Birgün bende anneliği tadacakmıyım ?

Konu sahibi,belkide sorun sadece psikolojik.Cevre baskısının üzerinizde yarattığı stres ile hormonlarınız baskılaniyor da olabilir.Bu konuyu artık konuşmak istemiyorum akışına bıraktım da diyebilirsiniz.Bir arkadaşım insan içine bile çıkmak istemiyordu yok mu bişey sorusuna maruz kalmamak için.

Yaşınız çok genç. Endişelenmek için henüz çok erken. İçinizi ferah tutun, stres gebeliğin önündeki en büyük engellerden biri maalesef. Çok endişeleniyorsanız eşiniz de sperm testi yaptırsın. Takvim tutun, yumurtlama dönemlerinizde birliktelik yaşayın. Yaşam tarzınıza, yeme içmenize dikkat edin. Eşiniz bilhassa. Sağlıkla gelecektir, zamanını bekliyordur. En kısa zamanda güzel haberler almanızı dilerim.

Evlilik süresini hesaplamadim,belki canı 5 aylıkken çocuk yapmak istiyor,yorum yapmak kimsenin üstüne vazife değil."Yalan söylemeye gerek yok demek" istedim.Ayrica önerilen ama konu sahibinin bilmediği bir doktor olamaz mı ? Fikrimi söyledim, eleştiriye açık değil.
Ek olarak 1 yıldır evliymis
5 aylıkken çocuk yapmak isteyebilir ama doktor 1 yıl olmadan 24 yaşındaki kadında hastalık araştırmaz. Beni ne zaman istediği ilgilendirmez.
konu komşunun önerdiği doktora gitmek, millete anlatmak bu tarz durumlarda sadece stres yaratıyor maalesef. Muhtemelen yaşamadınız ❤️

Aklıma fesatlık geldi, çocuğu olmayacağını biliyor da ondan tedaviye doktora yanaşmıyor olabilir mi? Asıl böyle sıkıntıya sokuyor sizi. Gidelim kontrollerimi yaptırayım en azından sorun varsa da bilelim ona göre hareket edelim, doğal yollardan olmuyorsa tedavi gerekecekse bütçe hazırlayalım demesi gerekmez mi?
1 senelik evlilikte ben de erken diyorum, henüz panik olacak durumda değilsiniz ama eşinizin davranışı tavrı şüpheli gibi.

Her ay olduğu gibi bu ayda kendimde hamilelik belirtileri ararken yine reglimin gelmesi sonucuyla gerçek yüzüme çarpıldı. Bunu hamile kalmak isteyenler çok iyi anlar ki hamile birini görünce veya birinin hamilelik haberini duyunca,alınca içinizden geçen o üzüntü asla bir başkasının bebeğine hasetlik duyduğumdan değil sadece o kişi anneliğini anlatırken içinizden geçen acaba bende yaşayacakmıyım hissi… nasıl bir anne olurum kız mı olur erkek mi olur küçücük elleri ayakları olur.. sesi nasıl olur ilk kelimesi ne olur kime benzer… anne olmak isteyenlerin düşündüğü şeyler işte. Ha bide toplum baskısı daha dün kaynanam arayıp bi doktara gitsen mı düzensizmi? Dedi. Hayır dedim biz şimdi düşünmüyoruz. Ama telefonu kapattıktan sonra dolan gözlerim. En kötüsü de bunu kimseyle paylaşamıyor olmak şimdilik istemiyoruz diyip geçiyorum işte. Öyle içimi dökmek istedim sadece belki benimle aynı şeyi yaşayanlar vardır aranızda 😞
Gebeliği etkileywn faktörlerin başında stres gelir tıbbı hiçbir sorun yoksa şayet… lütfen sakin olmayı dene daha erkenmiş hem 1yıldır evliymişsin çok güzel bi yazı okumuştum bebek siz istediğinizde değil eksik kaldığınızda gelir diye bence vaktini bekle üzülmeden ama 🙏🏻🥰 bi bakcan sürpriz bi çift çizgi

Konu sahibi çalışmayı düşünmez misiniz mesela? Hobi olarak?
Hayır o çalışmayacak. O 24 yaşında çocuk yapmak için dert sahibi olacak çünkü kendini ancak böyle var edebilecek. Sonra ya eşi onun ya da o eşinin Instagramlarinda filan dolaşacak çocuk olduktan sonra veya gebeyken. Aylar sonra yine burada "kızlar çok kötüyüm kocam başkalarıyla konuşuyor ne yapmalıyım çok seviyorum çocuk için ayrılmamak istiyorum" diye konular açacak daha ablası.

20 li yaş evet erken bir yaş ama şu beğenmedim 👎🏼 atanları anlamayamıyorum(!) Arkadaşlar konu sahibi duygu karmaşası içinde olacak ki bizlere soruyor, kırıcı şekilde cevap vermektense( saygı duymam vs ) dış göz olarak veya kendisinden büyük ablaları olarak ne derseniz artık, belki daha güzel dille cevap verebiliriz. Kk da belli bir kesim var herşeye beğenmedim atıp yargılayıcı,kırıcı yorumlar yapılıyor. Konu açanlar soru soranlar sorduklarınada pişman oluyordur eminin.

Benim fikrimce daha yeni evlisin ve çok gençsin. Evliliğin oturmasını beklemek en sağlıklısı ve eşinle gezip tozmak evliliğin tadını çıkarmak em güzeli olıcagını düşünüyorum. Çünkü bir anne olarak söyleyenilirim ki cocukla birliktr evlilik bir tık zora girebiliyor. İki tarafında cocuk için fazlasıyla fedakarlık yapması gerekiyor. Oturmuş evliliktr bu kolaulık geçer ama tam oturmamış evlilikte malesef çatışmalar çok sık cıkıyor. Millet evlenince hemen sormaya başlıyorlar cocuk nezaman cocuk nezaman evet insanı darlıyorlar ama bu soruların getirdi baskı ile hemen bi cocuk yapmak zorundaymışsın gibi hissetme. Emin ol 1. Cocuktan sonra 2. Cocuk nezaman diye soruyorlar 😒 hakkında hayırlısı olsun ve unutma herşeyin zamanı vardır hemen olmuyorsa da demek ki vakti daha var.
Valla güzel dille tatlı dille doğru yola sevk edilen kimseyi görmedim daha. Olabildiğince sorduguna soracağına pişman edip zorbalamak lazım anca yani. Tatlı dille anlatana teşekkür edip yine kendi bildiklerini yaparlar.

Hayır o çalışmayacak. O 24 yaşında çocuk yapmak için dert sahibi olacak çünkü kendini ancak böyle var edebilecek. Sonra ya eşi onun ya da o eşinin Instagramlarinda filan dolaşacak çocuk olduktan sonra veya gebeyken. Aylar sonra yine burada "kızlar çok kötüyüm kocam başkalarıyla konuşuyor ne yapmalıyım çok seviyorum çocuk için ayrılmamak istiyorum" diye konular açacak daha ablası.

Gençliğine yazık.. keşke neler yapabileceğini gösterebilsek bütün kadınlara..

Gençliğine yazık.. keşke neler yapabileceğini gösterebilsek bütün kadınlara..
Valla bir yere kadar anlatmaya çalışıyorum sonra da olan biteni izliyorum. Eskiden üzülüyordum şimdi pek de uzulmuyorum kadınlara açıkçası. Bazıları da gerçekten başka şansları varken olmadık yolları seçiyorlar. Napalim

Öyle bir anlatmışsınız ki uzun yıllardır olmuyor zannettim.

Daha 1 yıl bile olmamış biraz sakin olun 😊
1 yıl dolunca siz rahim filmi eşinizde sperm testi yaptırır ona göre gereken tedaviyi olursunuz.

Kayınvalide ve diğer insanların dediğine de takılmayın hiç üzülmeyin.

X