Bir Komşu Sorunuda Benden ...

Komsu olayini ne kadar abartmissiniz. Komsulugu cok seviyorsunuz belli ama fazlaca yuz vermissiniz. Kustunuz diyr neden tasinacakmissiniz kanli bicaklimisiniz sanki
Annem komsumla tanısmıtı , esının yanı adamın normal olmadıgını dusunuyor. Ilerde huzurunuzu kacıracak bılıyorum dıyor... ya sız ya onlar gıtmek zorunda kalacak gıbı hıssettım ben , boyle olacagı bellıydı dıyor
annem hatayı bende buldu kımseye yuz verme bırdaha dedı

Yorumlar ıcın tesekkur ederım arkadaslar...Yazarken bende farkettım sureklı hedıye vermısım :) daha once oturdugum apartmanda da boyleydım ,onlarda benı hıc uzecek bırsey yapmadılar... Oncekı apartmanımdan komsularımla hala gorusurum ,akrabadan yakın olmustuk . Burdada aynı sekılde guzel ılerler sandım acıkcası...
:KK43:
bundan sonra önce dostluklarını kazan sonra hediyeleşme kısmına geç bence böylece kimin hediyeye ve ilgiye değer kimin değmez olduğunu görmüş olursun.

adres verelim bize de hediye gönder :işsiz: bir tanı önce dımı. 7 ay çok kısa bir süre değil mi:KK53:
benimde biri vardı. gelince 1 de kalkıyordu :KK53: sen yine bilerek ve isteyerek yapmışsın. teşvik etmişsin resmen tepene çıkması için :KK70:
haklısın canım...
bılıyorsun buraları komsuluk onemlıdır
aıleden daha fazla gorustugun kısılerdır bende cok onem verırım
daha once oturdugum apartmanda tam gonlume gore komsularım vardı burdada aynı olur sandım :KK43:

haklısın canım...
bılıyorsun buraları komsuluk onemlıdır
aıleden daha fazla gorustugun kısılerdır bende cok onem verırım
daha once oturdugum apartmanda tam gonlume gore komsularım vardı burdada aynı olur sandım :KK43:

sevmem ben öyle ilişkileri. bu yüzden yaptıkların bana çok abartı geldi :KK51:

Annem komsumla tanısmıtı , esının yanı adamın normal olmadıgını dusunuyor. Ilerde huzurunuzu kacıracak bılıyorum dıyor... ya sız ya onlar gıtmek zorunda kalacak gıbı hıssettım ben , boyle olacagı bellıydı dıyor
annem hatayı bende buldu kımseye yuz verme bırdaha dedı
Yuz verme kismina katiliyorum :) benimde komsularim var arada gider geliriz ama arada :) fazlasina hic gerek yok. Huzursuzluk olacagini sanmam hr rger olursa tasinmayi o zaman dusunursunuz cunku tasinmak cok zor :/

Yurdumun tipik delisi iste
Hic fark etmiyormus gibi yapin, sanki buradan bakinca karsi daire yokmus gibi seffaflarmis da arkalarini goruyormussunuz gibi davranin. Esin de hic kimsryle konusmasin,kendilerini bir mok zannetmisler zaten daha da yuz bulmasinlar.

Yurdumun tipik delisi iste
Hic fark etmiyormus gibi yapin, sanki buradan bakinca karsi daire yokmus gibi seffaflarmis da arkalarini goruyormussunuz gibi davranin. Esin de hic kimsryle konusmasin,kendilerini bir mok zannetmisler zaten daha da yuz bulmasinlar.
ah darkcım ah :KK43:
cok canım sıkıldı cok...
bılıyorsun bızım memleket boyle yanı severız bız komsuyu
hele de yasıma yakın dedım yenı gelın gencler yasasın dedım ılk gordugumde cok sevındım...

boyle olacagını bılseydım...
hata bende kabul edıyorum :KK43:

Ay ne itici insan tipi... hep bana hep banacı. En sevmedigimden. Agzına tuvalet terliğiyle vurmalık. Onlar yokmuş gibi davranın.
Bide ağlamıssınız. Değer mi canınızı sıkmaya boyle insanlar için. Aman bırak senden uzak olsunlar canım benim. Sen ne kadar iyi yürekli davranmışsın. O utansın.

evet siz biraz gereksiz yakınlık göstermişsiniz komşunuz da çok güzel suistimal etmiş. bunu kendinize bir ders olarak görüp bundan sonra hiç konuşmamalı kafanıza takmamalısınız. öyle insanın uzak olması yakın olmasından çok daha iyidir. komşuluk ilişkileri önemli bizde ama böylesinin yokluğu daha iyi.

ah darkcım ah :KK43:
cok canım sıkıldı cok...
bılıyorsun bızım memleket boyle yanı severız bız komsuyu
hele de yasıma yakın dedım yenı gelın gencler yasasın dedım ılk gordugumde cok sevındım...

boyle olacagını bılseydım...
hata bende kabul edıyorum :KK43:
Bilmez miyim? Annemin bey mahallesinden komsulariyla hala gorusuruz, anariz eski gunleri, eski evleri, tunellerle birbirine bagli mahzenleri,salca yaptigimiz buyuk bakir kazanlari... kalmadi onlar artik be canim.yerini bu gibi menfaatci delilere biraktilar ne yazik ki

Lisedeyken. Lojmanda oturuyorduk. Alt kattaki aile ile cok yakındik. Bi gun evde kimse yok arkadasim yalnizken yanina gittim. Cokta hastaydim. O mutfakta biseyler yaparken petegin dibinde uyuyakalmisim. Bir uyandim saat gecenin 11i olmus. Annem beni cagirmaya gelmis uyuyorum diye dokunmamıs o arkadasta hic dokunmamıs. Ustumu ortmus sadece. Ama ben o kadar utandım ki yerin dibine girdim :KK43:
Sizin komsu tam yüzsüzmuş...

bosver yuz verme konusma muatap olma. normal devam et kaale alma. yapacaginin en iyisini yapmis hediyeleri cope atmissin. ohhhh bundan sonra keyfine bak. sallama.
ben komsularimla pek gorusmem bikere o hataya dustum baktim hepsi birbirinin dedikodusunu yapiyor uzaklastim. simdi birbirleriyle kusnce benim kapimi caliyorlar sikintidan. :) cocuk gibi oluyor kimisi

bende komşulugu severim eski apartmanımda birbirimizden çok şeyler alıp verdik , komşu dolmayı çok yapmışsa sen yapma ben zaten verecem sana salata yap bekle dedikleri bile oldu ,
ama hediyeler havada ucuşmadı , gidip gelme saatlerimiz belliydi kimse kimseyi rahatsız etmeden ,

şimdiki apartmanımda da karşı komşum dr başka memleketten gelmiş birbirimize 1 kere gidip geldik ama onlar her seyahata gittiklerinde anahtarlarını verirler dönüşte kızıma ufak hediye getirirler ,

bu bir görgü ve terbiye olayıdır. takma kafana daha iyi küs rahat edersin.

İşte karsindaki insanı tanıdıktan sonra samimi olmaya çalışmak en doğrusu malesef gorgusuz insanlarla samimi olmaya calismissiniz.ben mesela bir insanın davranışlarında ufak detaylara dikkat ederim kişiliği saklıdır o ufak detaylarda .o kişinin degecegini dusunursem samimi olmaya başlarim.hosuma gitmeyen şeyler gördüğümde de measafemi korurum benimle samimiyet kuramaz o aradaki mesafeyi hissettiririm.samimiyet kurduğum insan da zaten degiyordur ondan da aynı karsiligi gördüğüm için zaten yıllardır süren 2 dostum var.onlar için herşeyi yaparım.iste siz bu samimiyeti göstermeden önce bir sure bekleseydiniz tanirdiniz zaten bunları yapmazdiniz.uzak dur kesinlikle bir zarar göreceğini hissedersen taşınmayı dusunursun.ama ince düşünceli gorgulu bir insansın bundan sonra tanımadan hiçbir insana böyle davranma

Yorumlarınız ıcın cok tesekkur ederım arkadaslar
bana gercekden cok ıyı bı ders oldu...

Aynisi bendede vardi,gece gunduz isi dussun bendeydi,evindeki herseyi bwnden kulanirdi,hergun arardi ise gidincede
( cocuklari evdede ondan ) esinden bosanmis iki cocukla kalmis dedim üzüldüm,
bikac aydır yaninda kiz kardesi kaliyor,bana ihtiyaci kalmadi

ben gecende hastalandım agzimla soyledigim halde gelip bir corba yapmadi,aramafi,sormadi, 5 dk ugradi yatiyordum dusun ,ameliyatlik oldum
,dedim sen hasta olsan ben sana nasıl bakarfim evinede sanada,sendede hicmi hic insan lik yokmus dedim ,sakinnn hastalanma dedim sakın

Simdi slm,slmbende cokkk iyiyimdir boyle 1.2 cikar aradığını gorunce soğuyorum hemen

En iyisi bu boşver iyi niyetimuzi su istimal ettirmeyelim ,al hediyeletini bir garibana tada baskasina ver,hic degilse.makbule gecer

Ilk başta baslıgı okudum. Bir komsu sorunuda benden deyince biran sizinde komşunuz karısını aldatıyor sanmıştım:110:
konu ıcerıgı o degıl ama oda var dogru
adam aldatıyor ama kadın bunu bılıyor kabul edıyor...
bana bunları anlatıyordu rahatsız oldum oyuzden mesafe koymustum...

X