyet olunca, bir de gerçekten iyi bir samimiyet vardı aramızda, o yüzden anlam veremiyorum yaptıklarına. Arkadaş-dost olsaydı belki bu kadar takılmazdım ama kuzen işte. Eşim de tamamen iletişimi kesmek taraftarı değil maalesef. İnstagram konusuna gelince evet farklı bir hesap açtım sadece kpssye yönelik güncel bilgiler için onu kullanacağım

Ya bana kalsa sileceğim fakat eşim onları önemsediğini, sinirlendiğini niye belli edesin diyor. Var başka bir kaç arkadaşımız daha fakat çok samimi olmadığımız insanlar. geçmişten gelen bi samimiyet olunca, bir de gerçekten iyi bir samimiyet vardı aramızda, o yüzden anlam veremiyorum yaptıklarına. Arkadaş-dost olsaydı belki bu kadar takılmazdım ama kuzen işte. Eşim de tamamen iletişimi kesmek taraftarı değil maalesef. İnstagram konusuna gelince evet farklı bir hesap açtım sadece kpssye yönelik güncel bilgiler için onu kullanacağım

Valla insanlar baya değişebiliyor. Herkesin bir dönem yediğinin içtiğinin ayrı gitmediği insanlar oluyor fakat bir tarafın değişen istekleri, değişen bakış açısı, değişen çevresi vs yüzünden uzaklaşabiliyor. Tek örnek siz değilsiniz. Neden böyle oldu, nasıl böyle oldu diye düşünmektense kabullenip yola bakmak lazım.

Valla insanlar baya değişebiliyor. Herkesin bir dönem yediğinin içtiğinin ayrı gitmediği insanlar oluyor fakat bir tarafın değişen istekleri, değişen bakış açısı, değişen çevresi vs yüzünden uzaklaşabiliyor. Tek örnek siz değilsiniz. Neden böyle oldu, nasıl böyle oldu diye düşünmektense kabullenip yola bakmak lazım.
Haklısınız, kendi kendime kuruyorum sanırım biraz da. Buraya konu açmamdaki amaç biraz rahatlamaktı çok doldurmuşum kendimi bu konuda. Yorumunuz için teşekkür ederim ☺️

Evet demek ki öyle. Keşke daha önceden belli etselerdi bunu. Balayı dönüşü koştura koştura valizleri eve atıp davetlerine gitmeden önce falan.

Sizin de biraz insan ilişkilerinizi gözden gecirmeniz lazim. Kalkip cok yorgunsam, musait degilsem birisi cagirdi diye koştura koştura gitmem acikcasi önemli bir durum yoksa. Arada bir insanlara "daha sonra goruselim, daha sonra yapalim" demeyi bilin, hicbirsey olmaz, arkadasliginiz bozulmaz. Birşeyler yaparken o kişinin buna degip degmeyecegini de dusunun.
Ayrica insanlar zamanla da degisebiliyor.

Boyle herkesin peşinde, nereye cagirilsa paldir kuldur oraya buraya koşuşan çok gordum ve hiç kiymetli olduklarini gormedim.

Herkes hayatında yaşamıştır dışlanma demeyelim de daha kibari olsun, kafa uyuşmaz/ elektrik alınmaz/ konuşmasına yaptıklarına gıcık olunur/ görüntüsü bile insanı gerer.
Benim de yaptığım olmuştur, bana da yapılmıştır.
Dünya üzerinde herkes herkesi isteyecek sevecek, hayatına sürekli dahil edecek vs vs bi durum yok.
İkisi de demek ki eşinizi ve sizi istemiyorlar.
Bu konuyu böyle kabul etmeniz gerekiyor.
Adam nişan fotoğrafının altına neler yazmış daha nasıl mesaj verebilir ki...
Hiç sitem dahi etmeyin. Böyle bi durum da sitem edilmesi gururunuzu incitir.
Çağırılmamışsınız, fotoğraflar orta da yazı orta da soru sorulması biraz tuhaf bı durum olur.
En büyük acı bile 21 gün sürüyor.
Takılmayın bile.

Sizin de biraz insan ilişkilerinizi gözden gecirmeniz lazim. Kalkip cok yorgunsam, musait degilsem birisi cagirdi diye koştura koştura gitmem acikcasi önemli bir durum yoksa. Arada bir insanlara "daha sonra goruselim, daha sonra yapalim" demeyi bilin, hicbirsey olmaz, arkadasliginiz bozulmaz. Birşeyler yaparken o kişinin buna degip degmeyecegini de dusunun.
Ayrica insanlar zamanla da degisebiliyor.

Boyle herkesin peşinde, nereye cagirilsa paldir kuldur oraya buraya koşuşan çok gordum ve hiç kiymetli olduklarini gormedim.
Özel günlere önem verdiğim için sanırım ki o zamanlarda da bir sorun yoktu aramızda, değeceklerini düşündüğüm için gittim. Ama haklısınız aptallık bende. Biraz kendimi çekmeliydim.

Herkes hayatında yaşamıştır dışlanma demeyelim de daha kibari olsun, kafa uyuşmaz/ elektrik alınmaz/ konuşmasına yaptıklarına gıcık olunur/ görüntüsü bile insanı gerer.
Benim de yaptığım olmuştur, bana da yapılmıştır.
Dünya üzerinde herkes herkesi isteyecek sevecek, hayatına sürekli dahil edecek vs vs bi durum yok.
İkisi de demek ki eşinizi ve sizi istemiyorlar.
Bu konuyu böyle kabul etmeniz gerekiyor.
Adam nişan fotoğrafının altına neler yazmış daha nasıl mesaj verebilir ki...
Hiç sitem dahi etmeyin. Böyle bi durum da sitem edilmesi gururunuzu incitir.
Çağırılmamışsınız, fotoğraflar orta da yazı orta da soru sorulması biraz tuhaf bı durum olur.
En büyük acı bile 21 gün sürüyor.
Takılmayın bile.
Şöyle bir detay da var, isteme gününden bir gün önce eşimi arayıp siz de gelin demişlerdi ve ben gitmemiştim eşim tek gitmişti, sonrasında bana istemede gözler seni aradı niye gelmedin ki falan demişti mehmet. Bu kadar görüşmek istemeyen bir insan niçin ardını arıyor o zaman diye de düşündüm. Amaan haklısınız.Ama insan bazen kendine yediremez ya, yok canım başka bir sebep vardır muhakkak diye düşünür o şekilde düşünmek istedim sanırım. Teşekkür ederim yorumunuz için

Kızlar günlerdir kafama taktığım bir konu var. Öyle ki hiçbir şeyden zevk alamıyorum bu yüzden. Aklımda hep neden acaba? Niye böyle oldu? Hatamız mı var? soruları dolanıyor.

Eşimin biz tanışmadan önce yediği içtiği ayrı gitmeyen bir kuzeni var adı mehmet olsun. Bir de mehmet'in baba tarafından başka bir kız kuzeni var onun da adı ayşe olsun. Bunlar sürekli ayşe mehmet ve eşim 3lü takılıyorlar biz tanışmadan önce. Evleri de yakın olduğu için yedikleri içtikleri ayrı gitmiyor. Eşim yaşadığımız şehre 18 yaşında gelmiş ayşe ile mehmetin çocuklukları hep beraber geçmiş eşim onlara sonradan dahil olmuş.

Biz sevgiliyken Ayşe ve Ayşe'nin sevgilisi ile eşim bir tartışma yaşıyorlar bir süre görüşmüyoruz fakat sonrasında ortam düzeliyor, barışıyoruz. Bu görüşmeme süresince Mehmet hep Ayşe'lerle takılıyor, bizim yanımıza pek uğramıyor açıkcası biraz tercih ediyor diyeyim. Bunlar 3 sene önce oluyor tabii. Sonrasında eşim Mehmet'i sağdıç yapıyor, bu sürede yine sık sık görüşüyoruz. Ayşe'lerle barıştıktan sonra onları da ihmal etmiyoruz, balayı dönüşü koştura koştura Ayşe'nin sevgilisinin asker eğlencesine gidiyoruz, nişanlarına gidiyoruz, doğum günlerine gidiyoruz hani nereye çağırırlarsa yanlarında olmaya çalışıyoruz fakat yine arada soğukluk oluyor. Bu Ayşe son zamanlarda sürekli para muhabbeti yapıyor, şunu şu kadara aldım bunu bu kadara aldım diye, ben de hoşlanmıyorum bu tarz muhabbetlerden araya biraz mesafe koyuyorum. Mehmet'in sevgilisi oluyor, sık sık görüşüyoruz başlarda sonrasında o da Ayşe ile daha fazla görüşmeye başlıyor onların da evleri birbirine çok yakın, yedikleri içtikleri ayrı gitmiyor. Bunları anlatmamın sebebi konuyu daha iyi aktarabilmek için. Şimdi biz bu insanların hep yanında olduk elimizden geldiğince.

Ben geçen eşime bi doğum günü planlayayım dedim, onlara da bir hafta önceden haber verdim planınız yoksa buyrun gelin diye, ikisi de doğum gününün sabahı haber verdiler gelemicez diye. Biri pikniğe gitmiş diğerinin de isteme için alışveriş yapması lazımmış. O kadar hazırlık yaptım, onlar gelmeyince de çok çok üzüldüm, Ayşe'lerin de hiçbir şeyine gitmem bundan sonra dedim eşime, o da haklısın falan dedi kapattık konuyu ama hala içimde yaradır, eşim çok üzüldü çünkü her şeylerine koşturduk zamanında diye. Şimdi geçen gün Mehmet nişanlanacak, nişan fotoğrafı çektirmeye gitmişler, nişan günü gelin odasındayken Ayşe durup dururken "Off çekimde de çok yorulduk ama güzel oldu" dedi nispet yapar gibi. Hep birlikte gitmişler fotoğraf çektirmeye. O an sandım ki sadece 4lü gittiler ama bugün instagrama girdim boy boy nişan fotoğrafları ama kimler kimler yok yani Mehmet'in arkadaşları, Ayşeler, eş dost akraba. Bize hiç gelir misiniz, fotoğraf çektiricez demediler. Nişan fotoğraflarının altına da Aile.. Eş dost.. falan yazmış Mehmet. Eşim de muhakkak görmüş ve üzülmüştür ki ben de cidden üzüldüm. Bir de eşimin kafa yapısının gerçekten uyduğu, sohbet etmekten, birlikte vakit geçirmekten çok keyif aldığı bir insan.

Şunu da ekleyeyim, biz nişan-düğün hazırlıkları yaparken onlar biraz lüks yerlerde takılıyorlardı. Bizim de maddi durumumuz olmadığı için ya gitmedik ya da gitsek de bir şey yiyip içmedik, erken kalktık genelde. Acaba diyorum buna mı takıldılar? Bu düşünce de daha çok üzüyor beni.

Ben şimdi ne yapayım kızlar? Neden dışlandığımızı bile anlamıyorum. Her işlerine koşturduk çünkü. Hiç geri çevirmedik davetlerini. Hiç görüşmesem mi bu insanlarla? Ya da fotoğraflara istinaden bir şeyler söylesem mi? Kıskançlık gibi algılamanızı da istemiyorum ama üzülüyorum gerçekten duruma. Hani Mehmet Ayşe yerine bizi tercih etsin de değil derdim ama sonuçta eşimle o kadar hukukları var. Kaç gündür içimde yara oldu. Amaan bizi istemeyeni istemeyiz diye düşünmeye çalışıyorum ama olmuyor. Son zamanlarda da kafamda öf atanıp gidelim de kurtulalım şu şehirden düşüncesi var. Çünkü dışlanıyoruz. Sabah uyandım ders çalışayım diye fotoğrafları görünce ders falan da çalışamadım, mal mal oturuyorum işte şimdi. Uzun oldu biraz okuyan yorum yapan herkese teşekkür ederim. Hakkınızı helal edin.
Kuzenler akreptir eşiniz bunu bilmiyor mu?
İşleri duşene kadar..

Sizde hiç takılmayın kendinize farklı ortamlar oluşturun..

Şöyle bir detay da var, isteme gününden bir gün önce eşimi arayıp siz de gelin demişlerdi ve ben gitmemiştim eşim tek gitmişti, sonrasında bana istemede gözler seni aradı niye gelmedin ki falan demişti mehmet. Bu kadar görüşmek istemeyen bir insan niçin ardını arıyor o zaman diye de düşündüm. Amaan haklısınız.Ama insan bazen kendine yediremez ya, yok canım başka bir sebep vardır muhakkak diye düşünür o şekilde düşünmek istedim sanırım. Teşekkür ederim yorumunuz için
Peki neden gitmediniz istemeye?

Şimdi ömür boyu bir şekilde düğünde bayramda aynı ortamda bulunmak zorunda olacağımız kişiler, bir de eskiden baya samimi olduğumuz insanlar oldukları için çok kafama taktım sanırım. Görüşülmesi gerekmeyen, ihtiyaç duyulmayan insan profilinde hissettim kendimi açıkçası.
Sizde onları aynı profile sokun. Mecburi buluşma anlarını lehinize cevirebilirsiniz. Hazır ortam varken onları görmezden gelin sonra da samimi gibi davranın 2 laf edin hemen arkanızı dönüp birbirinizle takılın. Valla biz eşimle böyle yaptık şimdi o konusmayanlar dinimizde vallaha ben laf sokmayada başladım çünkü dehşet gıcık oluyorum artık kıza.. neyse sana da kendi yasadigimdan dolayı bu kadar destek atıyorum.

Sizde onları aynı profile sokun. Mecburi buluşma anlarını lehinize cevirebilirsiniz. Hazır ortam varken onları görmezden gelin sonra da samimi gibi davranın 2 laf edin hemen arkanızı dönüp birbirinizle takılın. Valla biz eşimle böyle yaptık şimdi o konusmayanlar dinimizde vallaha ben laf sokmayada başladım çünkü dehşet gıcık oluyorum artık kıza.. neyse sana da kendi yasadigimdan dolayı bu kadar destek atıyorum.
Şu saatten sonra çok umursamamayı düşünüyorum. Buraya yazmam bu açıdan iyi oldu. Bazen insanın göremediklerini başkaları görüp, kabul etmek istemediklerini kabul etmelerini sağlıyorlar. Teşekkür ederim yorumunuz için☺️

Konunun neresinde Ayşe, eşine asılacak diye beklerken konu bitti allahtan...Neyse derdin bu olsun..Öyle konular okudum ki burda yok arkadaşım dekolte giydi eşimin önünde eğildi, yok kuzenim kıçını eşime doğrulttu ...Cidden psikoloji kalmıo insanda
Çok şükür öyle bir durum yaşamadım, Allah yaşatmasın.

Evet çok fazla takıldım, aman boşver ya naparlarsa yapsınlar diyemedim kendime. Beynim durmuyor yani. Buraya yazıp rahatlamak istedim biraz.

Ahh işte yapabilsem. Çok fazla çevremiz de yok, görünce insan ister istemez üzülüyor.

Görüşmesek bundan sonra desem çevremiz zaten çok fazla yok, eşim şehre sonradan geldiği için öyle arkadaş ortamı falan yok maalesef. Benim kuzenlerimle falan görüşüyoruz arada bir o kadar.
Siz çok fedakarlık yapmışsınız takmakta haklısınız ama kendinizi üzersiniz. Bunlara takmakla harcayacağınız enerjinizi eşinize çevrim. Gözlerinizi açsanız, yeni dostlar bulurdunuz.

Siz çok fedakarlık yapmışsınız takmakta haklısınız ama kendinizi üzersiniz. Bunlara takmakla harcayacağınız enerjinizi eşinize çevrim. Gözlerinizi açsanız, yeni dostlar bulurdunuz.
Teşekkür ederim. Evet haklısınız, öyle yapacağım..☺️

X