Bitkilerimiz ­čî▒­čîÁ­čî┐­čŹÇ­čŹâ

Merve

Nirvana
Pro ├ťye
Anneler Kul├╝b├╝
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
13 Ocak 2020
27.450
102.944
29
Merhaba canlar. :KK54:
Son 1 y─▒ld─▒r evimde saks─▒lar─▒m─▒n say─▒s─▒n─▒n artt─▒─č─▒n─▒ farkettim. ─░nan─▒lmaz g├╝zel bir ┼čeymi┼č bitki/├ži├žek sahibi olmak.
Bitkler ve bak─▒mlar─▒ konusunda bilgiler payla┼čaca─č─▒m─▒z yeni bir konu olsun istedim.
A┼ča─č─▒ya bendeki g├╝zelliklerin foto─čraf─▒n─▒ b─▒rakaca─č─▒m. ­čĄŚ
20200822_210404.jpg

Bunu bug├╝n ald─▒m ad─▒n─▒ bilmiyorum. Teyze yaprak g├╝zeli dedi yollad─▒ beni. ­čĄú­čĄú Bilen varsa yazs─▒n l├╝tfen. ­čĄŚ
20200816_155151.jpg

Cam g├╝zelim. ­čî║
20200811_112937.jpg

Bunun da ad─▒n─▒ bilmiyorum. Marketten ald─▒m. ­čî▒
20200515_193818.jpg

Kokulu karanfilmi┼č bunun ad─▒. ┼×ahaneydi kokusu tarifsizdi. Ama ├Âld├╝ art─▒k. ­čĺ«
20200515_193825.jpg

Bu da yaz─▒n ba┼č─▒nda vard─▒ ├žok erken ├Âld├╝. ­čî╝
20200720_172614.jpg

Olmazsa olmaz sardunya. ­čĆÁ ┼×u an o ├ži├žekler d├Âk├╝ld├╝ yeni tomurcuklar─▒ var. ­čą░
20200806_160505.jpg

Vee bebeklerim sukulentlerim. ­čî┐­čîÁ

Bebe─čimin do─čaca─č─▒ muhtemel tarih : 02-12-2021

Hamileli─čimin 30. haftas─▒ i├žindeyim.
Bebe─čimi kuca─č─▒ma almama 75 g├╝n kald─▒.

Bebe─činiz bu ay yakla┼č─▒k 450 gr daha a─č─▒rl─▒k kazancak. Bu hafta sonunda bebe─činizin ba┼č─▒ndan poposuna kadar olan mesafe yakla┼č─▒k 28 cm. civar─▒nda olacak. Bu ay boyunca bebe─činiz sizin sa─člad─▒─č─▒n─▒z besinleri aktif olarak ├Âz├╝mser ve saklar. ─░skeletini geli┼čtirmek i├žin kalsiyum, k─▒rm─▒z─▒ kan h├╝creleri i├žin demir, ve b├╝y├╝mesi i├žin protein sizin sa─člad─▒─č─▒n─▒z besinlerdir.

Bebe─čimin yakla┼č─▒k a─č─▒rl─▒─č─▒ : 1400 gr. - Yakla┼č─▒k boyu : 39.9 cm. (Ba┼čtan Topu─ča)

Hamilelik G├╝nl├╝─č├╝n├╝ ─░mza alan─▒na eklemek i├žin t─▒klay─▒n

Merve

Nirvana
Pro ├ťye
Anneler Kul├╝b├╝
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
13 Ocak 2020
27.450
102.944
29

Bebe─činiz bu ay yakla┼č─▒k 450 gr daha a─č─▒rl─▒k kazancak. Bu hafta sonunda bebe─činizin ba┼č─▒ndan poposuna kadar olan mesafe yakla┼č─▒k 28 cm. civar─▒nda olacak. Bu ay boyunca bebe─činiz sizin sa─člad─▒─č─▒n─▒z besinleri aktif olarak ├Âz├╝mser ve saklar. ─░skeletini geli┼čtirmek i├žin kalsiyum, k─▒rm─▒z─▒ kan h├╝creleri i├žin demir, ve b├╝y├╝mesi i├žin protein sizin sa─člad─▒─č─▒n─▒z besinlerdir.

Bebe─čimin yakla┼č─▒k a─č─▒rl─▒─č─▒ : 1400 gr. - Yakla┼č─▒k boyu : 39.9 cm. (Ba┼čtan Topu─ča)

kevsersoylu

─░ki prenses annesiÔŁĄ´ŞĆ
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
2 Temmuz 2011
4.342
2.354
Topi─čin hay─▒rl─▒ olsun can─▒m ├ži├žeklerin ├žok g├╝zel­čśŹ

Merve

Nirvana
Pro ├ťye
Anneler Kul├╝b├╝
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
13 Ocak 2020
27.450
102.944
29
Bakabilenlere hayranl─▒kla bak─▒yorum. Aloe vera nas─▒l b├╝y├╝t├╝l├╝r marketten alm─▒┼čt─▒m biraz b─▒rakm─▒┼č gibi kendini ald─▒─č─▒mdan beri ├Âyle yani ­čśö ( toprak ve saks─▒ de─či┼čimi yap─▒ld─▒)
Ben de zorland─▒m biraz yar─▒n onla ilgili foto─čraflar da payla┼čacam. Bir ka├ž kez saks─▒ de─či┼čtirdim. Eski usul saks─▒y─▒ sevdi bendekiler. Taban─▒ ├žok delik. Tabakl─▒ bir saks─▒. Tam ├Âl├╝yorlar sand─▒m vazge├žtim dedim cicili saks─▒lar─▒m─▒ i┼čgal etmesinler ├ž├Âpe de atmaya k─▒yamad─▒m eski saks─▒lara ektim. Onu ├žok sevdiler. ─░├žerde durmak istedi bendekiler balkonu g├╝ne┼č almayan yeri de olsa sevmediler. Keyfini tespit etmek gerekiyo bence bunlar─▒n.

Merve

Nirvana
Pro ├ťye
Anneler Kul├╝b├╝
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
13 Ocak 2020
27.450
102.944
29
Ma┼čallah g├╝zellere ­čĄę ilki yapra─č─▒ g├╝zel san─▒r─▒m di─čeri de kalan┼čo ­čśŹ
Yaprak g├╝zeli yaz─▒nca ├ž─▒km─▒yo. ─░├ž mekan bitkisi diye verdi ama pek emin olamad─▒m bakal─▒m nereyi sevecek. ┼×u an salonun ortas─▒nda duruyo ├ž├╝nk├╝ yeni ald─▒m. G├Âz├╝m├╝n ├Âm├╝nde dursun az. :KK70:
Topi─čin hay─▒rl─▒ olsun can─▒m ├ži├žeklerin ├žok g├╝zel­čśŹ
├çok te┼čekk├╝rler. Sizlerden de bekliyorum. ­čĄŚ

kevsersoylu

─░ki prenses annesiÔŁĄ´ŞĆ
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
2 Temmuz 2011
4.342
2.354
Yaprak g├╝zeli yaz─▒nca ├ž─▒km─▒yo. ─░├ž mekan bitkisi diye verdi ama pek emin olamad─▒m bakal─▒m nereyi sevecek. ┼×u an salonun ortas─▒nda duruyo ├ž├╝nk├╝ yeni ald─▒m. G├Âz├╝m├╝n ├Âm├╝nde dursun az. :KK70:

├çok te┼čekk├╝rler. Sizlerden de bekliyorum. ­čĄŚ
─░n┼čallah cnm en k─▒sa zaman da bende y├╝klerim ­čĄŚ

Amanita

Guru
Pro ├ťye
7 Aral─▒k 2019
5.394
25.159
Bakabilenlere hayranl─▒kla bak─▒yorum. Aloe vera nas─▒l b├╝y├╝t├╝l├╝r marketten alm─▒┼čt─▒m biraz b─▒rakm─▒┼č gibi kendini ald─▒─č─▒mdan beri ├Âyle yani ­čśö ( toprak ve saks─▒ de─či┼čimi yap─▒ld─▒)
Topragi kuruyana kadar sulama ve kurudugunda sadece toprak nemli olacak sekilde az sula. Suyu sevmez. Evin gunes gormeyen bir yerine birak haftada bir iki tek gunese cikar. Puf noktalari bunlar

Xeniapooh

Pop├╝ler ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
28 Mart 2012
611
400
Ben de zorland─▒m biraz yar─▒n onla ilgili foto─čraflar da payla┼čacam. Bir ka├ž kez saks─▒ de─či┼čtirdim. Eski usul saks─▒y─▒ sevdi bendekiler. Taban─▒ ├žok delik. Tabakl─▒ bir saks─▒. Tam ├Âl├╝yorlar sand─▒m vazge├žtim dedim cicili saks─▒lar─▒m─▒ i┼čgal etmesinler ├ž├Âpe de atmaya k─▒yamad─▒m eski saks─▒lara ektim. Onu ├žok sevdiler. ─░├žerde durmak istedi bendekiler balkonu g├╝ne┼č almayan yeri de olsa sevmediler. Keyfini tespit etmek gerekiyo bence bunlar─▒n.
Cok g├╝zel bi bitki asl─▒nda hem g├Âr├╝n├╝┼č itibariyle (├žo┼čtuklar─▒nda) hem de cok faydal─▒ ­čśŐ Baz─▒lar─▒n─▒n ucu sararm─▒┼č