Blöf yapmalı mıyım?

Çok ama çok iyi anlaşıyoruz demiş bu konusunda da, hakettiği kişi budur belki de gerçekten 🤷‍♀️
Arada kavga edip hakaretler havada uçuşmasa, bi ayrılıp bi barışmasalar harika ilişki işte. İyiyken çok iyi. Kötüyken kafanı kırabilir hiç dert değil. Geçip gidiyor.

Merhaba. 2 seneye yakındır devam eden bir ilişkim var. Ben 27 erkek arkadaşım 31 yaşında. Memuruz ikimizde. Farklı şehirlerde yaşıyoruz. Her ay birimiz birimizin yanına geliyoruz. Gerçekten çok ama çok iyi anlaşıyoruz. Ciddi kavgalar ettiğimiz zamanlarda oldu. Hemen hemen her haline şahit oldum. Bunu neden açıklıyorum. Çünkü artık evlenmek istiyorum. Sinirlendirdiğim zamanlar oldu ne yaptığını görmek için. Ciddi kavgalarımız oldu bana nasıl davrandığını biliyorum. İyi günler kötü günlerde geçirdik. Artık eminim hayatımı geçirmek istediğim adamın bu adam olduğundan. Başkasıyla da yapamam artık. Aslında evlenmek istiyorum değil de artık hep bir arada olmak istiyorum çünkü çok zorlanmaya başladım. Uzak mesafe ilişkisi yaşayanlar beni anlar belki aşırı zor bir durum. Her an yanında olamıyorsunuz. Özlüyorsunuz. Dokunamıyırsunuz sarılamıyorsunuz. Saçma şeylerden kavga ediyorsunuz. Yanlış anlaşılmalar desen cabası. Aynı şehirde yaşasak evlenmek de istemem belki ama tek çözüm şu an evlilik gibi. Evlilik muhabbeti aramızda geçti tabi ki ve acele etmememiz gerektiğini önümüzdeki yıl artık ciddileştirebileceğimizi söyledi. Tabi ki o an darlamak istemedim. Ama günlerdir düşünüyorum. Bir yıl o kadar uzun bir zaman ki gözümde büyüyor bir yıl ondan ayrı kalmak. İnanın iş hayatımı günlük hayatımı etkiliyor bu durum artık. Ayrı ilişki yürütmekte çok zorlanıyorum. Bu sebeple ayrılmak tabi ki istemiyorum ama inanılmaz mutsuzum. Düşündüm taşındım acaba blöf mü yapsam dedim bu onu daha mı çok iter yoksa? Ben bu şekilde ilişki yürütemiyorum ya artık bir araya gelelim adım atalım ya da yollarımıza bakalım mı desem? Blöf diyorum ama aslında gerçekten canıma tak etti yazık geçen zamanımıza. Çok üzülüyorum ayrı geçirdiğimiz her gün için. Bu şekilde devam etmek sanki bana zarar veriyor gibi hep mutsuzum. Sizden akıl almak istedim ne olur mantıklı bir cevap verin yol gösterin bana. Bunaldığım bir dönemdeyim dertleşmeye ihtiyacım var.
Bu biraz emrivakiye kaçıyor açıkçası, sonunda üzülebilirsiniz

Eski konuları görülmüyormuş gibi yepyeni ve farklı konu açan, açmaya çalışan konu sahiplerine bayılıyorum.
Böyle konu açarak sadece kendilerini kandırıyorlar aslında. Biz hatırlamayip, çok ama çok iyi anlaşan bir çift için yorum yazsak birşey kaybetmeyiz ama sürekli kavga edip, hakaret işittiği adamla evlenmeye çalışarak kendine kötülük ediyor. Tabi biz hakaretin, sürekli kavgaların, tartışmaların ilişkilerin devam etmemesinin doğru olduğunu düşünüyoruz ama herkesin kendine layık gördüğü ilişki farkı olabiliyor. Çokta şey yapmaya gerek yok.

,

Yaptığınız blöfün sonucuna katlanma ihtimaliniz de olabilir.
Uzak mesafe ilişkisinin ne denli zor biliyorum ama ortak yolu konuşarak bulabilirsiniz.
Bir memuriyet var işin ucunda tayin dönemlerinizi ayarlayın.

Uzak mesafe ilişkisinde blöf çok tutmaz hele hele ayrılmak istemiyorsanız aynı şeyi ben zamanında yaptım sonra mal gibi peşinde koştum şimdi ki aklım olsaydı onu o ayrılmayla bırakırdım. Uzaktan davulun sesi hoş gelir diye boşa dememişler yanınızdayken iyi olmanız tamamen birbirinizi özlemenizden kaynaklanıyor. Bence ayrılın kendinize gerçekten bir sevgili bulun yanınızda olan her zaman ulaşabileceğiniz.

Birkere sizin ilişkiye bakış açınız çok sakat.
Artık ondan başkasıyla da yapamam cümlesini yazmışsınız.
Ne alaka ?
26 yaşında gencecik işi gücü olan kadın neden yapamasin?
Evlendim boşandım tek başıma da yaşadım şimdi yeniden evlenmeyi de düşünüyorum.
Bu kadar dramatize etmeyin her şeyi.
İlişkide 2 yıl geçmiş ikinizinde isi gücü oturmuş.
Adam hala evlilik lafları etmiyor bı sikinti yok mu sizce ?

seneye mi evlenmeyi düşünüyor yoksa seneye evlilik teklifi etmeyi mi çünkü seneye evlenmek istiyorsa şimdiden teklif gelmeli
Yok seneye teklif edecekse sizin evlilik 2 yıl sonraya kalır

Sevgiliniz en son kavganizda zekanıza hakaret etmemiş miydi? Daha önce de benzer laflar ettiği için ilişkiyi bitirmek istiyordunuz hatta. Ne ara evlilik kısmına geçtiniz?
Ve benim anladığım sık sık da tartışıyorsunuz. Siz bunu mesafeye bağlıyorsunuz ama yanılma ihtimaliniz çok yüksek.
Ben şeyi anlamadım birde bir konuda sevgilisi işsiz yüksek lisans yapıyor,bir konuda subay,bir konuda da memur oluyor. Nasıl oluyor bu?

Ben şeyi anlamadım birde bir konuda sevgilisi işsiz yüksek lisans yapıyor,bir konuda subay,bir konuda da memur oluyor. Nasıl oluyor bu?
Bu bahsettiği sevgilisinin hep asker olduğunu söylemişti hatırladığım kadarıyla ama tüm konularına bakmadığım için bilmiyorum.

Ya uzak mesafe ilişkisi de yaşadım, evlilik planı yaparken zorlandığım da oldu ama bazen buraya yazılanlar çok garip geliyor. Sevgilim beni denemek için sinirlenir gibi yapsa, blöf yapsa çok incinirim, ilişkiyi sorgularım. 1 yıl uzun geliyorsa "1 yıl uzun geliyor bana" denir, değer görmüyor hissediyorsanız "değersiz hissediyorum, ilişkinin böyle gitmesi beni üzüyor" denir. Ayrılma blöfü yapmak ne demek? Çok anormal ve acımasızca. Evlenmeyi düşündüğünüz adama düşüncelerinizi blöf yapmadan söyleyemiyorsanız evlenmek iyi bir seçenek olmayabilir. Bunları açıkça (blöfsüz) söyleyebiliyor olmalısınız. Kaygılı bağlanma probleminiz var sanırım, bunu evlenmeden önce çözmenizi öneririm. Sorunlara bulduğunuz çözümler sağlıksız geldi bana. Siz kendinizi ifade edemiyorsunuz diye sevdiğiniz insanı bu kadar incitebilecek bir şey demeyi nasıl göze alabiliyorsunuz? Ayrılma lafı sadece cidden ayrılmak istenirse düşünülüp söylenmesi gereken bir şey, kendinizi bu konuma koymayın.

Son düzenleme:
Sizin aklınızı, zekanızı küçük gören bir adamla evlenmek istiyor bir de bunun için acele ki ediyorsunuz?
Bir şarkı sözü var, acılara yürüyor korkmuyorum diye o şekilde gidiyorsunuz koşarak bayır aşağı.
Bu adama blöf işlemez bence. Kaldı ki evlilik düşünecek kadar yakınsanız bu konuları rahatça onunla konuşabilmeniz gerekiyor. Blöfe gerek bile yok.

Eski konularınızı biliyorum hem size defalarca hakaret etmiş hem de aşırı düzeyde kıskanç biri “sevgilim” dediğiniz şahıs. Ondan başkasıyla yapamam düşüncesiyle kendi kendinizi eziyor ve düşürüyorsunuz.

Ama biz buradan ne desek boş, siz evlenip sonra buraya “evlenmeden önce her şey çok iyiydi, evlenince çok değişti” diye konular açacaksınız. Ben şimdiden söyleyeyim, evlenince değişmedi güzel kardeşim, hep böyleydi ama sen görmek istemedin… Neyse bu sefer de çocuğu veya aileleri falan bahane eder boşanmazsın zaten, şiddet görsen dahi. O yüzden kelimeler kifayetsiz kalıyor.

X