Bir insan icinde ne kadar nefret biriktirebilirmis meger....

Cokta masum gelmediniz bana. Sanirim kavganin sebebi birazda esinizin belirli bir davranista bulunmasi veya bulunmamasinin senin istegin dogrultusunda olusu.
Tam anlayamadim, biraz aciklayabilirmisiniz?
Neden masum gelmedim mesela? O annesyile sohbet amacli telefonda görüsüyordu. KV herrrr konusmada oldugu gibi, sittin sene önceki esimin ergenliginde yaptigini dedigini anlatmaya basladi. Ona göre esimin evlenmesi yanlis, esim evlensede kendisi ve karsi kv kayin ve görümcelerin kölesi olmaliydi ap acik yazacaksam eger. Parayi kazanip kv ye vermeylidik, o bize harclik tahsil etmeliydi. Onunla yasamak sartti tabi ki, cünkü o yanliz bir kadin! Bunu yapmadigi icinde esimden hayirsiz bir evlat yok su dünyada!

anneniz haklı..
eşiniz sizden tarafsa sorun etmeyin., annesi ne kadar kötü olursa olsun
annem kötü demez hiç bir erkek..

eşiniz zaten size karşı mahçuptur, tartışıpta o kadına istediğini vermeyin.
gün gelir, öyle bir ortam olurki, içinizde ne varsa söylersiniz.

Esim ve kv hic yokdan yere kavga ettiler (Telefonda). Her zaman oldugu gibi, benimle hic alakasi olmasada laf döndü dolasti bana geldi.

Sonra telefonu esimin suratina kapatti. Sesli mesaj yollamaya basladi.
Bana saydirmadigi hakaret, küfür, hatta beddua kalmadi. Aileme kadar beddua etti. O annesini kaybetmis, bende tüm ailemi kaybedeckmisim, onun yasadigi acinin daha beterini yasayacakmisim.

Ne ben ne esim bu sesli mesajlara cevap vermedik. KV nin kavga etmesine, ayagina tas deyse benden bilmesine aliskinim da, bu son ettigi hakaret, küfür, beddua sok etti benim. Nasil bu kadar kin tutabilirmis bir insan icinde meger, nasil nefret edebilirmis meger. Sastim kaldim.

Ona demek istedigim tek su var:
Bundan sonra ne ölüme, ne ölüne,
ne dirine ne dirime.
Bundan sonra ne olan evladimi, nede nasipse dogacak evlatlarimi görebileceksin.
Evime gelmeyi birak, benim sokagimin yolundan bile gecmeyeceksin.

Lakin bunlari söylersem esimin tepkisi ne olur bilemiyorum. Onunla annesi yüzünden kavga edip tartismakda istemiyorum. Konuyu dün aksam sakince konusmaya calistigimda hic dinlemek istemedi, baktim ki kabak benim basima patlicak konuyu kapattim. Normal hayatimiza döndük. Amaaaa, icim hic rahat degil. Su an karsimda olsa neler dicem neler. Telefon acip söylemem de mümkün degil. Konusturmaz bagirmasindan duyamaz daha dogrusu.

Benim bir sekilde bu icimdekileri söylemem, ama esimide kirmamam lazim.

Akil verin kizlar. Annem bosver sen kocanla iyi oldukdan sonra o senin arkanda oldukdan sonra hic muhattap olma dedi. Sizin fikriniz nedir?
O kadının o kadar bedduasından çirkefliğinden sonra kabağı senin başına patlatacak kocayı kabak niyetine bi doğramak lazım.

anneni dinle.
bu olayda sen içindekileri de söylersen . iş çok daha büyüycek ve pişman olacaksın

Ekleyeyim su kac yillik evliligimde kv hep böyleydi. Yagmur yagsa benden bilirdi. Kizina kizardi, arardi kocami senin karin söyle senin karin böyle derdi. Olmadik seyleri böyle böyle yapti böyle böyle dedi diye anlatirdi. Esimde yalan oldugunu hep bilirdi. 10 laf diyorsa 8 garanti yalandi. Hala öyle gerci.

Bana bunlari yasattigi icin aylarca, hatta dönem dönem yillarca annesiyle görüsmemisligi var.

Tabi ki et tirnakdan ayirlamadigi icin, eninde sonunda yine bir ortamda bulusup görüstüler. Bende hep esimin yaninda oldugumu gösterdim. Hem esime hemde kv ye. Hep mesafeli davrandim ilk günden bu yana.

Dün aksam o olaydan sonra ister istemez esim gerildi tabi ki. Baktim ki bu gerilme tartismaya dönüsecek (o yüzden kabak benim basima patlicak yazdim) o anlik susmayi, esime onun yaninda oldugumu gösterdim. Haaa, simdi bu kadar lafdan sonra, esim sicagi sicagina yine kv ile iletisime girmeye kalkarsa o zaman tavrim degisecek. Esime yolladigi ses kayitlarini o uyurken kendi telefonuma yolladim. En ufak bi sorunda tekrar tekrar acip dinleticem kendisine ki unutmasin!

Valla bana bu kadar hakaret eden bir kişiyi babam olsa dinlemem dava ederim.Tüm kaynanalara ve hadsiz insanlara nam ibret olsun diye dava ederim.Haksız yere suçlanıyorsam kocam bile umurumda olmaz.

Valla bana bu kadar hakaret eden bir kişiyi babam olsa dinlemem dava ederim.Tüm kaynanalara ve hadsiz insanlara nam ibret olsun diye dava ederim.Haksız yere suçlanıyorsam kocam bile umurumda olmaz.

Böyle bisey yapmak gereksiz yere kocamla arami bozar.

Deger mi onun gibi bir insan icin huzurumu kacirmaya.

Ona dis kapinin dis mandali gibi davranmak sanirim ennn büyük ceza olur. Tepki bekliyor, bu kadar lafa benden yada esimden karsilik gelsin istiyor. Esimde bu huyunu bildigi icin ne benim tepki vermemi istiyor, nede kendi tepki verecektir. Konusurken telefonda cok güzel savunmami yapti. Sustugu yer sesli mesajlar oldu. KV de bunu kavgaya doyumsuz oldugu icin yapti, yeterince kavga edemedigi icin. Tepki ve karsilik bekledigi icin. O yüzden su an sanirim susmak ona ennn büyük ceza.

Böyle bisey yapmak gereksiz yere kocamla arami bozar.

Deger mi onun gibi bir insan icin huzurumu kacirmaya.

Ona dis kapinin dis mandali gibi davranmak sanirim ennn büyük ceza olur. Tepki bekliyor, bu kadar lafa benden yada esimden karsilik gelsin istiyor. Esimde bu huyunu bildigi icin ne benim tepki vermemi istiyor, nede kendi tepki verecektir. Konusurken telefonda cok güzel savunmami yapti. Sustugu yer sesli mesajlar oldu. KV de bunu kavgaya doyumsuz oldugu icin yapti, yeterince kavga edemedigi icin. Tepki ve karsilik bekledigi icin. O yüzden su an sanirim susmak ona ennn büyük ceza.
Elbette arkadaşım sen nasıl istiyorsan öyle yaparsın.Ben sadece kendi yapabileceğim eylemden bahsettim.Bende kv ile görüşmüyorum.Kendisi bana hakaret etseydi dava ederdim.Ama sağolsun eşim arkamda oldu.Benden daha çok eşim laf söyledi.Bende altta kalmadım gerçi.Beni kendi evimden kovdu ama o gece kendisi gitmek zorunda kaldı.Bunlar yaşanırken 8 günlük lohusaydım.Hala konuşmayız.Eşimde konuşmuyor ve konuşmayı düşünmüyor.Zaten hiçbir zaman annesine düşkün degildi.Bir olay olup annesinin yaptığı herhangi bişey aklıma geldiğinde agzıma ne gelirse söylenirim hiç sesini çıkarmaz.

Elbette arkadaşım sen nasıl istiyorsan öyle yaparsın.Ben sadece kendi yapabileceğim eylemden bahsettim.Bende kv ile görüşmüyorum.Kendisi bana hakaret etseydi dava ederdim.Ama sağolsun eşim arkamda oldu.Benden daha çok eşim laf söyledi.Bende altta kalmadım gerçi.Beni kendi evimden kovdu ama o gece kendisi gitmek zorunda kaldı.Bunlar yaşanırken 8 günlük lohusaydım.Hala konuşmayız.Eşimde konuşmuyor ve konuşmayı düşünmüyor.Zaten hiçbir zaman annesine düşkün degildi.Bir olay olup annesinin yaptığı herhangi bişey aklıma geldiğinde agzıma ne gelirse söylenirim hiç sesini çıkarmaz.

Eee gecmiste olan seyleri zaman zaman konu acilinca bende ortaya döküyorum demedigim kalmiyor.

Biraz önce yine esimle konustum herhalde gercekden cok mahcup ki bana karsi, daha ilgili daha alakaliydi, daha canimli cicimli konustu. Belli halinden. Üzgün ve mahcup. Benimde annesi yüzünden onu ezmeye hakkim yok. Yeri geldiginde ama bu olaylari yine acicam hatirlaticam, unutmasine firsat vermicem, yumusamasina da.

Eee gecmiste olan seyleri zaman zaman konu acilinca bende ortaya döküyorum demedigim kalmiyor.

Biraz önce yine esimle konustum herhalde gercekden cok mahcup ki bana karsi, daha ilgili daha alakaliydi, daha canimli cicimli konustu. Belli halinden. Üzgün ve mahcup. Benimde annesi yüzünden onu ezmeye hakkim yok. Yeri geldiginde ama bu olaylari yine acicam hatirlaticam, unutmasine firsat vermicem, yumusamasina da.
evet insan canı yanınca aklına geldikçe dökülüyor.Sende annesi gibi davranmadığın, üstüne gidip kavga çıkarmadığın ve haksız yere bu hakaretlere maruz kaldığın için üzgündür tabiki.Üzgünde olmalı zaten.Neyse arkadaşım takma bak sen evinde mutlusun ama kv'n için şuan mutlu olduğunu hiç sanmıyorum.Çünkü agız tadıyla kavga edememiş oldu sen cevap vermeyince :)

Esim ve kv hic yokdan yere kavga ettiler (Telefonda). Her zaman oldugu gibi, benimle hic alakasi olmasada laf döndü dolasti bana geldi.

Sonra telefonu esimin suratina kapatti. Sesli mesaj yollamaya basladi.
Bana saydirmadigi hakaret, küfür, hatta beddua kalmadi. Aileme kadar beddua etti. O annesini kaybetmis, bende tüm ailemi kaybedeckmisim, onun yasadigi acinin daha beterini yasayacakmisim.

Ne ben ne esim bu sesli mesajlara cevap vermedik. KV nin kavga etmesine, ayagina tas deyse benden bilmesine aliskinim da, bu son ettigi hakaret, küfür, beddua sok etti benim. Nasil bu kadar kin tutabilirmis bir insan icinde meger, nasil nefret edebilirmis meger. Sastim kaldim.

Ona demek istedigim tek su var:
Bundan sonra ne ölüme, ne ölüne,
ne dirine ne dirime.
Bundan sonra ne olan evladimi, nede nasipse dogacak evlatlarimi görebileceksin.
Evime gelmeyi birak, benim sokagimin yolundan bile gecmeyeceksin.

Lakin bunlari söylersem esimin tepkisi ne olur bilemiyorum. Onunla annesi yüzünden kavga edip tartismakda istemiyorum. Konuyu dün aksam sakince konusmaya calistigimda hic dinlemek istemedi, baktim ki kabak benim basima patlicak konuyu kapattim. Normal hayatimiza döndük. Amaaaa, icim hic rahat degil. Su an karsimda olsa neler dicem neler. Telefon acip söylemem de mümkün degil. Konusturmaz bagirmasindan duyamaz daha dogrusu.

Benim bir sekilde bu icimdekileri söylemem, ama esimide kirmamam lazim.

Akil verin kizlar. Annem bosver sen kocanla iyi oldukdan sonra o senin arkanda oldukdan sonra hic muhattap olma dedi. Sizin fikriniz nedir?
Sabriniza hayran kaldım. Ben olsam çok sert tepki vermiştim.

Herkes kendine yakışanı yapar öyle düşün çok onur kırıcı ama sen onun seviyesine düşme derim yaptığı edepsizlikle başbaşa bırak
Annenin sözünü dinle kocanla iyi ol gerisini boşver
Ne söylerseniz söyleyin ileride yine yüzyüze gelecekseniz ama ayıp onun ayıbı olacak

evet insan canı yanınca aklına geldikçe dökülüyor.Sende annesi gibi davranmadığın, üstüne gidip kavga çıkarmadığın ve haksız yere bu hakaretlere maruz kaldığın için üzgündür tabiki.Üzgünde olmalı zaten.Neyse arkadaşım takma bak sen evinde mutlusun ama kv'n için şuan mutlu olduğunu hiç sanmıyorum.Çünkü agız tadıyla kavga edememiş oldu sen cevap vermeyince :)

Aynen öyle oldu, hevesi kursaginda kaldi hanim efeninin. Beter olsun. Ufakik cocuk bile kendisini sevmiyor. Evimize gelmesin diye, hatta gecen gün keske ölse dedi. Ki ben cocugun yaninda hic kötülemem. Hatta saygisizlik ettigi zaman kizarim.

Aynen öyle oldu, hevesi kursaginda kaldi hanim efeninin. Beter olsun. Ufakik cocuk bile kendisini sevmiyor. Evimize gelmesin diye, hatta gecen gün keske ölse dedi. Ki ben cocugun yaninda hic kötülemem. Hatta saygisizlik ettigi zaman kizarim.
yaydığı negatif enerjidendir.çocuklar hissediyor bunu.amannn al yavrunu al kocanı çık gez dolaş.face'de resim at, konum at.senin teknolojik kaynana sesli mesaj göndermeyi biliyorsa sosyal medyada kullanıyordur.ordan görsün umurunda bile olmadığını :)

Herkes kendine yakışanı yapar öyle düşün çok onur kırıcı ama sen onun seviyesine düşme derim yaptığı edepsizlikle başbaşa bırak
Annenin sözünü dinle kocanla iyi ol gerisini boşver
Ne söylerseniz söyleyin ileride yine yüzyüze gelecekseniz ama ayıp onun ayıbı olacak

Durum zaten söyleki ben annesine tepkisiz kaldikca kocam daha da eziliyor. Tabiki o ezilsin istemiyorum bana karsi. Ama fark ediyorum annesine karsi daha daha sabri azaliyor ve cok daha cabuk parliyor.

X