(Biraz uzun bir metin. Sıkılacaksanız okumayın lütfen.) Kalbim sıkışıyor ne düşünmeliyim ne yapmalıyım bilmiyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Geçmişteki travmalarınızdan dolayı babanıza patlamışsınız. Annenize hak veriyorum, iyi bir baba olsaydı bunları haketmezdi. Ama hakketti. Hiç üzülmeyin boşuna.
Teşekkür ederim desteğiniz için o kadar değerli ki bu yüzlerini görmediğim kadınların destekleri. Çok çok sağolun nefes oldunuz

İyi bir insansın. Vicdanlısın. Merhametlisin. O yüzden bu durumdasın. Yeni bir yola girmişsin. Eşin ve sana ait olan yeni hayatın var. Ona odaklan. Annen veya kardeşinin ihtiyaçlarına cevap ver tabii ki ama doğmana katkıda bulunup yetişmende emeği geçmeyen babanı umursama. Hakkını veren ebeveynlere can feda da böylesi tek bir damla göz yaşına değmez.

Cok uzuldum Allah yardımcınız olsun sızın de annenizin de babanızın da. Bısey sorabilir mıyım babanınız hıc psikıyatrıye gıttı mı. Gıtmedıyse keske bı gorunseydı belkı bir hastalıgı vs vardı calısmak ıstememesının bir sebebi olmalı. Tedavı gorup bı amac edinmeli insan. Hayırlısı olsun hakkınızda. yıne de babanızın da yanında olun derim. bı yere kadar kendı evinizde durabilir sonra gitmesi gerekirdi tabıkı.
Ah kardeşim defalarca götürmek istedik asla kabul etmiyor hatta anneme diyor normal değilsin git psikoloğa görün diye. Asla kendinde hata olduğunu düşünmüyor. 1

İyi bir insansın. Vicdanlısın. Merhametlisin. O yüzden bu durumdasın. Yeni bir yola girmişsin. Eşin ve sana ait olan yeni hayatın var. Ona odaklan. Annen veya kardeşinin ihtiyaçlarına cevap ver tabii ki ama doğmana katkıda bulunup yetişmende emeği geçmeyen babanı umursama. Hakkını veren ebeveynlere can feda da böylesi tek bir damla göz yaşına değmez.
Çok teşekkür ederim desteğin için arkadaşım. Allah razı olsun her mesajınız kalbime o kadar iyi geliyor ki

Size hak verdim. Her sperm donör baba olmuyor. Hic bosuna kutsallastirmayalim. Tabi ki ben adinin tekiyim demez. Siz kendi evinize odaklanin. Huzurunuzu bozmasina izin vermeyin. Öylelerine birsey olmaz merak etmeyin
Teşekkür ediyorum destekleriniz için çok sağolun

Kovmadım estağfurullah. Sadece kırgınlıklarımı anlattım.
O zaman vicdan yapacağınız bir durum yok.

Söyledikleriniz hoşuna gitmemiştir. Şu durumda dinlemekten hoşnutsuz olduğu şeyleri kimseye yaşatmasın.

Çözüm bu.

Bir insan duymaya tahammül bile edemediği şeyleri neden başkasına (hele evladına) yapar ben bunu anlamıyorum.

Çok zor bi durum .
Böyle kendini baba zannedenler bir de utanmadan evlatları üstünde hak iddia aderler , neymiş babaymış , ne babası , babalık mı yaptın dön arkana bak bakalım bu çocuklar nasıl büyüdü .
Sen annene destek ol , baba zaten baba değil belli yani , anneniz hem anne hem baba olmuş size .
Öyle annem bütün bir dünya oldu bana Allah ondan razı olsun. Annelerimizi başımızdan eksik etmesin

O zaman vicdan yapacağınız bir durum yok.

Söyledikleriniz hoşuna gitmemiştir. Şu durumda dinlemekten hoşnutsuz olduğu şeyleri kimseye yaşatmasın.

Çözüm bu.

Bir insan duymaya tahammül bile edemediği şeyleri neden yapar ben bunu anlamıyorum.
Şu son cümle var ya işte. Benim de en çok takıldığım şey bu.

Teşekkür ediyorum destekleriniz için çok sağolun

Asıl siz sagolun. Benim bir tanidigim sizin babaniz gibi sorumsuzdu. O kalmadı ortadan kayboldu. Senelerce ailesi öldü mü sag mi bilmedi. Kadin iki cocugu ile öylece kaldi. Ailesinin destegi ile bosanip kendine yeniden hayat kurdu. Cocuklar hala babaya kirgin (adam yasiyor. Seneler sonra ortaya cikti tekrar). Onun icin baba varken babasiz kalanlari biz duygusal olarak anlayamayiz bile. Keske madem calismiyor bari yinede babalik yapsaymis

Şu son cümle var ya işte. Benim de en çok takıldığım şey bu.
Üzülmeyin diyemem. Üzülürsünüz.

Ben de üzülürüm.

Merhamet ederim. Acırım.

Eğer inancınız varsa "merhamet etmeyene merhamet edilmez" hadisini duymuşsunuzdur.

Yani merhamette bile ölçüyü tavsiye etmiş bizlere.

Size merhamet edene merhamette cömert olun.

Ama sizden babalık esirgeyene de çok verici olmak demek... kendinizin hakkını yemek olur.

Merhamet etmeye kendinizden başlayın.

Allah yardımcınız olsun

Teşekkür ederim desteğiniz için o kadar değerli ki bu yüzlerini görmediğim kadınların destekleri. Çok çok sağolun nefes oldunuz
Sen ne kadar tatlı, temiz kalpli bir insansın. 🌸 Hiç üzülme, yaşananların hiçbiri senin suçun değil. Hata kimdeyse bedelini o ödesin, sen kalbini ferah tut.. Allah iyilerle karşılaştırsın. 🌸

Anlaşmalıyı kabul etmedi. Evden de çıkmıyorum dedi. Anlaşmalı olsaydı annem evden gidecekti ona söyledi. O umursamadı çekişmeli aç dedi. Ciddiye almadı yani annemi. Evde 14 yaşında kardeşim olunca o da evden gitmeyince devlet bu konuda kadına destek oluyor babamı evden yolladılar
Çok iyi yapmışlar, çok hoşuma gitti duyduklarım.

Asıl siz sagolun. Benim bir tanidigim sizin babaniz gibi sorumsuzdu. O kalmadı ortadan kayboldu. Senelerce ailesi öldü mü sag mi bilmedi. Kadin iki cocugu ile öylece kaldi. Ailesinin destegi ile bosanip kendine yeniden hayat kurdu. Cocuklar hala babaya kirgin (adam yasiyor. Seneler sonra ortaya cikti tekrar). Onun icin baba varken babasiz kalanlari biz duygusal olarak anlayamayiz bile. Keske madem calismiyor bari yinede babalik yapsaymis
O kırgınlık karşıdan çaba görmedikçe geçmiyor. Aslında mutlu bir çocukluğum vardı benim. Ama dedim ya liseden sonra vazgeçti hepimizden. Bir daha da düzelmedi. Kendi için yaşar oldu

Şu soru bile gözlerimi doldurdu. Babam lisede vazgeçti ailesinden. Aynı çatı altında ilgiyi alakayı kesti. Kendi çabalarımla işte çeyizdir vs hallettim. Eşimin koluna saatini ben aldım babama verdim taksın diye. Maddi desteği filan hepsini geçtim. Ama insan öyle bir dönemde kızım bir ihtiyacın var mı demez mi? Demedi aldıklarıma da laf etti maaşımı harcıyorum diye. Kızım şunun ucundan ben tutayım demedi. Sözleriyle bile destek olmadı bana.
Bende evlenırken kendı çeyızımı kendım aldım .Saatınıde ben aldım .Çünkü çalışıyordum .Destek konusunda sizi bu yasa getırene kadar hiç mi destek olmadı .

Sen ne kadar tatlı, temiz kalpli bir insansın. 🌸 Hiç üzülme, yaşananların hiçbiri senin suçun değil. Hata kimdeyse bedelini o ödesin, sen kalbini ferah tut.. Allah iyilerle karşılaştırsın. 🌸
Ağlattınız beni hepiniz. O sizin tatlılığınız kalplerinizdeki şefkatle çöle dönmüş kalbime sular serptiniz. Allah razı olsun hepinizden.Rabbim sizi hep güzelliklerle karşılaştırsın çiçek kadınlar 🌼🌼🌼🌼

Annemle babam boşanıyor.
Babam kötü bir insan değildir ama liseden sonra bakmadı bizlere. Öyle eve gelir gider her gün.
O kadar.
Şiddet filan yok sesini bile yükseltemez.
Sadece sorumsuz çalışmıyor ve bunu hata olarak bile görmüyor.
Annemi çok kırmış zamanında maddi manevi destek olmadı yalnız bıraktı hastalıkta sağlıkta. Annem seneledir günde 12-13 saat çalışır.
45 kilo bir kadın...
Babam ise evde yatar.
Bu arada liseye giden bir kardeşim var babamın özellikle onda hiçbir emeği yoktur.
Bunları anlatıyorum çünkü başka birini. gözünden görmeye çok ihtiyacım var.
Hepimizi çok kırdı babalı yetimlerdenim ben.
Boynu bükük gelin çıktım o evden.
En mutlu olmam gereken günlerde boğazımda yumruyla gözleri yaşlı devam ettim bir şekilde.
O kadar değersiz hissettim ki...
"Keşke"dedim."
Keşke hiç doğmasaydım.Kimsenin boynuna yük olmasaydım. Keşke intihar ettiğimde kurtulmasaydım. "
Sonra annemi eşimi kardeşlerimi düşününce kıyamıyorum onlara.
Yeni evliyim bu arada 3 ay doldu dolacak.
Artık dava açıldı ve babam evden uzaklaştırıldı.
Önce bana geldi.
Allah biliyor istemedim bende kalmasını.
Evlenmeden önce boğazıma yumru etti her şeyi. Tam huzur buldum eşimle derken bende kalmaya başlayınca o kadar doldum ki kızlar... Düşünsenize yeni evliyim...
Yaralarım yeni iyileşmeye başlayacakken...
Neyse döktüm içimi
Patladım anlayacağınız
Ağlaya ağlaya döktüm
Yine kendini haklı gördü
Yalanladı
Ertesi gün çekti gitti.
Arkadaşlarında filan kalıyor galiba bilmiyorum
Şimdi size soruyorum.
O kadar yapılan hatalara kalp kırıklıklarına rağmen o hala kendini haklı görebilirken ben babamı evimde barındırmadım diye neden boğuluyorum?
Kendimi dünyanın en kötü evladı gibi hissediyorum.
Siz olsaydınız ne düşünürdünüz?

Babalı yetimlerden biriyim ben.. bu sözünüz beni de kendi eski yıllarıma götürdü. Neler yaşadık babamın yüzünden 😔 yirmi yıl gecti üzerinden neredeyse Bizimkiler ayrılmadı da.. şimdi babam bana düşkün (aslında hep öyleydi inkar edemem), kızıma on kat düşkün, anneme hala iki gün iyiyse beş gün kötü... ama o zamanların ceremesini maddi olarak hala çekiyoruz. Yine de ona hiç kıyamıyorum. Başı ağrısa kendimi kötü hissederim. Öyle de bir durum işte... Seni çok iyi anlıyorum Atsan atılmaz satsan satılmaz derler. Allah yardımcın olsun

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X