Bitti diyorum tekrar başlıyor... Anksiyete!

Aynı şeyleri çok ağır bir şekilde ben de yaşadım. Senelerce. 4 sene kadar farklı bir ilaç 2 yıl kadar da antidepresan tedavisi gördüm. Bu 2 yılın son demlerinde fark ettim ki iyiyim ama ilaç sayesinde!
Tekrar Psikologumu değiştirdim. (7. Falan oluyor)
Ve son gittiğim psikolog bunca senenin ardından 2 3 aylık bir görüşme ile bitirdi bendeki bu illeti. Nasıl yaptı hala şaşkınım.
5 sene falan oluyor. Bu 5 sene içinde çok çok travmatik bir olay da yaşadım. En dibe çöktüğüm zamanlar da oldu. Ama şükürler olsun geri gelmedi lanet hastalık hastalığım.
Geçen sene evlendim. Sanırım ilk evlendiğim süre Bi geri gelir gibi oldu ama sonra unuttum onu da. Devam etmedi.
Sana verebileceğim tek tavsiye ve kurtulmanın tek yolu, İyi psikolog, iyi terapi. Başka yolu yok. Yerinde olsam doktorumı değiştirir en iyisi arayışına girerdim. İnşallah kurtulursun sen de bu iğrenç hastalıktan..

Aynı şeyleri çok ağır bir şekilde ben de yaşadım. Senelerce. 4 sene kadar farklı bir ilaç 2 yıl kadar da antidepresan tedavisi gördüm. Bu 2 yılın son demlerinde fark ettim ki iyiyim ama ilaç sayesinde!
Ve son gittiğim psikolog bunca senenin ardından 2 3 aylık bir görüşme ile bitirdi bendeki bu illeti. Nasıl yaptı hala şaşkınım.
5 sene falan oluyor. Bu 5 sene içinde çok çok travmatik bir olay da yaşadım. En dibe çöktüğüm zamanlar da oldu. Ama şükürler olsun geri gelmedi lanet hastalık hastalığım.
Geçen sene evlendim. Sanırım ilk evlendiğim süre Bi geri gelir gibi oldu ama sonra unuttum onu da. Devam etmedi.
Sana verebileceğim tek tavsiye ve kurtulmanın tek yolu, İyi psikolog, iyi terapi. Başka yolu yok. Yerinde olsam doktorumı değiştirir en iyisi arayışına girerdim. İnşallah kurtulursun sen de bu iğrenç hastalıktan..

Mesela son gititğiniz psikolog neler söyledi de bitirdi bu illeti

Mesela son gititğiniz psikolog neler söyledi de bitirdi bu illeti
Nasıl anlatsam. Mesela neden kanser olmaktan korkuyorsun? İle başladı. Ben cevap verdikçe o cevabımı çürüttü. Ben takıntılı bir şekilde kafamda kurduğum soruları yönetirken, o bir şekilde beynime ne kadar saçma düşünceler olduğunu anlattı, ispatladı. Bu böyle gitti gitti derken beynim de gerçekten bunun bir takıntı ve hastalık olduğuna ikna oldu diyebilirim. Tek ya da bir kaç şey değildi söylediği. Asla pes etmeden bir şekilde kafamın içine girdi ☺️

Nasıl anlatsam. Mesela neden kanser olmaktan korkuyorsun? İle başladı. Ben cevap verdikçe o cevabımı çürüttü. Ben takıntılı bir şekilde kafamda kurduğum soruları yönetirken, o bir şekilde beynime ne kadar saçma düşünceler olduğunu anlattı, ispatladı. Bu böyle gitti gitti derken beynim de gerçekten bunun bir takıntı ve hastalık olduğuna ikna oldu diyebilirim. Tek ya da bir kaç şey değildi söylediği. Asla pes etmeden bir şekilde kafamın içine girdi ☺

Ya size soruyorum suan ama kendimi biraz rahatlatmam lazım suan gitme gibi bir çözümüm olmadıgı için. Ben mesela ölmekten korktuğum için kanserden de korkarım. yada genel olarak ölümden korktugum için bu korkularım. Mesela bunlar için ne dedi size nolur kusura bakmayın

Merhabalar herkese...
Tedavim bitti derken ilacı da doktorla beraber bırakmışken yine bu başlıktayım. Geçmiyor bu illet. Boyut değiştiriyor.
Bu birkaç gündür derdim vertigo. Kafamda kura kura acaba beynimde ne var diye düşüne düşüne kendimi daha beter ettim... Daha evvel de yaşamıştım bu vertigoyu ama yine de beynime hükmedemiyorum. Ya tümör varsa ya kansersem diye.

Merhabalar herkese...
Tedavim bitti derken ilacı da doktorla beraber bırakmışken yine bu başlıktayım. Geçmiyor bu illet. Boyut değiştiriyor.
Bu birkaç gündür derdim vertigo. Kafamda kura kura acaba beynimde ne var diye düşüne düşüne kendimi daha beter ettim... Daha evvel de yaşamıştım bu vertigoyu ama yine de beynime hükmedemiyorum. Ya tümör varsa ya kansersem diye.
Aslında beyninizde birşey olmadığını biliyor ama düşünmekten vazgeçemiyorsunuz durum bu mu yoksa gerçekten endişe mi duyuyorsunuz? Anlamak için soruyorum.

Aslında beyninizde birşey olmadığını biliyor ama düşünmekten vazgeçemiyorsunuz durum bu mu yoksa gerçekten endişe mi duyuyorsunuz? Anlamak için soruyorum.
Evet aslinda biliyorum ama yine de olabilir mi acaba diye endişe bırakmıyor insanı..

Evet aslinda biliyorum ama yine de olabilir mi acaba diye endişe bırakmıyor insanı..
Sizin daha
Merhabalar herkese...
Siz geçen senede vertigonuz tutmustu kanser olsaydı suana kadar ortaya cıkardı zaten merak etmeyin Birşey yok taktıkça düşündükçe artıyor sadece yogunlastıkça daha cok hissediliyor

Sizin daha

Siz geçen senede vertigonuz tutmustu kanser olsaydı suana kadar ortaya cıkardı zaten merak etmeyin Birşey yok taktıkça düşündükçe artıyor sadece yogunlastıkça daha cok hissediliyor
Hatırlamanız ve cevabınız beni gerçekten mutlu etti. Sizin gibi telkinler gerçekten yardımcı oluyor süreçte.

Ciddi rahatsızlıklar ciddi belirtiler verir. Hastanede çalışıyorum. Doktor değilim kimyagerim ama hergün hasta görüyorum. Beyninizde kötü huylu bir tümör olsaydı aniden ve fışkırırcasına kusardınız. Ay midem bulandı bir lavaboya gideyim kusması değil. Fışkırırcasına ve engellenemez şekilde. Yakın zamanda sebebini açıklayamadığınız şekilde kilo verirdiniz mesela. Görmenizde sorun olurdu. Denge problemleri yaşardınız. Vs vs.
Hastalık konusunda mı özellikle anksiyete sorunu yaşıyorsunuz?

Merhaba herkese, bu başlıkta çokça paylaşım yapmıştık.
Ülkece çok zor günler geçiriyoruz.
Benim gibi sağlık anksiyetesi yoğun olan arkadaşlar bu salgın dönemi nasıl geçiyor?

İnşallah hala sitedesinizdir. Nasıl bir terapi aldınız acaba? Ben bilişsel davranışçı terapi alıyorum.

Kısa bir aradan sonra tekrar merhaba...
Öncelikle destek olan herkese sonsuz teşekkür ederim.
Baş ağrılarım yanında sersemlik ve baş dönmesini de ekleyince bir miktar daha paniklemiştim ki psikiyatri randevum tam bu döneme denk geldi. Biraz stresli günler geçirmiştim, tam rahata erdim derken bu ağrılar ortaya çıktı. Psikiyatristim bu tür stres durumlarında değil stres durumunun bitiminde genelde bu şikayetlerin görüldüğünü söyledi. Yaşadığın şey bir çeşit anksiyete atağı dedi, nöroloji randevusu almama gerek olmadığını söyleyerek bir kas gevşetici yazdı. Ağrılarım bıçak gibi kesildi diyemem ama şükürler olsun ki daha iyiyim. Günde 9 saati ağrıyla geçiriyorsam şuan bu süre 1 saate düştü.
Kendime düşünme olasılığı vermeyen uğraşlar buluyorum. Örneğin kitap okumaya çalışırdım daha önce kafa dağıtmak için ama ataklarıma iyi gelmezdi, farkettim ki ben okurken de bir yandan düşüncelerimi susturamıyorum. Şu sıralar yeni bulduğum terapi yöntemi; hafif tonda müzik dinleyerek tempolu yürümek. Burada birinin yazdığı bir yöntem vardı sessiz bir ortamda en kötüsü ne olabilir diye düşünmek şeklinde, o da güzel işe yarıyor.
Bu illet kılık değiştirip kendini bana hatırlatsa da ben onu tanıyorum. Yaşamayı başa çıkmayı öğreneceğim, hayat böylelikle daha kolay olacak inanıyorum. :KK200:
Stres boynumda kasilma yaparak bas agrilarima sebep oluyor bunuda aklinizda bulundurun olurmu

Bir gün burada bunun için konu açacağım hiç aklıma gelmezdi ama artık dayanamıyorum. Gerçekten çok yıprandım ve rahatlamaya ihtiyaç duyuyorum.
Kendimi bildim bileli evhamli, kaygılı bir insanım. Bundan 6 sene kadar önce dayanılmaz kalp krizi geçiriyorum düşüncesiyle doktora gittiğimde anksiyete teşhisi kondu. Antidepresan tedavim 3 yıl kadar sürdü ve ben artık iyileştim diyerek ilacımı bıraktım.
Yaklaşık 1 yıl önce hayatımın en stresli dönemlerinden birinde önce vertigo daha sonra çarpıntı sikayetiyle tekrar doktora gittiğimde anksiyetenin beni tekrar etkisi altına aldığı gerçeği ile yuzlestim yaklaşık 10 aydır da tekrar psikiyatrist ve antidepresan tedavim başladı. Zaman zaman beni etkisi altına alan hastalık hastalığı hallerim devam etse de, arada alınganlıklarla yakın çevreme bunalımlar geçirtsem de şükürler olsun ki çok çok daha iyiydim.
Taa ki 1 hafta önceye kadar...
Yine stresli bir donemdeyim
Sabah uyandığımda baş ağrısı hissettim ve gün içinde ara ara yokladı bu agrı
Ertesi gün hiç ağrım yoktu, sonraki gün yine başladı ve ben kaygılarla başa çıkamamaya başladıkça ağrılarım hiç geçmez oldu.
Ya beynimde bir şey varsa? Kesin beyin kanseriyim düşünceleri beni bırakmıyor.
Geceleri çok rahat uyuyorum ama sabah uyandığımda o ağrı orada. Başımın ya sağ ya sol kısmında oluyor ve geziyor bu ağrı. Gözlerim, hatta bazen disim, kaş üstüm, kulak içim ve ensem zonkluyor, yanıyor. Bu arada boynum ve sırtımda inanılmaz kulunçlar var internet gerilim tipi baş ağrısı olduğuna işaret ediyor ama doktora gidip içimi rahatlatsam mi yoksa kendi kendime mi başa çıksam bilemiyorum.
Psikiyatristime hafta içi gideceğim ama burada yaşayanlardan fikir almak istiyorum. Bu gibi durumları yaşayan var mı ve anksiyeteye nasıl tamamen çözüm bulunur ne olur yardımcı olun.

YouTube İzzet güllü yazıp videolarına bakar mısınız.. onunla duzelenler var tamamen

Merhaba anksiyete ,panık bozukluk ,atak,fibeomiyalji,somotizasyon bozukluğu , yani psikolojik ruhsal olan bütün hastalıklara sahip biriyim Allah beterinden korusun tabi hepimizi hayatımız boyunca zaman zaman çok şiddetli yaşayıp bazı yaşadığımız ağır durumlardan gün yüzüne çıkan hayatı çekilmez yapan durum :KK43: vücudumda kasılmayan ağrı girmeyen yer yok bunlara bağlı en kötü düşüncelerde cabası , her sabah uyandığımda koronamı oldum diye kafayı yemekden bıktım mesela çünkü bahar alerjim var buna bağlı boğaz ağrı burun tıkanık nefes darlığı dayanılmaz bir sırt ağrısı aceba akciğerimdenmi aceba koronamıyım ama ben sonra menapoz başlangıcı regl zamanı yaklaştı ateş atakları terleme ama ben koronamıyım çünkü ateş var ibs var bağırsak sendromu ve stresden mide bağırsak sorunum hat safada bulantı ağrı gaz şişkinlik ama ben koronamıyım neden mide bulantım var yani bu böyle giderde gider :KK43: hastaneye gitmemek için kendimle mücadele okadar yorduki artık kolumu kaldırcak halim yok gitsem heryer virüs gitmesem rahatlıyamıyorum bu düşünce beynimi mahvetti mantıklı olmaya çalışıyorum yazdım gibi ama kötü taraf yanı anksyete daha baskın :KK43: atak tutarsa psikoloğumu arıyorum biraz rahatlatıyo ama herzamanda arıyamam :KK43: çok zor çokkkk Allah yardımcımız olsun sevgiler

X