Bir şey söylemeli miyim?

florence_N

Mrrro üye
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2016
6.008
9.729
Merhaba hanım arkadaşlar. Oğlumun ilkokula gidiyor. Öğretmeni geçen cuma rapor aldı. Hemşire olmam sebebiyle bana gerçeği (hamile olup düşük riski olduğunu) söyledi ve gerçeği kimseye söylemememi rica etti. Ben de bana soran velilere hasta olduğunu söyledim. Oğlumun yakın arkadaşının annesiyle konuşurken konu açıldı ve hasta olduğunu söyledim. O da bana hamile olduğunu söyledi. Şaşırmış gibi yaparak kimden öğrendiğini sordum. Okulda hizmetli olarak çalışan bir veli var, ondan öğrendiğini söyledi.
Bu bayanlar çevreye sık sık misafirliğe giden bayanlar. Öğretmen hanımın durumunu anlatırlar ve biri hayırlı olsun vs diye konuşursa... Benim söylediğimi düşüneceğini sanıyorum. Acaba arayıp durumunu sorsam, laf arasında da o bayanın söylediğini söylesem nasıl olur? İspiyonculuk etmiş olur muyum? Kararsız kaldım. Fikir verirseniz sevinirim.

Dağıtmadı ki.. Okulda çalışan bayan raporu görmüş olmalı..
Siz arayıp söyleyin "bana kimseye söylemeyin demiştiniz,sordular ben hasta dedim,hamile olduğunuzu söyledi x kişi,okuldaki hizmetli söylemiş haberiniz olsun biliyorlar durumu"diye belirtirsiniz. Sonuçta siz dile getirmemişsiniz

Kesinlikle söyleyin. Zan altında kalmayı bırakın, yazık kadın kime güvenip güvenmeyeceğini bilsin.
Bir gün gerçekten daha ciddi bir şey olur sonra üzülür.

Bayanın yaptığı büyük ayıp. Ben öğretmenin yerinde olsam laf söylerdim, sanane benim özelimden değil mi? Tartışırlarsa da kendini kötü hissederim..

Buyuk ihtimal okulun hizmetlisi memurdaki raporu gordu. Raporda hersey yaziyor zaten.

Ama ogrermenin tutumuda ilginc ben olsam hic bir veliye soylemezdim.

Bir veliye soyleyip kimseye soyleme demek ne alaka?

Size de hastayim diyip gecebilirdi.

Hem siz töhmet altinda kalmamis olurdunuz.

Sorunuza gelecek olursak haberdar edin ogretmeni. Baska bir veliden duydugunuzu o velinin de hizmetliden duydugunu soyleyin. Hizmetlinin kulaginin cekilmesi lazim. Boylece her duydugunu bir daha herkese yaymamayi ogrenir.

böyle durumlar okulda anında yayılır.mahallede bu kadar çabuk yayılmaz.öğretmen hamile olduğunu öğrenince ilk önce idarecilerine söyler haklı olarak. çünkü bilinmesi gerekir nöbet vs. mevzularında yardımcı olunur. yani sizin öğretmenin durumunun bilinmesi çok normal rapor almış. idarecileri de öğretmen arkadaşları da durumu biliyordur.ki hizmetli bile biliyor. o yüzden bence "ben söylemedim benden bilmeyin" gibi bir açıklamaya gerek yok. siz kendinizi, söylemediğinizi biliyorsunuz açıklamaya ne gerek var? ancak öğretmen, sorarsa söylersiniz.

böyle durumlar okulda anında yayılır.mahallede bu kadar çabuk yayılmaz.öğretmen hamile olduğunu öğrenince ilk önce idarecilerine söyler haklı olarak. çünkü bilinmesi gerekir nöbet vs. mevzularında yardımcı olunur. yani sizin öğretmenin durumunun bilinmesi çok normal rapor almış. idarecileri de öğretmen arkadaşları da durumu biliyordur.ki hizmetli bile biliyor. o yüzden bence "ben söylemedim benden bilmeyin" gibi bir açıklamaya gerek yok. siz kendinizi, söylemediğinizi biliyorsunuz açıklamaya ne gerek var? ancak öğretmen, sorarsa söylersiniz.
Ben de sizin gibi düşünüyorum. Öğretmenimizle saygılı ve samimi bir ilişkimiz var. Bozulsun da istemiyorum öte yandan.

Merhaba hanım arkadaşlar. Oğlumun ilkokula gidiyor. Öğretmeni geçen cuma rapor aldı. Hemşire olmam sebebiyle bana gerçeği (hamile olup düşük riski olduğunu) söyledi ve gerçeği kimseye söylemememi rica etti. Ben de bana soran velilere hasta olduğunu söyledim. Oğlumun yakın arkadaşının annesiyle konuşurken konu açıldı ve hasta olduğunu söyledim. O da bana hamile olduğunu söyledi. Şaşırmış gibi yaparak kimden öğrendiğini sordum. Okulda hizmetli olarak çalışan bir veli var, ondan öğrendiğini söyledi.
Bu bayanlar çevreye sık sık misafirliğe giden bayanlar. Öğretmen hanımın durumunu anlatırlar ve biri hayırlı olsun vs diye konuşursa... Benim söylediğimi düşüneceğini sanıyorum. Acaba arayıp durumunu sorsam, laf arasında da o bayanın söylediğini söylesem nasıl olur? İspiyonculuk etmiş olur muyum? Kararsız kaldım. Fikir verirseniz sevinirim.

Söyleyin bence. İhale size kalır yoksa. Ama falanca veli de biliyor ama kimden duyduğunu söylemedi diyebilirsiniz. Hizmetli olarak çalışan velinin başı siz dediniz diye yanmasın.

karışma.

Bence haberdar edin, nolur nolmaz sizden bilebilir. Hizmetlinin gelip size söylediğini söyleyebilirsiniz yani, ona göre kendini saklama derdine de girmesin.

Bence gerek yok. Okulda calisan kadinlarin bu konularda "sohpet" etmeyi cok sevdigini biliyoruz. Zaten o veli ve hizmetli kadin biliyorsa sinifin %90 velisi biliyordur.

X