Bir isim meselesi

Meyracc

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2018
404
658
37
Merhabalar, iki kızım var üçüncü çocuğuma 5.5 aylık hamileyim. İlk kızımda isim koyarken ismin yanına kvalidem istedi diye kpederin Annanesinin ismini verdik, hiç dert etmedim hatta kızım o ismi daha çok seviyor. İkincide ses cıkarmadılar kızım kendi koydu kardesının ismini (10 yasında) şimdi üçüncü çocugumuz erkek. Ben cocukcuktan beri bir oğlum olursa Bilal koyarım demiştim, şansımıza kpederin de ismi aynı 😊 Biz eşimle evlenmeden önceleri bile hayalimizde çocuk isimleri vs konuşurken erkek olursa Mehmet Bilal olsun diye hayal ederdik. İki babaların isimlerine denk gelmesi de hoşumuza gidiyor. Neyse oğlumuz olacağını kvalidem öğrenince (hep biliyordu oğlum olursa bu ismi istediğimi) ben çocugun ismini buldum şu isim olacak dedi eşim ve ben şok olduk. Dedesinin adıymış galiba Hafız Mustafa olacak dedi 😯 ben dedim anne biz bu ismi düşünüyorduk, eşimde evet anne biz bu ismi koyacağız dedi. Konuşturtmadı başka. Ama kvalidem dediki bizde yaşayan büyüklerin ismi koyulmaz ömrü kısalır, hastalanır vs diye. (diğer eltimlerde yasayan kişi isimleri konuldu ama) şimdi kpedim zaten yaşlı ve hastalıkları var, olurda ismi koyunca denk gelir hastalanırsa bu vebale nasıl katlanırım diyorum. Kvalidem de suçlar yani susmaz sanırım. Eşim bosver bu bizim hayalimiz bidaha çocuk sahibi olmayı düşünmüyoruz neden vazgeçelim, herşey kader diyor.ama benim İçim hiç rahat değil, eltimle, annemle, kardesimle konuştum risk alma istersen diyorlar. Çok üzülüyorum ne bileyim. Yani hem babamın hem kperimin ismi olacak ikisinide hem onore etmek hemde hayalimi gerçekleştirmek istiyorum.
🌼Son durum : istediğimiz ismi koyacağız eşim kimseyi karıştırtmıyor,bizim sevdiğimiz gönlümüzden geçen ne ise o olacak dedi. Rabbim çocuk sahibi olmak isteyen herkese nasip etsin inşallah ❤️

Son düzenleme:

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 24-09-2021

Hamileliğimin 33. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 54 gün kaldı.

Bebeğiniz, rahminizdeki büyüklüğüne ve konumuna göre, ciğerlerinize baskı yapacak şekilde yukarıda ve kasıklarınıza baskı yapcak şekilde aşığıda taşınır. Bebeğinizin yatış pozisyonu sizi, sizinle aynı gebelik haftasında olan başka hamilelere göre daha geniş veya daha derli toplu gösterebilceği gibi sizi daha büyük veya daha küçük gösterebilir. Artık eskisine nazaran daha fazla kabızlık yaşıyorsunuz. Büyüyen rahminiz bağırsaklara daha fazla baskı yaptığından dolayı, bağırsakların normal aktivitelerini engeller.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Pandaizm

Başladı ömrümün altın çağı ⭐
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2019
2.752
6.961
Çocuk sizin cocugunuz böyle batıl bir inanç yüzünden niye kendi istediginiz ismi koymaktan vazgeciyorsunuz ki?
Böyle şey mi olur?
İsim anlamı güzel oldukça ne koyduğumuz kimseyi ilgilendirmez.
İsmi aynı olan da ölüyor olmayan da bu nas bir düşünce yapısı hayret ettim.

Ben ana baba ismi koymayı da doğru bulmuyorum ama siz istiyorsanız bunu koymakta sakınca yok tabi ki
Kendi isteğinizi koyun

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-02-2022

Hamileliğimin 12. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 200 gün kaldı.

Bebeğinizin beyni artık doğum anındaki yapısını aldı ancak henüz daha küçük. Nadir istisnalar dışında bebeğinizin harektlerini hisetmeye başlamamış olmalısınız. Bebeğinizin yeni oluşan kasları henüz çok zayıf ve rahmim zorlukla genişledi. Bebeğinizin yeri hala kalça çerçeveniz içinde. Bebeğinizin bağırsakları gelişiyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 14 gr. - Yaklaşık boyu : 41 mm. (Baştan Popoya)

cutiemaccute

Aktif Üye
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
7 Mayıs 2020
290
1.100
Hayalinizi gerçekleştirin tabii ki. Hiç de öyle bişi duymadım ömrü kısalır falan, hepsi safsata, ben de oğlum olursa bir ismini kayınpederiminkini koycam çok beğeniyorum ve onlar da biliyor mutlu oluyorlar. Kayınvalideniz kendi istediğini diretmek için böyle davranmış.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının aldında.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 50 Kg. ile 68 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 165 cm. Başlangıç Kilom :48.4 Kg. Şimdiki Kilom :48.0 Kg.

Muhtelif Evhamli Hatun

Nirvana
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2015
7.313
25.545
Ay neyin riski saçmalamayın
Herkesin ismi yaşayan birinde var
Şimdi oğluna ali desem yaşayan bir alinin ömrü mü kısalacak
Kuzenim var ali diye onun ömrü mü kısalır
Tövbe

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının aldında.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 53 Kg. ile 72 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 170 cm. Başlangıç Kilom :65 Kg. Şimdiki Kilom :48 Kg.

Jasminla

Her ayrıntım sayıklıyor 🤪
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2021
1.603
5.759
Merhabalar, iki kızım var üçüncü çocuğuma 5.5 aylık hamileyim. İlk kızımda isim koyarken ismin yanına kvalidem istedi diye kpederin Annanesinin ismini verdik, hiç dert etmedim hatta kızım o ismi daha çok seviyor. İkincide ses cıkarmadılar kızım kendi koydu kardesının ismini (10 yasında) şimdi üçüncü çocugumuz erkek. Ben cocukcuktan beri bir oğlum olursa Bilal koyarım demiştim, şansımıza kpederin de ismi aynı 😊 Biz eşimle evlenmeden önceleri bile hayalimizde çocuk isimleri vs konuşurken erkek olursa Mehmet Bilal olsun diye hayal ederdik. İki babaların isimlerine denk gelmesi de hoşumuza gidiyor. Neyse oğlumuz olacağını kvalidem öğrenince (hep biliyordu oğlum olursa bu ismi istediğimi) ben çocugun ismini buldum şu isim olacak dedi eşim ve ben şok olduk. Dedesinin adıymış galiba Hafız Mustafa olacak dedi 😯 ben dedim anne biz bu ismi düşünüyorduk, eşimde evet anne biz bu ismi koyacağız dedi. Konuşturtmadı başka. Ama kvalidem dediki bizde yaşayan büyüklerin ismi koyulmaz ömrü kısalır, hastalanır vs diye. (diğer eltimlerde yasayan kişi isimleri konuldu ama) şimdi kpedim zaten yaşlı ve hastalıkları var, olurda ismi koyunca denk gelir hastalanırsa bu vebale nasıl katlanırım diyorum. Kvalidem de suçlar yani susmaz sanırım. Eşim bosver bu bizim hayalimiz bidaha çocuk sahibi olmayı düşünmüyoruz neden vazgeçelim, herşey kader diyor.ama benim İçim hiç rahat değil, eltimle, annemle, kardesimle konuştum risk alma istersen diyorlar. Çok üzülüyorum ne bileyim. Yani hem babamın hem kperimin ismi olacak ikisinide hem onore etmek hemde hayalimi gerçekleştirmek istiyorum. Bana bir akıl verirmisiniz ne yapayım.
E bazı taraflarda da vefat etmiş insanın ismi konulmaz. Ay bu isimlere gereksiz anlamlar yükleniyor. Harflerin birleşmesi başka bir işi yok yani

forevermorrenk

Mustafa Kemal Atatürk
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2018
5.440
13.046
İlkinde verdiğiniz taviz, 3.çocuğa kadar gelmiş.

PrideAndPrejudice

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2019
1.062
7.478
kvalidem istedi diye kpederin Annanesinin ismini verdik,
kvalidem dediki bizde yaşayan büyüklerin ismi koyulmaz ömrü kısalır, hastalanır vs diye. (diğer eltimlerde yasayan kişi isimleri konuldu ama) şimdi kpedim zaten yaşlı ve hastalıkları var, olurda ismi koyunca denk gelir hastalanırsa bu vebale nasıl katlanırım diyorum. Kvalidem de suçlar yani susmaz sanırım.
Cahillik diz boyu

Meyracc

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2018
404
658
37
Hasbinallah o nasıl düşünce
Hepimiz öleceğiz
İsmimizin verilmesiyle ne alaka

Kp ismini koymazsaniz ölümsüz mu olacakmış kendisi
Tabiki öyle ama batıl inançları çok olan bir aile bu yuzden korkuyorum işte

Bebeğiniz, rahminizdeki büyüklüğüne ve konumuna göre, ciğerlerinize baskı yapacak şekilde yukarıda ve kasıklarınıza baskı yapcak şekilde aşığıda taşınır. Bebeğinizin yatış pozisyonu sizi, sizinle aynı gebelik haftasında olan başka hamilelere göre daha geniş veya daha derli toplu gösterebilceği gibi sizi daha büyük veya daha küçük gösterebilir. Artık eskisine nazaran daha fazla kabızlık yaşıyorsunuz. Büyüyen rahminiz bağırsaklara daha fazla baskı yaptığından dolayı, bağırsakların normal aktivitelerini engeller.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

Kimbilir34

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Mart 2018
68
69
Deli oluyorum bu saçma diretmelere. Tavsiye de bulunurlar kabul edersiniz etmezsiniz size kalmış. Bana kalırsa münasip bir lisan ile derdinizi söyleyin gerisine çok da takılmayın

Meyracc

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2018
404
658
37
Çocuk sizin cocugunuz böyle batıl bir inanç yüzünden niye kendi istediginiz ismi koymaktan vazgeciyorsunuz ki?
Böyle şey mi olur?
İsim anlamı güzel oldukça ne koyduğumuz kimseyi ilgilendirmez.
İsmi aynı olan da ölüyor olmayan da bu nas bir düşünce yapısı hayret ettim.

Ben ana baba ismi koymayı da doğru bulmuyorum ama siz istiyorsanız bunu koymakta sakınca yok tabi ki
Kendi isteğinizi koyun
Ben çocukluktan beri o isimleri istiyordum kperin ismi denk geldi sadece