Bahçe Bakımı ve Çiçekler Bitkilerimiz 🌱🌵🌿🍀🍃

Kızlar kılıç çiçeği var peygamber kılıcı da diyorlarmış. Ben bunu balkona mı koysam yoksa salonda kalsa? İki balkonumuz var. Biri kuzey cephesinde yazın sabah 10 a kadar güneş geliyor sonra serin. Güney cephesinde olan ise 11 den güneş batana kadar güneş alıyor baya sıcak oluyor. Balkona koymak istiyorum ama hangisine koysam karar veremedim. Siz ne düşünüyorsunuz?

Kızlar kılıç çiçeği var peygamber kılıcı da diyorlarmış. Ben bunu balkona mı koysam yoksa salonda kalsa? İki balkonumuz var. Biri kuzey cephesinde yazın sabah 10 a kadar güneş geliyor sonra serin. Güney cephesinde olan ise 11 den güneş batana kadar güneş alıyor baya sıcak oluyor. Balkona koymak istiyorum ama hangisine koysam karar veremedim. Siz ne düşünüyorsunuz?

Tamamen dışarda yanabilir ya

benimki balkonda çok sıcak olunca içeri alıyorum

Camdan gelen güneş çok iyi ama yaz güneşi iyi gelmiyo çiçeklere. Aslında en faydalısı sizinki gibi gelir geçer güneş.
Anladım sabah güneşi yeterli olur o zaman kuzeye koyayım. Bende daha önce hiç bakmadığım için emin olamadım bazı bitkiler sıcağı çok sevmiyor. Bazıları da gölgeyi sevmiyor 😄
Sardunya, kaktüs, buz çiçeğim var gölgeli balkona koydum hiç büyümediler. Güneydeki balkona koyunca kendilerine geldiler. Çiçeklerin sevdiği yeri bulmakta zor 😂

Anladım sabah güneşi yeterli olur o zaman kuzeye koyayım. Bende daha önce hiç bakmadığım için emin olamadım bazı bitkiler sıcağı çok sevmiyor. Bazıları da gölgeyi sevmiyor 😄
Sardunya, kaktüs, buz çiçeğim var gölgeli balkona koydum hiç büyümediler. Güneydeki balkona koyunca kendilerine geldiler. Çiçeklerin sevdiği yeri bulmakta zor 😂
Kaktüs=güneş zaten sağlıkla büyütün inş 😍

20220518_131441.jpg

20220523_073040.jpg

20220523_121749.jpg

20220523_121754.jpg

20220524_123746.jpg

Kizlar bı ara bebisten biraz ihmal ettim eşim suladi . güneş vurmuyor dik şekilde ve aç susuz kalmıyor ama yine de açan çiçeği karardı ve bı kaç yaprağın ucu yanık gibi oldu. Nasıl bakılıyor ki bu çiçege pek de güzel 😔

Eklentiler

• IMG20220605120257.jpg
    IMG20220605120257.jpg
    94,9 KB · Görüntüleme: 90
Kizlar bı ara bebisten biraz ihmal ettim eşim suladi . güneş vurmuyor dik şekilde ve aç susuz kalmıyor ama yine de açan çiçeği karardı ve bı kaç yaprağın ucu yanık gibi oldu. Nasıl bakılıyor ki bu çiçege pek de güzel 😔
Barış çiçeği diye biliniyor yanılmıyorsam, suyu az ya da fazla geliyor olabilir, genelde az gelince böyle şeyler oluşur yapraklarında, toprağının hep nemli olmasını sağlayın ama sırılsıklam da olmasın.

Benimki hiç açamadı ya, güneşe koydum yandı, gölgeye koydum incecik uzadı, baktım olmuyor gönderdim gitti. Maşallah sizinkine 🧿🧿🧿
O yanma ilk dışarı koyduğumda buna da oldu ama yanma değil aslında o bronzlaşma gibi dönem dönem kızarıyor bi tarafı güneş görünce sonra geçiyo yine yeşil oluyo bunun ilk halini bulayım şu hali mucize gibi

O yanma ilk dışarı koyduğumda buna da oldu ama yanma değil aslında o bronzlaşma gibi dönem dönem kızarıyor bi tarafı güneş görünce sonra geçiyo yine yeşil oluyo bunun ilk halini bulayım şu hali mucize gibi
Bütün kış cam dibinde tuttum yaz gelince yanmasın kademeli alışsın diye yine yandı, beonzlaşma değildi gerçekten yandı, büzüştü bir güzel. İki yıl uğraştım sonra pes ettim. Bazı türler bazı insanların elinden olmuyor demek ki, bir de tüylü skulentlerle anlaşamadım. Onlar da ne ölüyor ne oluyor. Bıraktım kendi hallerine, çiçek bile açsa öyle canlı güçlü olmuyorlar.

X