Bir kiracı konusu benden gelsin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

tonyadunyam

Üye
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2023
448
322
Hayırlı kandiller belki yeri burasi degil ama.Yeni üye oldum.Size sorayım dedim arkadaşlar biz evimizi sattık yeni ev aldık aldığımız evin sahibi bize hiç kiracıdan bahsetmedi sadece dediki parayi getirin evi alın parayi verdik ama adam yan çizdi yok kiracıyı çıkaramazsınız diye laflar konuşmaya basladi ama eve de taşınamadık kiracı çıkmıyor çıkmayı bırakın bizle muhattap olmuyor kiracıya hep güzellikle gittik anlamadı acaba hukuki anlamda haklarımız nedir karşı tarafla sözleşmesinde yok uzun olmuş kusura bakmayın
Açıklama.Arkadaslar belki anlatamadım ilk defa böyle bir konu açıyorum bide uzun olmasın diye kısadan yazmıştım.Evi satan adam evi satlığa çıkarınca eşimde evi kaçırmamak adına hemen bizim evi satlıga çıkadı bizim apartman kalorifer sistemi bozdular herkes soba yakacaklar dı benim sağlıktan ötürü soba yakamıyordum evin parası gelmeden adamla konuştuk adam dediki parayi getirin ev sizin ben eşimi uyardım bak basta kiracıya konuşalım öyle evimizi satalım yok dedi neyse biz eve bakacaktık ev sahibi aradı gelip evi bakacaklar olur dediler ama şaşırdılar eve baktıktan sonra kiracıya dedik çıkma ihtimalin var mı 1 ay müsade sana 1 ay doldu cıkmadı aralığın 23 tapuyu aldık esim gine aradı tabi telefonları açmıyor 3 veya 4 aramadan sonra açtı esim ona dediki bak evi aldım kendine uygun bir ev bul bakarız dedi hep yalan ev olmasına rağmen beğenmiyormuş kiralık evleri aracıları gönderdik onlarda bize gelip kiracı haklı çıkartamazsınız oyaladılar hukuki hakkınızda yok dediler eşimde kavgacı birisi degil bende burasi aklima geldi yazayim dedim hukuki haklarımız varmi diye ALLAH razi olsun güzel bilgine veren oldu belki ben anlatamadım beni yalnış anlayanlara oldu yani kisaca kiracı hic bir şekilde bizle irtibata girmedi hep yalan konuştu kiralık ev olmasına rağmen yok dedi kiracı dedi ki evi alan muhatabım evi degil de satan kişidir o kişide onu cikarmadi ha bu arada biz kiracıya öyle kavgalı bir şekildede konuşmadık burda öğrendim hemen ihtar çekilmesi lazımmış iban numarası vermemeseymiş

Son düzenleme:
Ne mücadeler verdim ALALH bilir cikmadi ben mecbur kiraya ciktim iki oda bir bir mutfağı olan bir eve eşyalarım iki arkadasa biraktim birazını kendimle getirdim beni cok zor bir durama birakti😔

Ne mücadeler verdim ALALH bilir cikmadi ben mecbur kiraya ciktim iki oda bir bir mutfağı olan bir eve eşyalarım iki arkadasa biraktim birazını kendimle getirdim beni cok zor bir durama birakti😔
elektrik suyu kapattırın mahkemeye verin. Evi görmeden mi aldınız

Gördük beğendik ama.işte kiracı sorun cikardi
e alırken kiracodan haberiniz vardı yani. Ne zaman oldu alalı? direkt ihtarname çektirmediniz mi? tapu ile gidin doğalgazı üstünüze alın ve kapattırın. Bu kış günü aç soğuk kalsınlar öyle insana böyle muamele. Google araması ile bile bunun sürecini öğrenebilirsiniz hangi aracı bunu diyor şaşırdı doğrusu emlakçılık yaptığım için söylüyorum l.

İhtar çekin en kötü elektrik suyunu üstünüze alın ve kapatın çıkmazlarsa. Benim de oturduğum evim satıldı 1 yıl dolmadan çıkmak zorunda kaldım yapacak bir şey yok. O hadsizse zorsa siz daha zor olun
Acaba ihtar cekip bide suan durduğum evin resmini çeksem daha cabuk sonuç alabilirmiyiz cunku ev berbat bide eşyalarım üst üstte aradığımı hic bir şeyi bulamiyorum😞

Bize hep dediler kiracı haklı yok onu evden çıkartamazsınız hukiki hakkınız yok dediler bende buraya sorayim dedim
Hayır var.
Kandırmışlar sizi. Sürenizi öğrenin, vakit kaybetmeden evi aldığınızı, oturmak istediğinizi, kiracının tahliyesini talep ettiğiniz bi ihtar çekin.

Acaba ihtar cekip bide suan durduğum evin resmini çeksem daha cabuk sonuç alabilirmiyiz cunku ev berbat bide eşyalarım üst üstte aradığımı hic bir şeyi bulamiyorum😞
hayır işe yaramaz. evi alalı ne kadar oldu? 1 ay içinde ihtarname yollamanız lazımdı

Yok kasaba gibi bir yerde yaşiyoruz
Hayatımda bundan daha garip bir avukata gitmeme sebebi duymadım. İsterseniz köyde yaşayın hiç mi çıkmıyorsunuz bulunduğunuz yerden? Tapuya giderken çıktınız değil mi mesela? Avukata gitmek mi uzak geliyor? Hadi diyelim öyle online danışmanlık diye bir sistem var, neticede internet çağındayız. Googlea yazdım satın alınan evden kiracı nasıl çıkarılır diye ilk öğrendiğim bilgi tapu devrinden sonra bir ay içinde ihtarname çekmeniz gerektiği oldu mesela. Yaptınız mı bunu?

e alırken kiracodan haberiniz vardı yani. Ne zaman oldu alalı? direkt ihtarname çektirmediniz mi? tapu ile gidin doğalgazı üstünüze alın ve kapattırın. Bu kış günü aç soğuk kalsınlar öyle insana böyle muamele. Google araması ile bile bunun sürecini öğrenebilirsiniz hangi aracı bunu diyor şaşırdı doğrusu emlakçılık yaptığım için söylüyorum l.
Evet kiracidan haberimiz vardi ama evi satan adam bize hic bahsetmedi onlardan eger deseydi kiracıya dokunmayacaksınız biz saten çıkın lafını etmezdik bize sadece parayi getirin evi alın dedi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X