Bir isim meselesi

Dedemin ismi kardeşimde 25 yıl daha yaşadı, babaannemin ismi de kardeşimde o da 30 yıl üzerine yaşadı. Turp gibi maşallah.
Saçma sapan inançlarla kendinize dert ediniyorsunuz. Ecel saati bellidir, kimse onu ne bir an ileri ne bir an geri alabilir. Ayet bu. Allahın sözünü bırakıp boş laflara itibar etmeyin. Mehmet Bilal çok güzel isim 😊
Normal zamanda bende takmam, hormonlar okadar etkiliyor ki zaten ağlayasım burnumda. Ya diyorum haklı çıkarsa kendimi suçlarsam. Benim aile tarafından da ilk erkek olacak babamdan sonra hep kız devam etmiş, onlar dahi, tek dertleri sağlıklı doğsun yeter diyorlar.

İlkinde verdiğiniz taviz, 3.çocuğa kadar gelmiş.

Ben kendi çocuğumda bile,
Bak kendi çocuğum karnımda şu anda
Eşime direkt ismi şu olacak diyemedim
Ortak bulduk
İnsanlardaki bu hadsizliğe şaşıyorum
Ne hakla başkasının çocuğuna ismi bu olacak diye direkt tepki verebiliyorlar
Kafayı yemişler

Bunun adı sadece cehalet. Bana da hasta olan babaannemin ismi koyulmuş. Ben 8 yaşımda iken vefat etti. Kimse de öyle bir şey düşünmedi. Çünkü ömrü o kadardı. Isim konulmasa da o zaman ölecekti.

Ortak bulduk
Kafayı yemişler

Bende öyle daha hamile değilim ama doğuracağım çocuğa eşimle karar vereceğim.
Hatta onunla bile anlaşamazsam kendim koyacağım kimseye hesap veremem.
İlk çocukta izin verilip konulunca işte şimdi böyle konu açarsın.
Benim kv de yeni evlenince oğlunuz olursa şu ismi koyun ben çok beğeniyorum dedi.
Bende kızların istediği isimleri koymuş bana gelince mi söylüyorsun dedim.
Benim başka beğendiğim isimler var dedim kestirdim attım.

Kimse neyse dediğin gibi.

Ortak bulduk
Kafayı yemişler
Tüm torunlarda istedikleri isimler konulmuş zaten. Onlarınkinide büyükleri koymuş adet gibi devam eden bir süreç. Benim aile tarafında kimse karışmaz, fikir bile veren olmaz hiç alışık olmadığım bir hiyerarşi.

Tüm torunlarda istedikleri isimler konulmuş zaten. Onlarınkinide büyükleri koymuş adet gibi devam eden bir süreç. Benim aile tarafında kimse karışmaz, fikir bile veren olmaz hiç alışık olmadığım bir hiyerarşi.

Adet ayağına kaktırmışlar :KK70:
Bizde de adet erkek tarafı geline her ay bir cumhuriyet takar deseydin

KV sırf dediğini yaptırabilmek için yalan söylemiş, ciddiye almayın. O ismi çok istiyorsa kendi oğluna koysaymış? He istiyorsa bi tane daha doğursun, adınız Hafız Mustafa koysun.

Ayrıca çocuğun ismini koymak için baba gitmeyecek mi nüfus müdürlüğüne? Hangi ismi istiyorsanız koyun. KV de hangi isimle istiyorsa çağırsın, bu sizin çocuğunuz.

Vallaha ben esinize hak verdim. Yok vazgeciyorum derseniz kesinlikle kayinvalidenin vermek istedigi isimi vermeyin. Insanlarin duygulari ile oynayip kendi istegini empoze etmeye herhangi bir bahaneyi kullanarak calismasin

Bende öyle daha hamile değilim ama doğuracağım çocuğa eşimle karar vereceğim.
Hatta onunla bile anlaşamazsam kendim koyacağım kimseye hesap veremem.
İlk çocukta izin verilip konulunca işte şimdi böyle konu açarsın.
Benim kv de yeni evlenince oğlunuz olursa şu ismi koyun ben çok beğeniyorum dedi.
Bende kızların istediği isimleri koymuş bana gelince mi söylüyorsun dedim.
Benim başka beğendiğim isimler var dedim kestirdim attım.

Kimse neyse dediğin gibi.
Tüm torunlarda istedikleri isimler konulmuş, banada zorlamamıstı çok isterdik şu ismi koyarsanız demişti. O an ismi sevmesemde eşimin gönlü olsun diye kendi istediğim ismin yanına koymuştum. İlk kez bunu kesin istiyorum diyince şok oldum. Yumuşak başlı bir insanım aslında dediğiniz gibi sessiz kaldığım için de normal karşılamış olabilirler.

Vallaha ben esinize hak verdim. Yok vazgeciyorum derseniz kesinlikle kayinvalidenin vermek istedigi isimi vermeyin. Insanlarin duygulari ile oynayip kendi istegini empoze etmeye herhangi bir bahaneyi kullanarak calismasin
Vazgeçmek istemiyorum, he vazgeçersem de o ismi koymayı aklımdan bile geçirmedim.

Batıl inanç kısmına inanmıyorum. Ama içinizi rahatlatmak istedim. Abim dedemin adını taşır. Dedem 82 yaşında bu sene covidden vefat etti. Ömrü isim koyunca kısalsaydı 35 sene yaşamazdı abimden sonra.
Aynı şekilde ilk ismim babannemin ismi. 80 yaşında hala yaşıyor. 28 yaşındayım demek ki kısaltmamışım ömrünü.
Bağımsız olarak, ben çocuklara büyük ismi verilmesini sevmiyorum. Abim de ben de ikinci isimlerimizi kullanıyoruz. Kimlikte taşımak dışında asla kullanmadık. Çünkü kendimize özel koyulmuş bir isim istedik hep. Şunun adını verdik değil yani.
Ama sizin isteğiniz hayaliniz buymuş size saygı duyuyorum. Allah, eşinizle birlikte mutlulukla çocuklarınızı büyütmeyi nasip etsin :)

Tüm torunlarda istedikleri isimler konulmuş, banada zorlamamıstı çok isterdik şu ismi koyarsanız demişti. O an ismi sevmesemde eşimin gönlü olsun diye kendi istediğim ismin yanına koymuştum. İlk kez bunu kesin istiyorum diyince şok oldum. Yumuşak başlı bir insanım aslında dediğiniz gibi sessiz kaldığım için de normal karşılamış olabilirler.

Canım Meyracc isterse 7 ceddinden geliyor olsun isimleri.
Sen istediğin isim mi ?
Rızan var mıydı gönüllü olarak ?

Ben koymazdım koymam da.

Batıl inanç kısmına inanmıyorum. Ama içinizi rahatlatmak istedim. Abim dedemin adını taşır. Dedem 82 yaşında bu sene covidden vefat etti. Ömrü isim koyunca kısalsaydı 35 sene yaşamazdı abimden sonra.
Aynı şekilde ilk ismim babannemin ismi. 80 yaşında hala yaşıyor. 28 yaşındayım demek ki kısaltmamışım ömrünü.
Bağımsız olarak, ben çocuklara büyük ismi verilmesini sevmiyorum. Abim de ben de ikinci isimlerimizi kullanıyoruz. Kimlikte taşımak dışında asla kullanmadık. Çünkü kendimize özel koyulmuş bir isim istedik hep. Şunun adını verdik değil yani.
Ama sizin isteğiniz hayaliniz buymuş size saygı duyuyorum. Allah, eşinizle birlikte mutlulukla çocuklarınızı büyütmeyi nasip etsin :)
Çok teşekkür ederim, içime su serptiniz🥰

Hurafe,kulaktan kulaga yayilan aslinda hic bir temeli olmayan bir dusunce bicimi.
Sirf birinin ismi baska bireye verildigi icin ne kotu sans gelir ne de hastalik.
Kalitsal bir hastalik tasiyan ailenin hem dedesinde hem cocuklarinda ayni hastalik cikmis ise bu verilen isimden degil aktarilan genler ile alakalidir.
Siz istediginiz ismi gonul rahatligiyla verebilirsiniz.

Normal zamanda bende takmam, hormonlar okadar etkiliyor ki zaten ağlayasım burnumda. Ya diyorum haklı çıkarsa kendimi suçlarsam. Benim aile tarafından da ilk erkek olacak babamdan sonra hep kız devam etmiş, onlar dahi, tek dertleri sağlıklı doğsun yeter diyorlar.
Haklı çıkması mümkün değil çünkü dediği çok saçma 😅 takdir-i ilahi diyeceksiniz bir şey olursa. Olsa dahi onu haklı çıkarmaz. Sizin elinizde kimsenin ömrünü uzatacak yada kısaltacak bir güç yok. Mantıklı düşünün lütfen 😊
Ecel herkes için gelecek, bunun sizin koyduğunuz isimle nasıl bir ilgisi olabilir? Koskoca kainatın düzeni böyle saçma kaidelere bağlı olabilir mi?
Sizi hormonlar esir almış anlaşılan. Siz eşinize güvenin, istediğiniz ismi koyun. Cahille sohbeti de kesin :)

Benim kızımın adını kv koydu. Şuan seviyorum ama ben başka bi isim istiyordum ve hala içimdedir. Siz de böyle olmayın.
Eşiniz yanınızdayken bence kararınızdan dönmeyin.

Canım Meyracc isterse 7 ceddinden geliyor olsun isimleri.
Sen istediğin isim mi ?
Rızan var mıydı gönüllü olarak ?

Ben koymazdım koymam da.
Çok tatlısınız 😊 şu kadar dik durabilseydim keşke. Ben hep yapıcı olmayı tercih ederim karakter olarak. (yaprak dökümü:Ali Rıza bey ağzımızın tadı bozulmasın kıvamında😂😂😂) ay olan olmuş kalan sağlar bizimdir, şimdiden sonraya bakıyorum işte.

Tabiki öyle ama batıl inançları çok olan bir aile bu yuzden korkuyorum işte

Bu kadar taviz vermeyin, sizin kendi aileniz var artık. Eşinizin kendi kök ailesinden çıkmasını da siz sağlayın. Bu kadar bağlılık gösterirseniz hiçbir zaman kendi aileniz olduğunu hissedemezsiniz, her daim onların eli üstünüzdeymiş gibi olur. Onların batıl inancı olabilir, eşiniz ve sizde yoksa bir önemi yok. İstediğiniz ismi koyarsınız.

X