Birikimin altın anahtarı "İsraftan kaçınma!"

ben geldim kızlarrr
sanki hapiste gibiydm yaa..
hiç bişeyi okuyamadığım gibi çıkış da yapamıyordum okumak için.
neyse bdv de konu açanlara saldıran tiplere çok sinir oldum.
tutamadım kendimi. verdim veriştirdim..
vasfiye teyze gibisiniz filan dedim ama bi kaç kişi biraz ayıp şeyler de yazmış onla birlikte benimkiler de arada kaynamış banlanmışım işte..
ösledim sizii

Gecmis olsun,hosgeldin tekrardan,ne Isin var bdvde gel burda canim topikine dimi ama :)

Gecmis olsun,hosgeldin tekrardan,ne Isin var bdvde gel burda canim topikine dimi ama :)
canım yaaa doğru diyorsun..
aman napıyım ben böyleyim biraz. bazen dayanamam doğru bildiğim neyse illa ki söyleyecem.
oysa ki her doğru her yerde söylenmez ki..
konu şu: bi insan bdv de konu açıyorsa belli ki iyice darlanmıştır, ama altta ona yorum yapan mükemmelzadeler dara düşmüş insanı ferahlatıp rahatlatmak yerine iyice bi topa tutarlar ya işte ona çok kızdım

Günaydın kızlar karanfilce hoşgeldin.
BDV ye hiç takılmıyorum. Sadece can sıkıntım olursa o zaman bi okuyorum. Ama yorumların maşallahı var. Hemen boşan çekme yazıyıtlar. Ben de neredeyse hemen hemen hiç yorum yazmıyorum. Ç

Maalesef,derdi olani ,birde onlar yerden yere vuruyorlar,ara sira baksamda cok nadir birseyler yazarim ve illkaki,haksiz bulan saldiran birileri olur.o yuzdenki hic bulasmamak,nede olsa dogru soyleyen dokuz koyden kovulurmus.

Gunaydinlar :)bu ayda zorlu geciyor,bir turlu toplayamadik,giristeki dolabim kirilinca,maas gznunden once odeme yaptigimiz icin eksiye dustuk,gecen hafta evdekilerle idare ettim ama cuma gunu mutfak alisverisi yapmam. Gerekiyordu,daha maas gelmedi ve ben,mutfak icin tekrar para cektim.50 cwkmistim ve cok sukur tum eksiklerimi aldim bu parayla,cok bereketli oldu.bu paraya iki kilo kiyma tavuk eti,zeytin,sebze,kahvaltilik gibi seyler aldim.tabi bunu ,yaptigim ihtiyac listesine borcluyum,bu sayede en gerekli ve tuketilmesi gereken seyleri aldim ve hatta on euro artmisti,daha un almam lazindiki,islak mendil,ve hasta ziyaretine cikolata aldim oda oraya gitti.bozuklugum vardi belki bi pkt UN gelir ona bakmam lazim.yada bi kahve param ciksada ne iyi olur,yarin arkadaslarla bulusucaz,tekrardan para cekmek istemiyorum,esimdende tirtiklasam gunu kurtaririm herhalde.
Insallah maas gelince kalan parayi,haftalara bolup,liste yapicam ve ona gore yapicamki elimdekini yettirebileyim,yoksa yeni ayda zorlu olur bizim icin.normalde mutfak alisverisi haftalik 100 den asagi olmaz ,bu sefer mutfak ihtiyac listesiyle 50 ye hallettim,tabi bunda evde cogu sesin olmasininda etkisi var,yoksa mumkunu yok yetmezdi.isteyince bal gibide yettiriyon iste cok sukur.hasta ziyaretine gittim ama elim kolum dolu Dondum,yengem kizima bayagi kiyafet verdi sagolsun,bi Koca poset elma ve yaptigi deterjan stogundan bi tane verdi sagolsun.Bende yeri gelince esirgemem elimdekini,oda bunu bildigi icin karsilkisiz birakmadi sagolsun,bereketli bir gundu dun bizim icin,insallah hep boyle olur.Birikim degilde,en oncelikli istegim suan mevcut olan kredimizin bi tanesini kapatmak,araba kredimiz cok faizli degil,ama ikinci yaptigimiz kredide bayagi faiz aliyorlar,ordan burdan arttirip ne kadarini kapatsam kardir,insallah basaririm bunu kizlar,Allah herkesin yardimcisi olsun...

Ben onu bunu bilmem 2 yıldan fazla oldu kredi ödüyoruz evin hiç bereketi yok.Önceden aldığım birşey (pirinç deterjan vs.) uzun dayanırdı .Artık borç var diye daha dikkatliyim ama durum bu.Neden faiz faiz faiz !!! Allahıma yalvarıyorum hayırlı bir yoldan alabilelim evimizi diye gerçekten hiç istemiyorum kredi işini

Canim biz,krediyi,giderlerimize gore ayarladik,yani oyle,bizi zor durumda birakan bi meblag olmasada,zor isler bunlar.En azindan biri kapansa tek yere borc olur ,buda iyi olur bizim icin.Kaldiki bugun degil bes yil sonra olsun,banka olmadan mumkunu yok ev alamayiz biz,aile desen veren cikmaz,biriktirelim desek, o kadar birikmez.Benimde hayalim bir ev sahibi olmak,saglikli olalimda,evinizde olur bir gun insallah :)

İnşallah canım önce sağlık sonrada başımızı sokacak bir ev nasip etsin rabbim hayırlısıyla ...

Merhaba kızlar
Hoş geldin karanfilce
Şu an çarşıdan dönüyoruz
Aldım cizmelerimi
Cok hoşuma gitti
Kahve tonlarda, eski cizmelerime yakin bi renk
Böylece çanta masrafindan da kurtuldum
Eski cizmelerime uydurup aldığım iki çantam var çünkü
160 tl.ye aldım cizmeleri bu arada

Hepinizi z sağolun kizlar...
Allah düşürmesin çok gıcık bi durumudu
Dün önce sohbete gittim. Çıkışta çarşıda baya bi iş hallettim. Para çektim yatırdım filan. Eşimin hesabı boşalttim.
Bi parfümüm vardı. Kp fransadan getirmişti.orda kaldığı kişi hediye göndermiş. Gloria diye bişey. Harika bi kokusu ve günlerce kalıcı bi yapısı vardı. Ama başlığı kırılmıştı. Onu yaptırmak için kaç parfümcü gezdim.En son gittiğim adam yeni bi şişeye koydu ve para da almadı nasıl mutlu oldum. :)
Temizlik yaparken muayene eldivenleri kullanırım. 100 lu bi paket aldım 10 TL.
Bi kıyafetin var önü açılıp duruyor ona cırt aldim.
EE bi de gelirken pasta aldım esinle ikimize.
Baya bereketli geçti mapus günleri

Bugün baya yoğunum..

Royemcim bereketli olsun canım aldıklarını.
Ben de geçen ayki market alış verilsin ze baktım da 450 TL tutmuş baya fazla bu ay ne olur bilmem ama gereksiz harcamadan kaçınmalıyım.
Sevimli güle güle kullan canım ayağında eskisin

karanfilce sagol canim,seninde gunun bereketli gecmis,masallah.evet ,ozellikle cip,cikolata gibi ivir zivirlar alininca cok tutuyor.
sevimli gule gule kullan aldiklarini.
geztapo insallah canim.:)

Ya çok kararsızım botlarım su aliyo tamir ettirsemmi yoksa alsammı.önümüz kış sıkışığız zaten.Amaaan diyorum battı balık yan gider öylede yok böyle de yok nasilsa ...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…