Birikimin altın anahtarı "İsraftan kaçınma!"

Geldim kuşum nasılsın ?Dizim başladı ona bakıyorum yine akşam ve ben yine çookk yorgunum.
Dizin o hayat benim mi yoksa.
Deli gibi kaçırtmadan ben de onu izliyorum
Bot konusunda sen bilirsin canim. Botun güzel ve rahatsa tamir ettir.
Çünkü bazen yeni aldığın rahat çıkmıyor yine eskisini kullanıyorsun.
Benim çizmenin de önünden su alıyor ama açık da değil nasıl alıyo bilmiyorum.

Benim dizi gönül işleri çok keyifli valla bayılıyorum reklam verdi şimdi.trlelli nerde yaa küstümü ki bize

Geçen seneler böyle bitmesini izliyorduk o düzgün bi diziydi aslinda niye bıraktım bilmem zaten çok uzun süre izleyemem bunu da bırakırım yakında.
Bugün benim de aklıma geldi. Küsmemiştir ya küscek ne yaptık da :)
Eşi yoktu ya uzun süre hasret gideriyolardır belki :)

O hayat benimi ben de izliyorum ama bazı yerleri çok basit geliyor. Ancakkkkkkk oyunculuklarına diyecek nir şey yok. Hele Nuran ile komşusu sakineye bayılıyorum.

Geçmiş olsun tr lelli
çocuk hasta olunca insanın eli kolu kalkmaz bişeye
Allah beterinden saklasın ilerlemesin İnşallah

Nedense perşembe ve cuma günü bende çok sıkkın çok moralsizdim.
Halada etkileri azalarak devam ediyo
İnsan herşeye dayanıyo dayanıyo ama bazen küçük bişeyde patlıyo nedense
Genede Allah isyandan korusun bizi
Aşabileceğimizi biliyo ki veriyo sıkıntıyıda

Hadi topla kendini gel aramıza hadi tatlım

Günaydın kızlar

Ben mini fırın + ocak kullanıyodum mutfakta
ama mini fırın artık ızgara bölümünü kullana kullana içine koku sindi çıkmıyo
zaten bi misafir gelcek olsa iç hacmi yetmiyodu
bende gittim tam boy fırın aldım 1000 tl ayda 111 tl 9 taksitle
evdeki ocak boşa çıktı güzelde bişey 12 senelik bosh marka yepyeni duruyo
onuda sarıp sarmalayıp kaldırırım artık lazım olur günün birinde.
geztapo kursun hayırlı olsun canım

Merhaba kızlar
Dersim boşken bir iki şey yazayım size

Karanfilce ben arada girip bişey yazmış mısınız diye bakıyorum
Dün akşam yakalamışsin demek ki
Bazen cok yazasim geliyor ama fırsat olmuyor

Böyle bitmesin dizisini biz de izliyorduk geçen yıl
Hoş bu oğlanla dizi mizi izlenmez
Arada çizgi film açıyorum ona
Ama çok dalmiyor
Hatta oturup ben izliyorum sonlarini merak ettiğim için
Ben odadan çıkınca tv.yi kapatıp pesime koşuyor hemen
Tutumlu oğlum benim
Yapışık gibiyiz, bensiz durmuyor odada falan
Fırfır arkamda
Namazdayken sirtimda
Yemek yaparken pacalarimda

Karanfilce esimin vakfa bağlılığını sen biliyorsun
Vakiftaki görevi değişti
Yoğunluğu azaldı diye seviniyordum ki...
Şimdi de aniden tlf.geliyor
Gidiyor hemen
Ee o arada benim işim olabiliyor
Oğlan o an huysuz olabiliyor
Kalıyorum öylece
Mesela dün akşam eve 7 buçuk gibi geldik
Oğlanın karnını doyurup banyoya gircektim
Hoop telefon geldi, eşim gitti, yarım saate dönerim dedi
Gitti gelmez
E-okula öğrenci bilgilerini girmem lazımdı
Uzun bi iş bi de
O da kaldı
Çok üzüldüm
Hizmete gönül vermiş tamam
Ben de yapmaya çalışıyordum
Ama çocuktan sonra ben hic gidemiyorum
Ama eşimin hayatında çocuktan sonra bi değişiklik olmadı
Çocuk sadece benim hayatımı etkiledi
Şikayet etmiyorum
Hatta ikinciyi düşünmeye başladım
Ama islerimi yapamıyorum
Ona da diyorum
Şu an sana ihtiyacım var
Gitme, o zaman da hizmetten alikoydun oluyor
Hoş beni dinlemiyor zaten
Gidecekse gidiyor
O an çok zor durumda olsam bile
Bazen komsuya ver oğlanı diyor
Ama ben her zaman her zaman nerden bulayim komsuyu
Utanirim hem de

Işte bende durumlar böyle
Hep annemlerdw kalsam, o zaman nerde kaldı benim evliliğim
Ya da annemler biz de dursa da aynı şey

kızlar merhaba,
tatil bitti,hava da epey kapalı benim için en sendromlu p.tesi malesef
yazdıklarınızı ara ara okumaya çalıştım ama pek yazmaya fırsatım olmadı.wi-fi sıkıntısı yaşadık epey ama iyi oldu biraz da kafamızı dinledik..şimdi ufak bir tatil hesabı yapayım size

araçla gittik biz,eşimin şirket aracıyla onda taşıt tanıma var patronunda haberi var gidebilirsiniz tabi dedi.gidiş dönüş yaklaşık 300 tl falan yaktı ama bu patrondan hediye

Antalya'ya doğru giderken afyon da güzel bir yemek yedik 40 tl

kütahya'dan iki kişilik fincan takımı oluşturdum kendime tanesi 2 tl den 8 tl

gittiğimiz otelin oda fiyatı 130 tl'ydi.3 gece kaldık 390 olacaktı ama otelin farklı bir otelinde çalışan akrabamız ufak bi kıyak geçmiş bize 315 tl ödedik.ama fazla fazla değdi..

eşim bavula çamaşır,çorap koymayı unutmuş ben de çorap koymamıştım onları en uygun a101 den bulduk,tam hatırlamıyorum ama 12 tl falan tuttu sanırım

sonra Alanya kalesini gezmek için kişi başı 15 tl bilet alacaktık baktık müzekartla geziliyor,istanbulda da gezeriz diye 40 tl lik müzekart aldık ikimize 80 tl ödedik

dönüş yolculuğunda biryerde yemek yedik adam biraz kazıkçı çıktı liste fiyatından fazla yazmış,salata istemeden salata falan getirdi,onlardan zannettik yedik bizde hesap 40 tl geldi

ikimizinde ailesine güllü minik lokumlardan aldık 6 şar dan toplamdan 12 tl aslında başka hediyelerde almak istiyordum ama Antalya çok pahalıydı Kütahya'dan birşeyler alırım dedim dönüşte çok fena yağmura yakalandık o yüzden Kütahya'ya varışımız epey geç oldu heryer kapalıydı birşey alamadım malesef

yani toplamda 507 tl'ye harika bir tatil yapmış olduk..

otele ilk giriş yaptığımız gün denize girdik.orda parasailing le jet ski gördük..ikisi de 150 şer tl'ydi eşimle gözümüzü kararttık daha önce ne tatile ne balayına gittiğimiz için binelim tadını çıkartalım dedik.o an yanımızda para yoktu yarın bineriz dedik..o günden sonra hep deniz dalgalıydı ve rüzgar vardı adamlar dükkanı hiç açmadılar bile..aslında çok içimde kaldı binememek ama biryandan da 300 tl cebimizde kaldı
işte böyle kızlar benim eşimle gittiğim ilk tatil olduğu için anlat anlat bitiremem artık,başınızı ağrıttıysam kusura bakmayın

Anlat anlat
Güzel oluyor
Gidemeyenler için dinlemesi de güzel
Biz de balayina falan gitmedik
Şimdi bakıyorum düğünü yeni olan arkadaşlarım hep gidiyor
Facede falan yer bildirimi yapıyorlar ya ordan biliyorum
Sanırım zorunlu artık
Ama eşim sağolsun çocuktan önceki iki yilimzda gezdirdi bayağı
Bütün tatil gunlerimizi değerlendirdik
Yaz-kış gezdik
Hic olmadı, adiyamana gidiyorduk

Senin icin iyi olmuş
Sevindim

ayy amin inşallah..
bizimde 3.senemiz olacak bu sene,evlenirken çok cahildik evde dururuz dedik napcaksak evde artık
ilk sene benim bir rahatsızlığım vardı,ikinci sene de görümcem Datça'da oturuyordu oraya gittik ama görümce-enişte yanında ne kadar tatil yapılırsa o kadar yaptık işte
bu sene de yazın eşimin başının etini yedim adam tam sezon kapanışına çok da uygun fiyata bulmuş,herşey dahil yedik içtik yattık valla
ya ben nankörlük yapıyorum belki ama benim gönlümden hep tesettürlülere özel otellere gitmek geçiyordu.bu sene gittiğimiz yer iyi bir yer,domuz eti falan yoktu zaten..alkol var ama ben şahsen içtiğim bardaklara dikkat ettim problem olmadı.sezon kapanmak üzere olduğundan daha çok yaşlılar vardı o yüzden çıplaklık açısından da çok rahatsız olmadım.eşim seneye de buraya geliriz diyor ama hani bulup da bunamak denir ya benimki öyle biraz..değişik biryere gitsek diye gönlümden geçiyor.sonra amann diyorum seneye kim öle kim kala..belki de bebiş neyim olur gidemeyiz bile

Çocuğun büyüp ünv.ev tutarsa o kadar iyi çıkagelir ki o ocak anlatamam
Benim de kendi evimize geçersek ocak boşa çıkcak ama şu an hiç düşünmedim napsam diye.
Canım geçen yılki sohbet konularından biri hizmetti ve hizmette öncelik konusu vardı.
Allah için hizmet ilk evvela yakından başlar.
Anne babaya hizmet, ailene hizmet ,akrabaya, komşuya.... Diye halka genişliyordu. Sen çok zor durumda kalırsan sana yardım etmesi de hizmet.
Bu konuyu biraz konuşun eşinle..

yok canım hiç soğuk değildi.ilk gün biraz tereddütlü gittik hatta eşim girmeyecekti denize bi girdik 2 saat çıkamadık.su çok ılıktı,sudan çıkınca biraz esiyordu ama biz sıkı sıkı sarındık hiç birşey olmadı
ama havuza giremedik havuz suyunda ısıtma yokmuş,ben aqua ya hevesliydim ama soğuk olduğu için cesaret edemedim.denizle idare ettik..gerçi bence en güzeli deniz zaten

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…