Bir Varmış,Bir Yokmuş(Aslında Hiç Yokmuş)

İşin içine KaLp girdiği zaman mantık o kadar arka pLanda kaLıyorki bazen maLesef..
O oLsun yanımda zamanLa atLatırız düzeLir herşey diyorsunuz..
Ama huyLu huyundan koLay koLay vazgeçmiyor..
Yine eLde KaLan birsürü gözyaşı ve acı oLuyor..

ağlasam rahatlayacağım belki ama ağlayamıyorum bile.

Bundan sonra yapabiLeceğin en iyi şey kendi ayakLarının üstünde durabiLmek..
Bir şarkı sözü var çok seviyorum..

' BeN BaNa KeNDiM İçiN Lazımım..'

AsLında bu sözü hiçbir zaman unutmamak gerek..

Şuandada bak bi çevrene..

Kendinden başka kim var yanında senin ne hissettiğini senin kadar iyi hisseden..?

BeLki de en büyük nankörLüğü kendimize yapıyoruz değmeyen biri için ağLayıp,herşeyimizi ayakLarının aLtına sererek..

Ama yine kendimizLe başbaşa kaLıyoruz..

Senin için en değerLi her zaman yanında oLacak aiLen ve sen oLmaLısın..

:1hug:

Bundan sonra yapabiLeceğin en iyi şey kendi ayakLarının üstünde durabiLmek..
Bir şarkı sözü var çok seviyorum..

' BeN BaNa KeNDiM İçiN Lazımım..'

AsLında bu sözü hiçbir zaman unutmamak gerek..

Şuandada bak bi çevrene..

Kendinden başka kim var yanında senin ne hissettiğini senin kadar iyi hisseden..?

BeLki de en büyük nankörLüğü kendimize yapıyoruz değmeyen biri için ağLayıp,herşeyimizi ayakLarının aLtına sererek..

Ama yine kendimizLe başbaşa kaLıyoruz..

Senin için en değerLi her zaman yanında oLacak aiLen ve sen oLmaLısın..

hayatta yaşadığım herşey için bu da bir tecrübedir dedim durdum.buda öyle olucak ama biranda değil.göndericeklerimi hayırlısıyla bi göndersem içim nasıl rahatlıyacak biliyorum.üstümden yük kalkmış gibi olacak.

Yaşım küçük diye dedikLerimi ciddiye aLmayabiLirsin anLayıŞLa karşıLayabiLirim..
Daha 14 yaşındayım çünkü Lise 1 'e gidiyorum..
Bu yaşta ne aşkı diyebiLirsin , çocuksun kendini kandırmışsındır da diyebiLirsin yaşadıkLarna benzer çok şeyLer yaşadım..
Ama maLesef hayat yaşatıcakLarını yaşatırken ya da başımıza geLen sorunLar yaŞımızın kaç oLduğuna bakmıyor.. İnsan yaşadıkLarıyLa büyüyor bence geçen seneLerde değiL..

HayatınLa iLgiLi kararLarı aLıcak oLan kişi tabiki sensin..
Ama artık geri dönse biLe kabuL etme ( biLiyorum ki çok zor )..
Döndükten sonra emin oL yine aynı sorunLar yine aynı davranışLar faLan..
Ama sana tavsiyem biran önce sende neyi varsa yoLLa..
Bakıp bakıp kendini yıpratma..
Sonrada gerektiğinde ağLa üzüL ama acını içinde yaşa..
Her gece başını yastığa koyduğunda durmadan ağLa ama gündüz hep güL,
Herşeye ramen, seni sevmeyenLere , çekemeyenLere , hayata ramen hep güL..

gerçekten çok (ama çok) iyi niyetli davranmışsın canım...4 yıllık bir ilişkiden söz ediyoruz sonuçta karşı tarafın yanlışları da olsa öyle yada böyle bu ilişki yürümüş bunca sene.sevginin ötesinde alışkanlık olmuştur artık ikiniz içinde.sen nasıl kendini yiyorsan o da öyle olacaktır.biz bayanlar duygusalızdır hemen salarız kendimizi ama erkekler güçlü kimliklerinin arkasına saklanırlar.onlar da belli bi süreden sonra çırpınmaya başlarlar.seni kaybettiğini anlaması için zaman ver bence.şu an geç olmadan bir şeyler yapayım derken tamamen kaybedeblirsn çünkü.-ki zaten sen kaybetmezsin- kaybedecek biri varsa o da O' dur...
bu kadar uzun yazılar yazıldığı zamn ruhum daralır okuyamam normalde.ama o kadar akıcı anlatmışsınki bir çırpıda okuyuverdim.gözlerimin önüne geldi her şey seninle yaşadım sanki...empati kuruyorum deminden beri ama canım benim hakaret etmiş sana, ihanet var, ilgisizlik var...
lütfen gözünü aç.kötü yanlarını düşünürsen ondan uzaklaşırsın canım.
seni hak edecek mutlaka biri çıkacaktır karşına yeterki sabretmeyi bil...
hakkında hayırlısı olsun...Allah a emanet ol...

Yaşım küçük diye dedikLerimi ciddiye aLmayabiLirsin anLayıŞLa karşıLayabiLirim..
Daha 14 yaşındayım çünkü Lise 1 'e gidiyorum..
Bu yaşta ne aşkı diyebiLirsin , çocuksun kendini kandırmışsındır da diyebiLirsin yaşadıkLarna benzer çok şeyLer yaşadım..
Ama maLesef hayat yaşatıcakLarını yaşatırken ya da başımıza geLen sorunLar yaŞımızın kaç oLduğuna bakmıyor.. İnsan yaşadıkLarıyLa büyüyor bence geçen seneLerde değiL..

HayatınLa iLgiLi kararLarı aLıcak oLan kişi tabiki sensin..
Ama artık geri dönse biLe kabuL etme ( biLiyorum ki çok zor )..
Döndükten sonra emin oL yine aynı sorunLar yine aynı davranışLar faLan..
Ama sana tavsiyem biran önce sende neyi varsa yoLLa..
Bakıp bakıp kendini yıpratma..
Sonrada gerektiğinde ağLa üzüL ama acını içinde yaşa..
Her gece başını yastığa koyduğunda durmadan ağLa ama gündüz hep güL,
Herşeye ramen, seni sevmeyenLere , çekemeyenLere , hayata ramen hep güL..

canım fikirlerini söylemenin yaşı yoktur.dediğin gibi bak yaşadıkları insanı olgunlaştırır büyütür.yazdıkların gerçekten doğru.benimde çoğu kez düşündüğüm ama seviyorum deyipte kendime itiraftan kaçındığım konular.en kısa sürede bende kalanları göndericem.arkadaslarıylada irtibibatımı kesicem.eminim daha mutlu günlerim olucaktır.

gerçekten çok (ama çok) iyi niyetli davranmışsın canım...4 yıllık bir ilişkiden söz ediyoruz sonuçta karşı tarafın yanlışları da olsa öyle yada böyle bu ilişki yürümüş bunca sene.sevginin ötesinde alışkanlık olmuştur artık ikiniz içinde.sen nasıl kendini yiyorsan o da öyle olacaktır.biz bayanlar duygusalızdır hemen salarız kendimizi ama erkekler güçlü kimliklerinin arkasına saklanırlar.onlar da belli bi süreden sonra çırpınmaya başlarlar.seni kaybettiğini anlaması için zaman ver bence.şu an geç olmadan bir şeyler yapayım derken tamamen kaybedeblirsn çünkü.-ki zaten sen kaybetmezsin- kaybedecek biri varsa o da O' dur...
bu kadar uzun yazılar yazıldığı zamn ruhum daralır okuyamam normalde.ama o kadar akıcı anlatmışsınki bir çırpıda okuyuverdim.gözlerimin önüne geldi her şey seninle yaşadım sanki...empati kuruyorum deminden beri ama canım benim hakaret etmiş sana, ihanet var, ilgisizlik var...
lütfen gözünü aç.kötü yanlarını düşünürsen ondan uzaklaşırsın canım.
seni hak edecek mutlaka biri çıkacaktır karşına yeterki sabretmeyi bil...
hakkında hayırlısı olsun...Allah a emanet ol...

Umarım birgün ne yaptığını anlar pişman olur da onun ağzından bunları duyarım ama ona verilecek cevabım mutluluklar olur.Çok sabırlı olmam ve kafamdan atmam lazım.Bende kocaman bir yürek,o yürektede sevgim var.Elbet gören hak eden biri olacaktır.Kaybetmemek adına çabalayacak biri olacaktır.Giden kaybetmeye,kaybettiğini anladığında da dönmeye mahkumdur.Ben bugüne kadar bir kez bitti bu ilişki dedim.Dönen o oldu yine.Öncesinde ve sonrasında bitiripte dönen yine o oldu.Hep bahaneleri vardı.Bu kez hiçbir bahanesi umrumda olmayacak.Hak etmedi,etmeyecekte...

Anlatımınızın ve duygularınızı ifade şekliniz çok içten ve samimi,
Bir sevgi de ancak bu kadar güzel anlatılabilir,
Büyük fedakarlıklar ve emek vermişsiniz ama karşınızdaki ona layık biri değilmiş malesef,

En kısa zamanda çevrendeki ona ait şeyLerden kurtuL
Sonrada akLndaki,kaLbindeki O'nu zor da oLsa söküp atmaya çaLış
Gerçekten sevebiLmek sadece kaLbi oLan insanLarn yapabiLeceği birşeydir..
O kadar temiz bi kaLbin var ki..
Bu biLe herkeste oLmayan çok değerLi birşey..

opuyorumnanaktan

En kısa zamanda çevrendeki ona ait şeyLerden kurtuL
Sonrada akLndaki,kaLbindeki O'nu zor da oLsa söküp atmaya çaLış
Gerçekten sevebiLmek sadece kaLbi oLan insanLarn yapabiLeceği birşeydir..
O kadar temiz bi kaLbin var ki..
Bu biLe herkeste oLmayan çok değerLi birşey..

opuyorumnanaktan

çok teşekkür ederim canım.iyiki varsınız.birazda olsa kendimi çok iyi hissediyorum.en kısa sürede burdaki yazımı yazıp yollıycam eşyalarıyla.benden son hatıra:umursamaz:

Sonrası içinde hiç uğraşma..
Bu iLişki için yapabiLeceğin bütün fedakarLıkLarı yapmışsın zaten..
Artık kendin için en doğru oLanı yap yani hayatına kaLdığın yerden devam et..
Oturup bütün gün O'nun yasını tutmak sadece senin hayatını çok oLumsuz etKiLer..

Sonrası içinde hiç uğraşma..
Bu iLişki için yapabiLeceğin bütün fedakarLıkLarı yapmışsın zaten..
Artık kendin için en doğru oLanı yap yani hayatına kaLdığın yerden devam et..
Oturup bütün gün O'nun yasını tutmak sadece senin hayatını çok oLumsuz etKiLer..

şu sıralar herzaman yaptığım ama o hayatımda olduğundan beri çoğu kez unuttuğum kahkahalarımı atabiliyorum.artık yas tutmuyorum.kolay olmayacak ama çok şey başardım onsuz da hayat akar gider...

En azından için rahat..
RahatLıkLa ben iLişkim için yapmam gereken herşeyi yaptım ama değmezmiş O'na diyebiLiyorsun..
4 seneyi kimse senden koLay koLay unutmanı bekLeyemez..
Birden unutucam diyip kendini yorma da..
ZamanLa bir bakıcaksın ki O daha az akLına geLicek sana çektirdikLeriden doLayı soğuyacaksın..
Yapman gereken sadece hayatı akışına bırakmak..
Şu zor zamanLarını da atLatıcak güçtesin emin oL..

canım senin için en büyük dileğim gerçek huzuru bulman olsun..
3 yıl önce 7 senelik aşkımı kalbime gömerek ona yol verdim..
içinde bulunduğun ruh halini çok iyi anlarım
diyeceğim o ki..
kendini başka alanlara yönlendir aklını meşgul et evde yalnız kalma
haa..bana gelince sonu ne mi oldu..
40 gün sonra beyimiz paşa paşa geldi..
50 gün sonra da evlendik..
senin için de mutlu bir son arzu ediyorum..
Allah sana sabır ve kolaylık versin..

Formunu özellikle okudum belki yardımcı olabilirim diye, ama acı olacak söleyeceklerim.

O bir erkek olarak çekilmiş kenara, bitirelim demiş, uğraşmamış, pasif kalmış yaşadıklarınız karşısında.
Senin yazdıklarına bakıyorum da, bunlar onun düşünmesi gereken şeyler.
Anlattığın erkek tipinden de iyi ki kurtulmuşsun derim sana.
Uzaktan konuşmuyorum bende yaşadım inan anlatamıyorum burada.

Erkeğin toparlaması, senin arkandan durması, çözüm üretmesi, ailesini ikna etmesi, ayakları üstünde durması gerekiyor. Yani onun sana ilişkiye yön vermesi gerekiyor.Ama o hiçbirşey yapmıyor ki kabul etmiş ayrılığı? Peki sana ne oluyor? Sen mi peşinden koşacaksın. Sen yaşadıysan o da yaşadı aranızdakileri sevgileri. Ama o senin kadar peşinden koşuyor mu bunların. Bitti gitti ayrıldık demiş.

Aklındaki dogum günü surprizini falanda anlıyorum, bu zamanlarda hep kendini ifade etmek, onu ne kadar sevdigini, ne güzel günler geçirdiklerini anlatmak istersin, anlattıkçada yetmez. Ama değmez canım tecrübeyle ispatlanmıştır bu söylediklerim. Kapısınada gitsen, yalvarsan ,ağlasan bile değişmez. Sen yine kendi kendini üzdüğünle kalırsın.

Bence bu durumda sessiz kal. En iyisi sessizliktir. Çünkü sen zaten elinden geleni yapmışsın. O napmış? Durumu düzeltmeye çalışmamış. Ayrılmayı üstelik kabul etmiş. Faceden yazmış kalbime gömdüm diye? Seven insan gömmez, yaşar. Demek ki pes etmiş, istemiyor mücadeleyi.

O yüzden canım sen hiçbirşey yapma. Bırak o düşünsün kaybettiğini. Doğum günü pastası defter falan gereksiz. defterine yazdıklarına gelince? Şu an ayrılmayı kabul etmiş bir insan var. O defterde yazılanlar şu an hiçbirşey ifade etmemeli. Evet sevmemiştir seni demiyorum. Ama şu an ki durumuna bakarak konuşuyorum ve o yuzden sen sakın üstüne düşme ve arama diyorum. Bu benim fikrim. Üstelik supriz bile yapma.

Burada alınması gücenmesi kırılması istenmeyen olarak hissettirilen sensin. Onun bu surprizleri düşünmesi gerek inan bana.

Umarım hakkında hayırlısı olur. Birşeyler olmuyorsada çok üstüne düşmemek lazım.Herşeyde inan bir hayır vardır arkadaşım. Şu an çok üzülebilirsin ağlayabilirsin ama ilerde iyiki kurtulmuşum diyeceksin.

Fazla fedakarlık kaybetmenin sebebide olabiliyor..Benimde 2001-2007 arası yıpratıcı.tek taraflı fedakarlığa dayalı bir ilişkim oldu..Sildim attım 1 yıl kendimi tüketmekten vazgeçtim..Sonunda geldi ve evlenebilmek için dimdik karşımda durdu ..Şimdi 8 aylık evliyiz,mutluyuz hamdolsun! Bizim ilişkimizde asla saygı yitirilmedi.Belkide şuan bu sonuca ulaşmamızın nedeni bu oldu..
Boşver kendine sığın ve inan.. !Kaderinde varsa kılını bile kıpırdatmana gerek yok..O zaten senin olacaktır.

X