Bitkilerimiz ­čî▒­čîÁ­čî┐­čŹÇ­čŹâ

cotton

Guru
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
25 A─čustos 2019
16.265
24.846
27

Bebe─čimin do─čaca─č─▒ muhtemel tarih : 18-06-2022

Hamileli─čimin 12. haftas─▒ i├žindeyim.
Bebe─čimi kuca─č─▒ma almama 198 g├╝n kald─▒.

├ľn├╝m├╝zdeki 3 g├╝n i├žinde bebe─činizin dama─č─▒n─▒n sert ve kemikli k─▒sm─▒ tamamen olu┼čmu┼č ve be─činizin pankreas─▒ ins├╝lin salg─▒lamaya ba┼člam─▒┼č olacakt─▒r. Zaman zaman ba┼č a─čr─▒s─▒, ba┼č d├Ânmesi ve hafif bayg─▒nl─▒k hali hissedebilirsiniz. E─čer hafif sersemlik hali hissederseniz, ayaklar─▒n─▒z─▒ ba┼č─▒n─▒zdan daha y├╝ksek bir yere koyarak uzanabilirsiniz. ─░drar ka├ž─▒rma probleminiz varsa kegel egzersizleri idrar ka├ž─▒rma probleminizi frenlemede yard─▒mc─▒ olabilir.

Bebe─čimin yakla┼č─▒k a─č─▒rl─▒─č─▒ : 14 gr. - Yakla┼č─▒k boyu : 41 mm. (Ba┼čtan Popoya)

Hamilelik G├╝nl├╝─č├╝n├╝ ─░mza alan─▒na eklemek i├žin t─▒klay─▒n

Poyrazkedi

Zemheri ­čśü
Anneler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
9 ┼×ubat 2010
8.474
15.070
Hahaha bu da iyiymi┼č ­čĄú­čĄú­čĄú

Benim bug├╝n k─▒z─▒mla se├žti─čim bebekler;
├ľnerilenleri de not ettim, gitti─čim ├ži├žek├žide ├žo─ču ┼čey yoktu, olanlar da fiyat olarak bana fazla g├Âr├╝nd├╝ :KK70:
┼×imdilik bu ikiliyi ald─▒m.
Eki G├Âr├╝nt├╝le 2925983
B─▒ ye┼čil a─člayan a┼čk─▒n g├Âzya┼č─▒, ├žok ars─▒zd─▒r. Yavrular d├╝┼čt├╝─č├╝ yerde k├Âklenir. Ayr─▒k otu gibi her yerden ├ž─▒kt─▒─č─▒n─▒ s├Âyl├╝yorlar, korkuy─▒rum ben bu t├╝rden ­čśů
Aaa g├╝ne┼če koyunca tenk de─či┼čtirir dedi bana satarken :KK70:
Kand─▒rm─▒┼č sizi
Bu t├╝rden o zaman. Baz─▒lar─▒ ye┼čil kal─▒yor

Eki G├Âr├╝nt├╝le 2925995
Pembe a─člayan a┼čk─▒n g├Âzya┼č─▒ olduk├ža nazl─▒d─▒r, her d├╝┼čen yavru k├Âklenmez. Ama duru┼ču ├žok g├╝zel. Bende var bundan ama ├žok uzay─▒nca kestim, g├Âvdeden yeni dal bekliyorum bakal─▒m

Natsume

Pop├╝ler ├ťye
Anneler Kul├╝b├╝
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
3 May─▒s 2017
5.001
19.078
sedum palmeri

Etiket i├žin te┼čekk├╝rler calcifer ­čśś
Ayy te┼čekk├╝r ederimm, bunu ak┼čam kom┼čum verdi, o da ad─▒n─▒ bilmiyormu┼č ama ├žok tatl─▒ ├ži├žek a├ž─▒yor demi┼čti. Bak─▒m─▒n─▒ nas─▒l yapaca─č─▒m─▒ ara┼čt─▒rmak i├žin ismini ├Â─črenmek istemi┼čtim. ­čśâ

cotton cotton
ayn─▒s─▒ bendede varr can─▒mm ve inan─▒rm─▒s─▒n 1 senedirr bir┼čey olmad─▒─▒ hattaa iyice b├╝y├╝d├╝k├že a┼ča─č─▒lara indii iyice ├žo─čald─▒─▒─▒

Oh b├╝y├╝s├╝n b├╝y├╝├╝sn :KK70:

­čśů
Kand─▒rm─▒┼č sizi

Pembe a─člayan a┼čk─▒n g├Âzya┼č─▒ olduk├ža nazl─▒d─▒r, her d├╝┼čen yavru k├Âklenmez. Ama duru┼ču ├žok g├╝zel. Bende var bundan ama ├žok uzay─▒nca kestim, g├Âvdeden yeni dal bekliyorum bakal─▒m
Hahaha neyse kand─▒rs─▒n bakal─▒m :KK70:
Bak─▒m─▒ ├žok kolay diye vermi┼čti en az─▒ndan o do─čruymu┼č :KK70:

Natsume

Pop├╝ler ├ťye
Anneler Kul├╝b├╝
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
3 May─▒s 2017
5.001
19.078
─░yi geceler­čśŐ
Bunu bug├╝n ald─▒m, ├žok i┼čbilmez bir ├ži├žek├žiye denk geldim, ad─▒ ne dedi─čimde sukulent dedi (e o kadar─▒n─▒ ben de anlam─▒┼čt─▒m, di─čer sukulentlerin aras─▒ndan se├žtik ├ž├╝nk├╝) bak─▒m─▒ nas─▒l olmal─▒ dedi─čimde de ÔÇťsulayacaks─▒n i┼čteÔÇŁ dedi. Oysa sukulentler hakk─▒nda internette okuduklar─▒m hep topra─č─▒ kuruduk├ža sulanmas─▒ gerekti─čii ┼čeklindeydi. Neyse ismini merak ediyorum, burda bilenler vard─▒r diye umutluyum­čÖł
AC34BF15-8E4F-4E7E-A836-92061F17D880.jpeg

┼×ok markette telgraf ├ži├že─či ve kakt├╝s g├Ârd├╝m, hemen ald─▒m onlar─▒ da.
Kay─▒nvalidem de dikenler tac─▒ ├želi─či verdi iki tane, suya koydum biraz ├Ânce, b├Âyle k├Âklendirip dikiliyor dedi.

Poyrazkedi

Zemheri ­čśü
Anneler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
9 ┼×ubat 2010
8.474
15.070
─░yi geceler­čśŐ
Bunu bug├╝n ald─▒m, ├žok i┼čbilmez bir ├ži├žek├žiye denk geldim, ad─▒ ne dedi─čimde sukulent dedi (e o kadar─▒n─▒ ben de anlam─▒┼čt─▒m, di─čer sukulentlerin aras─▒ndan se├žtik ├ž├╝nk├╝) bak─▒m─▒ nas─▒l olmal─▒ dedi─čimde de ÔÇťsulayacaks─▒n i┼čteÔÇŁ dedi. Oysa sukulentler hakk─▒nda internette okuduklar─▒m hep topra─č─▒ kuruduk├ža sulanmas─▒ gerekti─čii ┼čeklindeydi. Neyse ismini merak ediyorum, burda bilenler vard─▒r diye umutluyum­čÖł
Eki G├Âr├╝nt├╝le 2931009

┼×ok markette telgraf ├ži├že─či ve kakt├╝s g├Ârd├╝m, hemen ald─▒m onlar─▒ da.
Kay─▒nvalidem de dikenler tac─▒ ├želi─či verdi iki tane, suya koydum biraz ├Ânce, b├Âyle k├Âklendirip dikiliyor dedi.
San─▒r─▒m crassula ovata ama hi├ž b├Âylesini g├Ârmedim. Ger├žek Bah├že topra─č─▒na biraz kum biraz torf ekleyerek ge├žirgen bir toprak haz─▒rlay─▒n, kuruduk├ža yapraklar─▒na su de─čmeyecek ┼čekilde sulamaya ├Âzen g├Âsterin. Kapal─▒ balkon gibi serin bir yerde k─▒┼č─▒ ge├žirecekse hava 10 derecenin alt─▒ndayken15 g├╝nde bir az miktarda su k─▒┼č─▒ ge├žirmesine yeter. Ama ev i├žinde bakacaksan─▒z topra─č─▒ kuruduk├ža sulamaya devam edin

Natsume

Pop├╝ler ├ťye
Anneler Kul├╝b├╝
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
3 May─▒s 2017
5.001
19.078
San─▒r─▒m crassula ovata ama hi├ž b├Âylesini g├Ârmedim. Ger├žek Bah├že topra─č─▒na biraz kum biraz torf ekleyerek ge├žirgen bir toprak haz─▒rlay─▒n, kuruduk├ža yapraklar─▒na su de─čmeyecek ┼čekilde sulamaya ├Âzen g├Âsterin. Kapal─▒ balkon gibi serin bir yerde k─▒┼č─▒ ge├žirecekse hava 10 derecenin alt─▒ndayken15 g├╝nde bir az miktarda su k─▒┼č─▒ ge├žirmesine yeter. Ama ev i├žinde bakacaksan─▒z topra─č─▒ kuruduk├ža sulamaya devam edin
├çok te┼čekk├╝r ederim­čÖĆ­čÖĆ

Natsume

Pop├╝ler ├ťye
Anneler Kul├╝b├╝
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
3 May─▒s 2017
5.001
19.078
─░yi ak┼čamlar, 29 EkimÔÇÖde A101e gelen Atat├╝rk ├çi├že─činden alm─▒┼čt─▒m. Ayn─▒ g├╝n toprak de─či┼čimini yap─▒p sulad─▒m. Sonra ├ži├že─čin yapraklar─▒ a┼ča─č─▒ya sark─▒p d├Âk├╝lmeye ba┼člad─▒. Nas─▒l kurtarabilirim ­čą║
─░nternette suyu fazla gelmi┼č olabilir diye okudu─čumdan o ─▒slak saks─▒dan al─▒p ba┼čka bir topra─ča ektim.

Poyrazkedi

Zemheri ­čśü
Anneler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
9 ┼×ubat 2010
8.474
15.070
─░yi ak┼čamlar, 29 EkimÔÇÖde A101e gelen Atat├╝rk ├çi├že─činden alm─▒┼čt─▒m. Ayn─▒ g├╝n toprak de─či┼čimini yap─▒p sulad─▒m. Sonra ├ži├že─čin yapraklar─▒ a┼ča─č─▒ya sark─▒p d├Âk├╝lmeye ba┼člad─▒. Nas─▒l kurtarabilirim ­čą║
─░nternette suyu fazla gelmi┼č olabilir diye okudu─čumdan o ─▒slak saks─▒dan al─▒p ba┼čka bir topra─ča ektim.
┼×u ana kadar atat├╝rk ├ži├že─čini ya┼čatabilene rastlamad─▒m. ├çi├žek├žide ne veriyorlarsa onlara evde bizim verdi─čimizle yetinemiyorlar. Toprak de─či┼čtimekle iyi yapm─▒┼čs─▒n─▒z, in┼čallah kurtulur

Natsume

Pop├╝ler ├ťye
Anneler Kul├╝b├╝
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
3 May─▒s 2017
5.001
19.078
┼×u ana kadar atat├╝rk ├ži├že─čini ya┼čatabilene rastlamad─▒m. ├çi├žek├žide ne veriyorlarsa onlara evde bizim verdi─čimizle yetinemiyorlar. Toprak de─či┼čtimekle iyi yapm─▒┼čs─▒n─▒z, in┼čallah kurtulur
├çok ├╝z├╝ld├╝m, o kadar hevesle alm─▒┼čt─▒m ­čą║
Yapraklar─▒ tamamen d├Âk├╝lse bile kurtar─▒labiliyormu┼č galiba.
Bekleyece─čim, hepsi d├Âk├╝l├╝rse budama yapaca─č─▒m bir ihtimal seneye filiz verir.
Cevab─▒n─▒z i├žim te┼čekk├╝r ederim

Bonus

Ben okunas─▒ kitap dolu eski sahaf ­čÄ ­čÄž
Pro ├ťye
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
11 Nisan 2007
56.652
317.543
Ye┼čil sak─▒daki bronze ise alttaki nedir bilem var m─▒?

Graptolardan diye d├╝┼č├╝n├╝yorum ama ad─▒n─▒ bilmiyorum.

├çok ├že┼čitleri var hanki birini akl─▒mda tutay─▒m en sonunda yaz─▒cam ├╝stlerine

20211115_104237.jpg

Bonus

Pro ├ťye
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
11 Nisan 2007
56.652
317.543
Bunu ├žok severek alm─▒┼čt─▒m a─ča├ž g├Âvdeli az ├Ânce ├Â─črendim ├žok bulunmayan bir aeonium mu┼č irish bouquet a┼čk a─čac─▒da deniyormu┼č

Eklentiler

• 20211115_142400.jpg
    20211115_142400.jpg
    100,5 KB · G├Âr├╝nt├╝leme: 7
  • 16369757610873439134093554503002.jpg
    16369757610873439134093554503002.jpg
    87 KB · G├Âr├╝nt├╝leme: 7

Bonus

Pro ├ťye
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
11 Nisan 2007
56.652
317.543
Aeoniumlar arajmanlarda olmuyor mu ya i├žeri almam gerekirse tek saks─▒ya almam laz─▒m