Böcek belası 😭😭

Generosa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2013
146
139
Merhaba hanımlar,
Sinirim çok bozuk. Ben böceklerden çok korkuyorum. Ama öyle böyle bir korku değil... 😭😭 Elimde değil yani.

Konuya dönersek... Birkaç hafta oluyor yeni eve taşındık. Önceki evimde ki böcek popülasyonuna tam alışmıştım kontrol altına almıştım en azından. Bu evde de karıncayla başlayan serüvenimiz bitti neyse. üç gün önce iyi daha böcek falan yok diye söyledim bide 🥺 Geçen gece kalkıp banyoya bi gittim halımın üzerinde cirit atıyorlar 😭 çok korktum. Korkarak görebildiklerimi alıp attım. Sabah banyonun her tarafını ilaçladım. Ertesi sabah 10 tane falan ölü buldum banyoda. Hepsi bir köşede ölmüş anlayacağınız. Akşam evde değildik. Gece bi geldik eşimde bi kaç tane gördü. Bunlar kalorifer böceği dedi. Gerçekten baktım internetten onlardan. Araştırdım çok ürüyorlarmış. Her yeri istila ediyorlarmış. Tüm sinir bozukluğuyla oturup ağlayaçaktım. Odanın önünden birşey geçti. Kalbime inecekti gerçekten kocaman birşey böceğe göre. Bir baktık kertenkele 😭😭😭😭 şimdi size birkaç sorum var

-kalorifer böcekleri için ne yapabilirim/ nasıl kurtulurum?
-Böcekler çok küçük. Bir dişi evimde yumurtlamış ve yeni çıkan böcekler olabilir mi bunlar?
-ev giriş katı kendimize ait bahçemiz var. Kertenkele bahçeden mi gelmiştir yoksa kanalizasyondan mı? Kanalizasyonda yaşama ihtimali var mıdır???

Hala elim ayağım titriyor. Nolur yardım edin

Benim de başıma geldi tek tük görmüştüm. Internett en ilaçlama firması buldum adını hatırlamıyorum. Biri geldi sırtında motorlu bir makina. Kokusuz her yeri köşe bucak temizledi. Bir de bir seyler sürdü macun gibi pervazlara kalorifer kenarlariba...En güzeli internetten bi ilaçlama şirketi bul. Sen zorlanabilirsin baş etmekte.1 sene bir şey olmadi yaza doğru yek tük gördüm ama üremedi. Yine olsa yine ilaclatirdim.

Gümüşçül böceğimi canım bizim evdede var nemi çok seviyor .Çok şükür bi hafta taşınıyoruz en çok sevindiğim şey bu böceklerden kurtulacağım. Ama bütün apartmanın ilaçlanması gerek diye biliyorum .Eşime diyorumki ya eşyaların içinde gelirde orda da ürerlerse diye o kadar gıcık oluyorum .Ama zarardırlar mide bulandırıyırlar işte .

Alt katta oturduğunuz için böcek bitmez azalır düzenli ilaçlama ile.

biz 1. kattayız bu kara böcek oluyor ya kolum kadar ondan görünce boydan boya çamaşır suyuyla yıkayıp ilaçlamıştım şuan yok ama binanın bodrumundan geliyor biliyorum düzenli ilaçlatılıyor orada

yani Size gelen böceğin geldiği noktayı keşfetmeniz şart, bahçeden , pencereden, komşudan ve çok temiz olması gerekiyor ev yerde kırıntı olmamalı neme ve pisliğe gelirler ay sizi çok iyi anlıyorum bide ben çok korkarım 🙁🙁 inş düzelir

Gümüşçül böceğimi canım bizim evdede var nemi çok seviyor .Çok şükür bi hafta taşınıyoruz en çok sevindiğim şey bu böceklerden kurtulacağım. Ama bütün apartmanın ilaçlanması gerek diye biliyorum .Eşime diyorumki ya eşyaların içinde gelirde orda da ürerlerse diye o kadar gıcık oluyorum .Ama zarardırlar mide bulandırıyırlar işte .
taşınırken eşyalarınızı yıkamıyor musunuz biz taşındık ge koltuklar halılar dolaplar herşey yıkandı sizde muhakkak herşeyi baştan yıkayın annem benim gibi takık yıkamıştı

Bendede böcek fobisi var okurken kalbim hızlı hızlı atmaya başladı bizi bizden başka kimse anlama,
Merhaba hanımlar,
Sinirim çok bozuk. Ben böceklerden çok korkuyorum. Ama öyle böyle bir korku değil... 😭😭 Elimde değil yani.

Konuya dönersek... Birkaç hafta oluyor yeni eve taşındık. Önceki evimde ki böcek popülasyonuna tam alışmıştım kontrol altına almıştım en azından. Bu evde de karıncayla başlayan serüvenimiz bitti neyse. üç gün önce iyi daha böcek falan yok diye söyledim bide 🥺 Geçen gece kalkıp banyoya bi gittim halımın üzerinde cirit atıyorlar 😭 çok korktum. Korkarak görebildiklerimi alıp attım. Sabah banyonun her tarafını ilaçladım. Ertesi sabah 10 tane falan ölü buldum banyoda. Hepsi bir köşede ölmüş anlayacağınız. Akşam evde değildik. Gece bi geldik eşimde bi kaç tane gördü. Bunlar kalorifer böceği dedi. Gerçekten baktım internetten onlardan. Araştırdım çok ürüyorlarmış. Her yeri istila ediyorlarmış. Tüm sinir bozukluğuyla oturup ağlayaçaktım. Odanın önünden birşey geçti. Kalbime inecekti gerçekten kocaman birşey böceğe göre. Bir baktık kertenkele 😭😭😭😭 şimdi size birkaç sorum var

-kalorifer böcekleri için ne yapabilirim/ nasıl kurtulurum?
-Böcekler çok küçük. Bir dişi evimde yumurtlamış ve yeni çıkan böcekler olabilir mi bunlar?
-ev giriş katı kendimize ait bahçemiz var. Kertenkele bahçeden mi gelmiştir yoksa kanalizasyondan mı? Kanalizasyonda yaşama ihtimali var mıdır???

Hala elim ayağım titriyor. Nolur yardım edin

Kalorifer böcegi ilk evlendigimde bizim evde de vardi asla bitmiyolar öldürsenizde faydasız onlar yuva yapmıştır coktan ilaçlama şart.. mutfak tezgahın altinda en altta bosluk olur ya bizim hep ordan cıktılar bi sürü yumurta bi sürü böcek vardi kuytu karanlıl yerler yuvalaridir

Butun camlara sineklik taktir kertenkele icin kalorifer boceginide ilaclama sirketi cagir 1 ay sonra tekrarla ilaclamayi baska turlu basedemezsin

yukarıda arkadaşın dediği gibi ilaçlama şart. onun haricin de pencere, balkon mutlaka pimapen olsun. biz köyde pimapen kullandık hiç böcek falan yok. Dış kapıya da süngerimsi bir bant vardı (adı aklıma gelirse yazarıö) dış kapının çevresini onunla kapatın yani bantlayın. zemin parke mi yoksa tahtamı? tahta ise cilalatın. veya parke ile değiştirin. benim önerilerim bunlar

Benimde önceki evimde o vardı. Onlarla da uğraştım çok. Ama ciddi ciddi azalmıştı. Giderleri kapatıp ilaçla bitirmiştim onları artık olmuyordu

yukarıda arkadaşın dediği gibi ilaçlama şart. onun haricin de pencere, balkon mutlaka pimapen olsun. biz köyde pimapen kullandık hiç böcek falan yok. Dış kapıya da süngerimsi bir bant vardı (adı aklıma gelirse yazarıö) dış kapının çevresini onunla kapatın yani bantlayın. zemin parke mi yoksa tahtamı? tahta ise cilalatın. veya parke ile değiştirin. benim önerilerim bunlar
Yok camlar pimapen yerler de parke. En iyisi iyi bi ilaçlama şirketi bulayım

Komşularda da vardır mutlaka. Konuştun mu. Herkes şikâyetçiler apartmanı her daireyi ilâçlamam daha mantıklı. Sadece sizin yaptırmanız kısa sureli çözüm olur sanırım. Bir de mutfakta açıkta yiyecek yada kirli bulaşık vs. bırakmamalısın.

Dehset verici benim ileri derece bocek fobim var 1 yil once bahceli giris kata tasindim orumcek karinda karafatma çok var derhal ilaclattim mutfak dolaplarina a jel surdurttum ama benim banyidan cikiyordu hani fobi oyle bir derecede ki.olu buldugum böcekleri süpürgeyle bile cekemiyorum bayilacak gibi oluyorum hemen ilaclatin

Komşularda da vardır mutlaka. Konuştun mu. Herkes şikâyetçiler apartmanı her daireyi ilâçlamam daha mantıklı. Sadece sizin yaptırmanız kısa sureli çözüm olur sanırım. Bir de mutfakta açıkta yiyecek yada kirli bulaşık vs. bırakmamalısın.
Sormadım birkaç gündür evde değilim. Birkaç gündür çıktılar zaten. Kalorifer yanlarında boşluklar falan var ilaçlamadan sonra her türlü boşluğu silikonla falan doldurup kapatsam yinede olur mu 🥺

Eski evimde vardı. İlaçlama yapıldı. Sonrasında yumurtadan çıkanlar olacak dendi ve jel bırakıldı. Jel çok etkili. Bir daha da görmedim. Ne yazık ki kendi çabanızla kurtulamazsınız. Feci bir hızla ürüyorlar. Vakit kaybetmeden ilaçlama yapmanızı öneririm.

X