Böcekle mücalede deneyimli olan var mı?

Çok uğraşmıştım bende zamanında kiradayken.. ama bütün komşularla beraber zamanında bir ilaç kullanmıştık ve kökten çözüm olmuştu ama hep birlikte yapılması lazım mutlaka geliyorlar yoksa. ilacın adını özelden yazabilirim. Öyle heryeri yıkamanıza gerek olmayan tamamen bitkisel bir ilaç..
Lütfen yazın bekliyorum

Ya bu boceklerin bi ilaclanma zamani varmis. Daha buyumeden sanirim tam da hatirlamiyorum. Bahar aylarinda ilaclamak lazimmis kisaca. Yaza ortaya bile cikmiyolarmis. Bir dahaki ilaclamanin zamanina mi bi dikkat etseniz acaba

İlaçlama şirketi nasıl bir ilaçlama yaptı? Nasıl bitmedi yaa :KK43:(((( bana kesin konuşuyorlar bunları okuyunca delirecek gibi oluyorum :KK43:. Eşyalarım daha 1 senelik, onlara yuva yapmıştır, taşınsan da gelir diyorlar ağlıyorum şu an :KK43:. Biz hep mutfakta gördük 1 kere de banyoda. Mutfakta dolapları yeni yaptırdık ama fayanslardaki, duvardaki bütün çatlakları eşim doldurdu alçıyla. Yok yine çıkıyorlar, gece mutfağa girdiğim gibi kaçıyorlar :KK43:(( şirket size buharlı ilaçlama mı yaptı?

Sıvı kokusuz ilaç yaptrdk bz ilçlamadan snra ölüler çıktı hep . İlç etkisi 6 aymş şimdi yine bşladı canlıları bnde Aldığım angel ilacı kullnıyrm ölüler oluyo yine dış kapıdan grdiğini tahmn ediyrm şmdide çnkü kiler ve mutfakta oluyordu oraları alçıladık artık dış kapı girişinde oluyo genlde ilAçlma şöle etkili oluyo canlıları yerine ölüleri topluyorsun ki bıktım toplmktan. yaz ayı oldğu için ondanda malesef çok oluyo . Taşınmak tek çare gbi önüne geçilmiyo bu pisliklern . Eşyalsrınıza yuva yaptysa onların içlerini de ilaçlatsaydnz . Eşyana yuva yapmamştr hep mutfakta görüyosan bence.

Elime aldığım her şeyi yıkamaktan o kadar yoruldum ki..Ben de yemek yapmıyorum 15 gündür. İnşallah benim de geçer takıntım, eşim de aç kalıyor böyle :KK43: Hele ben bariz kilo verdim :KK43:
dışarısı daha berbat dediğiniz gibi. Geçen hafta ekmeğimizden hamam böceği çıktı hem de 3 tane :KK57: ekmek yemez oldum. Eşim başka fırına gidip alıyo ben evde kurutup komşunun tavuklarına veriyorum. Ekmeğimizi kendim yapmayı düşünüyorum.

Siz yine araştırma halinde olun belki şartlarınıza uygun bi ev denk getirirsiniz. Bi de ilaçlamaya neden karşılar? Ne cinsler var yahu

Gerçekten delirmek üzereyim. 1 yıl önce evlendik, kiralık evimizi tuttuk. Oturacağımız semtte evler çok eski ama kiralar çok pahalı. Aralarından en uygun ve güzel olanını seçtik ancak mutfak dökülüyordu, kendi cebimizden komple mutfak yaptırdık. Ben taşındıktan kısa süre sonra aşağıdaki dükkan sahibi bana böcekli eve mi taşındın dedi. Şok oldum. O zaman böcek falan görmüyordum. Yaz geldi ve nur topu gibi böceklerim oldu. 2 aydır geceleri mutfağın ışığını yakmamla 2-3 böceğin tezgahın üzerinden kaçışmasını görüyorum. Neyse dedim, dolaplara girmiyordur. Bir gece de dolabın birini açayım dedim, tabakların olduğu dolapta 2 koca böcek..

Hemen ilaçlama şirketi bulduk, iki kez 15 gün arayla ilaçlandı ev. Temizlikçi teyzeyle bütün bulaşıkları yıkadık, evde ne varsa koltuk, diğer eşyalar, duvarlar silindi. Bu sefer de temizlikten bir gün sonra ilacın etkisiyle ölen böcekler tencerelerden çıktı. Tamam ölü ama yine dolaşmışlar mutfakta. Şimdi bütün bulaşığı tekrar mı yıkayacağım :KK43: Delireceğim artık. Ev aradık bugün o kadar pahalı ki burada evler, mecburen ikimizin işinin ortası bu kısımda oturmalıyız. Mutfağı da 4 bin vererek cebimizden yaptırdık :KK43:
Çıkan böcekler alman hamam böceği dedikleri kalorifer böcekleri. Apartman ve ev sahibi apartmanı ilaçlamayı kesinlikle reddediyor. İlaç şirketi kaynağını tespit edemezseniz bitmez, biz sadece öldürürüz diyor. 15 gündür mutfağa asla girmiyorum, dışardan yiyoruz ki ondan da tiksinti duyuyorum artık, lokanta mutfakları ne haldedir acaba diye. Maddi manevi bitik durumdayım. Ne olur yaşayanlar bir akıl verim ben ne yapayım..

Not: Başlıktaki yanlışı düzeltemiyorum, özür.

Bzden önceki kiracı koridora parke üstüne parke yaptrmş artık o kdr sinirlendmki onun arasına mı yuva yaptı diye elilimle tüm parkeleri söktüm yok yok süpürgeliksz kaldı koridor öle oturuyorum şimdi . Cimrilikten ölecekleer hemde zenginleer mutfakta tezgahı tahtadan yapmşlar su aldkça kaplaması çatladı yaptrmıolar rutubet kokuyo dolaplar dökülüo sırf böcek sebebi bütün bunlar. Inan hayatımda en korktuğum bu böcekler ben seni çok iyi anlıyorum. Oturup kaç kere ağladım. Mutfakta ve banyodan başka yerde görmedysen eşyalara yuva yapmamştr yapsa otrduğun odada sürekli geezerlerdi eminim yapmamşlardr için rahat olsun. Bizmkiler dev boyut hamam böceği

Apartman ilaçlaması kar etmedi dediniz ya bütün ümidim söndü :KK43:((( neden fayda etmedi acaba, şirkete mi ilaçlattınız? İkinci evinizde küçük küçük jel olandan mı sıktınız?

Yöneticinin ayarladığı bir şirketti, biz verim alamadık çünkü köpeğimiz olduğu ve kardeşim emeklediği için tekrar bir ilaçlama yaptırmadık, evet şuan ki evimizde kullandığımız(kendi evim) jel olandı bebekli ve evcilli evlerde kesinlikle tavsiye edilmiyor ama bilginize..

Bütün beyaz eşyaları atacak mıyım yani :KK43:( hepsini en kalitelisinden almaya çalıştık daha 1 sene olmadı kullanalı, borcu bitmedi :KK43:((((
Maalesef mecbur kaldım ben eve girerken emlakçı parayı alana kadar yağladı pakladı ..
Eve beyaz eşyalarımı sıfır alıp girmiştik emlakçı parayı aldı ve iletişimi koparttı ben ilk hafta böcek görüyordum ama emlakcıda ev sahibi de ev boş kaldı diyip durdu kapıcı yaaa buraya taşınan en fazla 3 ay oturuyor dediğinde kafamdan kaynar sular boşalmıştı maalesef beyaz eşyalarımızı attık zaten bulaşık makinam arızaya gitti taşınmadan bir ay önce motora böcek girmiş dediler ..
O derece yani uğraşmayın derim yeni taşındıysanız eşyaları özellikle beyaz eşyalaınızı çıkartın ilaçlatıp açık hava alan bir yere koyun ve taşının tek önerim yıprandığınızla kalırsınız maalesef

Canım benzer durum benim de başıma geldi. Biz raid in spreyini aldık hamam böcekleri için olanından. Onunla mutfağı boşaltıp bir güzel ilaçladık. Mutfak dolaplarının arkalarına gelebilecekleri her deliğe de sıktık. Bir gün sonra çpğu ölmüştü.
Sonra bu böcekler için satılan jel yemler var onlardan aldık. Onları metşe içlerine, fırının bulaşık makinasını arkalarına, mutfak dolaplarının içine, bayoya, odalara, hole küçük küçük sıktık.(Kullanma talimatında yazıyor zaten)
En son dedik ki bir de tablet yem alalım onları da aldık mutfağa koyduk hatta belki başla yerden geliyordur diye diğer odalara, banyoya da koyduk.
Sonuç: Artık hiç görmüyoruz sanırım kurtulduk :KK66:

Gerçekten delirmek üzereyim. 1 yıl önce evlendik, kiralık evimizi tuttuk. Oturacağımız semtte evler çok eski ama kiralar çok pahalı. Aralarından en uygun ve güzel olanını seçtik ancak mutfak dökülüyordu, kendi cebimizden komple mutfak yaptırdık. Ben taşındıktan kısa süre sonra aşağıdaki dükkan sahibi bana böcekli eve mi taşındın dedi. Şok oldum. O zaman böcek falan görmüyordum. Yaz geldi ve nur topu gibi böceklerim oldu. 2 aydır geceleri mutfağın ışığını yakmamla 2-3 böceğin tezgahın üzerinden kaçışmasını görüyorum. Neyse dedim, dolaplara girmiyordur. Bir gece de dolabın birini açayım dedim, tabakların olduğu dolapta 2 koca böcek..

Hemen ilaçlama şirketi bulduk, iki kez 15 gün arayla ilaçlandı ev. Temizlikçi teyzeyle bütün bulaşıkları yıkadık, evde ne varsa koltuk, diğer eşyalar, duvarlar silindi. Bu sefer de temizlikten bir gün sonra ilacın etkisiyle ölen böcekler tencerelerden çıktı. Tamam ölü ama yine dolaşmışlar mutfakta. Şimdi bütün bulaşığı tekrar mı yıkayacağım :KK43: Delireceğim artık. Ev aradık bugün o kadar pahalı ki burada evler, mecburen ikimizin işinin ortası bu kısımda oturmalıyız. Mutfağı da 4 bin vererek cebimizden yaptırdık :KK43:
Çıkan böcekler alman hamam böceği dedikleri kalorifer böcekleri. Apartman ve ev sahibi apartmanı ilaçlamayı kesinlikle reddediyor. İlaç şirketi kaynağını tespit edemezseniz bitmez, biz sadece öldürürüz diyor. 15 gündür mutfağa asla girmiyorum, dışardan yiyoruz ki ondan da tiksinti duyuyorum artık, lokanta mutfakları ne haldedir acaba diye. Maddi manevi bitik durumdayım. Ne olur yaşayanlar bir akıl verim ben ne yapayım..

öncelikle kolay gelsin. 2 yıllık evliyim bende. geçen yaz yoktu ama bu yaz o dediğin böceklerden bizim evdede var maalesef.her gün evi temizlerim yerleri domestosla siliyorum dip bucak.delirmek üzereyim.sitede ilaçlama yapılmış ama nafile.internette okudum evde ilaçlamanın fayda etmeyeceğini.3 e 1 ölçü karbonatla pudra şekeri koyuyorum her köşeye yerlerse ölüyolar yada bir müddet gelmiyolar ama sonra tekrar ortaya çıkıyolar.aklımı oynatmak üzereyim taşın üstünde balkonda banyoda geziyolar sürekli.

Canım benzer durum benim de başıma geldi. Biz raid in spreyini aldık hamam böcekleri için olanından. Onunla mutfağı boşaltıp bir güzel ilaçladık. Mutfak dolaplarının arkalarına gelebilecekleri her deliğe de sıktık. Bir gün sonra çpğu ölmüştü.
Sonra bu böcekler için satılan jel yemler var onlardan aldık. Onları metşe içlerine, fırının bulaşık makinasını arkalarına, mutfak dolaplarının içine, bayoya, odalara, hole küçük küçük sıktık.(Kullanma talimatında yazıyor zaten)
En son dedik ki bir de tablet yem alalım onları da aldık mutfağa koyduk hatta belki başla yerden geliyordur diye diğer odalara, banyoya da koyduk.
Sonuç: Artık hiç görmüyoruz sanırım kurtulduk :KK66:
Allahım darısı başıma :KK43:. Peki hiç demiyor musunuz bu tabağa dokunmuş mudur diye :KK43: ben o psikolojiden kurtulamıyorum, yıkamadan kullanamıyorum. 3 gündür evde böcek yok ama ben kap kacak ne varsa yıkıyorum kullanmadan önce :KK43:

Allahım darısı başıma :KK43:. Peki hiç demiyor musunuz bu tabağa dokunmuş mudur diye :KK43: ben o psikolojiden kurtulamıyorum, yıkamadan kullanamıyorum. 3 gündür evde böcek yok ama ben kap kacak ne varsa yıkıyorum kullanmadan önce :KK43:
Yıkayarak kullandım bir süre. Sonra baktım yoklar artık o huyum geçti.

yettim konu sahibi. ben bunlar yüzünden ilk böceğin çıktığı evden taşındım. ama çok hızlı ürüyorlarmış bunlar ve heryere yumurta bırakıyorlarmış . haliyle yeni eve de bizimle geldi ilaçlama filan hiç bi çözüm olmadı. üzerine 2 ev değiştirdim hala aynı dert en sonuncu evde nerden duydum bilmiyorum şunu yaptım ve kurtuldum tamamiyle: patatesi haşlayacaksınız iyice püre haline getirip içine borikmasit katacaksınız. bunları küçük küçük toplar haline getiririp evin her yerine buzdolabının dolapların kanepelerin her yerin altına biraz biraz koyun bunu hafta da 1 tekrarlayın ilk kendileri zamanla yumurtalarıda ölüyor. 2 aya uakın devam edin buna.bu yaratıklar patetes haşlamasına bayılıyomuş

aynı tür böcekler zamanında benim de evimde çıkmıştı. ama gerçekten sayısızdı. özellikle geceleri görüyordum. üst katımızda yaşayan bekar bir bey vardı. artık evi ne haldeyse, ondan ötürü olduğunu düşünüyorduk. ben istanbulda yaşıyorum. üsküdar da çok iyi bir yer bu böcek ilaçları için çok etkili ilaçlar satıyorlar. oradan aldık ilacı babam ilaçladı her yeri dip köşe. 24 saat her yeri kapadık camları falan. ertesi gün eve gittimizde her yerde ölü böcek vardı, temizlik yaptık köşe yerlere silikon çektik. öyle geçti gitti allahtan. çok etkili bir ilaç olması lazım. bir gün boyunca da her yeri kapatın o koku yayılsın her yere. hepsi ölür bu durumda.

Sadece sizin ilaclamaniz cozum degil binada ki butun evlerin,bina merdivenlerinin,giris,cati binanin her yerinin ilaclanmasi gerek,evin altinda dukkan var ise varmis sanirim onun bile ilaclanmasi gerek,ilac firmasi bahsetmedi mi.Onlar ilaclanmazsa disaridan yine gelir

Valla canım eski mutfakla alakası yok biz yeni binada oturuyoruz her şey sıfır geldim 1 yıl hiçbir şey yoktu ama bu yaz kabusum oldular boraksı pudra şekeriyle karıştırıp tezgah altı buzdolabı arkası vs yerlere koydum üstünden geçerlerse ölüyorlar ama bu illet duvarda perdede vs gezmeyi çok seviyor taşınma olayımız da var ama zamanı belli değil nerede okuduysam çare yok demişler hamileyim de kimyasal ilaç kullanamam şimdi sinir krizimle kalıyorum mutfaktaki her şeyi paketledim tencere vs alınca yıkayıp kullanıyorum tezgahı her gün çamaşır suyuyla siliyorum.

aynı tür böcekler zamanında benim de evimde çıkmıştı. ama gerçekten sayısızdı. özellikle geceleri görüyordum. üst katımızda yaşayan bekar bir bey vardı. artık evi ne haldeyse, ondan ötürü olduğunu düşünüyorduk. ben istanbulda yaşıyorum. üsküdar da çok iyi bir yer bu böcek ilaçları için çok etkili ilaçlar satıyorlar. oradan aldık ilacı babam ilaçladı her yeri dip köşe. 24 saat her yeri kapadık camları falan. ertesi gün eve gittimizde her yerde ölü böcek vardı, temizlik yaptık köşe yerlere silikon çektik. öyle geçti gitti allahtan. çok etkili bir ilaç olması lazım. bir gün boyunca da her yeri kapatın o koku yayılsın her yere. hepsi ölür bu durumda.
Üsküdarda nereden aldınız acaba? Bende oradayım alayım

Bayer K-OTrine al eczaneden , evde küçük çocuk yoksa bu ilaçla vileda yap , ben de küçük çocuk olmasına rağmen süpürgelikleri ve kenar kısımları bu şekilde vileda yapıyorum , çatlaklara , pencere kenarlarına camsil şişesi ile sıkıyorum. Ama önce ilaçlama firmasına ilaçlattım , her yere tablet koydum ve en son K-Otrine ile ilaçladım ve vileda yapıyorum. Ölüsü dirisi görünmüyor artık :KK70:

Sadece sizin ilaclamaniz cozum degil binada ki butun evlerin,bina merdivenlerinin,giris,cati binanin her yerinin ilaclanmasi gerek,evin altinda dukkan var ise varmis sanirim onun bile ilaclanmasi gerek,ilac firmasi bahsetmedi mi.Onlar ilaclanmazsa disaridan yine gelir
Şirket de öyle söyledi ama apartman yönetimi sadece sizde böcek var sizin sorununuz diyor. Kimse ilaçlatmak istemiyor

Bayer K-OTrine al eczaneden , evde küçük çocuk yoksa bu ilaçla vileda yap , ben de küçük çocuk olmasına rağmen süpürgelikleri ve kenar kısımları bu şekilde vileda yapıyorum , çatlaklara , pencere kenarlarına camsil şişesi ile sıkıyorum. Ama önce ilaçlama firmasına ilaçlattım , her yere tablet koydum ve en son K-Otrine ile ilaçladım ve vileda yapıyorum. Ölüsü dirisi görünmüyor artık :KK70:
Kalorifer böceği mi vardı sizde de? Bu kadar ilaca bitiyor demek ki bu da bir umut :)

Evet canim böyle durumlarda malesef çözüm geldigi yerin bulunmasi ve tüm apartmanin ilaclanmasi yoksa istediginiz kadar siz ugrasin sonu gelmez

X