Bittim artik ben. Çoğunluğunuz ne derse ona uycam. Lutfen fikir verin nolur

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ankarada iyi bir üniversite bitirmişsiniz... keşke anne babanızın ayrılığından dolayı yaşadığınız duygusal boşluğu,zengin bir bir adamın kollarında değilde kariyer yaparak kendi ayaklarınız üzerinde durmaya çalışarak doldursaydınız... Birde işler umduğunuz gibi gitmemiş adam paraları pul etmiş bide bu iradesiz adamdan bebek dünyaya getirmişsiniz...
Öncelikle fevri kararlar vermeden önce sonuçlarını düşünerek karar vermenizi tavsiye ederim size yardımcı olmak adına... Düşünmeden sadece duygularınızla yaşıyormuşsunuz gibi geldi çünkü... Sonuç olarak bu pahalı zamanda limon satarak çocuğunuza bakamazsınız... İş başvurularında bulunun ona göre ailenizin yanına gider işe başlarsınız duruma göre de boşanırsınız.
Ya bu zamandan bile korkmuyorum. Zaten hayatimin en buyuk pismanligi kariyer yerine evlenmeyi tercih etmem oldu. Neden cunku uff babasi yasadiklari evi terketmis bosluga dusmustum neden off annem bunalima girmisti bizi hic gormuyordu bile aa sonra bunlarin hepsinin yerini almak bosluklarini doldurmak icin hazir bekleyen prens cikti karsima. Aman ne buyuk bir hikaye. Tamamen cahillikle attigim adimlar hikayesi. İnanin cahillik okumakla alinmiyor asla. Biraz kafa gerekiyor cahillikten cikmak icin. O kafa simdi geldi bana tam 10 yil sonra. Disardan okusam bu kafasiza cevap bile yazmam derdim yada bin tane sey sayardim. Evet ben biran once girisecegim. Benim zorlu surecim birde esimle olcak. Herturlu seye basvuracaktir.

O zaman bir avukatla ilerlemenizi şiddetle öneririm. Gerekli önlemleri alarak planlı şekilde hareket edersiniz. Uzaklastirma kararı aldirabilirsiniz. Bu soyledikleri blöf mü yoksa daha önce şiddete karışmışlığı var mi?
Bana veya ailesine karsi degil ama karismisligi var disaridan insanlarla gozu dondugunde veya damarina basilirsa bambaska insana donusebiliyor. Ama bugune kadar bana hic siddeti olmadi.

sırf boşanmamaya bahane için çocuk patlattınız
sahi nasıl patlattınız bom diye mi

neyse sizin aksinize konuyu sizden daha ciddiye alarak yazayım
hiçbirşey için geç değil sonuçta canınız istese ne yapabileceğinizi biliyorsunuz
Ya ben onu o anladiginiz anlamda aslinda yazmadim. Evet yanlis bir benzetme yaptim tepkide aldim ama aciklamasini bir hanimefendiye yapmistim yukarilarda... Ben gercekten ciddiydim ama suan bi dalga yapasim geldi. Gercekten bom diye masallah bomba gibi bir mucize dogurdum Allah bagislarsa. En azindan benim hayatimda varligi bomba etkisi yapti diyeyim(bu gercek).
Canim istiyor evet.

Anneniz bakar mı bebeğe? Kalacak yeriniz var mı ailenizin evi vs yoksa kiraya mı çıkacaksınız? Eşiniz nafaka verebilir mi? Binbir türlü hikaye var sizin koşulları bilmeden nasıl akıl verelim size
Ben calismak zorundayim ki istekliyim. Kalacak yerim yok 1 evim var oda yazlik ev ama ailem yardimci oluruz diyor. Esimden bizi daha fazla batirmasin, zararin neresinden donersem kardir diye dusunerek nafaka alabilcegimi sanmiyorum.

Bana veya ailesine karsi degil ama karismisligi var disaridan insanlarla gozu dondugunde veya damarina basilirsa bambaska insana donusebiliyor. Ama bugune kadar bana hic siddeti olmadi.
O zaman ani tepkiler vermekten kaçının. Ailenize durumu anlatın ve yapacağınız ilk şey bir avukat bulup danışmak olsun. Anneniz yardımcı olur bu konuda. Ki daha önce de çağırmışlar. Avukat bulmayı sakın ertelemeyin gaflete kapılıp. Bazen çünkü bu işler zaman alıyor, erteledikçe uzar ve çözmek zorlaşır. Harekete geçin bir an evvel.

ailenden destek alabilir misin bir kreş masrafı kadar?
Ya suan dediklerine gore destek vereceklerini soyluyorlar ama onlarada guvenim pek yok acikcasi. Hep şu kafadalar bizim ailemizmi bize destek oldu kendimiz tirnaklarimizla kaziyip buralara geldik. Sende yapabilirsin. Genelde bu kafadalar.

Ya suan dediklerine gore destek vereceklerini soyluyorlar ama onlarada guvenim pek yok acikcasi. Hep şu kafadalar bizim ailemizmi bize destek oldu kendimiz tirnaklarimizla kaziyip buralara geldik. Sende yapabilirsin. Genelde bu kafadalar.
haklılar, sadece kreş parasını alın

Hata hatayı doğurmuş artık geçmişte neden şöyle yaptınız böyle yapsaydınız demenin anlamı yok. Her şeye sünger çekeceksiniz. Ailenizin yanına döneceksiniz bir süre onlarla kalıp bebeğinizi en azından yaşına getirip aile şirketinde başlayıp yolunuza bakcaksınız. Üzgünüm ama 6 yıl önce okuduğunuz ve sıfır tecrübe sahibi olduğunuz için iş bulmanız çok zor. Genelde okuldan sonra ara verenlere pek şans tanınmıyor.

Ya bu zamandan bile korkmuyorum. Zaten hayatimin en buyuk pismanligi kariyer yerine evlenmeyi tercih etmem oldu. Neden cunku uff babasi yasadiklari evi terketmis bosluga dusmustum neden off annem bunalima girmisti bizi hic gormuyordu bile aa sonra bunlarin hepsinin yerini almak bosluklarini doldurmak icin hazir bekleyen prens cikti karsima. Aman ne buyuk bir hikaye. Tamamen cahillikle attigim adimlar hikayesi. İnanin cahillik okumakla alinmiyor asla. Biraz kafa gerekiyor cahillikten cikmak icin. O kafa simdi geldi bana tam 10 yil sonra. Disardan okusam bu kafasiza cevap bile yazmam derdim yada bin tane sey sayardim. Evet ben biran once girisecegim. Benim zorlu surecim birde esimle olcak. Herturlu seye basvuracaktir.
İnanın üzüldüm bende yaşadıklarınıza ama kararlıysanız hayat size yardım edecektir. Belki de kendinizi tanıdınız bu sürede ne istediğinizi bilmiyordunuz belkide. Yaşadığınız acılardan ders çıkarmışsınız diye düşünüyorum artık yeni hayatınız için adım atma zamanı... Allah zorunuzu kolaylaştırsın.

İnanın üzüldüm bende yaşadıklarınıza ama kararlıysanız hayat size yardım edecektir. Belki de kendinizi tanıdınız bu sürede ne istediğinizi bilmiyordunuz belkide. Yaşadığınız acılardan ders çıkarmışsınız diye düşünüyorum artık yeni hayatınız için adım atma zamanı... Allah zorunuzu kolaylaştırsın.
Cok tesekkur ederim. Aynen oyle oldu anladiginiz icin cok tesekkurler yeniden. Artik kendim ve cocugum icin biseyler yapmam gerektigine emin oldugum icin dayanamayacak duruma geldim. Amin hepimizin zorluklarini kolaylastirsin insallah.

Hata hatayı doğurmuş artık geçmişte neden şöyle yaptınız böyle yapsaydınız demenin anlamı yok. Her şeye sünger çekeceksiniz. Ailenizin yanına döneceksiniz bir süre onlarla kalıp bebeğinizi en azından yaşına getirip aile şirketinde başlayıp yolunuza bakcaksınız. Üzgünüm ama 6 yıl önce okuduğunuz ve sıfır tecrübe sahibi olduğunuz için iş bulmanız çok zor. Genelde okuldan sonra ara verenlere pek şans tanınmıyor.
Malesef evet biliyorum. Bende onu dusunuyorum baska carem yok gibi. Haklisiniz gecmisin bana kattigi dersler disinda hicbir katkisi yok

Allah yardımcınız olsun 🤲 Bana kalırsa ailenize karşı biraz gururlu duruyorsunuz, yapmayın bence sonucta anne babanız onlar sizin. Baktınız bir destek göremiyorsunuz o zaman kendi ayaklarınızın üzerinde durursunuz. Bebeğinizi de Allah bağışlasın, 7 aylık bir bebek çok küçük daha anne kuzusu kime nereye emanet edip ise girebileceksiniz? Gururu bırakın, ailenizin yanına gidin.

Eğer boşanmayı göze aldıysanız daha da zor günler sizi bekliyor.Isini batirdin beni aldattin tarzi suclamalarınizdan asla geri adim atmayin.hep kararlı olun.sonrasinda da cok calisin kendi ayaklari ustunde guclü durun.Çirkeflerle uğraşmak zordur.Tahsiliniz nedir bu arada

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X