Bir kuduz meselesi...

SucveCeza

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
4 Mart 2016
1.730
1.996
Sokak hayvanlarını çok sevdiğimden sürekli besleme yapıyorum. Normalde mama verirken dikkatliyimdir... cuma gunu hamile bi kediye yemek verırken bıraz göbeğini gıdıklayım dedim. Pençesini çok fazla geçirdi elimdem çıkardım. Eve gıdınce kanını baya akıttım sabunlu suyla yıkadım. Annem evham yaptı ya kuduzsa diye? Hamile bi kedi gayet sağlıklı sitemizin bahçesinden ayrılmayan biri dedim ama içime yine de şüphe düştü... bi doktoru aradık. Hemen şimdi hastameye gitmelisin dedi. Artık kedi tırmığında bile kuduz aşısı vurunuyor. Seninki derinmiş de dedi.
macera burdan sonra başlıyor. Kuduz aşısı sadece devlet hastanelerinde vurunuyormuş. Acile gittik ana baba günü gibi. Zaten korona korkusu var. Neyse dr elime baktı hemen tetanos kuduz aşısı dedi.
Hemşirenin biri sol kolumdan tetenosu diğeri sağ kolumdan kuduzu vurdu.. ( bu arada ben solağım)
Sol kolumu 20 cm bile kaldıramıyorum. Normalde ağrı eşiğim yüksektir... ertesi gün ağrı belime kadar yayıldı... şimdide çok fazla halsizlik var. Dertsiz başıma dert almış gibi hissediyorum.
Acil doktoru yarın enfeksiyon doktoruna gidiceksin aşı takvimini belirticek dedi. Sanırım daha 4 doz daha var... başından böyle bir olay geçmiş olan var mı,? Kalan aşıları yaptırmasam mı? Yani yok böyle bir ağrı resmen beni yatağa yapıştırdı. Sanırım bu ağrıyı kuduzdan ziyade tetanos yapıyormuş.

Sokak hayvanlarını çok sevdiğimden sürekli besleme yapıyorum. Normalde mama verirken dikkatliyimdir... cuma gunu hamile bi kediye yemek verırken bıraz göbeğini gıdıklayım dedim. Pençesini çok fazla geçirdi elimdem çıkardım. Eve gıdınce kanını baya akıttım sabunlu suyla yıkadım. Annem evham yaptı ya kuduzsa diye? Hamile bi kedi gayet sağlıklı sitemizin bahçesinden ayrılmayan biri dedim ama içime yine de şüphe düştü... bi doktoru aradık. Hemen şimdi hastameye gitmelisin dedi. Artık kedi tırmığında bile kuduz aşısı vurunuyor. Seninki derinmiş de dedi.
macera burdan sonra başlıyor. Kuduz aşısı sadece devlet hastanelerinde vurunuyormuş. Acile gittik ana baba günü gibi. Zaten korona korkusu var. Neyse dr elime baktı hemen tetanos kuduz aşısı dedi.
Hemşirenin biri sol kolumdan tetenosu diğeri sağ kolumdan kuduzu vurdu.. ( bu arada ben solağım)
Sol kolumu 20 cm bile kaldıramıyorum. Normalde ağrı eşiğim yüksektir... ertesi gün ağrı belime kadar yayıldı... şimdide çok fazla halsizlik var. Dertsiz başıma dert almış gibi hissediyorum.
Acil doktoru yarın enfeksiyon doktoruna gidiceksin aşı takvimini belirticek dedi. Sanırım daha 4 doz daha var... başından böyle bir olay geçmiş olan var mı,? Kalan aşıları yaptırmasam mı? Yani yok böyle bir ağrı resmen beni yatağa yapıştırdı. Sanırım bu ağrıyı kuduzdan ziyade tetanos yapıyormuş.
Hiç bir fikrim yok .
Çok geçmiş olsun .
Sokak hayvanları ilgimi çektiği için konumuza geldim.
Anne yavruları için endişe etmiş ve tirmalamid olabilir mi acaba bunu da merak ettim

Başıma gelmedi ama kuduz aşısı da kol epeyce acıyor. Diğer dozları da tamamlayın doktorunuzun önerisine göre hareket etmek lazım.

Hiç bir fikrim yok .
Çok geçmiş olsun .
Sokak hayvanları ilgimi çektiği için konumuza geldim.
Anne yavruları için endişe etmiş ve tirmalamid olabilir mi acaba bunu da merak ettim
Anne hamile bebekleri yok daha.. ben kaşındım biraz.. göbüşünü gıdıklayınca hırçınlaştı.

Gecmıs olsun. Bende kedi pencesınden dolayi aşı olmuştum kac doz olduğunu hatırlamıyorum ama 1 kere ye mahsusta degıldı 2ydı sanırım 3 ay araylaydı galiba🙄kafam karıstı 😊yaklasık Bı 10 yıl olmustr.. her hastane de yapmıyor. Ama boyle belırtıler hatırlamıyorum yaşamadım yani.

Tetanos aşısı çok pis ağrı yapıyor. Bir iki güne geçer endişe etmeyin.

Gecmis olsun.
Agri cok normal, ates falan da olabilir.
Agri 1 hafta icinde geciyor. Kuduz asisi degil de tetanos asisi agri yapiyor.
Doktora kediyi her gun gordugugunuzu soylerseniz belki son 2 doz icin gelme diyebilir.

Cunku temas uzerinden 10 gun gectikten sonra hayvan hala saglikli ise kalan dozlari uygulamaya gerek duymuyorlar diye biliyorum. 2. Dozu olmaya gittiginizde sorarsaniz daha net bilgi verirler.

İki kere farklı kediler tarafından tırmalanıp, baştan kuduz aşısı oldum. İkinci gidişimde seni yine mi kedi tırmaladı diye dalga geçtiler. :) Ah şu içimdeki kedi sevgisi..
Seyri genel mantıkla aynıdır, enfeksiyon hastalıklarına gidince günler belirlenir, normalde iki doz yapıp kedinin durumuna bak 15 gün sonra hala yaşıyorsa diğerlerine gerek yok diyorlardı ama sistem değişmiş olabilir.
İlk seferinde beni çok korkutmuşlardı, eğer aşıya zamanında gelmezsen kapına polis gelir, alır falan diye.
Sıkıntı etmeyin tetanos aşısı maalesef ağrılı bir aşı, ben de nisan ayında yaptıracağım ve şimdiden kara kara düşünüyorum desem yeridir.

Aşıları yaptırmama gibi bir lüksün yok, çünkü kuduz aşısını denetliyor hekimler. Mutlaka çağırıyorsun tekrar. Gelmezsen polis zoruyla bile getirebilirler . Çok ciddiye alıyorlar. Olayı tam net hatırlamıyorum ama bundan alti yıl falan önce bir iş arkadaşım ikinci dozu vurulmamisti, bir ABD başkanının devreye girmediği kalmıştı :halay:

Tekrar tetanoz vururlarsa kendimi zincirle kilitlerim evime :) 2. Yi kaldıramam
Kuduz tarafında ne acıma ne yanma var.
Tetanos tekrar vuruluyor mu? Bu kuduz aşısı dozlarının arasında ?

Cok gecmis olsun, benim esim ve annem de hayvanlari severken tirmalanmisti. 2'sine de aynen kuduz ve tetanoz asilari yapildi. Bildigim kuduz asisinda dus alinmiyor 1 sure. 4 kez tekrarlaniyor. Hayvanlar sag salimdi lakin yine de tekrarlandi asilar.

Cok gecmis olsun, benim esim ve annem de hayvanlari severken tirmalanmisti. 2'sine de aynen kuduz ve tetanoz asilari yapildi. Bildigim kuduz asisinda dus alinmiyor 1 sure. 4 kez tekrarlaniyor. Hayvanlar sag salimdi lakin yine de tekrarlandi asilar.
Kuduz vurunan tarafta ağrı yok. Tetanoz tarafındaki kolumdan bacağım belime kadar iptal... tetanozu tekrar vururlarsa ben hastanedrn kaçarım

4 yasinda oglum kediyi severken tirmalandi..pimpirikli oldugum icin hemen gittim 4 dozuda vuruldu..yapilacak birsey yok..eger hayvani gozlerseniz hayvan sağlıklıysa 4.dozu vurmuyorlar sanırım

Kuduz vurunan tarafta ağrı yok. Tetanoz tarafındaki kolumdan bacağım belime kadar iptal... tetanozu tekrar vururlarsa ben hastanedrn kaçarım

Gebelere de yapılıyor biliyosunuzdur tetanoz. 2. Doz daha az ağrıtıyor önce onu söyleyeyim ☺️ 1 hafta 10 gün maalesef ağrı sürebilir, benim sürmüştü. Gerçekten çok illet bir ağrı, gece uyurken beni çok rahatsız etmişti, yorgan değdikçe uyanıyordum.

Merhaba, geçmiş olsun öncelikle. Aynı durumu ben de yaşadım, elimde derin bir yara oluştu. Üç doz şeklinde kuduz aşısı yapıldı ve çok hafif bir ağrı oldu ama anlık bir şeydi. Tetanoz aşısını da iş başvurusu için yaptırdım bir ay önce. Tetanoz yaklaşık iki hafta boyunca ağrı yapmıştı bende. Okuduğum kadarıyla tetanoz aşısı çok ağrı yapıyormuş.
Demem o ki kuduz aşısının diğer dozlarını da yaptırmayı ihmal etmeyin. Ağrılarınız sizi rahatsız edecek durumdaysa bir doktora danışın muhakkak. Geçmiş olsun tekrar.

X