BİTTİ

Ailenizin haklı çıktığı konu ne tam olarak?
Adam yapması gerekeni yapmış. Gelip burada konu açsa, sevgilimin annesi böyle böyle davranıyor dese hepimiz ayrıl derdik.
İnsanları son noktaya kadar zorladıktan sonra baaak gördün mü biz haklı çıktık demeye hakkı yok ki ailenizin. Onlar kendilerini haklı çıkarmak için ellerinden geleni yapmışlar.

Kimse aşk, sevgi deyip bir başkasının ailesinin zorbalıklarına fedakarlık adı altında katlanmak zorunda değil. Bu kadar kıymetli kimse yok dünyada.
En basından bu tarz şeylerin olabileceğini söyledim ben ama. Zamanla sana alışacaklar bizimkilerin halamın eşine alışması da uzun sürecek vs
Ve yalnızca bir kere görüştüler bir kere daha şans verilebilirdi gayet ki bunu da sunmuştu bana, olue demiştik nisan konusması diye anneleri bir araya getirelim
Unutmaya çalışacaksın.
Neden böyle yaptı, o 3 saat ne oldu diye düşünme.
Çünkü kim olursa olsun ailesinden olumsuz tepki alan insan ya ailem gerçekten haklı mı diye içinden geçirmeye başlar.
Büyük ihtimal ailesi ilk tanışmadan itibaren olumsuz şeyleri devamlı hatırlatmıştır.
Bir de tabi sizin aileniz tarafından yapılan hoş olmayan şeyler var. Kendince bir karar vermiştir.
Erkekler bu konuda daha katı, daha kolay kesip atabiliyor.
Sonuç olarak bitti lafı ağzından çıktı.

Psikolog olarak sen daha iyi bilirsin tabi ama boş bırakma kendini
ne kadar yoğun olursan onu düşünmeye vaktin olmaz.
Zaten alışkanlık dönemi geçince daha kolay atlatırsın.
Ailesi de temelde beni istemedi bence benım düşündüğüm bir noktada bu

Deli gibi çalışıyorum ben ya ama akıl arka planda dönüyor işte
Eşiğinden beşiğine herkesi ikna etmesi gerekecek önce ama. Onun ailesi daha kalabalık. Şimdi başlasa bi 4 ay sürer.
Keske etseydi zamana yaysaydı
Birseyi biz atlamiyoruz. Sizin anlattiginizi anlattiginiz kadari ile yorumluyoruz.
Kolay gelsin umarım döner.
Aslında anlattım ama aradan kaçtı demekki. Israrla yenge ve teyzenin nişan yeri tut demesine ne diyorsunuz mesela?

Bu arada yapmayın. İnsan gayet bir şans daha verebilirdi. İyi ki varsın, iyi ki tanısmısız , seni çok seviyorum, gözyaşına kıyamam seni evde neden ağlatıyorlar bizi tanıdıklarında bunlar geçecek biz yanlıs bir sey yapmadık ben aşık oldum diyen adam 3 saate sığdırmaz sevgisini

Eşiğinden beşiğine herkesi ikna etmesi gerekecek önce ama. Onun ailesi daha kalabalık. Şimdi başlasa bi 4 ay sürer.
Zekanıza hayranım bizde benzer süreç yaşadık benimki ben hangi birini ikna edeyim demişti.Sadece anne baba iknası da yeterli olmuyor tüm sülalenin ikna edilmesi gerekiyor demek ki.Ben başkasıyla evlenmem dedim dedi.Kime söyledin dedim eniginden cücügüne kadar hepsine dedi.En küçük aile bireyi 3 aylık onu kastetti sanırım.4 ay oldu ses soluk yok uzlaşma sağlanamadı herhalde bebek ağlayarak tepki verdiyse

Zekanıza hayranım bizde benzer süreç yaşadık benimki ben hangi birini ikna edeyim demişti.Sadece anne baba iknası da yeterli olmuyor tüm sülalenin ikna edilmesi gerekiyor demek ki.Ben başkasıyla evlenmem dedim dedi.Kime söyledin dedim eniginden cücügüne kadar hepsine dedi.En küçük aile bireyi 3 aylık onu kastetti sanırım.4 ay oldu ses soluk yok uzlaşma sağlanamadı herhalde bebek ağlayarak tepki verdiyse
Annesine ajitasyon bile yapsa kadın 2-3 haftada ikna olur, evladına kıyamazdı bence ki ben ona git ağla evde yemek yeme diye gülerek söylemiştim böyle olacağını bilmeden

Annesine ajitasyon bile yapsa kadın 2-3 haftada ikna olur, evladına kıyamazdı bence ki ben ona git ağla evde yemek yeme diye gülerek söylemiştim böyle olacağını bilmeden
Aşağı yukarı tüm yorumlarınızı okudum.
Evet zor bir durum severken vazgeçmek, terkedilmek bunlar insanın canını çok yakar..
Ama şöyle düşünün belki de gerçekten böylesi sizin için daha iyidir.
Belki de devam etse ve evlenseniz çok başka sorunlar canınızı daha çok yakacaktı.
Geri döner mi bilmem bu kişiden kişiye değişir, sizin şuan elinizde değil bekleyeceksiniz ama bu süreçte kendinizi çok yıpratmamaya çalışın.
Çok sorgulamamaya kafanızı başka şeyler ile meşgul etmeye çalışın.
Bazen içindeyken anlamıyor insan ama biraz zaman geçip dışarıdan bakabilecek kadar güçlendiğinizde tüm olayları daha sakin bir kafa ile analiz ettiğinizde belki de iyi ki diyeceksiniz..

ALLAH içinizi ferahlatsın, sizin için en güzeli ne ise öyle olsun inşaALLAH.

Aşağı yukarı tüm yorumlarınızı okudum.
Evet zor bir durum severken vazgeçmek, terkedilmek bunlar insanın canını çok yakar..
Ama şöyle düşünün belki de gerçekten böylesi sizin için daha iyidir.
Belki de devam etse ve evlenseniz çok başka sorunlar canınızı daha çok yakacaktı.
Geri döner mi bilmem bu kişiden kişiye değişir, sizin şuan elinizde değil bekleyeceksiniz ama bu süreçte kendinizi çok yıpratmamaya çalışın.
Çok sorgulamamaya kafanızı başka şeyler ile meşgul etmeye çalışın.
Bazen içindeyken anlamıyor insan ama biraz zaman geçip dışarıdan bakabilecek kadar güçlendiğinizde tüm olayları daha sakin bir kafa ile analiz ettiğinizde belki de iyi ki diyeceksiniz..

ALLAH içinizi ferahlatsın, sizin için en güzeli ne ise öyle olsun inşaALLAH.
Naif ve güzel yorumunuz için öncelikle çok teşekkür ederim.

İnşallah iyisi güzeli olur elbette. Onunla ilk tanıştığımda da hep bunun için dua ettim. Allahım hayırlısıysa nasip et ama değilse kalbimi yorma senin rızanın olmadığı bir başkasına kalbimi açma diye. Bugüne kadar da gelince demekki nasibimmiş dedim.

Bakıyorum elbette evli olsam ve bu gidişler olsa çok daha zor olurdu. Ama dedim ya keske hiç karşılasmasaydık o zaman belki bir şans daha vardır bizim için dedim.

Yoğun çalısıyorum. Arkadaşlarımla dertleşiyorum. Bana iyi gelen şey mesleğim, çocuklarımla içiceyim onlarla konusuyorum ara ara kovalamaç bile oynuyoruz:) inşallah hepimiz için en güzeli en iyisi olur, Allah içimize ferahlık versin. Yolumuzu şaşırtmasın, sudan çıkmıs balıga döndürmesin inşallah

Naif ve güzel yorumunuz için öncelikle çok teşekkür ederim.

İnşallah iyisi güzeli olur elbette. Onunla ilk tanıştığımda da hep bunun için dua ettim. Allahım hayırlısıysa nasip et ama değilse kalbimi yorma senin rızanın olmadığı bir başkasına kalbimi açma diye. Bugüne kadar da gelince demekki nasibimmiş dedim.

Bakıyorum elbette evli olsam ve bu gidişler olsa çok daha zor olurdu. Ama dedim ya keske hiç karşılasmasaydık o zaman belki bir şans daha vardır bizim için dedim.

Yoğun çalısıyorum. Arkadaşlarımla dertleşiyorum. Bana iyi gelen şey mesleğim, çocuklarımla içiceyim onlarla konusuyorum ara ara kovalamaç bile oynuyoruz:) inşallah hepimiz için en güzeli en iyisi olur, Allah içimize ferahlık versin. Yolumuzu şaşırtmasın, sudan çıkmıs balıga döndürmesin inşallah
Yani insanız ve ne yazık ki başımıza gelen her olumsuzluk bir tecrübe..
Klişe ama geçtiği acılardır insanı insan yapan.
Bazı şeylerin yaşanması gerekiyormuş demek ki zamanla sizde daha iyi olacaksınız.

Amin tüm güzel dualarınıza.

X