Kekler - Pastalar Bisküvi Pastası- Ülker Sponsorluğunda

28 Mayıs 2015
7.519
27.771
Merhaba arkadaşlar yeni tarifime hoşgeldiniz. Size çok bilindik çok kolay pasta tarifimi vereceğim zor zamanların kurtarıcısı da diyebiliriz.
Malzemeler:
WP_20171107_011.jpg

- 600ml süt
- 3 yemek kaşığı şeker
- 1 yumurta sarısı
- 1 paket 3 lü pötibör bisküvi
- 4 yemek kaşığı un
-3 yemek kaşığı nişasta
- 1 paket vanilin
-yarım yemek kaşığı tereyağı
- 2 paket bitter çikolata
- sıvamak içi hazır pasta kreması ve ekstra 1.5 su b. Süt
Süslemek için
-çilek ve rendelemek için çikolata
İlk olarak pastamızın iç kremasını hazırlayarak başlıyoruz. süt,şeker,un,nişasta, yumurta sarısı ve vanilini tencereye alıp çırpma teli ile kısık ateşte karıştırarak pişiriyoruz. Kaynayınca ocaktan alıp içine tereyağı ve bitter çikolataları ekliyoruz eriyip harmanlanıncaya kadar karıştırıyoruz.

photomagic(1)(33).jpg

Benim kelepçeli kalıbım olmadığı için alternatif çözüm olarak tencere kullandım içine poşet serdim çıkarması kolay olsun diye. Ve krema sürdüğüm bisküvilerimi sırayla dik olarak dizdim. Dizme işlemi bitince de kalan kremayı en üste boşlukları doldurmak için kullandım. Ardından biraz dolapta bekletiyoruz ki birbirine yapışsınlar çıkarırken dağılmıyor böylece. akabinde pasta sıvamak için kremayı hazırlıyoruz.

photomagic(1)(30).jpg

Bekletmeden itinayla pastamızın etrafını kaplıyoruz.son olarakta çikolataları rendeliyoruz. Çilek ile süsleyip çileklerin üzerine kararmamaları için tart jöle döküyoruz. Çilekleri yazdan dondurucuya koymuştum denemek için süslemede ve soslar için güzel oluyor pastamızı dolapta 2 saat kadar daha dinlendiriyoruz. Herkese afiyet olsun.

IMG-20171107-WA0004.jpg

IMG-20171107-WA0003.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Canım ellerine sağlık. Çok pratik ve güzel bir pastadır. Sen de çok şık bi sunum yapmışsın.
Bu defa benim de pek umudum yok ne yalan söyleyeyim ne çok pasta ustası varmış. Enfes pastalar geliyor. :confused:
Ama katılmazsam o heyecanı yaşayamadığım için üzülücem.Sen de iyi yapmışsın. Bence şansın da var:KK66::KK66:

Canım ellerine sağlık. Çok pratik ve güzel bir pastadır. Sen de çok şık bi sunum yapmışsın.
Bu defa benim de pek umudum yok ne yalan söyleyeyim ne çok pasta ustası varmış. Enfes pastalar geliyor. :confused:
Ama katılmazsam o heyecanı yaşayamadığım için üzülücem.Sen de iyi yapmışsın. Bence şansın da var:KK66::KK66:
Katıl canım olsun heyecan olsun monoton hayatım renklendi valla bu sayede birinci olmayı hepimiz istiyoruz da bi gun yakalayacağız inşallah hep yuvarlak pasta yapıldı mesela değişik bşyler deneyebilirsin :KK66:

X