Lekeler, Çiller Bıyık bölgesi kararma

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları

Wode

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Mart 2016
25
10
45
Bir çok kadının Başına gelen çok var biliyorum ..denemediğim şey kalmadı yine yaz geldi ve daha ilk günlerinde lekem koyulaşmaya başladı bile.bant takıp sokağa çıkıcam bu lekeden kurtulan varmı kesin çözüm bulan ben kurtuldum diyen buraya gelsin lekeyle beraber 3. Yaza giriyorum deliricem

Öncelikle dr verdiği expigment adlı kremi daha sonra yine başka dr verdiği 4 lu karışım bu iki uygulamada soyucu özelliğe sahip ama hic işe yaramadı ...sonra aktar da satılan arap kızı diye bir kremi önerdiler onuda denedim.madecescol bepanten ..ve tabi güneş kremi sürmeyi ihmal etmedim yaz kış.herbaderm diye bir krem aldım gratis den leke beyazlatıcı geç izi üstüne sivilce ekledi... güll yağı pudra gülsuyu karışımı okudum bu sitede yeni ondanda umudum yok

Anladigim kadariyla senin dudak ustundeki iz dermal yani derin...kremlerin bi sucu yok..zira kremler sadece epidermisteki lekelere etkili..surdugun seyler dermise kadar inemiyo...dermisteki lekeler icin ya lazer yaptircaksin ya da expigment acnelyse locoid 3 lusunu kullanacaksin...bu kremlerin calisma mantigi su acnelyse cildin ust kismini soyup cildi yenilemeye zorlarken expigment de beyazlatiyo...locoid de tahrisi onluyo...eninde sonunda dermisteki lekeli tabaka epidermise geldiginde surdugun kremler ise yaramaya baslayacak ve leke gidecek...haaa bi de diger yol cildini soymadan rengini acmak istiyosan ama uzun surer bu...en az 0.75 mm lik dermaroller( dermise ulasmasi icin en kisa igne uzunlugudur) al...ve sabah aksam yuzde yirmi c vitamini icerikli bi serumu o bolgeye uygula...dermaroller ı cildin alisana kadar 2 haftada 1...alistiktan sonra haftada bir uygula...ama temizleme tonikleme serumlama ve beyazlatici kremi bi rutin haline getirmelisin...serumu tum yuze beyazlatici kremi ise sadece hasarli bolgeye uygulayacaksin...bi soru olursa ayrica ozelden yazabilirsin...leke olayi cildiyenin ugrastigi en zor sorunlrdan biridir...zira ben de başetmekteyim...kolay gelsin..

Öneriler için teşekkür ederim ilk iş ürünleri yarin almak olucAk ama bu mevsimde sakıncalı olurmu acaba

Öneriler için teşekkür ederim ilk iş ürünleri yarin almak olucAk ama bu mevsimde sakıncalı olurmu acaba
Cildini soyan herhangi bi islem yaz mevsimi icin uygun degildir...yani acynelise expigm.ve locoid uclusu ve lazer cildi soydugu icin eylulden sonra uygulamalisin....ama dermaroller ve c vitamini bu mevsimde yapilabilir..cunku cildi soyan bi teknik degildir..ama cildine surdugun c vitli serum cildini gunese karsi hassaslastiracagindan (yazin sadece c vit sur beyazlatici kremi eylulden sonra devreye sok cunku az da olsa o da soyuyo) aksam uygula sadece...ve disarisi icin en az 50 spf kaliteli bi gunes koruyucu kullan...disardayken direk gunese maruz kalma....kocaman sapkalardan al...cunku hicbir kimyasal gunes koruyucu fiziksel koruyucular kadar koruyamaz cildi..

Kolay gelsin...

Cildini soyan herhangi bi islem yaz mevsimi icin uygun degildir...yani acynelise expigm.ve locoid uclusu ve lazer cildi soydugu icin eylulden sonra uygulamalisin....ama dermaroller ve c vitamini bu mevsimde yapilabilir..cunku cildi soyan bi teknik degildir..ama cildine surdugun c vitli serum cildini gunese karsi hassaslastiracagindan (yazin sadece c vit sur beyazlatici kremi eylulden sonra devreye sok cunku az da olsa o da soyuyo) aksam uygula sadece...ve disarisi icin en az 50 spf kaliteli bi gunes koruyucu kullan...disardayken direk gunese maruz kalma....kocaman sapkalardan al...cunku hicbir kimyasal gunes koruyucu fiziksel koruyucular kadar koruyamaz cildi..

Kolay gelsin...
Canım arkadaşımıza yardımcı oluyorsunuz ama siz neler yaptınız detaylı yazar mısınız.

Bir çok kadının Başına gelen çok var biliyorum ..denemediğim şey kalmadı yine yaz geldi ve daha ilk günlerinde lekem koyulaşmaya başladı bile.bant takıp sokağa çıkıcam bu lekeden kurtulan varmı kesin çözüm bulan ben kurtuldum diyen buraya gelsin lekeyle beraber 3. Yaza giriyorum deliricem
Canım öncelikle smartgirl16 sağ olsun size yazmış yardımcı olmak istiyor.ancak.sakın bilmeden hiç bir ürün kullanmayınız.Araştırmadan hiç bir işlem de yaptırmayınız.
Leke mevsimi diye bir şey var.ancak o mevsimde uygulamalar yapılır.
Lazer ,cosmelan ya da bu gibi soyucu işlemlerden kaçının.
Soyucu kremlerden de(expigment vs.de dahil)
Geçti zannedersiniz daha fazlasıyla geri gelir.sitede örnekleri çok.benden söylemesi...

Çok teşekkür ediyorum sevgiler:KK15:
Canım önce
likle smartgirl16 sağ olsun size yazmış yardımcı olmak istiyor.ancak.sakın bilmeden hiç bir ürün kullanmayınız.Araştırmadan hiç bir işlem de yaptırmayınız.
Leke mevsimi diye bir şey var.ancak o mevsimde uygulamalar yapılır.
Lazer ,cosmelan ya da bu gibi soyucu işlemlerden kaçının.
Soyucu kremlerden de(expigment vs.de dahil)
Geçti zannedersiniz daha fazlasıyla geri gelir.sitede örnekleri çok.benden söylemesi...

Hangi teknigin hangi mevsimde uugulanmasi gerektigini yazdim zaten yukaridaki mesajimda...ayrica lazerin birsuru cesidi var ...cildi soyanlari soymayanlari...riskli olanlari olmayanlari ...zaten arastirmadan yapilamaz...ayrica kiz cosmelan yaptircam demedi... bu mevsimde sadece dermaroller +c vit yapmasini soyledim ki cok rahat yapilabilir rahat olun....c vitli urunler anti aging urunlerdir etkinlikleri kanitlanmis ciltte leke olsun olmasin belli yastan sonra omur boyu kullanilmasi greken urunlerdir...dermaroller ise dermatologlarin bile kendilerine uyguladiklari bi teknik..

Arkadasim siz neye gore soyucu islemlerden uzak durun diyosunuz anlamadim...mevsiminde uyguladiktan sonra epidermisteki lekeleri soyucu kremler goturuyo...evet sitede birsuru sorun yasayan var ama bu insanlar ya kullandiklarini yanlis kullanip expigmenti abartarak suruyolar ya da sadece leke uzerine surecekken tum yuze suruyolar ya da soyucu kremleri surup koruyucu surmeden yazin disari cıkıyolar sorun yasiyolar....unutmadan cildi soymadan yapilan herhangi bi islem sadece lekenin rengini acar...lekeyi goturmez...rengi acilan leke de gelecek yaz tekrar geri gelir...o yuzden lekeyi bir an once sildirmek en mantikli yoldur...mesela benim epidermisteki lekelerimi tritone basarili bi sekilde sildi...az az surdum..1 aya gittiler...sonra da dikkat ettim..onemli olan herseyi prosedūrūne göre ve mevsiminde yapmaktir...

Hangi teknigin hangi mevsimde uugulanmasi gerektigini yazdim zaten yukaridaki mesajimda...ayrica lazerin birsuru cesidi var ...cildi soyanlari soymayanlari...riskli olanlari olmayanlari ...zaten arastirmadan yapilamaz...ayrica kiz cosmelan yaptircam demedi... bu mevsimde sadece dermaroller +c vit yapmasini soyledim ki cok rahat yapilabilir rahat olun....c vitli urunler anti aging urunlerdir etkinlikleri kanitlanmis ciltte leke olsun olmasin belli yastan sonra omur boyu kullanilmasi greken urunlerdir...dermaroller ise dermatologlarin bile kendilerine uyguladiklari bi teknik..

Arkadasim siz neye gore soyucu islemlerden uzak durun diyosunuz anlamadim...mevsiminde uyguladiktan sonra epidermisteki lekeleri soyucu kremler goturuyo...evet sitede birsuru sorun yasayan var ama bu insanlar ya kullandiklarini yanlis kullanip expigmenti abartarak suruyolar ya da sadece leke uzerine surecekken tum yuze suruyolar ya da soyucu kremleri surup koruyucu surmeden yazin disari cıkıyolar sorun yasiyolar....unutmadan cildi soymadan yapilan herhangi bi islem sadece lekenin rengini acar...lekeyi goturmez...rengi acilan leke de gelecek yaz tekrar geri gelir...o yuzden lekeyi bir an once sildirmek en mantikli yoldur...mesela benim epidermisteki lekelerimi tritone basarili bi sekilde sildi...az az surdum..1 aya gittiler...sonra da dikkat ettim..onemli olan herseyi prosedūrūne göre ve mevsiminde yapmaktir...
Canım .Ben size yanlış şeyler yazdınız demedim.Hatta yardımcı da oluyorsunuz dedim.Siz neden bu kadar sinirleniyorsunuz.sizin ne bildiğiniz de önemli değil, benim ne bildiğim de.ama insanları lazere yönlendirip suratlarını leke içinde bırakılmasına karşıyım.
(Bu arada siz yönlendiriyorsunuz da demek istemiyorum)
Herkesin cildi ayrı.o kadar bilgim var .üzülmeyiniz.kaç çeşit lazer vs vs.biliyorum.Sadece lekeye de sürseler tüm yüze de sürseler leke olan etrafımda da bu sitede de bir sürü özelden yazıştığım kişiler var.Korumayı da sonuna kadar evde dahil kullanıp lekesi geri gelen de var.Ben sadece uyarmak istedim.bazı şeyler yapılınca geri dönüş yok.ben bu kadar karşıysam da demek ki bir bildiğim var.Kaç yıl oldu soydurdunuz merak ettim.sizin adınıza gerçekten sevindim. Aynen böyle dikkatli olunda geri gelmesin.geçmiş olsun.

Mevsiminde yapılması gerektiği konusunda hepimiz hemfikiriz ...şuan sadece güneş kremi kullanıyorum...sabır sabır diyorum umarım bu kış leke gider bu dert biter

Avene Compact 50 faktör kremini aldım renkli fondöten süper bir kapatıcı tere ,suya dayanıklı parapen vb zararlı maddeler içermediği yazıyor tabi tedavi edici değil ama 50 faktör ve lekeyi kapatıyor olması güzel en azından ikisi bir arada ..birde lekeye fondöten sürüp cildimi yıpratmıycam ...

Avene Compact 50 faktör kremini aldım renkli fondöten süper bir kapatıcı tere ,suya dayanıklı parapen vb zararlı maddeler içermediği yazıyor tabi tedavi edici değil ama 50 faktör ve lekeyi kapatıyor olması güzel en azından ikisi bir arada ..birde lekeye fondöten sürüp cildimi yıpratmıycam ...

Cnm hem gunes koruyucu hem de kapatici mi yani ..biraz kullan eger memnun kalirsan ben de alayim...biodermaninkini almayi dusunuyodum ben de...:super:

Evet

Eklentiler

• P_20160517_115037_p.jpg
    P_20160517_115037_p.jpg
    44,5 KB · Görüntüleme: 289
Resmini ekledim umarım sorunsuz görebilirsiniz... gerçekten güzel kesinlikle fondaten ağırlığı yok.güzel kapatıyor renk tonları var

mezoterapi işe yarayabilir depigmentasyon tedavisi yapıyorlar

Slm
slm bende de aynı sıkıntı var özellikle doğum yaptıktan sonra ciddi şekilde daha da koyulaştı. Benim de denemediğim bs kalmadı ama cozumu yok sanırım ☹ bıyıklarım olmadığı halde bıyık var gibi duruyor☹ bu sitede bi arkadasımız yazmış cilt lekesinde soğan suyuna sirkeyi. Gece yatmadan önce yuzumuze surup yarım saat bekletin demiş. Bi denemdiğim bu kalmıştı şuan bunu da deniyorum. Artık hayırlısı.

X