Bir garip dışlanma öyküsü.

Kendinize hiç mi değer vermiyorsunuz da bunlari dert ediyorsunuz,içimde yara oldu filan diyorsunuz. Onlarin size pozitif enerji bağı kesilmiş, sizin de bu olaydan sonra enerji bağiniz kesilmiş oldu bu kadar. Artık siz de onlar gibi olursunuz soğuk davranirsiniz.Onlarsize derler hayırdır ne oldu; siz de dersiniz artık böyle.Hayat bunlara takmak için çok kısa.Birileri gider birileri gelir.Hayatiniza yeni insanlarin katma zamanı gelmiş bunlar artık kabak tadı veriyor,siz yenilere odaklanın.

Eskiden bu tarz konularda bende hassastim ama baktm bana faydadan çok zararı var hayatımda bni istemeyenleri tek çırpıda sildim attim smdi daha rahatım

Az eşya az insan çok huzur demişler

Cidden de böyle oluyor

Kuzen olarak değil ama arkdas cevresi olarak eşimle bunu çok yaşadık ve en sonunda kendimizi geri çekip yolumuza bakip başka insnlar çevreler edindik

Siz de deneyin bnce

arkadaslik guzeldir,
bu tarz olaylar oldugunda da samimi arkadasinla oturup konusmaktir dogru olan bence,
yillardir suregelen bir arkadaslik var neticede, esler dahil olarak veya dahil olmadan ya bir sorun mu var diyip kafaya taktigin seyi sorarsin ve cozulebilecek bir seyse cozmeye calisirsin.

Ama tum bunlarin disinda, insan kapisini kapattiginda bazi seyleri kafasindan cikarip huzurlu olabilmeli,
hatta bazen esiyle sorununu bile kafasinda buyutmeden kendi icinde mutlu olmayi ogrenmeli.
Bu konudaki mesajlarinizda ben bunu goremedim.
Tamam arkadaslik guzel eyvallah, uzulmussunuz de,
bu kadar kafaya takmamalisiniz.

Kızlar günlerdir kafama taktığım bir konu var. Öyle ki hiçbir şeyden zevk alamıyorum bu yüzden. Aklımda hep neden acaba? Niye böyle oldu? Hatamız mı var? soruları dolanıyor.

Eşimin biz tanışmadan önce yediği içtiği ayrı gitmeyen bir kuzeni var adı mehmet olsun. Bir de mehmet'in baba tarafından başka bir kız kuzeni var onun da adı ayşe olsun. Bunlar sürekli ayşe mehmet ve eşim 3lü takılıyorlar biz tanışmadan önce. Evleri de yakın olduğu için yedikleri içtikleri ayrı gitmiyor. Eşim yaşadığımız şehre 18 yaşında gelmiş ayşe ile mehmetin çocuklukları hep beraber geçmiş eşim onlara sonradan dahil olmuş.

Biz sevgiliyken Ayşe ve Ayşe'nin sevgilisi ile eşim bir tartışma yaşıyorlar bir süre görüşmüyoruz fakat sonrasında ortam düzeliyor, barışıyoruz. Bu görüşmeme süresince Mehmet hep Ayşe'lerle takılıyor, bizim yanımıza pek uğramıyor açıkcası biraz tercih ediyor diyeyim. Bunlar 3 sene önce oluyor tabii. Sonrasında eşim Mehmet'i sağdıç yapıyor, bu sürede yine sık sık görüşüyoruz. Ayşe'lerle barıştıktan sonra onları da ihmal etmiyoruz, balayı dönüşü koştura koştura Ayşe'nin sevgilisinin asker eğlencesine gidiyoruz, nişanlarına gidiyoruz, doğum günlerine gidiyoruz hani nereye çağırırlarsa yanlarında olmaya çalışıyoruz fakat yine arada soğukluk oluyor. Bu Ayşe son zamanlarda sürekli para muhabbeti yapıyor, şunu şu kadara aldım bunu bu kadara aldım diye, ben de hoşlanmıyorum bu tarz muhabbetlerden araya biraz mesafe koyuyorum. Mehmet'in sevgilisi oluyor, sık sık görüşüyoruz başlarda sonrasında o da Ayşe ile daha fazla görüşmeye başlıyor onların da evleri birbirine çok yakın, yedikleri içtikleri ayrı gitmiyor. Bunları anlatmamın sebebi konuyu daha iyi aktarabilmek için. Şimdi biz bu insanların hep yanında olduk elimizden geldiğince.

Ben geçen eşime bi doğum günü planlayayım dedim, onlara da bir hafta önceden haber verdim planınız yoksa buyrun gelin diye, ikisi de doğum gününün sabahı haber verdiler gelemicez diye. Biri pikniğe gitmiş diğerinin de isteme için alışveriş yapması lazımmış. O kadar hazırlık yaptım, onlar gelmeyince de çok çok üzüldüm, Ayşe'lerin de hiçbir şeyine gitmem bundan sonra dedim eşime, o da haklısın falan dedi kapattık konuyu ama hala içimde yaradır, eşim çok üzüldü çünkü her şeylerine koşturduk zamanında diye. Şimdi geçen gün Mehmet nişanlanacak, nişan fotoğrafı çektirmeye gitmişler, nişan günü gelin odasındayken Ayşe durup dururken "Off çekimde de çok yorulduk ama güzel oldu" dedi nispet yapar gibi. Hep birlikte gitmişler fotoğraf çektirmeye. O an sandım ki sadece 4lü gittiler ama bugün instagrama girdim boy boy nişan fotoğrafları ama kimler kimler yok yani Mehmet'in arkadaşları, Ayşeler, eş dost akraba. Bize hiç gelir misiniz, fotoğraf çektiricez demediler. Nişan fotoğraflarının altına da Aile.. Eş dost.. falan yazmış Mehmet. Eşim de muhakkak görmüş ve üzülmüştür ki ben de cidden üzüldüm. Bir de eşimin kafa yapısının gerçekten uyduğu, sohbet etmekten, birlikte vakit geçirmekten çok keyif aldığı bir insan.

Şunu da ekleyeyim, biz nişan-düğün hazırlıkları yaparken onlar biraz lüks yerlerde takılıyorlardı. Bizim de maddi durumumuz olmadığı için ya gitmedik ya da gitsek de bir şey yiyip içmedik, erken kalktık genelde. Acaba diyorum buna mı takıldılar? Bu düşünce de daha çok üzüyor beni.

Ben şimdi ne yapayım kızlar? Neden dışlandığımızı bile anlamıyorum. Her işlerine koşturduk çünkü. Hiç geri çevirmedik davetlerini. Hiç görüşmesem mi bu insanlarla? Ya da fotoğraflara istinaden bir şeyler söylesem mi? Kıskançlık gibi algılamanızı da istemiyorum ama üzülüyorum gerçekten duruma. Hani Mehmet Ayşe yerine bizi tercih etsin de değil derdim ama sonuçta eşimle o kadar hukukları var. Kaç gündür içimde yara oldu. Amaan bizi istemeyeni istemeyiz diye düşünmeye çalışıyorum ama olmuyor. Son zamanlarda da kafamda öf atanıp gidelim de kurtulalım şu şehirden düşüncesi var. Çünkü dışlanıyoruz. Sabah uyandım ders çalışayım diye fotoğrafları görünce ders falan da çalışamadım, mal mal oturuyorum işte şimdi. Uzun oldu biraz okuyan yorum yapan herkese teşekkür ederim. Hakkınızı helal edin.
Bu dünyada Ayşeden Mehmetten başka insan mı yok neden onlar odaklı düşünüyorsunuz onu anlamadım ailede değil eş değil sadece arkadaş...

Ablam şehir dışından gelmişti ve çok uzun süredir görüşmemiştik hem onunla görüşmem gerekiyordu hem de doğum gününe gelmediği için kızgındım o yüzden gitmedim.
Bence istemeye gitmeliydiniz.
Sonuçta bı kaç saat süren ritüeller.
Biz kadınların yanlış yaptığı bı konu, eşlerin yerine tavır almak. Bakın eşiniz tavır dahi almıyor.
Sizin doğum gününüz olsa gelmeseler kendi tavrınızı gösterin.
Eşiniz doğum gününe gelmedikleri için gönül koymamış.

Zaten yakın arkadaş gruplarında, daha yakın olan bir iki kişi mutlaka çıkar. Biz de dörtlü bir kız takımıydık ama birisiylr daha yakındım, sonra diğerleriyle ayrıldık. Sizin durumunuz da bu. Mehmetle Ayşe eşinizden daha yakın. bu duruma yapacağınız hiçbir şey yok zaten. Derdinizi anlatsanız siz abartıyor olacaksınız, onların işi oluyor olacak, o hengamede akıllarına gelmemiş olacaksınız, aman ne olacak canım olacak. Konuşmaya bile değmez.

Sıkıntınız anlıyorum, aynı durumları biz de sözlümle yaşadık. Şimdi başka arkadaşlarımız var kimseyls görüşmüyoruz. İnsanın canını acıtıyo açıkcası böyle davranılmak. Ben ayşenin sevgilisinin eşinizle kavgasından sonra böyle olduğunu düşünüyorum, konu konuşulurken size bilenmiş olabilirler. Çok da şeyapmamak lazım, alın eşinizi gidin pikniğe. Onlar temas kurmadıkça konuşmayın. Şu anki ruh halinizi çok iyi anlıyorum ama takmaya bile değmez inanın. Siz de başka kişilerle gezin tozun, arkadaş çevrenizi sınırlandırmayın. Hazmedemiyosunuz anlıyorum ama bazı insanların karakteri böyle, kendinizi ve eşinizi huzursuz ettiğinize değmez. Tam tersine daha fazla zamanınızı çalmadıkları için şükredin.

Benı davet etmemişler ; aman günüme gelmemişler.. Ben herseylerinde yanında oldum falan filan seylerine hiç takılmayın. Beni davet ettikleri bir program olursa iki elim kanda olsa gidecekken sadece vaktimi ve naktimi harcamaya değer mi? Enerji mi aşağı çeker mi diye düşünüyorum Bu tip insanlar için.. Bana gelmedin beni aramadın demeyin.. Sonra hesaplar buyur sen bunuj yaptım ben bunu dıye cırkınlesmeye gerek yok.

Sınıf farkı koymuşlar bariz . Boşverin bizimde çevremizde oluyor böyle tipler uzak duruyoruz muhattap olmuyoruz görüşeceksek evlerde görüşüyoruz .

Eskiden ben de takardım böyle durumlarda neden aramıza soğukluk girdi diye, ekstra çaba harcardım düzelmesi için
Sonra baktım ki ben üzüldükçe, çaba harcadıkça karşı tarafın umurunda olmayıp bir de havaya sokuyorum.
Artık arayanı arıyor, soranı soruyorum. İsteyen arar sorar numaram var diyorum, istemeyene zorla bir şey yaptıramam yani.
Ha hiçbir yerden silmem, ararsa açarım naber nasılsından sonra şimdi çok müsait değilim de sonra arayayım mı derim. Araya mesafemi koyarım.

Sizin sevdiginiz insanlar sizi sevmek zorunda degil
Sizin kafa dengi buldugunuz insanlar sizin icin ayni seyleri hissetmeyebilir
Sizi usulen , ayip olmasin diye cagirdiklari etkinlikler icin biz ama onlarin herdeyine kostuk diye dusunmeyin , onlar sizi o kadar cok sevmiyorlar ki foto cekimine davet etmemisler

Bu uzulecek birsey de degil , hayatimizdaki her insanla anlasmamiz , sevmemiz , dost olmamiz mumkun degil
Asil sorun size bunu bence kibarca belli eden insanlara sizin gereksiz bir anlam yukleyip yemeden icmeniz kesilmeniz

Yasiniz cok genc sanirim o yuzden sosyal iliskinizdeki dengeyi oturtamamissiniz , ancak herkes ile dost olamazsiniz ve insanlara verdiginiz degerin aynisini size vermelerini beklemeyin , boyle seylere de bu kadar kahrolmayin

Bence istemeye gitmeliydiniz.
Sonuçta bı kaç saat süren ritüeller.
Biz kadınların yanlış yaptığı bı konu, eşlerin yerine tavır almak. Bakın eşiniz tavır dahi almıyor.
Sizin doğum gününüz olsa gelmeseler kendi tavrınızı gösterin.
Eşiniz doğum gününe gelmedikleri için gönül koymamış.
Aksine eşim ben gitmeyeceğim istemesine falan dediği halde, o senin kuzenin tamam doğum gününe gelmemiş olabilirler fakat her yıl kutlayabiliriz, bu hayatta kaç kez olacak sanki diyerek ben gönderdim eşimi.

Yapım itibariyle, ben de böyle şeyleri çok takardım eskiden. Artık takılmıyorum. Yaşla alakalı mı bilmem.. :)
Ben olsam, afedersin bokundan kaldırmam ve aramam da. Aradıklarında tavırlı, tripli de konuşmam. Bir sorun yokmuş gibi davranırım. Önemsendiklerini düşünmesinler..
Önemsemeyin böyle insanları..

Kendi kuzenleeinizden üç kişi çağırın kuzen arkadaş 4 okeye akşamı yapicaz diye zaten keyifli bol gulusmeli anlar olur bir kaç foto paylaşın hesabınızdan kuzenler le veya kuzeni arkadaşı okey keyfi falan diye paylaşım yapın.... Yani onlara siz olmadan da olur keyfiniz bilir mesajını inceden vermiş olursunuz... Bi kaç hafta sona kendi kuzen ve arkadaş çevrenizden iki üç kişiyle kahve içmeye çıkın ve Gine kahve keyfi ve gerçek dostlar diye mutlu paylaşım yapın azıcık içiniz soğur... Bence...
Benzer bisey yaşamıştım kardeşim gibi gördüğüm insan sınıf farkı koyup alay etmişti biz tatil yapamıyoruz arabamız yok diye bizde tatilde bol bol gezmek nasip oldu arabada alabilmistik sonunda mutlu aile pozlarinpaylasimlarim onu öyle etkilemiş ki aylar sona karşılaşınca o kendi dışlanmış gibi hissetmiş Di sanki hal ve hareketinden bana öyle gelmişti 😉
Ayrıca samimi olmadığımız arkadaşlar var demiş siniz bir okey keyfi bir kahve keyfi sizleri yakinlastirabilir davet edin bence size de eşinize de iyi gelecektir...

X