Biterken her şey

Bebegim 2 yasını gecti tesekkürler😅
Komposto süt yapar sehir efsanesi yalnız,su iciyoruz biz bol bol😊
Neden siz kalkıp ütülemiyorsunuz?İlk 20 günde anneniz varmıs,dogumdan 40 gün sonra kvde gelip niye ütü yapsın yani?
Kayınvalidemin gelişi 40. Gün değil 20. Gün oluyor yalnız 🙃 Bebeğim çok az uyuyordu. Uyanıkken de onunla ben ilgileneyim istiyordum. Suyun süt yaptığını söylediğiniz iyi oldu. Ben bilmiyordum 🤪

Bütün bir paragrafta en çok kv suçlanmış ama suçlu olan kv değil eş olmayan eş!! Her insanı bir ana doğurdu bu nasıl bir buldumculuk..
Anlaşmalı da boşansanız dilekçeye nafaka ve taleplerinizi avukatınıza yazdırın paşa paşa imzalasın.. İlla anlaşmalı olunca talebim yok denilmiyor.. Siz isteklerinizi yazıyorsunuz o da altını imzalıyor bu da anlaşmalı boşanma oluyor..

Kesinlikle katılıyorum. Her anne evladını sever, her evlat da annesini sever. Benim en çok eşimin ilgisine, desteğine ihtiyacım olduğu dönemde onun annesinin eteğinde gezmesini kabul edemiyorum. Bütün suç eşimde. Boşanırken haklarımı ona bırakmayacağım zaten.

Merhabalar herkese. Biraz uzun olacak kusura bakmayın. 6 yıllık evliyim. Evliliğimin son demlerini yaşıyorum. Ben 29, eşim 40 yaşında. Sorunsuz gözüken bir evliliğimiz olsa da işin aslı öyle değildi maalesef. Eşimin annesi evliliğimizi yönetiyordu. Sorun şu ki eşim de buna izin veriyordu. Oturacağımız ev, alacağımız araba, benim araba kullanıp kullanamayacağım, kullanacaksam hangi model arabayı kullanıp kullanamayacağıma kadar karışan bir kadındı. Eşim de bunları bir güzel dinler, benden de buna uymamı beklerdi. Eşime uyum sağladığım, o her ne derse yaptığım sürece iyi geçiniyorduk. Buna rağmen mutlu olmuyordu. Sürekli “Benim sana içim ısınmadı. Bizim seninle doku uyuşmazlığımız var.”gibi cümleler kuruyordu. Boşan o zaman kapı orada dediğimde ise adım atmıyordu. Benim ailemin yanında yüzü gülmemesine rağmen ailesine güler yüzü eksik etmezdim. Bir gün dank eder, bir gün insanlık öğrenir dedim ama nafile...

Bir kere bile kayınvalidemle tartışmamız olmamıştır. Eşim için, yuvamızın huzuru için duymazlıktan gelirdim densiz, patavatsız cümlelerini. Eşim bana evliliğimiz süresince fiziksel, psikolojik, ekonomik şiddet uyguladı. Hepsini yuttum. İçime attım. O kadar pişmanım ki darp raporu almadığıma...Evliliğim yürütmek adına yapılacak her şeyi yaptım. Peki eşim ne yaptı? O da boşanma için her şeyi yaptı. Zor anımda, en çok ilgi desteğe ihtiyacım olduğu anda yanımda olmadı. Doğum yaptım. İlk 20 gün annem kaldı. Kadıncağız eve, bana, bebeğe harikulade baktı. Sonraki 20 gün annesi geldi. Hijyene en çok dikkat edilmesi, bağışıklığımın en düşük olduğu zamanda ne tuvalet, banyo temizliği yaptı. Sezaryen ile doğum yapmama rağmen birçok işi kendim yapıyordum. Ne çorbamı, kompostomu pişirdi. Akşamları sadece bir çeşit yemek yapıyordu. Sabahları ise yumurta haşlayıp, çay demliyordu. Çöpü bile anne oğul yemek yerken ben atıyordum. Bebeğimin kıyafetleri dört gün boyunca çamaşırlıkta kalıyor, tozlanıyor. Son raddede ütü yapıyordu. Bunları görmeyen eşim bir de annesine “canını sıkan bir şey var mı anne, başının ağrısı geçti mi anne, musluğu yeni taktım nasıl olmuş anne”gibi sanki lohusa olan oymuş gibi davranıyordu. Bana nasılsın diyen yoktu. Eşimi uyarmama rağmen dozunu arttırarak devam etti. Bunları gören ben doldukça doldum, çocuğu eşimin annesine doğru düzgün vermedim. Sevdirmedim. Eşim de bu yüzden bana tavır aldı. Bebeği sevmemeye, bebekle benim yanımıza gelmemeye, ilgilenmemeye başladı.

En son olayda eşim annesi yorulmasın diye masa silerken napıyorsun, sen masamı silerdin hayret dediğim için sürükleyip ittirerek salona götürdü beni. Annesi oradaydı bebeğin yanında. Onun yanında dövmeye kalktı beni. Güya aramıza girdi annesi ama bir anda bağırmaya başladı. Ben sana ne yaptım diye. “Ben de sorun zaten bir şey yapmıyor olman. Ben annemin yanında daha rahattım, mutluydum. Senin yanında rahat edemiyorum.”dedim diye kayınvalidem çabuk ara babasını gelip alsınlar dedi. Oğlu da talimatı alıp hemen aradı. İkisi gittiler. Ondan sonra ailem geldi. Ben bütün düzenimin burada olduğunu gitmeyeceğimi söyledim. Sonrasında eşim ve annesi geri geldiler ne düşündülerse. Eşim beni evden göndermek için 5-10 gün git, kafayı dinle, ben seni almaya gelirim deyince gitmeye ikna oldum. Evden gittiğimde kırkımız çıkmamıştı. Üzerinden bir buçuk ay geçti. Ne kendi ne de ailesinden biri ne beni ne de bebeği sormak için aramadı. Bebeği özlemedi bile. Ben de boşanma davası açtım. Avukat aradığında o da boşanmak istediğini söylemiş. Büyük ihtimalle anlaşmalı boşanacağız. İçim, vicdanım rahat ama bir de sizlere sormak istiyorum: Bu hikayede ben haklı mıyım? Bebeğime ilerde bunu açıklarken beni haklı bulur mu? Okuyan, yorum yapan herkese teşekkür ederim.

Yani simdi niye söylüyorsun diyecekler olacak ama böyle bir adamin iyi bir baba olacagini nerden cikardiniz? Size her türlü siddet uygulayan bir insan. Esinizin ve annesinin serefsiz olduguna hepimiz hemfikiriz de, ama siz de kendinizi sorgulayon bundan sonrasi icin. Cünkü bir insan siddete boyun egiyorsa bunun da sebepleri var. Bunu kesinlikle kücümseyerek söylemiyorum. Sadece bundan sonra saglikli cizgiler cizmek istiyorsaniz bunlari sorgulamaniz gerekecek. Cok gecmis olsun. Hic bir kadin böyle bir muameleyi hak etmiyor

Yani simdi niye söylüyorsun diyecekler olacak ama böyle bir adamin iyi bir baba olacagini nerden cikardiniz? Size her türlü siddet uygulayan bir insan. Esinizin ve annesinin serefsiz olduguna hepimiz hemfikiriz de, ama siz de kendinizi sorgulayon bundan sonrasi icin. Cünkü bir insan siddete boyun egiyorsa bunun da sebepleri var. Bunu kesinlikle kücümseyerek söylemiyorum. Sadece bundan sonra saglikli cizgiler cizmek istiyorsaniz bunlari sorgulamaniz gerekecek. Cok gecmis olsun. Hic bir kadin böyle bir muameleyi hak etmiyor

Şiddete boyun eğdiğim, kendimi, onurumu, gururumu ayaklar altına aldırdığım için pişmanlığımı anlatacak kelimem yok. Kendime büyük bir özür borçluyum. Kendimi affedemiyorum. Bundan sonrası için önce bir destek almayı düşünüyorum.
Sevgisiz büyümüş eşim. Bebeğimizin sevgisi ona iyi gelir, onu iyileştirir sanmıştım.

Şiddete boyun eğdiğim, kendimi, onurumu, gururumu ayaklar altına aldırdığım için pişmanlığımı anlatacak kelimem yok. Kendime büyük bir özür borçluyum. Kendimi affedemiyorum. Bundan sonrası için önce bir destek almayı düşünüyorum.
Sevgisiz büyümüş eşim. Bebeğimizin sevgisi ona iyi gelir, onu iyileştirir sanmıştım.

Maalesef bizim toplumda bebeklere böyle mucizeli görevler yükleniyor. Anne/babayi iyilestirecek, yuva kurtaracak felan. Halbuki bebek bembeyaz tertemiz bir sayfayla dünyaya geliyor. Yalnis anlamayin. Esiniz sevgisiz büyümüs olabilir, ama annesinin sevgisini ve onayini kazanmak icin sizin sevginizi kolayca harcamiş. Sorun orda. Ne siz nede bebeginiz esinizi iyilestirirdiniz. O konuda maalesef yanilmissiniz. Ben genel olarak herkesin evlenmeden önce kendini sorgulamasini gerektigini düsünüyorum. Ne travmalarim var, hangi sorunlarim var gibi. Onlari düzelttikten sonra aslinda bir iliskiye baslamali. Yoksa sonuclar iste böyle oluyor. Kendinize olan kizginliginizi da anliyorum..ama sunu da göz önünde bulundurun: bizim toplumda kizlara hep bazi düsünceler empoze edilir: sakin ol, altdan al, yuvayi disi kusu yapar, o ates olsa sen su olacaksin, erkek evin diregi karsi gelinmez felan. Kendi ihtiyaclarinizi gerekirse arka plana atmayi ögretiyorlar kisacasi. Bunlardanda arinmak lazim. Emin olun yine birileri cikip sirf kadin oldugunuz icin evliligin bitmesinden sorumlu tutacak. Cünkü israrla "adam dövdüyse kadinin bir kusuru vardir" diyen kitle ölmüyor. Onun icin ilk önce kendinizu affedin, ama bundan sonra kimsenin size zarar vermesine de izin vermeyin. Kimse sizden üstün degil. Bebeginizi saglikla huzurlu bir ortamda büyütün insallah.

Anne oğul bir olup bana en güzel günlerimi zehir ettiler. Siz yardım görmemiş olabilirsiniz. 4 gün boyunca toz içindeki bebek kıyafetlerinin ütülenmemesi size normal gelebilir. Bana gelmiyo

Anne oğul bir olup bana en güzel günlerimi zehir ettiler. Siz yardım görmemiş olabilirsiniz. 4 gün boyunca toz içindeki bebek kıyafetlerinin ütülenmemesi size normal gelebilir. Bana gelmiyor.
Yani neden siz utule miyorsunuz? Sizin için önemliyse sizin utulemeniz lazım. K.valideniz geldi diye hizmet etmek zorunda değil bence ayrıca yapıyormuş da daha ne yapsın. Ama tabi eşinizin tutumları çok kötü o da ayrı bir mesele .

40 yaşındaki adamın annesinin kuklası olmasına da ifrit oluyorum.
Ne size, ne çocuğuna sevgi besliyor. Annesiyle mutluluklar diyeyin.

Gitmesı gereken bırı varsa anası ve ogluydu .Sız yenı dogum yapmışıbız lohusasınız.Koyardım esyasını polıse uzaklaatırma kararı aldırırdım .Defolup onlar gıtselerdı.Hep aynıymış çocuga uzuldum ben .Çocuk olmadan boşanmalıydın

Anlamıyorum ki ne değişti önceden de aynıymış çocuk olunca mı boşanmak geldi aklınıza
Şiddetin affı yok tabi
Ama nasıl yıllarca susan bir kadın tuvalet temizlemedi, komposto, ütü yapmadı...ben annemle daha rahattım deyip çocuğu kucağına vermiyor bir çelişki var

Eşiniz suçlu, ana delisi belli hakkınızda hayirlisu olsun.Fakat şunu soylemeden gecemiycem."Sadece bir çeşit yemek yaptı ,kahvaltıda yumurta ve çay yaptı "başka ne yapcktı ki arkadasim çoğu kaynana onu bile yapmyr 😂

Anlamıyorum ki ne değişti önceden de aynıymış çocuk olunca mı boşanmak geldi aklınıza
Şiddetin affı yok tabi
Ama nasıl yıllarca susan bir kadın tuvalet temizlemedi, komposto, ütü yapmadı...ben annemle daha rahattım deyip çocuğu kucağına vermiyor bir çelişki var
Ne yazık ki düzelir umudum vardı. Evet daha önce bitirmeliydim. Evet senelerce sustum annesinin yaptığı bütün patavatsızlıklara. En son eşimin annesine yapmacık davranışlara dayanamadım. Ve gerekeni yaptım. Hiç pişman değilim. Çelişki bunların neresinde onu anlamadım.

Eşiniz suçlu, ana delisi belli hakkınızda hayirlisu olsun.Fakat şunu soylemeden gecemiycem."Sadece bir çeşit yemek yaptı ,kahvaltıda yumurta ve çay yaptı "başka ne yapcktı ki arkadasim çoğu kaynana onu bile yapmyr 😂

İlk 20 gün annem kalınca, ondan her şeyi fazlasıyla görünce çıtam yükseldi sanırım. Ama problem bu değil ki. Problem, eşimin duruşu. Yanımda olmayışı. Annesi hiçbir şey yapmasaydı ama eşim yanımda olsaydı. Desteğini, sevgisini bizden esirgemeseydi keşke.

Kesinlikle katlyrm.Erkeğin eş olamadığı bir evlilik er ya da geç bitmeye mahkum.Ben iyiki boşanmışim dyrm.İns sende pişman olmazsn
İlk 20 gün annem kalınca, ondan her şeyi fazlasıyla görünce çıtam yükseldi sanırım. Ama problem bu değil ki. Problem, eşimin duruşu. Yanımda olmayışı. Annesi hiçbir şey yapmasaydı ama eşim yanımda olsaydı. Desteğini, sevgisini bizden esirgemeseydi keşke.

Neden siz kalkıp ütülemiyorsunuz?İlk 20 günde anneniz varmıs,dogumdan 40 gün sonra kvde gelip niye ütü yapsın yani?
olan durum aslinda su, konu sahibi de aciklamis, kadinin annesi eve yardima gelir, KV kiskanir oglusumu kendilerine baglayacaklar diye, o da gelir ama lohusa kadin kendini nazlasin ister, oglu bir esyayi terden kaldirinca ay guzuuuum moduna girer, oglu esine sevgi gosterince, wah benim basim babasi bi gun bile bunu yapmamisti deyip gelini kiskanir, gelin de irrite olur, genc oldugu icin politik davranmayi bilemez, laf sokar. buraya kadar klasik gelin kaynana meselesi ama konu sahibinin esinin git demesi konusmamasi vs bence olaylari bu raddeye getirmis. KV de oglani gazlamis ortayi yumusatacagi yerde.

bu arada sen kusurlu gozuk diye eve gondermis olabilirler seni, keske o annesinin evine gitseymis.

aslinda dogru olan sinir gecince adamin oturup konusmasi ama onu yapabilecek terbiyeye sahip degil gibi

Değer görmediğiniz, itilip kakıldığınız ve şiddet gördüğünüz bir evlilikte ısrarcı olup bir de her şey yolunda gibi çocuk yapıldığında sonuç bu oluyor ne yazık ki. Yeni hayatınız güzellikler getirsin

Herif fiziksel şiddet uygulamış ve ardından kayınvalidenin banyo temizlememesi anlatılmış. Okumadım dahasını. Boşanmanız en hayırlısı. Umarım bundan sonrası sizin için iyi olur.

bakın aynı yaştayız. inanın çocuk sahibi olmaktan çok korkuyorum. niye? o çocuğa ben bakarım ama babası ne olacak, o adamdan baba olur mu, bu yuvada çocuk kendini güvende hisseder mi, ona her yaşta bilmesi gerekenleri öğretebilir miyim, uyurken huzurlu uyur mu, alması gereken eğitimleri ,ilgiyi ,ihtiyaçları karşılayabilir miyim, ben neleri yapmalıyım, babası neleri yapmalı?..... bunları siz kendinize sordunuz mu? çocuk koca düzelsin ,evlilik kurtulsun diye yapılmaz .
bu yüzden neden çocuk yaptın diyorum. bu senden anne olmaz demek değildir, bu o adamdan baba olmaz, o adam baba olmayı haketmiyor ve umrunda da değil zaten, o evde çocuk diken üstünde olacak, travmalarla büyüyecek. e nerde kalacak annelik babalık ? o çocuk keşke başka ailede doğsaydım dedikten sonra çektiğiniz çilelerin, yediğiniz dayakların , işittiğiniz hakaretlerin ne anlamı var . lütfen siz söyleyin.
dövüyor seni boşan diyorum ,yuvamı yıkacaksınız.
ayrıl diyorum ben onu seviyorum ayrılmam.
çocuk yapma diyorum kocam düzelsin , kucağım boş kalmasın, korunuyordum ama oldu artık.
Allah aşkına ne duymak istiyorsunuz ?
Kendine bu soruları sormayan kadından ve adamdan anne, baba olmaz. Benim idealimde.

Kocanız sizi sevmemiş bu yüzden herseyiniz batmış ve itici gelmiş.o ittikce siz yapismissiniz.ipler kopmuş burada suçlu aramayın yolunuza bakın bitti gitti deyin.

olan durum aslinda su, konu sahibi de aciklamis, kadinin annesi eve yardima gelir, KV kiskanir oglusumu kendilerine baglayacaklar diye, o da gelir ama lohusa kadin kendini nazlasin ister, oglu bir esyayi terden kaldirinca ay guzuuuum moduna girer, oglu esine sevgi gosterince, wah benim basim babasi bi gun bile bunu yapmamisti deyip gelini kiskanir, gelin de irrite olur, genc oldugu icin politik davranmayi bilemez, laf sokar. buraya kadar klasik gelin kaynana meselesi ama konu sahibinin esinin git demesi konusmamasi vs bence olaylari bu raddeye getirmis. KV de oglani gazlamis ortayi yumusatacagi yerde.

bu arada sen kusurlu gozuk diye eve gondermis olabilirler seni, keske o annesinin evine gitseymis.

aslinda dogru olan sinir gecince adamin oturup konusmasi ama onu yapabilecek terbiyeye sahip degil gibi
Tespitiniz, özetiniz harika. Yüzde yüz doğru. Tesadüfün böylesi ya boşanma için aynı avukata gitmişiz. Kendisi avukata eşimi evden ben kovdum dememiş. Evden gitti diye anlatmış. Beni evi terketti olarak göstermeye çalışıyor. Maddi manevi tazminat talebime karşılık kusurlu olan oydu süsü vermek için 3-4 saat sonra annesiyle eve dönmüş.

Kocanız sizi sevmemiş bu yüzden herseyiniz batmış ve itici gelmiş.o ittikce siz yapismissiniz.ipler kopmuş burada suçlu aramayın yolunuza bakın bitti gitti deyin.

Geç de olsa bunları ben de gördüm ve kabullendim. Fakat üslubunuz çok yaralayıcı.

X