Bahçe Bakımı ve Çiçekler Bitkilerimiz 🌱🌵🌿🍀🍃

Bana iç mekan için çiçek önerir misiniz? Güzel görünsün, bir de güzel hafif hafif kokusu olursa tadından yenmez :KK70:
Öğretmenler günü için eşime aldıracağım :KK70:
Kendi maaşımı tüketince yeni çiçekler edinmek için bug buldum :KK70:

Bana iç mekan için çiçek önerir misiniz? Güzel görünsün, bir de güzel hafif hafif kokusu olursa tadından yenmez :KK70:

:KK70: gardenya var ama hiç bilmiyorum bakımını falan

Deve tabanı olabilir monstera da diyorlar diğer adına. Kokusu var mı bilmiyorum ama odanın içinde çok estetik duruyor

Gardenya çok huysuz bir çiçek, yok asidik toprak, yok limon kabuğu yok domates göm ne dedikerse yaptım yine öldü.

Mum çiçeği güzel ama yer müsaitse
Yaa ben daha yeni başladım bitki bakımına, sukulentlerim bile ölüyor :KK70:
Mum çiçeği de çok minnoş bir bitki, ama sarmaşıkmış galiba.

İyi geceler, ben gitti bi tane daha Atatürk çiçeği aldım. Önceki aldığımda hemen saksı değişimi yapmıştım, sanırım suyunu da fazla kaçırmışım. Daha doğrusu saksı tabağında su birikmiş, geç farkettim. Bir de saksı değiştirirken bitkinin kökünde sünger vardı. Bu sefer Bir süre değiştirmemeye karar verdim. Ama bazı videolarda da o süngerin çıkartılması gerektiği yazıyor.

Yaa ben daha yeni başladım bitki bakımına, sukulentlerim bile ölüyor :KK70:
Mum çiçeği de çok minnoş bir bitki, ama sarmaşıkmış galiba.
Sukulenti evde yaşamaya zorlamazsan çok su vermezsen ölmez kolay kolay

İyi geceler, ben gitti bi tane daha Atatürk çiçeği aldım. Önceki aldığımda hemen saksı değişimi yapmıştım, sanırım suyunu da fazla kaçırmışım. Daha doğrusu saksı tabağında su birikmiş, geç farkettim. Bir de saksı değiştirirken bitkinin kökünde sünger vardı. Bu sefer Bir süre değiştirmemeye karar verdim. Ama bazı videolarda da o süngerin çıkartılması gerektiği yazıyor.

Onun çıkarılması gerektiğini biliyorum bende fazladan su tutup kökü ıslak bırakıyomuş

X