biten birliktelik,sözel ve ruhsal şiddet ardından gelen depresyon

nuripapacium

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2012
915
148
30
Beni hatırlayanlarınız varsa lütfen ters okumasınlar bunu.artık yanlış ilişkimin acısından nasıl kurtulurum değil derdim.bugün 3 aydır ağır depresyonda olduğumu belirtilerinden ve yaptığım testle anladım.biten yanlış ilişkim,olayın diğer kişisinin sözel ve ruhsal şiddeti (küfürler,hakaretler,alay etme,arkamdan dedikodumu yapması) ve sonunda ona kendimce verdiğim cezanın aslında şiddetten doğan intikam isteği olduğunu anlamam.. şimdi kendimi suçluyorum,ve ruhen berbat durumdayım.sınavlarımın başlamasına da çok az kaldı.ben bu depresyondan kurtulmak istiyorum geleceğim için.ama nasıl yapıcam bilmiyorum.yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Psikolog? Eğer düşündüğünüz kadar ağırsa zaten o sizi psikiyatra yönlendirir, psikiyatr da size gerekli teşhisi koyup ilaç verir. Geçmiş olsun.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Psikolog? Eğer düşündüğünüz kadar ağırsa zaten o sizi psikiyatra yönlendirir, psikiyatr da size gerekli teşhisi koyup ilaç verir. Geçmiş olsun.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

ailemin haberi yok bu durumumdan izmirdeyim ve öğrenciyim.psikologlar burada fazlasıyla pahalı.eğitimim için gittiğim zamanlardan hatırlıyorum az çok özel psikolog ücretlerini.okulun hastanesindeki psikiyatristten randevu aldım bugün.ağır dememin sebebi internette var olan depresyon testleri.artık artık hiç bir şey keyif vermiyor,geleceğimden umutsuzum,mutluluğun m si bile yok hayatımda,herkese iyi görünmeye çalışıyorum bu daha da yoruyor beni.sürekli uyumak istiyorum ve iştahım çok açıldı.canım sürekli tatlı istiyor.bi odaya kapatsınlar beni ve yapayalnız bıraksınlar istiyorum.sürekli bi ağlama isteğiyle dolaşıyorum zaten uyanık olduğum süre boyunca.hep huzursuzum.sürekli suçluluk hissi içindeyim.berbat bi durum yani.ölümün tek çare olduğunu düşündüm kısa yoldan kurtuluş ama ailem var ortada dedim.cesaret edemedim fazla zaten.psikiyatrist iyi gelecek mi bilmiyorum.deneyeceğim.teşekkür ederim

ailemin haberi yok bu durumumdan izmirdeyim ve öğrenciyim.psikologlar burada fazlasıyla pahalı.eğitimim için gittiğim zamanlardan hatırlıyorum az çok özel psikolog ücretlerini.okulun hastanesindeki psikiyatristten randevu aldım bugün.ağır dememin sebebi internette var olan depresyon testleri.artık artık hiç bir şey keyif vermiyor,geleceğimden umutsuzum,mutluluğun m si bile yok hayatımda,herkese iyi görünmeye çalışıyorum bu daha da yoruyor beni.sürekli uyumak istiyorum ve iştahım çok açıldı.canım sürekli tatlı istiyor.bi odaya kapatsınlar beni ve yapayalnız bıraksınlar istiyorum.sürekli bi ağlama isteğiyle dolaşıyorum zaten uyanık olduğum süre boyunca.hep huzursuzum.sürekli suçluluk hissi içindeyim.berbat bi durum yani.ölümün tek çare olduğunu düşündüm kısa yoldan kurtuluş ama ailem var ortada dedim.cesaret edemedim fazla zaten.psikiyatrist iyi gelecek mi bilmiyorum.deneyeceğim.teşekkür ederim

Yargılamak bana düşmez, insanın ne zaman ne yaşayacağı asla belli olmuyor. Hatalar da yapıyoruz veya o hatalara gerçekten sürükleniyoruz bazen çok güçlü değilsek. Sonuç itibariyle zor bir dönemdesiniiz. Psikiyatrist kesinlikle iyi gelecektir, psikologa giderseniz de düzenli gitmenizi tavsiye ederim. Ayrıca izmir çok çok güzel bir şehir, çıkın bol bol yürüyüş yapın, sonra deniz kenarında kitap okuyun mis gibi. Heba etmeyin kendinizi lütfen.

Senelerdir bu haldeyim ben, Allah yardimciniz olsun. Psikolog sizin icin daha iyi olur cunku ilaclar gecici iyilik sagliyor insana genelde.

kurtarmaya calistgimiz bir aradasimiz var bize gore surekli bncilliklerinin icinde boguluyor kendine ore kendi halinde ve ne o kimsdeen bir sey istiyor ne kimsenin kedinden birsey istemesini bekiiyor soyutklamis durumda. sadece isine yaradigimizda kendine yardim istiyor bu haliye bizim hosumua gitmiyor
.bencilmisiiz bir dusunun.kendinize gelin etrafin surekli hos karsilamasi olabilri ama bu onlarin kendini yi hissetmesini saglamak icin olabilir.kendinize gelin hayat hicbiraman sona ermis degil cirpindiginiz suece sizinle. umarim basarirsiniz

İnternetteki testlere inanmamalısın. Onlar yanıltır.
Ağır depresyonda olsaydın buraya gelip konu bile açamazdın. :KK66:
Allah o duruma düşürmesin kimseyi.
O yüzden kendini öyle etiketleme.
Yaşadığın sıkıntıyı da gözünde büyütüp kurban psikolojisine girme.
Her ayrılık çok acı verir zaten.
Hislerin olağan şeyler.
Zaman en iyi ilaç olacak sana.
Doktor da gereken bilgiyi verir.

Psikolog bana iyi gelmedi devam edemedim asiri streslerim yuzunden. İlac kullandim uzun sure bir suredir icmiyorum basa dondum maalesef...

off üzüldüm durumunuza ben henüz başlamadım ama bende gidicem psikoloğa bende yerlerde sürünüyorum çünkü:KK14:

Canım psikiyatrist sana ilaç verip acını uyuşturmaktan başka bir şey yapmaz. Ne derdin varsa bırak ilacı doktoru ağla zırla dök herşeyi kır etrafı ama sakinleşince de bitti de işte benim acım bu kadardı de. Kim ne derse ne dalga geçerse geçsin bu hayat senin acıda sevinçte ikisini de kontrol etmesini bil. Bilki kimse seni küçümsemesin. Belki doktor iyi gelir sana bilemem ama ben zamanında gittiğim için gitme diyorum. Ne yaparsan kendine.. kimse için acı çekmeye değmez. Umarım en kısa zamanda yüzünde güller açar :)

Yargılamak bana düşmez, insanın ne zaman ne yaşayacağı asla belli olmuyor. Hatalar da yapıyoruz veya o hatalara gerçekten sürükleniyoruz bazen çok güçlü değilsek. Sonuç itibariyle zor bir dönemdesiniiz. Psikiyatrist kesinlikle iyi gelecektir, psikologa giderseniz de düzenli gitmenizi tavsiye ederim. Ayrıca izmir çok çok güzel bir şehir, çıkın bol bol yürüyüş yapın, sonra deniz kenarında kitap okuyun mis gibi. Heba etmeyin kendinizi lütfen.

Insanın kesinlikle ne zaman ne yaşayacağı belli olmuyor ve insan kalbine söz geçiremiyor bazen.Bende geçiremedim.Bilseydim sonumun böyle olacağını asla girmezdim bu yola ama artık çok geç.Kendi kendime yürüyorum kafamdan atıcam onu diye ama nedense hep güzel anıları düşünmeye başlıyorum sonradan.Neden bana bunları yaptı diyorum.Artık kendim için bir adım atmak istedim.Attım da sanıyorum.İnşallah iyi olur

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

kurtarmaya calistgimiz bir aradasimiz var bize gore surekli bncilliklerinin icinde boguluyor kendine ore kendi halinde ve ne o kimsdeen bir sey istiyor ne kimsenin kedinden birsey istemesini bekiiyor soyutklamis durumda. sadece isine yaradigimizda kendine yardim istiyor bu haliye bizim hosumua gitmiyor
.bencilmisiiz bir dusunun.kendinize gelin etrafin surekli hos karsilamasi olabilri ama bu onlarin kendini yi hissetmesini saglamak icin olabilir.kendinize gelin hayat hicbiraman sona ermis degil cirpindiginiz suece sizinle. umarim basarirsiniz

Arkadasınızla aynı durumdayım sanırım.İnsanlara iyi görünmeye çalışmak zorundayim ama biri de çıkıp iyi değilsin biliyorum desin istiyorum.topluluktan kaçıyorum,hep yalnız kalmak istiyorum.odama kapanıyorum bütün gün içimde birikmiş ağlama hissini ağlayıp bitiriyorum sonra derin derin nefes alıp tamam geçti diyorum kendimi sakinleştirmeye çalışıyorum.benim hayatım da son bulamaz çünkü benim bi hayalim var anne olmak istiyorum.o günü görmeden de vazgeçmeyeceğim kendimden.bunun için doktora gitmeye karar verdim artık.bakalım neler olucak

Canım psikiyatrist sana ilaç verip acını uyuşturmaktan başka bir şey yapmaz. Ne derdin varsa bırak ilacı doktoru ağla zırla dök herşeyi kır etrafı ama sakinleşince de bitti de işte benim acım bu kadardı de. Kim ne derse ne dalga geçerse geçsin bu hayat senin acıda sevinçte ikisini de kontrol etmesini bil. Bilki kimse seni küçümsemesin. Belki doktor iyi gelir sana bilemem ama ben zamanında gittiğim için gitme diyorum. Ne yaparsan kendine.. kimse için acı çekmeye değmez. Umarım en kısa zamanda yüzünde güller açar :)

Sadece aşk acısı değil 8 ay boyunca yaşadığım bu ilişkinin ağırlığı,sonrasında ayrılık daha sonrasında neredeyse saymakla bitmediğini öğrendiğim yalanlar,ihanetler daha sonrasında bana ettiği küfürler,baska bi kızın yanında benimle alay etmesi,dedikodumu yapması ve sonunda ondan masum birini daha ortaya koyarak aldığım intikamın verdiği pişmanlık duygusu vs vs. Hepsinin birleşimi sonucu bu haldeyim.ilaç da verse kullanırım uyuştursun ne olursa olsun ama artık sahte de olsa eski,neşeli,güne mutlu başlayan,yataktan sevinçle kalkan,hayat enerjisi hiç bitmeyen günlerime döneyim.

İnternetteki testlere inanmamalısın. Onlar yanıltır.
Ağır depresyonda olsaydın buraya gelip konu bile açamazdın. :KK66:
Allah o duruma düşürmesin kimseyi.
O yüzden kendini öyle etiketleme.
Yaşadığın sıkıntıyı da gözünde büyütüp kurban psikolojisine girme.
Her ayrılık çok acı verir zaten.
Hislerin olağan şeyler.
Zaman en iyi ilaç olacak sana.
Doktor da gereken bilgiyi verir.

Ayrılık bu acının %40'ı diyebilirim çünkü onu çok özlediğimi biliyorum.Ama gelse koşup boynuna atlamam çünkü onun bana yaptıklarını ben düşmanıma yapmam.Tertemiz bir kızdım neşeli,hayat dolu,yalnız ve yalnızlığıyla mutlu ama şimdi sadece bir canlı cenazeyim.Ben canımdan çok sevdiğim adam tarafından kullanılıp atılmışım.Ben o beni seviyor sanarken sadece erkekliğine hizmet ediyormuşum ama farkinda değildim.üstüne yaşattığı bir sürü kötü şey.neden bana bunları yaptı diye sormaktan vazgeçemiyorum artik.buraya gelip yazmamın sebebi de çevreye anlatamam.insanlar bana hangi gözle bakar bilmiyorum.iyi olmaz benim için.burda kendimce içimi döküyorum.kimse benim kim olduğumu bilmiyor,günlük hayatımda bi dışlanma yaşamam buraya yazarsam vs vs.

İnternete bakma sen. Oraya bakarsan herkes kanser, herkes bir şey. İnternet girdi gireli hayatımıza zaten hepimiz doktor kesildik.
Bence çok kötü durumda değilsin. Cümlelerin tutarsız değil.
Kendini kötü hissediyorsun ve yaş itibariyle ağır geliyor sana.
Yine de sen destek almayı ihmal etme.

İnternete bakma sen. Oraya bakarsan herkes kanser, herkes bir şey. İnternet girdi gireli hayatımıza zaten hepimiz doktor kesildik.
Bence çok kötü durumda değilsin. Cümlelerin tutarsız değil.
Kendini kötü hissediyorsun ve yaş itibariyle ağır geliyor sana.
Yine de sen destek almayı ihmal etme.

Belki de ilk ilişkimden aldığım darbe oldugu icin ağır geliyordur.baskası yapsa aynisini boyle hissetmeyeceğim.doktor en iyi care.tesekkür ederim (adaşız sanırım) :KK66:

Sadece aşk acısı değil 8 ay boyunca yaşadığım bu ilişkinin ağırlığı,sonrasında ayrılık daha sonrasında neredeyse saymakla bitmediğini öğrendiğim yalanlar,ihanetler daha sonrasında bana ettiği küfürler,baska bi kızın yanında benimle alay etmesi,dedikodumu yapması ve sonunda ondan masum birini daha ortaya koyarak aldığım intikamın verdiği pişmanlık duygusu vs vs. Hepsinin birleşimi sonucu bu haldeyim.ilaç da verse kullanırım uyuştursun ne olursa olsun ama artık sahte de olsa eski,neşeli,güne mutlu başlayan,yataktan sevinçle kalkan,hayat enerjisi hiç bitmeyen günlerime döneyim.

Canım benim her ne yaşandıysa kendini cezalandırmamalısın.. Bazı dönemler çok zor olur hayatta ama üstesinden gelmelisin ki yaşamayı öğrenesin.
Ayrılman iyi olmuş bir yandan bir erkeğin de kalkıp başka biriyle eskide olsa dedikodusunu yapmak onun ne kadar karaktersiz olduğunu zaten gösteriyor.
İşte demek istediğim de buydu sana ilaç versin de uyuştursun deme uyuşturursa içinde kalır ağlayıpda atamazsın bu derdi.
Kedine güvenin gelsin biraz :KK34: Ağla zırla ya ne olacak bittikten sonra oh bee de :KK16:
Sana tavsiyem olduğun yerden uzaklaş biraz ailenin yanına git yada yeni yerler yeni uğraşlar edin kendine :KK16:
Gerçekten şu saatten sonra üzülmeni istemiyorum ben emin ol daha fazlasını daha ağırını yaşamıştım ve şu an o kadar huzurluyum ki o günlerin bittiğine:21:
Mutlu ol tatlım her zaman :KK30::KK16:

Belki de ilk ilişkimden aldığım darbe oldugu icin ağır geliyordur.baskası yapsa aynisini boyle hissetmeyeceğim.doktor en iyi care.tesekkür ederim (adaşız sanırım) :KK66:

sınavlar başlamak üzere sanırım. derslerine kanalize olursan senin için daha iyi olur, kafanı dağıtmak için yapabileceğin çok şey var kampüste havalar da ısındı.
Kendini şartlandırmamaya çalış.
Herkesin bir ilk ilişkisi oldu bunu unutma.

X