Bir KV Konusu, Tuhaf Tuhaf Konuşmalar

Arkadaşlarıyla ve kendi ailesiyle birlikteyken bu kadar da olumsuz biri değil aslında ama bana yaptıklarının bin beterini eltime de yaptığını biliyorum. Doğumda kızın annesi refakatçi kalıyor diye sinir krizleri geçirip lohusalığını zehir etmiş. Aylarca o bebeğin onların soyadını taşımadığını, o odada biri bulunacaksa bunun kendisi olması gerektiğini anlatıp ağlayıp durdu. Benim doğumum için de aynısını istiyor ama çok üzgünüm yapamam isterse sinirden beyin kanaması geçirebilir.
Of bu kaynanalar bi bitmediler. Gelsin torununu gorsun gitsin. Kendi oglusunu bir sokak oteye gondermez ama gelininin anneye ihtiyaci oldu mu ayil bayil. Benim kaynanam da lohusaligimi bana zehir etti. O gunleri ayni bihterin behlule dedigi gibi aciyla nefretle hatirliyorum, bebegimle esimle en mutlu olacagim zamanlardi. Bence ne yaoin biliyor musunuz dogum olmadan birkac seans aile terapisi alin. Once siz tek gidin, terapistle durumu yonetmek icin yol cizin. Sonra esinizle gidin. Gelmese de huzurunuz kacacak o durumda da esiniz cocugu oldugunu unutup size tavir koyacak ama aile terapisti ile gorusup sureci yonetirseniz esiniz annesi karsi suclu hissetmez bebisinizle guzel bir yenidogan donemi gecirirsiniz. Bu arada kendi annenizi de cok tutmayin zira o zaman bebekle baba bag kurmakta zorlaniyor. Iki anne her isi goturunce babaya babalik yapacak firsat kalmiyor. Isinize karismak gibi olduysa ozur dilerim sadece benzer sikintilardan gecen biri olarak nacizane kendi tecrubemi belirtmek istedim.

Of bu kaynanalar bi bitmediler. Gelsin torununu gorsun gitsin. Kendi oglusunu bir sokak oteye gondermez ama gelininin anneye ihtiyaci oldu mu ayil bayil. Benim kaynanam da lohusaligimi bana zehir etti. O gunleri ayni bihterin behlule dedigi gibi aciyla nefretle hatirliyorum, bebegimle esimle en mutlu olacagim zamanlardi. Bence ne yaoin biliyor musunuz dogum olmadan birkac seans aile terapisi alin. Once siz tek gidin, terapistle durumu yonetmek icin yol cizin. Sonra esinizle gidin. Gelmese de huzurunuz kacacak o durumda da esiniz cocugu oldugunu unutup size tavir koyacak ama aile terapisti ile gorusup sureci yonetirseniz esiniz annesi karsi suclu hissetmez bebisinizle guzel bir yenidogan donemi gecirirsiniz. Bu arada kendi annenizi de cok tutmayin zira o zaman bebekle baba bag kurmakta zorlaniyor. Iki anne her isi goturunce babaya babalik yapacak firsat kalmiyor. Isinize karismak gibi olduysa ozur dilerim sadece benzer sikintilardan gecen biri olarak nacizane kendi tecrubemi belirtmek istedim.
Ne demek, ben tavsiye istemek için açtım konuyu ve sizinki çok yapıcı nazik bir tavsiye. Çok teşekkür ederim☺️ Ben de eşime terapiyi şart koştum bu konuları tekrar değerlendirmeden evvel mutlaka bir iki seans bile olsa almasını ve lohusalıkla ilgili biraz okuma yapmasını rica ettim. Yoksa şu anki haliyle konuşsak ne olacak, başa saracağız tekrar. Anlaşmamız mümkün değil. Benim uzlaşma kredim bitti zaten, artık rest çekme pozisyonuna geldim. Çok sert de olmak istemiyorum, bunca yıl kırıp dökmeden idare etmemizin hatrı var. Kayınvalidem bu kadar sınırını aşmasaydı bugün de idare ederdim…

Sizin kayınvalide ne yaptı çok özel değilse? Çok üzüldüm bu kadar mutlu bir zamanınızı böyle hatırlamak zorunda kaldığınız için

Sizin kayınvalide ne yaptı çok özel değilse? Çok üzüldüm bu kadar mutlu bir zamanınızı böyle hatırlamak zorunda kaldığınız için
O Gunleri yazip anlatmaya calismak bile beni suan fiziksel ve ruhsal olarak etkiledi. Yazdim, yazdiklarima bakip oo yo bunu yapmamalisin dostum dedim kendime:)Hamile olan ve kaygilari olan bir kadinin da okuyup etkilenmesini hic istenem zira o berbat hissin birazi bile size gecse vebal sayarim. Diyecegim o ki dogru yoldasiniz, mutlaka doguma kadar hayata gecirin. Bastan sinirinizi cekin istedigi kadar uzulup drama queenlik yapsin. Sonra yavas yavas geciyor o dramlar. Cunku hepsi sahtelikten baska bir sey degil.

X