Bir insan icinde ne kadar nefret biriktirebilirmis meger....

yaydığı negatif enerjidendir.çocuklar hissediyor bunu.amannn al yavrunu al kocanı çık gez dolaş.face'de resim at, konum at.senin teknolojik kaynana sesli mesaj göndermeyi biliyorsa sosyal medyada kullanıyordur.ordan görsün umurunda bile olmadığını :)
Kullaniyor kullanmaz mi, ama ben ekli degilim. Sorun degil, esimin faceinden atariz bizde ordan görür catlar :KK70:

yaydığı negatif enerjidendir.çocuklar hissediyor bunu.amannn al yavrunu al kocanı çık gez dolaş.face'de resim at, konum at.senin teknolojik kaynana sesli mesaj göndermeyi biliyorsa sosyal medyada kullanıyordur.ordan görsün umurunda bile olmadığını :)

Cok haklisin, cocuk oldum olasi sevmez onu. Bebekken bile sevmezdi istemezdi kucaginda durmak. Birlikte cekilmis resimleri görseniz bebekken bile kizimin surati burus burus, yada agliyo.

Anneniz haklı annenizin dediğini yapın fakat eşiniz neden müdahale etmiyor.
O anasıysa sende karısısın.
Neden karısı hakkında annesi bile olsa ileri geri konuşmasına müsade ediyor.
Siz bundan sonra kayınvalidenizle görüşmeyin bencede.
Ama eşiniz görüşsün fakat kendinizide ezdirmeyin yok eşim üzülmesin ben susayım demeyin.
Sizin anneniz eşinize şöyle hakaretlerde bulunsa eşiniz bırakın annenzle görüşmeyi sizin dahi görüşmenizi engellemek ister.

Durum zaten söyleki ben annesine tepkisiz kaldikca kocam daha da eziliyor. Tabiki o ezilsin istemiyorum bana karsi. Ama fark ediyorum annesine karsi daha daha sabri azaliyor ve cok daha cabuk parliyor.
Bence bırak ezilsin
Sadece sen konuşma bırak kendileri debelensin kendileri çözsün sorunu

Esim ve kv hic yokdan yere kavga ettiler (Telefonda). Her zaman oldugu gibi, benimle hic alakasi olmasada laf döndü dolasti bana geldi.

Sonra telefonu esimin suratina kapatti. Sesli mesaj yollamaya basladi.
Bana saydirmadigi hakaret, küfür, hatta beddua kalmadi. Aileme kadar beddua etti. O annesini kaybetmis, bende tüm ailemi kaybedeckmisim, onun yasadigi acinin daha beterini yasayacakmisim.

Ne ben ne esim bu sesli mesajlara cevap vermedik. KV nin kavga etmesine, ayagina tas deyse benden bilmesine aliskinim da, bu son ettigi hakaret, küfür, beddua sok etti benim. Nasil bu kadar kin tutabilirmis bir insan icinde meger, nasil nefret edebilirmis meger. Sastim kaldim.

Ona demek istedigim tek su var:
Bundan sonra ne ölüme, ne ölüne,
ne dirine ne dirime.
Bundan sonra ne olan evladimi, nede nasipse dogacak evlatlarimi görebileceksin.
Evime gelmeyi birak, benim sokagimin yolundan bile gecmeyeceksin.

Lakin bunlari söylersem esimin tepkisi ne olur bilemiyorum. Onunla annesi yüzünden kavga edip tartismakda istemiyorum. Konuyu dün aksam sakince konusmaya calistigimda hic dinlemek istemedi, baktim ki kabak benim basima patlicak konuyu kapattim. Normal hayatimiza döndük. Amaaaa, icim hic rahat degil. Su an karsimda olsa neler dicem neler. Telefon acip söylemem de mümkün degil. Konusturmaz bagirmasindan duyamaz daha dogrusu.

Benim bir sekilde bu icimdekileri söylemem, ama esimide kirmamam lazim.

Akil verin kizlar. Annem bosver sen kocanla iyi oldukdan sonra o senin arkanda oldukdan sonra hic muhattap olma dedi. Sizin fikriniz nedir?
Canım o ettiği beddualar geçmez sana kötü söz sahibinindir sus en iyisi hiç konuşma bu konuyu bir daha sil at hayatından. Başka şeylerle ilgilen unut kitap oku kafan dağılsın. Birgün o pişman olucak sen pişman olmamak için sus.

Anneniz haklı annenizin dediğini yapın fakat eşiniz neden müdahale etmiyor.
O anasıysa sende karısısın.
Neden karısı hakkında annesi bile olsa ileri geri konuşmasına müsade ediyor.
Siz bundan sonra kayınvalidenizle görüşmeyin bencede.
Ama eşiniz görüşsün fakat kendinizide ezdirmeyin yok eşim üzülmesin ben susayım demeyin.
Sizin anneniz eşinize şöyle hakaretlerde bulunsa eşiniz bırakın annenzle görüşmeyi sizin dahi görüşmenizi engellemek ister.

Telefonda cok güzel müdahele etti. Savundu beni esim. Sadece ses kayitlarina hic bir sekilde cevap vermedi. Annesinin istedigi olayi daha cok cirkinlestirmekti benden yada esimden tepki alarak bunu yapmak istemedi.

Ben zaten görüsmem artik. Surati varsa kendide benim bulundugum hic bir ortamda bulunmaz. Ben artik selam dahi vermicem. O sekilde sinirlerimi ziplatti.

Annenizi dinleyin, şimdilik sessizliğinizi koruyun bence.
Ve eğer eşiniz sizin yanınızdaysa zaten sizi bir daha o kadınla görüştürmez.

konunu okuyunca acaba kız kardeşimmi diye düşündüm seni ,

hiç kimseye birşey demene gerek yok sadece bütün irtibatını kes soran olursa o beddua gununu hatırlat ben ogunden beri sildim onu de

Ay ne guzel keske kayinvalidemde bana ses kaydi atsa elleriylede dava acsam :KK70:
En guzeli mutlu olmak siz mutlu oldukca dahada uzerinize gelecek ve en sonunda vazgececek emin olun.

konunu okuyunca acaba kız kardeşimmi diye düşündüm seni ,

hiç kimseye birşey demene gerek yok sadece bütün irtibatını kes soran olursa o beddua gununu hatırlat ben ogunden beri sildim onu de

Hahaha, yok kiz kardesin olamam. Ama demek tek ben degilmisim bu tip kv modeliyle yasamak zorunda kalan.

Sükür ki evi uzak öyle zirt pirt cikip gelemiyo, ki yakin olsa bile benim koydugum mesafeyle hic bir zaman keyfine göre gelememisti!

Esim ve kv hic yokdan yere kavga ettiler (Telefonda). Her zaman oldugu gibi, benimle hic alakasi olmasada laf döndü dolasti bana geldi.

Sonra telefonu esimin suratina kapatti. Sesli mesaj yollamaya basladi.
Bana saydirmadigi hakaret, küfür, hatta beddua kalmadi. Aileme kadar beddua etti. O annesini kaybetmis, bende tüm ailemi kaybedeckmisim, onun yasadigi acinin daha beterini yasayacakmisim.

Ne ben ne esim bu sesli mesajlara cevap vermedik. KV nin kavga etmesine, ayagina tas deyse benden bilmesine aliskinim da, bu son ettigi hakaret, küfür, beddua sok etti benim. Nasil bu kadar kin tutabilirmis bir insan icinde meger, nasil nefret edebilirmis meger. Sastim kaldim.

Ona demek istedigim tek su var:
Bundan sonra ne ölüme, ne ölüne,
ne dirine ne dirime.
Bundan sonra ne olan evladimi, nede nasipse dogacak evlatlarimi görebileceksin.
Evime gelmeyi birak, benim sokagimin yolundan bile gecmeyeceksin.

Lakin bunlari söylersem esimin tepkisi ne olur bilemiyorum. Onunla annesi yüzünden kavga edip tartismakda istemiyorum. Konuyu dün aksam sakince konusmaya calistigimda hic dinlemek istemedi, baktim ki kabak benim basima patlicak konuyu kapattim. Normal hayatimiza döndük. Amaaaa, icim hic rahat degil. Su an karsimda olsa neler dicem neler. Telefon acip söylemem de mümkün degil. Konusturmaz bagirmasindan duyamaz daha dogrusu.

Benim bir sekilde bu icimdekileri söylemem, ama esimide kirmamam lazim.

Akil verin kizlar. Annem bosver sen kocanla iyi oldukdan sonra o senin arkanda oldukdan sonra hic muhattap olma dedi. Sizin fikriniz nedir?
annen dogruyu demiş.
sabret. o lafları söyleyecegin gunde muhakkak gelecektir.
hatta sandıgında da yakın olabilir :)
ayrıca kocana içindekilerden bahsetme. tut agzını. tutmam dersen agzını bantla.

Ay ne guzel keske kayinvalidemde bana ses kaydi atsa elleriylede dava acsam :KK70:
En guzeli mutlu olmak siz mutlu oldukca dahada uzerinize gelecek ve en sonunda vazgececek emin olun.
Yok vaz gececegini sanmiyorum! Kadin hasta, dün esim dedi zaten annesine, sen piskologa falan gitsene diye :KK70:

Ama olsun, kadin sayesinde esim daha da bi baglaniyo bana yuvamiza hahahaah istediginin tam tersi tepki yarattiyo bu beni kötülemeleri

annen dogruyu demiş.
sabret. o lafları söyleyecegin gunde muhakkak gelecektir.
hatta sandıgında da yakın olabilir :)
ayrıca kocana içindekilerden bahsetme. tut agzını. tutmam dersen agzını bantla.
Tutarim tutarim, esimi biliyorum, ben sustukca o daha cok savunma pozisyonuna gececektir. Hep böyleydi.

Bence boşver gitsin. Onun seviyesine inme. Bu tür insanlar haksız olduklarını bilirler, onlarla konusulmaya gelmez. Karsisindakinin konuşmasına fırsat vermezler bağırarak kendilerini haklı çıkarırlar. Hiç muhatap olma bu onu daha da incitir buna emin ol. Yoksay gitsin.

Annen hakli hic sesini cikarma dikkatleri uzerine cekme zaten kocan da gergindir sana patlamasin bu ofkesi hatta ona gayet iyi davran bu zor gunlerinde yaninda ol ki kiymetin artsin

Ve son eklemek istedigim sey:kopegin her ettigi dua kabul olsaydi gokten kemik yagardi demisler

Uzme kendini kocanla mutluluguna bak

Sakin kocana icindeki kinleri kusma ne ölume ne olusune felan deme sana annesini savunmadikca ya da o kadinla ilgili konusmadikca konusma sen sadece tepkini o kadina goster bu tepkide onu hic gormeyerek ve hic konusmayarak olsun bazilarina susmak ve onu hic muhattap almayip gormemek en guzel tepkidir ama kocanin basinin etini yersen gidip anasini dovecek hali yok tam tersi hakliyken haksiz duruma dusersin suan cok uzgun ve ofkelisin anliyorum ama akilli davran

Bence boşver gitsin. Onun seviyesine inme. Bu tür insanlar haksız olduklarını bilirler, onlarla konusulmaya gelmez. Karsisindakinin konuşmasına fırsat vermezler bağırarak kendilerini haklı çıkarırlar. Hiç muhatap olma bu onu daha da incitir buna emin ol. Yoksay gitsin.

Aynen öyle oluyor zaten sakince kirmadan saygili bir sekilde konusmayi o kadar cok denedik ki, ama olmuyor bas bas bagriyor. Hic hoslanmadigim bi sekilde hemde.

hadii yaaaa :))) tıpkı benim anneanneme hissettiklerim gibi :))

Inanilmaz derecede nefret ediyor. Oysa benim annem mesela yeri gelir daha ciddi davranir, yada daha sert durur, kizdigi bile olur. Ama anneme ölüp bitiyo kizim, annem de onu ölesiye seviyo. Ama babaanne dedin mi, sakin sakin gelmesin o bize diye agliyo :KK70: Babasina da diyor senin anneni sevmiyorum demek istiyorum ama kizarsin diye demiyorum diyo :KK70:

X