Saç Uzatma Yöntemleri Bir saç uzatma günlüğü daha

bag1808

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2017
44
19
Bir çok günlük gördüm çoğunun başarılı fln. Acayip imrendim. Benim saçım çok çok yavaş uzayan bi saç (bence hiç uzamıyor) kendimi bildim bileli ya omuzumda ya biraz aşağıda. Oralara gelince kestiriyorum sıkılıp kaynak taktırıyordum hep. Sonra çıkartıp biraz uzatınca yine aynı döngü. Yaklaşık beş altı senedir böyle. Taa ki şu zamana kadar. Bir aydır dax suprgro kullanıyorum. Ensemin yarısında, çenemden biraz aşağıda saçlarım. 25 günde fln bir cm'e yakın uzadı. Bu bazılarının normal uzamasıdır eminim ama bende bu bir bayram sayılır. Saçım boyalı olduğu için dibimden çok net görülüyor. Normalde kızıl kullanıyorum yıllardır. Bir sarı hevesi geldi yaptım. Bir ay sürdü hevesim. Yine kızıla boyadım ancak zemin sarı olduğu için turuncu şu anda. Yarın gündüz gözüyle saçımın resmini koyacağım. Bi iki güne tekrar koyu kızıl yapıp bir ay boya yapmayacağım ki bir ayda ne kadar uzamış görelim ☺️

Bu arada geçtiğimiz bir ay içinde haftada üç kere dax kullandım. İlk hafta bir kere *zeytinyağı. İkinci hafta bir kere *yumurta+zeytinyağı. Üçüncü hafta da *soğan suyu maskesi yaptım. Dün *sinameki+badem yağı+bemiks ampul+evin ampul+biberiye yağı karışımı maskeyle (heryerde okumuş duymuşsunuzdur bende yıllardır okuyup yapmayanlardandım artık mecbur başladık) yattım sabah yıkadım. Saç yapım zaten kuru maske de biraz kurutan yapıda. Bikaç gün dinlendiricem. Ama çarş geceleri bu karışımı geri kalan günlerde de dax kullanıcam. Başka bir şeyler denersem yazarım. Ancak bunlar düzenli yapılınca sonuç alınacak şeyler. Fazlası hem kafa karıştırır hem saçı :). O yüzden referanslarına bakılırsa iyi tercihler bunlar. Tabi sinameki karışımı için bi buçuk ayda dört santim uzadı fln demişlerde heralde psikolojik. Saçı boyalı insanda belli olur o santim işi. Uçlardan göz kararı değil bence. Neyse start verildi. Uzadın uzadın kısa saçlarım yoksa kaynaklar heyecanla bekliyor takılmayı

Bu geçtiğimiz bir aydaki uzama inanın benim asla bu kadar dibim gelmezdi bir ayda. Akşam saçımı boyayıp bundan sonraki uzamaları da fotoğraflandıracağım inşallah. Ojelerimin kusuruna bakmayın sekiz aylık bi kızım var evdi çocuktu derken fırsat bulamadım Neyse hala bi bakım yapmadım akşam ki boyadan sonra da iki üç gün yapmamayı planlıyorum çünkü bunlar saçı fazlasıyla kurutuyor kendi yağına da ihtiyacı var saçın. Hem ben artık inanıyorum saçlarım uzayacak

Eklentiler

• IMG_8569.JPG
    IMG_8569.JPG
    41,1 KB · Görüntüleme: 318
Dün akşam syoss la saçımı kızıla boyadım. Ancak ilk defa diplerim tamamen yok olmadı. Niye çünkü uzama farkı görcem ya ben kafa karıştırmak için :/

Eklentiler

• IMG_8578.JPG
    IMG_8578.JPG
    50,3 KB · Görüntüleme: 150
Bugün bakımlara başlandı. Diplere dax supergro sürdüm. Fısfıslı bir şişeye de ısıttığım zeytinyağı ve bademyağını koyup boylara uçlara kalanı da diplere sıkıp masaj yaptım iki saat fln sonra yıkadım. Yılmak yok daha yeni başlıyoruz :) inşallah

Eveettt bugün sinameki+badem yağı+bemiks+evin+biberiye karışımı diplere kalanı bütün saça :)

İnşallaahh çok ümidim yok ama bakalım. Ya sanki sizin de okumuştum daha önceden. Var mı uzama saçlarda :)
Uzadıkça jkestiriyordum uzamıyor geliyordu halbuki uzuyormuş hemde o kadar kırik yanık saca,şimdilerde 19 günlük fark koydum bakabilirsin:)

Dax nasıl acaba bende onu merak ediyordum.
Hintliler saçlarını bolca yağlıyormuş ben de oyüzden akşam yatmadan önce booolca yağlar yatardım sabah iyice yıkardım çok faydası oldu tiftik tiftik saçlarımı düzeltti.

Dax nasıl acaba bende onu merak ediyordum.
Hintliler saçlarını bolca yağlıyormuş ben de oyüzden akşam yatmadan önce booolca yağlar yatardım sabah iyice yıkardım çok faydası oldu tiftik tiftik saçlarımı düzeltti.
Şöyle söyliyim ayda üç dört cm uzatmadı tabi. Birbuçuk aydır kullanıyorum bir ayda bir cm uzamayan saçım bir cm uzadı. Ama kullandıkça daha çok fayda edeceğini düşünüyorum. Saçı normal uzayan arkadaşlarda daha çok etki görüldü. Ama emin olduğum tek şey benim saçlarım az ve sönük dururdu. Coşturdu saçlarımı resmen düzleştirsem bile gür duruyor. Şu an kısa hiç kullanışlı değil. Ama uzun ve gür bir saça hayır demem :)

Bende iki sene içinde omuzlarıma değen saçımı belime kadar uzattım. Ben sürekli yağlardım çeşit çeşit yağlarla sonrada tahta tarakla uzun uzun tarardım. Asla plasitk toka tarak kullanmadım oyüzden hiç kabarmadı. Tavsiye ederim. Zaten bi kitapta okumuştum geyşalar saçlarını tahta tarakla uzunca tararmış:)

Bende iki sene içinde omuzlarıma değen saçımı belime kadar uzattım. Ben sürekli yağlardım çeşit çeşit yağlarla sonrada tahta tarakla uzun uzun tarardım. Asla plasitk toka tarak kullanmadım oyüzden hiç kabarmadı. Tavsiye ederim. Zaten bi kitapta okumuştum geyşalar saçlarını tahta tarakla uzunca tararmış:)
Duymuştum ama bu kadar önemsememiştim sağol yarın ilk işim tahta tarak edinmek olacak :)

X