Birgün bende anneliği tadacakmıyım ?

Saygı duyarım 24 yaşındayım
20 li yaş evet erken bir yaş ama şu beğenmedim 👎🏼 atanları anlamayamıyorum(!) Arkadaşlar konu sahibi duygu karmaşası içinde olacak ki bizlere soruyor, kırıcı şekilde cevap vermektense( saygı duymam vs ) dış göz olarak veya kendisinden büyük ablaları olarak ne derseniz artık, belki daha güzel dille cevap verebiliriz. Kk da belli bir kesim var herşeye beğenmedim atıp yargılayıcı,kırıcı yorumlar yapılıyor. Konu açanlar soru soranlar sorduklarınada pişman oluyordur eminin.

Benim fikrimce daha yeni evlisin ve çok gençsin. Evliliğin oturmasını beklemek en sağlıklısı ve eşinle gezip tozmak evliliğin tadını çıkarmak em güzeli olıcagını düşünüyorum. Çünkü bir anne olarak söyleyenilirim ki cocukla birliktr evlilik bir tık zora girebiliyor. İki tarafında cocuk için fazlasıyla fedakarlık yapması gerekiyor. Oturmuş evliliktr bu kolaulık geçer ama tam oturmamış evlilikte malesef çatışmalar çok sık cıkıyor. Millet evlenince hemen sormaya başlıyorlar cocuk nezaman cocuk nezaman evet insanı darlıyorlar ama bu soruların getirdi baskı ile hemen bi cocuk yapmak zorundaymışsın gibi hissetme. Emin ol 1. Cocuktan sonra 2. Cocuk nezaman diye soruyorlar 😒 hakkında hayırlısı olsun ve unutma herşeyin zamanı vardır hemen olmuyorsa da demek ki vakti daha var.

Saygı duyarım 24 yaşındayım
Basliga bakınca sanki 30larin sonu 40larin basi olmus da menopoza az kalmis gibi düşünüyor insan
1 senelik evlisiniz esiniz de siz de sagliklisiniz masallah
Bu neyin üzülmesi?
Ben 37 yasindayim daha ortada aday yok olsa belki baska sorun cikacak bilmiyorum ki anne olmayi da cok istiyorum ama sizin kadar takmiyorum kafaya
Çünkü nasipte varsa zaten olur ama nasip degilse yapacak bir sey yok
Daha cok gencsiniz biraz kari koca olmanin tadini cikarin gezin tozun eglenin basbasa olmanin keyfine varin cocuk nasilsa olur zamanla

Bir gün derken :KK51: 10 yııldan beri mi deniyorsunuz yapmayın Allah aşına , 24 yaş ne ki ... Yazan 45 yaşında kadın sandım, bu kadar takııntı yapıp dramatik yazacak bir durum yok ki.
bir de 24 yaşında genç bir insanın bu konuya takıılıp kallması benim açımdan üzücü, yaşııtların yükske eğitim kovallıyor, iş kovalıyor, seyahat ediyor konu sahibesi sen kucağında bebek eve tıkılıp ne yapıcaksın? Önünde koskoca bir hayat var, kendine yatırımın ollsun, çocuk çocuk diye saplantı yaparak gezme önce biraz hayatınıı yaşa bana kalırsa.

1 yıl kadar olacak. Anlatacak kimsem yok herkese biz istemiyoruz diyorum ama gerçek fikrim bu değil ki içime atıyorum paylaşacak kimsem yok yazmak iyi geldi o kadar
Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah ama endişelenmek için henüz çok erken
İnşallah sizde anne olursunuz
Ben 14 yıl bekledim bu kadar karamsar olmadım herşey kafada bitiyor
Sürekli bebek fikri ile yaşamayın

Sizin gibiydim hatta cocuklugumda da hep benim çocuğum olmaz diyerek düşündüm ne kadar suredir deniyorsunuz bilmiyorum dokuz ay benimde olmadi cok stres yapiyordum olmuyor diye hatta ağlıyordum sonra bebek dışında hayaller kurdum ise giriyordum almam gereken gitmem gereken yerler vardı kafaya koymuştum tamamen cikardim aklimdan bebek fikrini ve o ay hamile olduğumu öğrendim 🥹 şuan 5 haftalık yeni daha cok yeniyiz kalp atislarini duyup ulturason dan görmedim umarim saglikla hayirla kucağıma alirim yavrumu umarim sizede nasip olur
Çok sevindim sağlıkla gelsin 🥰

Her ay olduğu gibi bu ayda kendimde hamilelik belirtileri ararken yine reglimin gelmesi sonucuyla gerçek yüzüme çarpıldı. Bunu hamile kalmak isteyenler çok iyi anlar ki hamile birini görünce veya birinin hamilelik haberini duyunca,alınca içinizden geçen o üzüntü asla bir başkasının bebeğine hasetlik duyduğumdan değil sadece o kişi anneliğini anlatırken içinizden geçen acaba bende yaşayacakmıyım hissi… nasıl bir anne olurum kız mı olur erkek mi olur küçücük elleri ayakları olur.. sesi nasıl olur ilk kelimesi ne olur kime benzer… anne olmak isteyenlerin düşündüğü şeyler işte. Ha bide toplum baskısı daha dün kaynanam arayıp bi doktara gitsen mı düzensizmi? Dedi. Hayır dedim biz şimdi düşünmüyoruz. Ama telefonu kapattıktan sonra dolan gözlerim. En kötüsü de bunu kimseyle paylaşamıyor olmak şimdilik istemiyoruz diyip geçiyorum işte. Öyle içimi dökmek istedim sadece belki benimle aynı şeyi yaşayanlar vardır aranızda 😞
Bazi kadınlarda vücut hamileliği tehdit olarak algılayıp atmaya çalışıyormuş.Bir arkadaşa Dr bunu söyleyip o hormonu baskılayıcı ilaç vermiş,hamile kalmış bunun üzerine.Cogu zaman hamile olduğumuzu bile anlamadan dusermis adet ile birlikte.
Ben olsam biz şu an düşünmüyoruz demezdim paylaşırdim belki birileri bir doktora yönlendirir diye,ki aynısı olmuştu,komşum çok iyi bir dr söylemişti

31 yaşındayım ilk bebeğime hamileyim ve 25 haftalık bebeğimin suyu yok hastanede yatıyorum. Bir şeyi çok çok fazla istemeyin çok gençsiniz kendinize yatırım yapın gezin tozun nerde yaşıyorsunuz bilmiyorum ama böyle sızlanmanız aşırı saçma. Daha 1 yıl olacak diyorsunuz çocuk yapmak bir başarı değil elalemin ağzı kapansın diye istiyorsunuz size kimse bir şey sormasa böyle takılmazsınız.

Her ay olduğu gibi bu ayda kendimde hamilelik belirtileri ararken yine reglimin gelmesi sonucuyla gerçek yüzüme çarpıldı. Bunu hamile kalmak isteyenler çok iyi anlar ki hamile birini görünce veya birinin hamilelik haberini duyunca,alınca içinizden geçen o üzüntü asla bir başkasının bebeğine hasetlik duyduğumdan değil sadece o kişi anneliğini anlatırken içinizden geçen acaba bende yaşayacakmıyım hissi… nasıl bir anne olurum kız mı olur erkek mi olur küçücük elleri ayakları olur.. sesi nasıl olur ilk kelimesi ne olur kime benzer… anne olmak isteyenlerin düşündüğü şeyler işte. Ha bide toplum baskısı daha dün kaynanam arayıp bi doktara gitsen mı düzensizmi? Dedi. Hayır dedim biz şimdi düşünmüyoruz. Ama telefonu kapattıktan sonra dolan gözlerim. En kötüsü de bunu kimseyle paylaşamıyor olmak şimdilik istemiyoruz diyip geçiyorum işte. Öyle içimi dökmek istedim sadece belki benimle aynı şeyi yaşayanlar vardır aranızda 😞
Kaynanana söyle bende sorun yok oğlun gitmiyor doktora diye biraz da oğluna baskı yapsın ama yaşın da genç baya bu arada

24 yaşında 1 yıldır evliyken kafanıza taktığınız bu mu cidden? Daha gencim,evliliğim otursun zamanla olacağı varsa olur demiyor musunuz? Öyle bir yazmışsınız ki sanırsın 45,50 yaşında 30 yıldır deniyor olmuyor. Alt tarafı 1 yıl olmuş. Bu kadar stres yaparsanız olacağı varsa da olmaz. Bir sakin olun. Gencim,yeni evliyim olacağı varsa olacaktır diyin rutin kontrollerinize gidin. Kendinize 2024 yılında 6 çocuk doğuran yengenizi örnek alıyorsanız demek ki sizde sıkıntı var🤷🏻‍♀️

Senin yaşında çocuk yapmak en güzel çağlarına biraz kilit vurmak gibi.Annelik için en ideal zamanlar 30 ki yaşlar bana göre.
Bebek bakmak ciddi zor.Öyle toz pembe değil inan.
Hiç bitmiyor.Gazları,altları,beslenmeleri,uykuları,sendromlari,atakları bitmiyor.
Büyüyünce okul sorunları.
Evet çok güzel duygular veriyorlar,eve neşe katıyorlar ama sorumlulukları çok fazla
ÜZülme bu yaşlarının tadını çıkar.Diyeceğin ama sen asla dinlemeyeceksin.

Şimdi ben kimseye boşa moral vermeyi sevmem.yetiskin insanların çocuk gibi avutulmaya çalışılmasına da karşıyım.evet 1 sene denediyseniz hamile kalmakta sıkıntı yaşıyorsunuz demektir.kalacak olan 3,5 ayı geçirmiyor çünkü.hatta korunurken, dışarı boşalırken falan olanlar var.o yüzden söylüyorum doktorda bir sorun çıkmaması hiçbir şey ifade etmiyor.evet hamile kalmakta ömür boyu sorun yaşayacak bir insansınız.yetiskin biri olarak bunun üstesinden gelmeniz gerekiyor.boşuna yetişkin olmuyoruz.nereden biliyorsun diyeceksin.ben evli değilim ama( linçleyen de linçlesin ben doğruları konusurum arkadaş) ilk hamile kalmam 1 sene sürdü.ikinci defa kalmam 2.5 sene.3.ye kalamadım hiç.10 seneyi aşkın da cinsel hayatımız var.yani biz böyle kadınlarız.ileri de ek yöntemlere başvurma ihtimaliniz yüksek.ama çocuk avutur gibi de daha gençsin dur bakalım kime ne falan demenin alemi yok.genç olmak hamile kalma kapasiteni etkilemiyor ki.şimdi olmayan ileri yaşlarda da olmayacak.bir anda aşırı doğurgan bir kadına dönüşecek halin yok.bedenimizi biz seçmiyoruz ki eksiklik hissedip, gıcık olmanın alemi yok.kimisi de bizim gibi oluyor işte.yapacak birsey yok.boşuna doktor doktor gezip durma hayatına bak.kismet çünkü.olur da hadi bu aylarda çocuk yapayım dediğinde olmaz.elindeki hamileliği iyi değerlendirip kesin doğurman gerekir.eltin gibi 5,6 tane çocuğun olmayacak belli ama 1, 2 tane olabilir.
Sürekli sağlıklı gebelik sonlandırdığın için tabiki hamile kalman artık çok zor üst üste kürtaj olmuşsun bu konuda bilgilendirme yapmadılar mı sana

Şimdi ben kimseye boşa moral vermeyi sevmem.yetiskin insanların çocuk gibi avutulmaya çalışılmasına da karşıyım.evet 1 sene denediyseniz hamile kalmakta sıkıntı yaşıyorsunuz demektir.kalacak olan 3,5 ayı geçirmiyor çünkü.hatta korunurken, dışarı boşalırken falan olanlar var.o yüzden söylüyorum doktorda bir sorun çıkmaması hiçbir şey ifade etmiyor.evet hamile kalmakta ömür boyu sorun yaşayacak bir insansınız.yetiskin biri olarak bunun üstesinden gelmeniz gerekiyor.boşuna yetişkin olmuyoruz.nereden biliyorsun diyeceksin.ben evli değilim ama( linçleyen de linçlesin ben doğruları konusurum arkadaş) ilk hamile kalmam 1 sene sürdü.ikinci defa kalmam 2.5 sene.3.ye kalamadım hiç.10 seneyi aşkın da cinsel hayatımız var.yani biz böyle kadınlarız.ileri de ek yöntemlere başvurma ihtimaliniz yüksek.ama çocuk avutur gibi de daha gençsin dur bakalım kime ne falan demenin alemi yok.genç olmak hamile kalma kapasiteni etkilemiyor ki.şimdi olmayan ileri yaşlarda da olmayacak.bir anda aşırı doğurgan bir kadına dönüşecek halin yok.bedenimizi biz seçmiyoruz ki eksiklik hissedip, gıcık olmanın alemi yok.kimisi de bizim gibi oluyor işte.yapacak birsey yok.boşuna doktor doktor gezip durma hayatına bak.kismet çünkü.olur da hadi bu aylarda çocuk yapayım dediğinde olmaz.elindeki hamileliği iyi değerlendirip kesin doğurman gerekir.eltin gibi 5,6 tane çocuğun olmayacak belli ama 1, 2 tane olabilir.
Şimdi bu hamilelik işleri belli olmuyor 10 yil 15yil çocugu olmayan mucize bir şekilde kendiliginden hamile kala biliyor.Şimdi sen 3kez hamile kalsan yinemi kurtaj yapicaksin?

Bazi kadınlarda vücut hamileliği tehdit olarak algılayıp atmaya çalışıyormuş.Bir arkadaşa Dr bunu söyleyip o hormonu baskılayıcı ilaç vermiş,hamile kalmış bunun üzerine.Cogu zaman hamile olduğumuzu bile anlamadan dusermis adet ile birlikte.
Ben olsam biz şu an düşünmüyoruz demezdim paylaşırdim belki birileri bir doktora yönlendirir diye,ki aynısı olmuştu,komşum çok iyi bir dr söylemişti

Bir kadının çocuk sahibi olmaması için 188 tane sebep olabilir ki bu arkadaş sadece 4-5 aylık evli.
Doktora yönlendirsin diye konu komşuya anlatacağına direkt doktora gidebilir eli ayağı tutuyor.
Doktor bile 5 aylık evli 24 yaşında kadını ciddiye almaz :)

Ben şey anlamadım 1 sene boyunca korunmadan seviştin sonra 2.5 sene boyunca korunmadan seviştin şimdi de hiç korunmuyorsun öyle mi?
Amaç ne? Her konuda çok bilgilisin derin düşünüyorsun. Bu konuda neden bu kadar yüzeyselsin?

Bir kadının çocuk sahibi olmaması için 188 tane sebep olabilir ki bu arkadaş sadece 4-5 aylık evli.
Doktora yönlendirsin diye konu komşuya anlatacağına direkt doktora gidebilir eli ayağı tutuyor.
Doktor bile 5 aylık evli 24 yaşında kadını ciddiye almaz :)
Evlilik süresini hesaplamadim,belki canı 5 aylıkken çocuk yapmak istiyor,yorum yapmak kimsenin üstüne vazife değil."Yalan söylemeye gerek yok demek" istedim.Ayrica önerilen ama konu sahibinin bilmediği bir doktor olamaz mı ? Fikrimi söyledim, eleştiriye açık değil.
Ek olarak 1 yıldır evliymis

Son düzenleme:
X