Kedim kayboldu 😭

Kayboluşunun üzerinden 24 saatten fazla geçti ama kızımı hala bulamadık. Üzüntümü anlatamam. Camlar konusunda hatam olduğunu zaten kabul etmiştim, bu kadar üzüntünün arasında bir de kalp kırmaya gerek yok diye düşünüyorum. Burada bizi merak eden, iyi haberler bekleyen arkadaşlar var biliyorum. Sağolsunlar. Onlar için güncel durumu aktarıyorum.

Kızımın maması ve kumu apartman bahçesinde. Koku alır da gelir belki diye. Fotoğraflı kayıp ilanları basıp üzerine numaramı yazdım. Para ödülü koydum. Bunlar 500 metre çemberinde birçok yere asıldı. Sosyal medyada paylaştım. Birçok kişi de kendi hesabından paylaştı. Yerel hayvan sahiplendirme/kayıp sayfalarına da koydum. Veterinerimizi haberdar ettim. Sağolsun o da şehirdeki diğer kliniklere bilgi verdi. Bugün de çip numarasıyla Tarım Bakanlığı’na haber verecek. Kızımın ensesinde çip olduğu için, biri alıp sahibiymiş gibi herhangi bir veterinere götürse bile asıl sahibi ortaya çıkar dedi. Yeter ki biri götürsün. Apartmanımızdaki 5 kamera monitörü olmadığı için ne yazık ki hiçbir işe yaramıyor. Bazı arkadaşlar çıkar bilgisayarcıya götür dedi ama yönetim izin vermiyor. Zaten değerli(!) komşularım sokak hayvanları için konulan mama suya dahi laf ettiği için bu durum pek şaşırtmadı beni. Ne olacak altı üstü bir kedi modunda herkes.

Şu an aklıma gelenler bunlar. Kafam karman çorman kusura bakmayın. Kızımdan başka hiçbir şey düşünemiyorum. İşe bile odaklanamıyorum. Fakat şu ana kadar ölü veya yaralı halde bulamamamızdan dolayı artık birinin alıp götürdüğüne %100 eminim. Buna bile seviniyorum en azından sağdır karnı aç değildir diye. Alan kişinin merhametli biri olması ve ilanlarımdan birini görüp beni araması için dua ediyorum. Veya dışarıdaysa evine geri dönmesi için.

Bugün çıkıp tekrar bahçeyi ve bodrumları inine dibine arayacağım. Olur ya gelip saklanmıştır bir yere bir umut. Bir gelişme olursa gün içinde yazarım buraya. Dualarınızı eksik etmeyin ne olur.

Kayboluşunun üzerinden 24 saatten fazla geçti ama kızımı hala bulamadık. Üzüntümü anlatamam. Camlar konusunda hatam olduğunu zaten kabul etmiştim, bu kadar üzüntünün arasında bir de kalp kırmaya gerek yok diye düşünüyorum. Burada bizi merak eden, iyi haberler bekleyen arkadaşlar var biliyorum. Sağolsunlar. Onlar için güncel durumu aktarıyorum.

Kızımın maması ve kumu apartman bahçesinde. Koku alır da gelir belki diye. Fotoğraflı kayıp ilanları basıp üzerine numaramı yazdım. Para ödülü koydum. Bunlar 500 metre çemberinde birçok yere asıldı. Sosyal medyada paylaştım. Birçok kişi de kendi hesabından paylaştı. Yerel hayvan sahiplendirme/kayıp sayfalarına da koydum. Veterinerimizi haberdar ettim. Sağolsun o da şehirdeki diğer kliniklere bilgi verdi. Bugün de çip numarasıyla Tarım Bakanlığı’na haber verecek. Kızımın ensesinde çip olduğu için, biri alıp sahibiymiş gibi herhangi bir veterinere götürse bile asıl sahibi ortaya çıkar dedi. Yeter ki biri götürsün. Apartmanımızdaki 5 kamera monitörü olmadığı için ne yazık ki hiçbir işe yaramıyor. Bazı arkadaşlar çıkar bilgisayarcıya götür dedi ama yönetim izin vermiyor. Zaten değerli(!) komşularım sokak hayvanları için konulan mama suya dahi laf ettiği için bu durum pek şaşırtmadı beni. Ne olacak altı üstü bir kedi modunda herkes.

Şu an aklıma gelenler bunlar. Kafam karman çorman kusura bakmayın. Kızımdan başka hiçbir şey düşünemiyorum. İşe bile odaklanamıyorum. Fakat şu ana kadar ölü veya yaralı halde bulamamamızdan dolayı artık birinin alıp götürdüğüne %100 eminim. Buna bile seviniyorum en azından sağdır karnı aç değildir diye. Alan kişinin merhametli biri olması ve ilanlarımdan birini görüp beni araması için dua ediyorum. Veya dışarıdaysa evine geri dönmesi için.

Bugün çıkıp tekrar bahçeyi ve bodrumları inine dibine arayacağım. Olur ya gelip saklanmıştır bir yere bir umut. Bir gelişme olursa gün içinde yazarım buraya. Dualarınızı eksik etmeyin ne olur.
İnşallah bulunur çok dua ediyorum
şuan içinizden bir parçanın koptuğuna eminim
iyidir ve bulunur diyerekten dua edelim

Hasta cins kediler yaşlı cins kedilerdir büyük ihtimal ben sahiplenmek istediğimde hiç bulamamıştım köpekler daha çok terk ediliyormuş.cins kedilerde bazen çok pahalı hastalıklara yakalanıyor o zaman ilanlarda görüyorum nadiren hiç hastalığı olmayanlar oluyor tabi onlarıda hep satıyorlar genelde alerjim çıktı derler😂
3 aylık British vardı geçen gün, 11 aylık, 1.5 yaşında falan... Yaşlı kediler yanında böyle kedilerde sahiplendiriliyor. Sayısı son dönemde inanılmaz artmış. Sokağa atılan, barınağa bırakılanlarda çok fazla. Sanıyorum bakım ve veteriner masrafları insanları zorluyor, kolayına kaçıyorlar.

Kedim kaybolmuştu benim de, bizimki de çok ürkek ve korkakti, ürkek ve korkaksa gidememistir, tabi biri almadiysa, ben bizim sokakta aramistim surekli, korkak olduğu için bir yere saklanmistir yüksek ihtimal, bizimki bir arabanın kaputundan çıktı, araba yanlarında arayın özellikle, bulacaginiza inanıyorum inşallah.

bir arkadasim kaybolan kedisini, pencerenin onune kum kabini koyarak bulmustu. ona da veterineri soylemis. deneyin bunu lutfen. pencerenizin altina, kapinin onune vs. umarim en kisa surede bulursunuz.

Biri alıp götürmüştür. Ürkekse düşse bile en fazla biryere saklanır uzaklaşmazdı. Annemin evi 1. Kat file gerdiler o halde bile bir delik bulup kaçmıştı ama en fazla balkonun altına sinip beklemişti hem de yetişkin bir kedi. Sizinki hem küçük hem ürkek hiç gidemezdi. Her ihtimale karşı sokak sokak araç altlarını fln arayın tekrar bakının çok üzücü bir durum. İnşallah bulursunuz kızınızı.

Apartmanın Whatsapp grubu varsa oraya yazın komşulara kapalıysa yönetici yazsın
Varsa polis tanıdığınız gelsin o istesin hard diski
ne saçma yaa hard diski vermemek
Madem öyle ne işe yarayacak belki hırsız girdi evden aldı götürdü hırsızdan şüpheleniyorsunuz yine mi vermeyecekler
Baskın olun sizde can bu sonuçta mal bile değil

3 aylık British vardı geçen gün, 11 aylık, 1.5 yaşında falan... Yaşlı kediler yanında böyle kedilerde sahiplendiriliyor. Sayısı son dönemde inanılmaz artmış. Sokağa atılan, barınağa bırakılanlarda çok fazla. Sanıyorum bakım ve veteriner masrafları insanları zorluyor, kolayına kaçıyorlar.
Eğer durum böyleyse gerçekten üzüldüm ben 2 yıl önce ilanlarda ararken eski kedim sokak kedisiydi gri olduğu için aynı şekilde sadece gri bir kedi istedim inanın onu bile bulamadım.maddi olarak zorlayıcı olduğu doğru fiyatlarda birden arttı gerçekten zor durumda insanlarada birşey diyemiyorum ben büyük konuşmayayım ancak ciddi ölümcül bir hastalığım olurda sağlık durumum elvermezse borca falan batarda imkan sunamazsam sahiplendirme yaparım onun dışında ölüm bizi ayırana kadar beraberiz diyorum🙏🏻

çalışıyormusunuz bilmem ama çalışsanız dahi izin alın bugün sokak sokak gezin bakın araç altlarına kuytu köşelere
Evden çalışıyorum. Sorun yok bu yüzden istediğim saatte çıkabilirim. Az önce dolaştım baktım yok yine. 😔
bir arkadasim kaybolan kedisini, pencerenin onune kum kabini koyarak bulmustu. ona da veterineri soylemis. deneyin bunu lutfen. pencerenizin altina, kapinin onune vs. umarim en kisa surede bulursunuz.
Arkadaşınızın evi tek katlı mıydı o yüzden mi pencerenin önü? Apartmanın önünde hem kumu hem maması duruyor şu anda. Koy derseniz pencereye de koyayım ama onu nereden görecek ki 2. kattayım ben.
Apartmanın Whatsapp grubu varsa oraya yazın komşulara kapalıysa yönetici yazsın
Varsa polis tanıdığınız gelsin o istesin hard diski
ne saçma yaa hard diski vermemek
Madem öyle ne işe yarayacak belki hırsız girdi evden aldı götürdü hırsızdan şüpheleniyorsunuz yine mi vermeyecekler
Baskın olun sizde can bu sonuçta mal bile değil
Whatsapp grubuna yazdım zaten hem haber versinler görürlerse diye. İki geçmiş olsundan başka bir şey alamadım. Buraya yazmıştım komşunun Scottish kedisi aynen böyle balkondan atlayıp çalının dibine sinmişti. Onu da biz karış karış arayıp bulduk götürdük sahibine. O komşu sağolsun bırakın arayıp sormayı tek cümle bile yazamadı gruptan. Polis tanıdığım olsa çoktan devreye sokmuştum zaten ama yok. Hırsız girse ne yapmayı düşünüyorlar inanın bunu ben de bilmiyorum.

Eğer durum böyleyse gerçekten üzüldüm ben 2 yıl önce ilanlarda ararken eski kedim sokak kedisiydi gri olduğu için aynı şekilde sadece gri bir kedi istedim inanın onu bile bulamadım.maddi olarak zorlayıcı olduğu doğru fiyatlarda birden arttı gerçekten zor durumda insanlarada birşey diyemiyorum ben büyük konuşmayayım ancak ciddi ölümcül bir hastalığım olurda sağlık durumum elvermezse borca falan batarda imkan sunamazsam sahiplendirme yaparım onun dışında ölüm bizi ayırana kadar beraberiz diyorum🙏🏻
Hayvan sahiplenen insanlarında bu şekilde düşünmesi dileklerimle. Allah'ın sessiz kullarına umarım herkes gerçekten merhamet etmeyi öğrenir...

Evden çalışıyorum. Sorun yok bu yüzden istediğim saatte çıkabilirim. Az önce dolaştım baktım yok yine. 😔

Arkadaşınızın evi tek katlı mıydı o yüzden mi pencerenin önü? Apartmanın önünde hem kumu hem maması duruyor şu anda. Koy derseniz pencereye de koyayım ama onu nereden görecek ki 2. kattayım ben.

Whatsapp grubuna yazdım zaten hem haber versinler görürlerse diye. İki geçmiş olsundan başka bir şey alamadım. Buraya yazmıştım komşunun Scottish kedisi aynen böyle balkondan atlayıp çalının dibine sinmişti. Onu da biz karış karış arayıp bulduk götürdük sahibine. O komşu sağolsun bırakın arayıp sormayı tek cümle bile yazamadı gruptan. Polis tanıdığım olsa çoktan devreye sokmuştum zaten ama yok. Hırsız girse ne yapmayı düşünüyorlar inanın bunu ben de bilmiyorum.
Polis tanıdığa gerek yok maddi değeri olan bir hayvan çalınmış olabilir görüntüleri isteyin biz sokak kedisi kaybolduğunda bile istemiştik ama belirli bir süresi var onun siliniyor görüntüler hırsız girdi apartmana kamera olmasına rağmen bulamadık kayıt hafıza dolunca siliniyormuş o yüzden elinizi çabuk tutun kayıtı vermeyenlerin almadığı ne malum yani oralarda değilse çoluk çocukta alıp eve götürmüş olabilir daha önce başıma geldi sokakta beslediğim güzel renkli yavruları alıp götürdüler sizinki birde cins kedi.

belki evin icinde cekmecelerde olabilir bizim yaramazi kac saat sonra yatagin altindaki cekmecenin icinde bulmustum oysaki saatlerce seslendim o odaya girdim ciktim sonunda o cekmeceye baktim meger cekmece acik kalmis icine girmis hic tik etmeden beklemisti belki sizinkide böyle bi yerlerde olabilir cikmak isteyipte cikamayacagi yerdedir belki insaallah tez zamanda kavusursunuz kedinize

Daha önce de yazdım, sokak kedisini birisinin sokaktan alma ihtimali bayağı düşük ama cins kedi direkt dikkat çeker.
Neden cins kedi ve ya sokak kedisi ayrımı yapıyorsunuz?bu zengin ve ya fakir gibi oldu..ben aynı fikirde değilim sokakta daha gözleri açılmamış deli gibi soğuk ve yağmurlu havada kedimi sahiplendim cins değildi..o anda cins mi sokak kedisi mi diye düşünmüyorsunuz ölmesin kurtarayım diye düşünüyorsunuz..zaten önemli olan da budur
Boşuna burada hep satın alma sahiplen demiyoruz..hep ayrım hep ayrım sanki sokaktaki hayvanlar ölsün cins hayvanlar yaşasın..hassas noktam kırmızı çizgim bu şekilde ayrımlar..
Sokakta görmüyor musunuz onca cins hayvan atılıp bırakılıyor yazık bu canlara en başta günah
Daha dün gece kızımı parka götürdüğümde yeni sokağa atılmış bir kedi gördüm cinlerim tepeme çıktı herkesin kucağına çıkmaya çalışıyor çok acıkmış bişeyler alıp doyurduk bakamayacaksa neden aldı eşya gibi sıkılınca sokağa neden niye?
Çok doluyum lütfen sizinle bir sorunum yok patladım kusura bakmayın gerçekten cins ve sokak ayrımı beni sinir ediyor hepsi bu..

5 TANE kamera var apartmanda. Hiçbirini izleyemiyoruz. Monitörü yokmuş. Sadece polis alıp izleyebiliyormuş. Bilgisayara bağlamayı denedik görmüyor. Tam çıldırmalık!!!
5 tane kamera var ama izleyemiyorsunuz..harbiden çıldırmalık en ihtiyaç halinde işe yaramayacaksa neden varmış peki o 5 kamera?ben olsam polis çağırırım baktırırım sonuçta evladınız kayıp (bu insan evladı da olsa hayvan evlatta olsa aynıdır benim için evlattır)
İnşallah tez zamanda bulunur

Kızlar KIZIM GERİ DÖNDÜ!!! 🤩😭😭😭

Kimse almamış. Camdan atlayıp gezmiş dolaşmış geri gelip “Miyavsu'yla iki gezmeye çıktık, hemen yaygarayı koparmışsın anne” edasıyla bahçemize yatmış.

Çok kirli ve çok korkmuş. Bebeğimle biraz ilgileneyim, temizleyeyim daha detaylı yazacağım.

Kızlar KIZIM GERİ DÖNDÜ!!! 🤩😭😭😭

Kimse almamış. Camdan atlayıp gezmiş dolaşmış geri gelip “Miyavsu'yla iki gezmeye çıktık, hemen yaygarayı koparmışsın anne” edasıyla bahçemize yatmış.

Çok kirli ve çok korkmuş. Bebeğimle biraz ilgileneyim, temizleyeyim daha detaylı yazacağım.

Şükür kavuşturana 🥰 Çok geçmiş olsun.

Lütfen tez vakitte pencere ve balkonlar için gerekli önlemi alın.

X