BİTTİ

sivridil

şaşkın psikolog
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2012
1.275
326
Burada uzun uzun sureci yazmıştım. Önce ben sevgilimin ailesiyle tanışmaya gittim. Sonra sevgilim ailemle tanıştı. Gergin bir tanışma oldu, annem, babam,abilerim neyseki atlattık dedik.

Pazartesi günü ben , annem, sakın olan abim ve babam gittik. Erkekler tarafı iyi geçmiş ama kadın tarafında annem şov yaparcasına herkesin lafını kesti, haremlik selamlık yer tutamam kimseyi çağıramam dedi. Teyzesi de ben sana oynarım deyince ben seni mi eğlendireceğim diye çıkış yaptı.
Yengesi gelmişti. O da daha önce kızını sevgilime vermeye çalışmış, almamıs. Annem içerik olarak olmasa da üslup olarak gerçekten korkunçtu.

Çocugun annesi o aksam nispeten sakindi ama ertesi gün toplanmışlar ve kadın dolmuş?! 4 gün geçti. Aksam sevgilim konuşacağım dedi ve bana bir mesaj geldi 3 saatin ardından. Mesajı aşağıya bırakıyorum. Bitti! Ben annemin yanında konusmamısım, hep annemi dinlermişim demişler. Yalnız ben ailemi ikna ettim, annem herkese haber yaydı ve nişan hazırlıkları yapıyordu

O kadar üzgünüm ki 4.kez kv tarafından istenmiyorum ama sorun bende değil, annemdeymiş

Bu arada babası evde sadece figüran. Bu ailenin tek okumus çocugu, arabası var, bunları gezdiriyor. Olaylara muhalefet olan teyze tanısma günü kendisini sosyete pazarına götürttü ona. Diğer teyzenin de kızıyla sevgilimin kardeşi arkadaş. Sürekli tatlılar yemekler söyletiyorlar sevgilime.
Kızlar döner pişman olur diyorlar ama sizler pek öyle dusunmuyorsunuz sanırım

Bir hafta oldu bugün. Ne o ne de ben herhangi bir paylaşım yaptık sosyal medyadan (ama zaten kullanmaz o)

İkimizde birbirimizle iletişime geçmedik.

Çalıştığı saatlerde 8-9 saat whatsapp’a bile girmediği oluyor hala.

Dönsün istiyorum, pişman olsun. Bana halledeceğiz, aşacağız, bize alışacaklar dediği mesajları görüyorum.

Cüzdanında vesikalık fotoğrafımı tasıyan adam, çok da önemli değilmiş demek…

Eklentiler

• 012D13E5-9949-4233-B9EF-D05F95354838.jpeg
    012D13E5-9949-4233-B9EF-D05F95354838.jpeg
    85,2 KB · Görüntüleme: 1.523
Son düzenleme:
Katılıyorum ana kız üslup sorunları var belli ki, o detayın da olayla alakası olmamasına rağmen ille de sokuşturdu. Ne oldu kendisini de “ almamışlar” şimdi. Hoş mu?
Üslup sorunum yok, aksine. Akraba evliliği oldugu için istememiş. Kızın fotoğrafını gördüm gayet de güzel tatlı birisine benziyor. Alma verme seklinde konuşulduğu için söyledim

Ben yanlış olduğunu düşünmüyorum çünkü burda kadınlara hep diyoruz ailesi sorunlu adamlardan uzak durun anne lafından çıkmayan sus pus adamlardan uzak durun diye. Aynısı aile etkisinde kalan kızlar için de geçerli. Evlilikte aile uyumu çok önemli ve ailelerin çiftlere fazla karışmaması da. Eğer uyumsuz bir durum varsa kaos bir evlilik yerine şimdiden ayrılmak daha iyi

WhatsApp mesajıyla mı terk etti 😒 sağlam doldurmuşlar
Görüşelim yarın dedi , ben olumsuz olacak galiba tarzında bir şey yazdım. Ara dedim, mesajla devam etsek konuşamıyorum dedi (sesi çıkmıyor, ağlıyordu) aradı zorumla . Mesajları da bıraktım oraya.Dün gece yasandı olay bugün görüşeceğimizi sanmam aramadı yazmadı.

Ben yanlış olduğunu düşünmüyorum çünkü burda kadınlara hep diyoruz ailesi sorunlu adamlardan uzak durun anne lafından çıkmayan sus pus adamlardan uzak durun diye. Aynısı aile etkisinde kalan kızlar için de geçerli. Evlilikte aile uyumu çok önemli ve ailelerin çiftlere fazla karışmaması da. Eğer uyumsuz bir durum varsa kaos bir evlilik yerine şimdiden ayrılmak daha iyi
Annem aşırı gergindi saçma sekilde. Erkek tarafında sorun olmamıs ama annem bam güm konustu. Ama sırf annemi bir kere görüp 8.5 aylık ilişkiyi harcamak?! Kaldı ki annesini ikna eden ben oldum, ailesini dinleyen o… bana annesini dinler demişler ya

Annem aşırı gergindi saçma sekilde. Erkek tarafında sorun olmamıs ama annem bam güm konustu. Ama sırf annemi bir kere görüp 8.5 aylık ilişkiyi harcamak?! Kaldı ki annesini ikna eden ben oldum, ailesini dinleyen o… bana annesini dinler demişler ya
Çok kısa bir ilişkiymiş zaten bu kadar kafaya takmayın, insanlar birbirini o sürede tanıyamaz. Ayrıca nişanlınız da fena doldurulmuş, gerçekten sevse bu kadar takmazdı milletin dediğine, çok kolay vazgeçmiş. E bu kadar zora gelemeyenle de bir evlilik sizi zorlardı

Görüşelim yarın dedi , ben olumsuz olacak galiba tarzında bir şey yazdım. Ara dedim, mesajla devam etsek konuşamıyorum dedi (sesi çıkmıyor, ağlıyordu) aradı zorumla . Mesajları da bıraktım oraya.Dün gece yasandı olay bugün görüşeceğimizi sanmam aramadı yazmadı.
O ne öyle ya ağlamalar, zirlamalar 🙄 doldurmuşlar, annesinden korktuğu için buluşmaya bile cesareti yok 🙄

Önceki yazılarınızı az çok hatırlıyorum, bu noktada bitmesi sizin için daha iyi olmuş.

Eski nişanlının ailesi bu derece muhafazakarsa, kendisi muhafazakar birini bulsaymış. Ben de istemem kardeşimin bu tarz birisi ile evlenmesini.

Siz ya kaçıp evleneceksiniz ya ömrünüzü ailenizle çürüteceksiniz. Bu anneyi ve aileyi her gören kaçacak.
Kaçmak da çözüm değil ki ki adam bıraktı pat diye
O ne öyle ya ağlamalar, zirlamalar 🙄 doldurmuşlar, annesinden korktuğu için buluşmaya bile cesareti yok 🙄
Bulusmama fikri bana ait olmus gibi geldi biraz ama ondan mı ki
Kv tarafından 4. Kez istenmemeniz ne demek? Dört erkeğin annesi de sizi istemedi mi?
Evet. Birisi kürt değilim diye; diğeri karadenizin bir ilindenim diye(onlar da yan ildendi) diğeri oğlundan 3 yaş büyüğüm diye diğeri de bu

Önceki yazılarınızı az çok hatırlıyorum, bu noktada bitmesi sizin için daha iyi olmuş.

Eski nişanlının ailesi bu derece muhafazakarsa, kendisi muhafazakar birini bulsaymış. Ben de istemem kardeşimin bu tarz birisi ile evlenmesini.
Bitmesi iyiydi de 18.38 de sevgilim yazan adam, 8.5ay bir kere tartışmadığım adamın sunu yapması. Çok mutlu olduğunu söylerdi hissettirirdi de . Geçen hafta bize elektronik esya aldı, bana seçtirdi. Ev ilanları atıyor emlakçı ve tanıdıkları araya sokuyordu

X