Bir Komşu Sorunuda Benden ...

Anlıyorum seni N nscckts insan bir yakınlık bir samimiyet istiyor. Senin yapında verici taraftan olunca karşı taraf saçmalamış. Aslında senin yaptığın en normali. Yakınlık kurmak samimi olmaya çalışmak. Tabi eskidendi bu normallikler. Şimdilerde fesat insan adab-ı muaşeretten anlamayan bilmeyen öğrenmeyen bir sürü insan türediği için içindeki iyi niyeti bir süre rafa kaldırman gerekli N nscckts . Mesafe en güzeli. Kapına geldiği zaman ayıp olmasın diye hayır dememezlik yaptığın için tüm bunlar. Mesafe iyidir. Üzülme bu kadar çok. Herkesin yaptığı yanına kâr yada zarar olarak kalacak elbet. Sen iyi niyetli bişey yapmışsın. Gönlünü ferah tut. Vicdanını yoracak bişey yok ortada. Kaybeden karşı taraf.

konu ıcerıgı o degıl ama oda var dogru
adam aldatıyor ama kadın bunu bılıyor kabul edıyor...
bana bunları anlatıyordu rahatsız oldum oyuzden mesafe koymustum...
Ay inanmıyorum cidden mi:oha:
:olamaz:
Nasil insanlar var şu hayatta :kusmuk: hadi kabullendi sana nasil anlatıyordu yahu:skandal:
Gerçekten tiksindim komşunuzdan. Bide bebek yapmışlar yazık gerçekten:KK57:

Anlıyorum seni N nscckts insan bir yakınlık bir samimiyet istiyor. Senin yapında verici taraftan olunca karşı taraf saçmalamış. Aslında senin yaptığın en normali. Yakınlık kurmak samimi olmaya çalışmak. Tabi eskidendi bu normallikler. Şimdilerde fesat insan adab-ı muaşeretten anlamayan bilmeyen öğrenmeyen bir sürü insan türediği için içindeki iyi niyeti bir süre rafa kaldırman gerekli N nscckts . Mesafe en güzeli. Kapına geldiği zaman ayıp olmasın diye hayır dememezlik yaptığın için tüm bunlar. Mesafe iyidir. Üzülme bu kadar çok. Herkesin yaptığı yanına kâr yada zarar olarak kalacak elbet. Sen iyi niyetli bişey yapmışsın. Gönlünü ferah tut. Vicdanını yoracak bişey yok ortada. Kaybeden karşı taraf.
aynen ... bu benım yapım ,hanı elımde degıl aılemde boyle gordum...
ama okadar uzuldum kı sanırım bundan sonra genel bı onyargım olacak :KK43:

cok tesekkur ederım

Ya bu arada keşke benim komşum olsanız :p Anneannemlerin sitesinde çok güzeldi komşuluk. 25 senedir aynı insanlar hala, gelirler giderler. Bir derdimiz olunca onlar koşarlar. Gece birde boşluk bulunca bile gidip geliriz. Birlikte büyümüşüz ya da ellerinde büyümüşüm çünkü. Buraya taşınalı üç ay oldu. Kimse kapımı çalmadı daha. Çok isterdim en azından bir komşum olsun, sağlam olsun diye. Valla sömürmezdim sizi, arada kek, börek de getirirdim :KK70:

krizi fırsata çevirin,birdaha selamlaşmayın bile.ne güzel bir asalaktan,hiç çaba göstermeden kurtulmuşsunuz.onlar adım atsa bile,siz bu adıma karşılık vermeyin.

istanbul da yaşıyorum.10 yıldır aynı apartmanda oturuyorum.komşuluk ilişkileri sıfır.düşünün bir kandil,bir aşure günün de bile,kapınızı çalan yok.ilk taşındığım da,yaptım götürdüm.

büyük bir ameliyat geçirdim,apartman görevlisinin karısı dışında,kapımı çalan olmadı.

geçenlerde.(10 yıl sonra)üst katlarda ki bir komşum,kapımı çaldı.ayak üstü sohbet ettik ama ne istediğini anlamadım.evim müsait değil di(her tarafı kaldırmış,temizliğe girişmiştim)içeriye buyur edemedim.daha sonra,bir kahveye çağırırım diye düşünüyordum.

ama geçen gün,apartman görevlisini karısıyla konuşurken,x abla,evini tadilat yaptıracak,senin evini gezip,bakacakmış,onun için kapıya gelmiş ama içeriye almamışsın diyince,kahveye bile çağırmamaya karar verdim.benim için,komşuluk ilişkileri bu kadar.siz de komşuları gözünüzde fazla büyütmeyin.daha huzurlu yaşarsınız.

Aldatıldığını biliyor ve kabul ediyorsa size anlatmanın ne gereği var anlatmasın daha iyi saklasın kendine senin vereceğin cevap belli boşan olur ama komşunuz farklı cevap beklemiş galiba boşver erkektir aldatır gibi heralde.

yok artık bu nasıl bir zihniyet bilip de kabul etmek

ben de yeterince iyi niyetli bir insanım ama bunun suistimal edildiğini gördüğüm zaman kesinlikle taş gibi olurum hele ki sizin yerınızde olsam kesinlikle bu kadar yuz vermezdim eminim bundan
calışıyorum ben yeni bir zmanda işyeri değişikliği yaptım ve burda o kadar değişik insanlar gördüm ki
herkesin düşündüğü tek şey çıkar bencillik kendine yararı olmayan birşeyi asla yapmıyorlar aslında bazen oyle olmak lazım :KK39:

Ya bu arada keşke benim komşum olsanız :p Anneannemlerin sitesinde çok güzeldi komşuluk. 25 senedir aynı insanlar hala, gelirler giderler. Bir derdimiz olunca onlar koşarlar. Gece birde boşluk bulunca bile gidip geliriz. Birlikte büyümüşüz ya da ellerinde büyümüşüm çünkü. Buraya taşınalı üç ay oldu. Kimse kapımı çalmadı daha. Çok isterdim en azından bir komşum olsun, sağlam olsun diye. Valla sömürmezdim sizi, arada kek, börek de getirirdim :KK70:
güldürdünüz benı :) allah ıyılıgınızı versın emi :)

benım oncekı komsularım da akrabalarımın etrafındakı komsularda.. ben oyle komsuluklar gordum kı benım yaptıgım bana normal gelıyordu ...
boyle olacagını hıc dusunmemıstım.

Aldatıldığını biliyor ve kabul ediyorsa size anlatmanın ne gereği var anlatmasın daha iyi saklasın kendine senin vereceğin cevap belli boşan olur ama komşunuz farklı cevap beklemiş galiba boşver erkektir aldatır gibi heralde.

esı hakkında bu anlattıgı en basıt seydı
komsum bunları anlatmaya basladıgında hemen elımı bı ıse atıyordum hanı kısa kessın dıye
oyle seyler anlattı kı... en son dayanamayıp sende ıyıymıssın yanı , anlattıklarına ragmen evlenmıssın dedım.
sustu ne bılım .. dedı

yanı nısanlıykenden berı olan bıldıgı ve kabul ettıgı bırsey

Komşu değil asalakmış meğer. Bir kerecik yok deyince gerçek yüzü çıkmış meydana. Hediyeleri de kafanıza atmış anaokulu çocuğu, zaten haketmiyordun deyip alsaydınız hepsini içeri. Karşınızdakini kendiniz gibi bilmiş, insan yerine koymuşsunuz ama karşınızdaki bir çeşit asalak amip. Gördüğünüzde falan başınızı çevirin geçin gidin. Selam verse bile almayın. Canınızı da sıkmayın.

Benimde buna benzer bi komşum vardı hastalanacaktim sinirden her an 3 çocuğuyla evimdeydi böyle tiplerden kavga etmeden kurtulamıyosun kapımı penceremin kocamın eve geliş gidişini bile takip ediyordu en sonunda bi kavga bütün ipler koptu şükür kurtuldum bencede senin için çok iyi olmuş hiç muhatap olma

Senin yaptığını ailesi yapmamıştır.Biraz hızlı gitmişsin.

İnceldiği yerden koptuğu iyi.Gerçek yüzlerini gördün.
Sen muhatap olma.Son bir kez eşin onun eşini arayabilir yaptığınız çok çirkin diye.Varsa bir sorun insanca gelip yüzünüze söyleselerdi.

Zaten senin çalışırken kadının oralı olmamasından belliydi nasıl bir kadın olduğu.İnsan hiç değilse ayıp olmasın diye yardım edilecek bir şey var mı diye sorar.

Son düzenleme:
valla en başından bu kadar hızlı samimiyet kurarak hata etmişsin ama bunu dememe gerek yok sanırım sen de anlayıp pişman oldun muhtemelen
bence herhangi bir şekilde görüşmeyin artık, öyle böyle değil bayağı bayağı arızalı tiplere benziyorlar, maddi ya da fiziki zarar da verebilirler dikkat et bence, çok talihsiz bi olay olmuş ya yeni taşınmışken

valla en başından bu kadar hızlı samimiyet kurarak hata etmişsin ama bunu dememe gerek yok sanırım sen de anlayıp pişman oldun muhtemelen
bence herhangi bir şekilde görüşmeyin artık, öyle böyle değil bayağı bayağı arızalı tiplere benziyorlar, maddi ya da fiziki zarar da verebilirler dikkat et bence, çok talihsiz bi olay olmuş ya yeni taşınmışken
Annemle bu konuyu paylastıgımda oda aynı seyı soyledı
dıkkat et huzurunu bozacak tıpler enı sonu burdan tasınman gerekebılır dedı (tanıstırmıstım)
cok uzucu bı durum oldu
kesınlıkle dersımı aldım
tesekkur ederım...

Senin yaptığını ailesi yapmamıştır.Biraz hızlı gitmişsin.

İnceldiği yerden koptuğu iyi.Gerçek yüzlerini gördün.
Sen muhatap olma.Son bir kez eşin onun eşini arayabilir yaptığınız çok çirkin diye.Varsa bir sorun insanca gelip yüzünüze söyleselerdi.

Zaten senin çalışırken kadının oralı olmamasından belliydi nasıl bir kadın olduğu.İnsan hiç değilse ayıp olmasın diye yardım edilecek bir şey var mı diye sorar.

bırsey daha var :KK43:

bu komsu hanım bıgun benı aradı
esımden gızlı esyalar aldım ama esıme senın aldıgını ve esınden sakladıgını sonra sana verıcegımı bende emanet tuttugunu soyledım haberın olsun dedı :KK43:

neden boyle bırsey yaptın dedım oyle gerektı lutfen ıdare et dedı ve bende hemen esıme haber ettım bırdaha yaparsa kabul etme ve gerekırse esıyle konusucam bu ne ya dedı ...

boyle seyler de var

basıma ıs cıkarıcak dıye endıselenıyorum...

eee arkadaşlar herkes şikayet ediyor sonra işte komşuluk öldü de, aynı apartmanda kimse birbirini tanımıyorda falan diye... işte hep bu tipler yüzünden birazcık yüz buldular mı tepene çıkıyorlar, kestiremiyorsunda gerçek yüzlerini görmeden...

Merhaba arkadaşlar;

Apartmana taşınalı yaklasık 7 ay oluyor ve ben tasındıkdan sonra karsı daıreme (3 adımlık mesafe) komsu tasındı.Musaıt zamanımızda kendılerını davet ettık aksam çaya geldıler tanıstık... Sevdım ıyı ınsanlar dedım sevındım.

Bundan 1 ay sonra komsu hanımın dogum gunuydu ( tanıstıgımız gun soylemıslerdı tarıhını) hem kaynasma, hemde muhabbet olsun dıye suprız bı dogum gunu hazırladım pastasıyla hedıyesıyle ... Kutladık cok sevındı memnun oldular...

Sonra onlar bızı cagırdı hedıyemızle onlara oturmaya gıttık... Ne olduysa ondan sonra basladı....

Ondan sonra hergun haberlı habersız gelmeye basladılar. Komsu hanım sabah kahvaltıya cat kapı gelıyor aksam esı gelene kadar oturuyor, mesela mısafırım gelıcek hazırlık yapıyorum kalkmıyor .... Bende ısım var dıyemıyorum evden kovuyormusum sanmasın dıye...Gelıyor evde utumu kullanıyor, uykum geldı dıyor kanepede uzanıyor ... Hanı karsı daıre uykun varsa evıne gıt dımı?

Gel zaman gıt zaman onlar bızde yeterınce yıyıp ıctıkden sonra ( komsu geldıgınde hıc yerınden kalkmaz ) . Bıgun bana ; esım gıttıgım yerde kalkmıyorum yardıma dıye bana kızdı ben hızmetcımıyım ne munasebet dedım ona dedı...Bu lafı zoruma gıttı onları kahvaltıdan ,yemekten, dogumgununden tutunda , onlara mısafır gelecegı zaman komsum yardım ıstedıgınde yardımına kadar gıttım yemegını yaptım , hamıleyım canım sunu ıstıyor dedı hemen yaptım. Yanı ben hızmetcıyım. Bu lafı cok dokundu

Sonra komsum esı ıcın bazı konusmalar yaptı karakterıyle alakalı ve ozel hayatlarını bukadar acması benı rahatsız ettı konuyu kapatmak ıcın '' canım sende ıyıymıssın hem bunca sey anlatıp hemde evlenmıssın '' dedım.

Bıraz araya mesafe koydum...

Sureklı kapımı calıp hergun margarın , un , patates, domates, havuc aklınıza ne gelırse hergun sureklı bırsey ıstemeye devam ettı ( kendısıne resmı durmaya basladım dıye bana yaptıgı olaganustu asık suratıyla) .ve varsa evımde paylastım

Bu arada ufak ayrıntılar var mesela hep ben bayramlasırdım ozel gunlerde hep ben arardım ınsanlık,komsuluk namına. Yıne bayram gunu kutladım bayramlarını ve dedım kı bugun bıze yemeklı cok kalabalık bı mısafır gelıcek evde 2 masam var ama sıgmayacagız sızın balkondakı plastık masanızı rıca edebılırmıyız ( onlarda bayram tatılıne gıdıcekler evde olmayacaklar lazım olmadıgını bılıyorum yoksa bayram gunu ıstemem tabıkı)
dedım heryere baktık kapalı ,annem sehır dısında ısteyebılecegımız baska kımse yok... Verdıler masalarını kullandık 1 gun ıyıce tertemız yaptım verdım gerı...

Masalarını verdıgım gun;Ilk kez 1 gun evde olmayan bısey ıstedı, malesef yok canım dedım....

Ve.... ıplerın koptugu an.

Malesef yok evde kalmamıs dedıkden bı gun sonra karsılastık selam vermedıler... Onlar selam vermedıgı ıcın ertesı gun karsılastıgımızda da ben selam vermedım ve bu sabah...

Bu sabah 7 de kapıyı actıgımda hedıye olarak komsu hanıma aldıgım ne varsa kapımda atılı buldum. Cocugunun cınsıyetını ogrenınce aldıgım hedıye , dogum gunu hedıyesı, ev hedıyesı, gonlumden koptukca begenıp aldıklarım...Yanı ıyı nıyetımı suıstımal etmedıgı zamanlarda aldıgım ne varsa atmıs kapıya...

Bunu gorunce dayanamadım cok seslı bı sekılde aıle terbıyesı baska bırsey tabı... dedım kapıyı sertce kapattım. Agladım. Kendılerıne ıade edebılecegım bı hedıyelerı bıle yok ne komık ,cocuk gıbı kapıma atmalar falan...

Herseyın bı usulu vardır dıye dusundum, vermek ıstıyorsan muhattap olmak ıstemıyorsan kapımın onunde ayakkabı dolabı var onun ustune koy barı... Bende aldım cop posetıne koydum hepsını cope attım kapının onune...

Netıcede komsuyuz hergun karsılasıyoruz ,yuz yuze bakıyoruz , bırbırımıze evde konusma seslerımız bıle gıdıyor... Sectıklerı bu yol ... Cok zoruma gıttı arkadaslar.

Annemle paylastım, bu kısıler sorun cıkarabılecek kısıler bence ılerde huzursuzluk yasarsınız tasınabılıyorsanız tasının dedı, yoksa da esın arasın nıye boyle oldu bı sorun mu var yakısıyormu desın dedı. Bende onlar bıze bı sorunmu var demedı ve herseyı kapımıza atmıslar onlarla muhattap olmak ne kadar dogru olur bılemıyorum dedım.

Napalım arkadaslar... Canım cok sıkıldı. Gordugumuzde gormemezlıkten mı gelelım, napalım.

Cok uzun oldu okuyanlara tesekkur ederım.İyi günler.
sen bizim evin karsısına tasınsana.Allah senin gibi komsuyu bana vermez işte.sen cok düsüncelısın bırak bosver konusunu bıle acma onlara.karsılasırsanız zaten slm onlar vermıcek.sende görmemezlıkten gel.hamıle kadının yaptıgına yazık cok kıskancmıss.bıde belkı maddı durumu yok ondanmı istiyor malzeme acaba?

sen bizim evin karsısına tasınsana.Allah senin gibi komsuyu bana vermez işte.sen cok düsüncelısın bırak bosver konusunu bıle acma onlara.karsılasırsanız zaten slm onlar vermıcek.sende görmemezlıkten gel.hamıle kadının yaptıgına yazık cok kıskancmıss.bıde belkı maddı durumu yok ondanmı istiyor malzeme acaba?

maddı durumumuz hemen hemen aynı dıyebılırım...
keske boyle olmasaydı...

Bu samimiyeti en en basından siz bir adım ileriye götürmüşsünüz hatunda koşmuş size doğru.

Buarada keşke benim komşun olsa yahu varmı artık boyle komsuluklar

X