Bitti diyorum tekrar başlıyor... Anksiyete!

Ben 6 yıl önce kalp krizi geçirme korkusu ile deliye dönüyordum. Çok korkunç bir dönemdim şükür bitti. Şimdilerde deprem korkusu yaşıyorum. Her an aklımdan çıkmıyor. Bunun tabi dogumdan 10 gün sonra Eylül ayında yaşadığımiz istanbul depremini lohusa olarak yaşamış olmamın etkisi var. İki ay oldu eve girmeye başlayalı. Ailemin yanına gittim oradan da eşimin memleketine geçtim. Öyle bir korku. Sürekli durup durup ağlıyordum ki hala korkum ve senaryolarım devam ediyor ama azaldı. Yani azaldı diyorum ama onu bana sormak lazım nasıl azaldı. Tabi bunun yanında araba korkumu saymıyorum. Bir buvuk yıldır da bu var. Önceden drift atan arabalara binerken yaklaşık bir yıldır minibüs, metrobüs, vapur, otobüs vs vs inanılmaz geriliyorum ve korkuyorum. Uçağa severek binen ben en son eşimin memleketine giderken kalp krizi geçiriyordum. Otobüsle döndüm ama 14 saat gözümü kırpmadan. Yani, gerçekten anksiyetenin her hali inanılmaz işkence. İsin tuhaf yani, bunun farkında olup önüne gecememek...

Merhaba anksiyete ,panık bozukluk ,atak,fibeomiyalji,somotizasyon bozukluğu , yani psikolojik ruhsal olan bütün hastalıklara sahip biriyim Allah beterinden korusun tabi hepimizi hayatımız boyunca zaman zaman çok şiddetli yaşayıp bazı yaşadığımız ağır durumlardan gün yüzüne çıkan hayatı çekilmez yapan durum :KK43: vücudumda kasılmayan ağrı girmeyen yer yok bunlara bağlı en kötü düşüncelerde cabası , her sabah uyandığımda koronamı oldum diye kafayı yemekden bıktım mesela çünkü bahar alerjim var buna bağlı boğaz ağrı burun tıkanık nefes darlığı dayanılmaz bir sırt ağrısı aceba akciğerimdenmi aceba koronamıyım ama ben sonra menapoz başlangıcı regl zamanı yaklaştı ateş atakları terleme ama ben koronamıyım çünkü ateş var ibs var bağırsak sendromu ve stresden mide bağırsak sorunum hat safada bulantı ağrı gaz şişkinlik ama ben koronamıyım neden mide bulantım var yani bu böyle giderde gider :KK43: hastaneye gitmemek için kendimle mücadele okadar yorduki artık kolumu kaldırcak halim yok gitsem heryer virüs gitmesem rahatlıyamıyorum bu düşünce beynimi mahvetti mantıklı olmaya çalışıyorum yazdım gibi ama kötü taraf yanı anksyete daha baskın :KK43: atak tutarsa psikoloğumu arıyorum biraz rahatlatıyo ama herzamanda arıyamam :KK43: çok zor çokkkk Allah yardımcımız olsun sevgiler
Allah yardımcınız olsun sürekli yaşamıyorum bunları ama geldiğinde bu hisler gerçekten çok zor. İbs bende de var maalesef anksiyete getirisi :KK43: Allah hepimize şifa versin.

Allah yardımcınız olsun sürekli yaşamıyorum bunları ama geldiğinde bu hisler gerçekten çok zor. İbs bende de var maalesef anksiyete getirisi :KK43: Allah hepimize şifa versin.
Zaten herne şikayetten gittiysem hepsi stres :KK43: anksyete panik dün hastaneye gittim artık dayanamadım tomografi çekildi ciğer temiz covid-19 testi tapıldı sonuç 3 gün sonra ama bu sırt ağrısı beni öldürücek dayanamıyorum dedim stresden kas ağrısıymış ve covid iyileşen ataklarımı geri getirdi şimdi bide bunla uğraş :KK43:

Aynı şeyleri çok ağır bir şekilde ben de yaşadım. Senelerce. 4 sene kadar farklı bir ilaç 2 yıl kadar da antidepresan tedavisi gördüm. Bu 2 yılın son demlerinde fark ettim ki iyiyim ama ilaç sayesinde!
Tekrar Psikologumu değiştirdim. (7. Falan oluyor)
Ve son gittiğim psikolog bunca senenin ardından 2 3 aylık bir görüşme ile bitirdi bendeki bu illeti. Nasıl yaptı hala şaşkınım.
5 sene falan oluyor. Bu 5 sene içinde çok çok travmatik bir olay da yaşadım. En dibe çöktüğüm zamanlar da oldu. Ama şükürler olsun geri gelmedi lanet hastalık hastalığım.
Geçen sene evlendim. Sanırım ilk evlendiğim süre Bi geri gelir gibi oldu ama sonra unuttum onu da. Devam etmedi.
Sana verebileceğim tek tavsiye ve kurtulmanın tek yolu, İyi psikolog, iyi terapi. Başka yolu yok. Yerinde olsam doktorumı değiştirir en iyisi arayışına girerdim. İnşallah kurtulursun sen de bu iğrenç hastalıktan..
Merhaba hangi ilacı kullandınız

Bir gün burada bunun için konu açacağım hiç aklıma gelmezdi ama artık dayanamıyorum. Gerçekten çok yıprandım ve rahatlamaya ihtiyaç duyuyorum.
Kendimi bildim bileli evhamli, kaygılı bir insanım. Bundan 6 sene kadar önce dayanılmaz kalp krizi geçiriyorum düşüncesiyle doktora gittiğimde anksiyete teşhisi kondu. Antidepresan tedavim 3 yıl kadar sürdü ve ben artık iyileştim diyerek ilacımı bıraktım.
Yaklaşık 1 yıl önce hayatımın en stresli dönemlerinden birinde önce vertigo daha sonra çarpıntı sikayetiyle tekrar doktora gittiğimde anksiyetenin beni tekrar etkisi altına aldığı gerçeği ile yuzlestim yaklaşık 10 aydır da tekrar psikiyatrist ve antidepresan tedavim başladı. Zaman zaman beni etkisi altına alan hastalık hastalığı hallerim devam etse de, arada alınganlıklarla yakın çevreme bunalımlar geçirtsem de şükürler olsun ki çok çok daha iyiydim.
Taa ki 1 hafta önceye kadar...
Yine stresli bir donemdeyim
Sabah uyandığımda baş ağrısı hissettim ve gün içinde ara ara yokladı bu agrı
Ertesi gün hiç ağrım yoktu, sonraki gün yine başladı ve ben kaygılarla başa çıkamamaya başladıkça ağrılarım hiç geçmez oldu.
Ya beynimde bir şey varsa? Kesin beyin kanseriyim düşünceleri beni bırakmıyor.
Geceleri çok rahat uyuyorum ama sabah uyandığımda o ağrı orada. Başımın ya sağ ya sol kısmında oluyor ve geziyor bu ağrı. Gözlerim, hatta bazen disim, kaş üstüm, kulak içim ve ensem zonkluyor, yanıyor. Bu arada boynum ve sırtımda inanılmaz kulunçlar var internet gerilim tipi baş ağrısı olduğuna işaret ediyor ama doktora gidip içimi rahatlatsam mi yoksa kendi kendime mi başa çıksam bilemiyorum.
Psikiyatristime hafta içi gideceğim ama burada yaşayanlardan fikir almak istiyorum. Bu gibi durumları yaşayan var mı ve anksiyeteye nasıl tamamen çözüm bulunur ne olur yardımcı olun.
Bende de var geçmiyor yaşadıklarim ,hayal kırıklıkları yüzünden bu haldeyim sebebini biliyorum

Ben de artık çok yoruldum bir kaç defa sol kolum ve omzumda başlayıp serçe ve yüzük parmağıma yayılan ve gece beni birden uyandıran elektriklenme oldu sonra ara ara ağrılar gelip gidiyor en son acile gittim boyun fıtığı vardır sende diyip gönderdiler bugün doktora gidicem ama değilse yine içim içimi yiyicek lohusayım daha bebeğimi düşünmekten işte ben olmazsam kim bakar ona diye düşünmekten kendimi alıkoyamıyorum bilmiyorum böyle yaparak günah mı işliyorum çok üzülüyorum 😔

X