Bitcoin ? Altın? Vs

Canım ben alt coin aldım sonunda 😂 hafta sonu ve 500 tl kazandım :)) altın ve dolar aslında enflasyon karşısında paranı koruyor sadece.

Borsa kısa vadeli değil uzun vadeli bile olur, al arsa gibi koy sağlam şirketlerle.

Ama kripto para geleceği ne olur bilemem bundan 3-5 sene sonra halen olur mu garantisi yok sonuçta ama borsa büyük firmalar halen var olduğu sürece olacak daha riski düşük diyeyim.
Ben de ada coin (cardano) 'dan 1 ayda 3000 kadar kazandım. Bu coin çok umut vaat ediyor bence. 1 dolar olursa önü kesinlikle açık. Gece alım satimlari takip ettim deli paralar kazandı millet al sat yaparak. Adamlar milyonluk alıyor karı da ona göre oluyor.

Ya borsada denemelik bir hisse almıştım 200 liralık 1 haftada %94 kar etti :)) çok alsam çok güzel kazanacaktim. Mesela bir hisse 16 Ay içinde %2800 kar getirmiş. Arsa örneğini ben de çok severim. Misal gözden çıkarılacak bir rakamla gelecek vaat eden bir hisse alıp unutacaksınız. Bu yüzde 2800 kazandıran hisse alınmış olsa mesela inanılmaz güzel bir yatırım. Ufak ufak öğrenmek lazım borsayı gerçekten. Bi kız arkadaşım var ayda 8-10 bin kazanıyorum borsadan dedi. Ama sağlam yerlerden tüyo alıyor pek paylaşmaya da niyeti yok gibi ben olsam söylerdim halbuki herkes kazansin

Bazı insanlar resmen borsa ile geçiniyor düşününce hiç de mantıksız değil aslında. Bu aralar çok merak saldım. Bu sayfayı okuyan ev hanımları da varsa bence herkes yapabilir biraz öğrenince. Benim gibi merak salanlariniz varsa birlikte bilgi paylaşımı yapalım kızlar. Bu devirde paramızı tl'de tutmak hiç akıl kari değil. Benim bir arkadaşım var, gereksiz bir şey alacak mesela 50 lira diyelim, onu alacağıma girip 50 liralık x hissesi alırım koyarım kenara diyor 😄 artık her şeye potansiyel kazanç kapısı olarak bakmaya başlamış.

Borsadan ayda 8-10 bin kazandığını söylediğim arkadaşım bioenerji kurslarına gitti. Para enerji kapısını açmış. Bunu da öğrenmek istiyorum. Yani asla param bitecek, kaybedicem, çok para olursa şaşırırım, çok para beni bulmaz ki, param azalıyor gibi şeyler söylemiyorum. Evrende bir enerji akışı var ve buna dahil ediyorum kendimi. O enerjimi kapatmıyorum. 1 kaybetsem de 5 kazanicam diye pozitif bakıyorum. Para enerjisini çekiyorum diyor. Normalde asla inanmazdım böyle şeylere ama kızın şu anki halini ve kazancını görünce ben de bir merak saldım. Yani neden olmasın ki :KK53:

Ben de ada coin (cardano) 'dan 1 ayda 3000 kadar kazandım. Bu coin çok umut vaat ediyor bence. 1 dolar olursa önü kesinlikle açık. Gece alım satimlari takip ettim deli paralar kazandı millet al sat yaparak. Adamlar milyonluk alıyor karı da ona göre oluyor.

Ya borsada denemelik bir hisse almıştım 200 liralık 1 haftada %94 kar etti :)) çok alsam çok güzel kazanacaktim. Mesela bir hisse 16 Ay içinde %2800 kar getirmiş. Arsa örneğini ben de çok severim. Misal gözden çıkarılacak bir rakamla gelecek vaat eden bir hisse alıp unutacaksınız. Bu yüzde 2800 kazandıran hisse alınmış olsa mesela inanılmaz güzel bir yatırım. Ufak ufak öğrenmek lazım borsayı gerçekten. Bi kız arkadaşım var ayda 8-10 bin kazanıyorum borsadan dedi. Ama sağlam yerlerden tüyo alıyor pek paylaşmaya da niyeti yok gibi ben olsam söylerdim halbuki herkes kazansin

Ada coin güzel kazandırdı ben Elon mesajları sayesinde güzel yükselen doge devam ediyorum :)

Ben epeydir borsadayım güzel de kazanıyorum ama hafta sonları çok sıkıcı 😂😂 çift taraflı devam edelim bakalım :) ayrıca günlük al sat yaptığım ufak bi param var 5 bin bu hafta o al sat paramı borsadan alıp btc geçirip en azından 10 bin yapıp geri almayı planlıyorum bakalım olacak mı 😂

Ada coin güzel kazandırdı ben Elon mesajları sayesinde güzel yükselen doge devam ediyorum :)

Ben epeydir borsadayım güzel de kazanıyorum ama hafta sonları çok sıkıcı 😂😂 çift taraflı devam edelim bakalım :) ayrıca günlük al sat yaptığım ufak bi param var 5 bin bu hafta o al sat paramı borsadan alıp btc geçirip en azından 10 bin yapıp geri almayı planlıyorum bakalım olacak mı 😂
Ay ben de öyle ufak param var onu da btc de büyütmeye çalışıp borsaya geçireyim diyorum aksine, yanlış mı yapıyorum acaba :KK53:

Doge coin mi? Geçen bir anda çöktü dedikleri şey mi o? Ona hiç bulasmadim hemen bulaşayim 😄 abimin bir arkadaşı yabancı borsada tesla hissesi almış deli para kazanmış ama simdilik yabancı borsa beni aşar. Btc alım satım hangi uygulamadan yapıyorsun? Ben btc Türk kullanıyorum akşam biance indirdim biraz karışık geldi arayüzü. Doge btc Türkte yok sanırım

Ay ben de öyle ufak param var onu da btc de büyütmeye çalışıp borsaya geçireyim diyorum aksine, yanlış mı yapıyorum acaba :KK53:

Doge coin mi? Geçen bir anda çöktü dedikleri şey mi o? Ona hiç bulasmadim hemen bulaşayim 😄 abimin bir arkadaşı yabancı borsada tesla hissesi almış deli para kazanmış ama simdilik yabancı borsa beni aşar. Btc alım satım hangi uygulamadan yapıyorsun? Ben btc Türk kullanıyorum akşam biance indirdim biraz karışık geldi arayüzü. Doge btc Türkte yok sanırım

Geçebilirsin mantıklı daha güvenli.
Doge epey çıktı ya halen de devam ediyor çünkü elon ve snoop dog paylaşmış şimdide :) adam bi paylaşıyor 2-3 gün %40 koyuyor her gün üstüne :) yurt dışı piyasası benim çok gireceğim bi piyasa değil her ülkenin kendi içinde ki değişkeni farklı. Türkiye’de ki haberleri takip ederken bile zor oluyor bir de yurt dışı takibi beni çok yorar 😂 ama tabi şu an tek işim borsa, evimi değiştirdiğim de kendime çalışma, seans odası yapacağım 😂 o zaman belki bakarım.

Ben paribu yapıyorum onda var. Binance eşim kullanıyor biraz karışık evet ama paribu da var

Bitcoin ve borsa bana çok çok yabancı geliyor Ama döviz ve altın an be an takip edecek zamanın varsa al sat yaparak kazanmak mümkün Şu doların zirve yapıp düşüşe geçtiği zamanlarda al sat ile karınca kararınca kazanç sağladık Ama günlerce gece gündüz takip ettik acayip stresli bir işti Üstelik çalışırken gündüz takip etmek de zor
Bitcoin gireceğimiz bir şey değil sanırım ama borsa konusunda hiç bilmeyen birine nerden bilgi edinmeyi önerirsiniz kızlar ?

Ben altın ve gümüşteydim çıktım ikisinden de. Bu ay ada almıştım 2300 tl lik. O param 5000 lira oldu an itibariyle tam 30 günde. Ada (cardano coin) şu an iyi gidiyor yeni giren coinlerden. İlk aldığımda 90 kuruştu o gece bir anda 2.800 oldu saniyelik bir yükselişti, bakakaldım beklerken düştü :) o an bozsam 10 bin falan kardaydim. Normal fiyatına düşüp biraz yükselince bozdum, baktım iyi gidiyor yine aldım. 1 dolar olursa önü kesinlikle açık.

Zamanında bitcoin için de böyle konuşuluyordu. O zamanlar nasıl alınır bilmiyordum ve almak şimdiki gibi kolay da değildi zaten. Şimdi geldiği fiyatlar ortada. Bir şeye yatırım yaparken grafikleri takip etmek lazım. Yani bir anda para sifirlanacak diye bir korku var insanlarda ama öyle değil. Al sat yaparken kısmi alım satım yapmalı. Bunu ben de yeni öğrendim. Önceden hepsini bozup alırken hepsiyle alıyordum. Mesela 3 liradan ada aldık 5 olunca yarısını bozup 4 e düşünce geri alım emri veriyorum. Bir şekilde dengeleniyor. Alayim kenara atayım durumu da olabilir ama riske atabileceginiz miktarlarla yapın bunu da.

Şimdi borsa öğrenmeye çalışıyorum biraz karışık daha fazla zaman istiyor, hisseleri araştırmak sürekli takip etmek, tüyo yakalamak gerekiyor ama bütün zenginler borsadaysa vardır bir bildikleri öğrenmek lazım :)
Süpersiniz kızlar :))
Al sat yapmaya vaktimde yok ilgimde ben alıp unutmaya bakıyorum. Ada ya bakmamıştım hiç bi bakayım.

Geçebilirsin mantıklı daha güvenli.
Doge epey çıktı ya halen de devam ediyor çünkü elon ve snoop dog paylaşmış şimdide :) adam bi paylaşıyor 2-3 gün %40 koyuyor her gün üstüne :) yurt dışı piyasası benim çok gireceğim bi piyasa değil her ülkenin kendi içinde ki değişkeni farklı. Türkiye’de ki haberleri takip ederken bile zor oluyor bir de yurt dışı takibi beni çok yorar 😂 ama tabi şu an tek işim borsa, evimi değiştirdiğim de kendime çalışma, seans odası yapacağım 😂 o zaman belki bakarım.

Ben paribu yapıyorum onda var. Binance eşim kullanıyor biraz karışık evet ama paribu da var
Btc Türke tekrar baktım şimdi yok hakkaten. Çok saçma ya. Paribuya bakayım bari biance çok karışık geldi çünkü. Şu an benim de en çok ilgilendiğim şey borsa ve kripto paralar. Seans odası iyi fikirmiş 😄 duvarları da mora boya mor para rengiymis 😄

Bitcoin ve borsa bana çok çok yabancı geliyor Ama döviz ve altın an be an takip edecek zamanın varsa al sat yaparak kazanmak mümkün Şu doların zirve yapıp düşüşe geçtiği zamanlarda al sat ile karınca kararınca kazanç sağladık Ama günlerce gece gündüz takip ettik acayip stresli bir işti Üstelik çalışırken gündüz takip etmek de zor
Bitcoin gireceğimiz bir şey değil sanırım ama borsa konusunda hiç bilmeyen birine nerden bilgi edinmeyi önerirsiniz kızlar ?
Bitcoin aslında korktuğunuz gibi bir şey değil emin olun:) denemek için 50 lirayla başlayabilirsiniz mesela anlamak için. 50 liranız 75 lira 100 lira olunca ister istemez kurcalaya kurcalaya öğreniyorsunuz :) borsa için güzel anlatımı olan bir yer bulursam burada paylaşacağım, sizi de etiketlerim

Btc Türke tekrar baktım şimdi yok hakkaten. Çok saçma ya. Paribuya bakayım bari biance çok karışık geldi çünkü. Şu an benim de en çok ilgilendiğim şey borsa ve kripto paralar. Seans odası iyi fikirmiş 😄 duvarları da mora boya mor para rengiymis 😄

Paribu baya var doge da var ben şimdi sattım yatacağım düşer falan 😂

Mor aynı zamanda depresif renktir :)

Bende bitcoin almayı düşünüyorum
50-100 tl lik almak mümkün mu?
Hangi uygulama güvenilir ve anlaşılır?
Şimdiden teşekkürler 😊

Bende bitcoin almayı düşünüyorum
50-100 tl lik almak mümkün mu?
Hangi uygulama güvenilir ve anlaşılır?
Şimdiden teşekkürler 😊
Tam emin değilim mümkün sanırım ama 100 tl de çok az sanki. Btcturk güvenilir bi kaç uygulama daha var ama pek bilmiyorum onları

Benim kafada biri daha :KK53: ne alıp satıyorsunuz kripto paralardan sadece bitcoin mi? Ben ufak ufak borsaya da el attım bakalım hayırlısı. Altından umudumu kestim bu aralar bir ara güzel kazandırdı ama sonra bir anlık yükselişten sonra cakilmasiyla umudu kestim. Uzun vadede misal 1 yıllık gibi yükselişe geçebilir ama anlayanlar için kripto para ve borsa daha kısa vadeli bir kazanç kapısı.
Bitcoin ile kripto faklı mi acaba

Hayir ikisi de kripto para ama bitcoin bunların içindeki hacmi ve karşılığı en büyük olan coin. Yani kar etmek için illa bitcoin almak zorunda degilsiniz. Kripto paraların içinde kisa vadede daha fazla kazandıran coinler de var. Mesela yakın zamanda ada (cardano) cok güzel kazandirdi bir de chz (chiliz). Bunların hepsi kripto paralar.

Kripto para genel adı yani dijital para gibi.

Bitcoin ise ana kripto para ve diğer tüm altcoinler ona bağlı aslında ama ters çalışıyor. Bitcoin var ana ilk çıkan coin diğer coinlere ise altcoin deniyor asıl kazanç altcoinlerde oluyor.

X