Böcekle mücalede deneyimli olan var mı?

yettim konu sahibi. ben bunlar yüzünden ilk böceğin çıktığı evden taşındım. ama çok hızlı ürüyorlarmış bunlar ve heryere yumurta bırakıyorlarmış . haliyle yeni eve de bizimle geldi ilaçlama filan hiç bi çözüm olmadı. üzerine 2 ev değiştirdim hala aynı dert en sonuncu evde nerden duydum bilmiyorum şunu yaptım ve kurtuldum tamamiyle: patatesi haşlayacaksınız iyice püre haline getirip içine borikmasit katacaksınız. bunları küçük küçük toplar haline getiririp evin her yerine buzdolabının dolapların kanepelerin her yerin altına biraz biraz koyun bunu hafta da 1 tekrarlayın ilk kendileri zamanla yumurtalarıda ölüyor. 2 aya uakın devam edin buna.bu yaratıklar patetes haşlamasına bayılıyomuş
Allahım 2 ev mi :KK43:((( bir taşınma neredeyse 10 bin liraya malolur :KK43:(( Şirkete ilaçlama yaptırdınız mı siz?

Allahım 2 ev mi :KK43:((( bir taşınma neredeyse 10 bin liraya malolur :KK43:(( Şirkete ilaçlama yaptırdınız mı siz?
ilk yaptırmıştık bi süre kesildi sonra tekrar başladı. benim dediğimi 2 aya yakın yapın dua edeceksiniz. bunlar zehirli patatesi yeyip yeyip yuvalarına götürütolar o 2 ay içinde artık yumurtalarda bitiyor. ondan sonra rahatlık. çünkü taşınsanız büyük ihtimalle zaten sizle gelecekler

Valla canım eski mutfakla alakası yok biz yeni binada oturuyoruz her şey sıfır geldim 1 yıl hiçbir şey yoktu ama bu yaz kabusum oldular boraksı pudra şekeriyle karıştırıp tezgah altı buzdolabı arkası vs yerlere koydum üstünden geçerlerse ölüyorlar ama bu illet duvarda perdede vs gezmeyi çok seviyor taşınma olayımız da var ama zamanı belli değil nerede okuduysam çare yok demişler hamileyim de kimyasal ilaç kullanamam şimdi sinir krizimle kalıyorum mutfaktaki her şeyi paketledim tencere vs alınca yıkayıp kullanıyorum tezgahı her gün çamaşır suyuyla siliyorum.
Beyaz eşyaları taşınmadan önce atıyorlarmış :KK43: taşınılan eve de geliyorlarmış resmen bunalıma girdim :KK43:

Kızlar durup dururken hıçkırıklarla ağlıyorum, ben çıkmaza girdim, halen kahvaltı yapamadım, çok kötü bir durum :KK43:

Gerçekten delirmek üzereyim. 1 yıl önce evlendik, kiralık evimizi tuttuk. Oturacağımız semtte evler çok eski ama kiralar çok pahalı. Aralarından en uygun ve güzel olanını seçtik ancak mutfak dökülüyordu, kendi cebimizden komple mutfak yaptırdık. Ben taşındıktan kısa süre sonra aşağıdaki dükkan sahibi bana böcekli eve mi taşındın dedi. Şok oldum. O zaman böcek falan görmüyordum. Yaz geldi ve nur topu gibi böceklerim oldu. 2 aydır geceleri mutfağın ışığını yakmamla 2-3 böceğin tezgahın üzerinden kaçışmasını görüyorum. Neyse dedim, dolaplara girmiyordur. Bir gece de dolabın birini açayım dedim, tabakların olduğu dolapta 2 koca böcek..

Hemen ilaçlama şirketi bulduk, iki kez 15 gün arayla ilaçlandı ev. Temizlikçi teyzeyle bütün bulaşıkları yıkadık, evde ne varsa koltuk, diğer eşyalar, duvarlar silindi. Bu sefer de temizlikten bir gün sonra ilacın etkisiyle ölen böcekler tencerelerden çıktı. Tamam ölü ama yine dolaşmışlar mutfakta. Şimdi bütün bulaşığı tekrar mı yıkayacağım :KK43: Delireceğim artık. Ev aradık bugün o kadar pahalı ki burada evler, mecburen ikimizin işinin ortası bu kısımda oturmalıyız. Mutfağı da 4 bin vererek cebimizden yaptırdık :KK43:
Çıkan böcekler alman hamam böceği dedikleri kalorifer böcekleri. Apartman ve ev sahibi apartmanı ilaçlamayı kesinlikle reddediyor. İlaç şirketi kaynağını tespit edemezseniz bitmez, biz sadece öldürürüz diyor. 15 gündür mutfağa asla girmiyorum, dışardan yiyoruz ki ondan da tiksinti duyuyorum artık, lokanta mutfakları ne haldedir acaba diye. Maddi manevi bitik durumdayım. Ne olur yaşayanlar bir akıl verim ben ne yapayım..

Not: Başlıktaki yanlışı düzeltemiyorum, özür.
k otrine sanirim bunu temin edin ilaclama sirketi de bunu kullaniyor . cok use yariyor

Şirket de öyle söyledi ama apartman yönetimi sadece sizde böcek var sizin sorununuz diyor. Kimse ilaçlatmak istemiyor
Aynı dert bizim binada da vardı ve var... Bir de utanmadan benim çocuğu da ısırmış diyorlar :KK70: Ben kapı önüme , kapıma , balkonuma , kapımın önünde ki alana , binanın girişine aldığım ilacı bastım , yan dairede 5 tane köpek var ona da dedim her yere ilaç döktüm hayvanlarına sahip çık diye napim ya !!!!

Sana tavsiyem bir de bunlar açlığa dayanıklı ama susuzluğa değil , suya ulaşmalarını engelle , klozet kapağını bile kapatıp içine bastım ilacı :KK70: asla su olmasın hiç bir yerde tabi ekmek kırıntısı deri döküntüsü saç tüy hiç bir yiyecek maddesine ulaşamasınlar kışta geliyor bence halledersin ben yaz sıcağında canlarına okudum :KK70:

Apartman komple ilaçlansın
Ev de öyle
Sıcak bölgelerde çok olur hamam böceği
Of çok sıkıntı

aslında en kesin yöntem kokulu zehirli ilaçlama ama çok uğraştırıcı her şeyi tek tek yıkayıp temizlemen lazım o yüzden zehirsiz kokusuz yaptırıyoruz o da belli bir yere kadar etkili oluyor... avrupa da hamamböceği ile mücadelede kesin çözümü tüm binayı komple 60 dereceye kadar ısıtarak buluyorlarmış :KK70:böylece yumurtalar yavrular hepsi kökünden geberiyormuş :KK70:

benim annemlerin apartmanında var. annem sürekli evi temizler ve hep ilaçlar, kapısını penceresini açık bırakmaz. bazen çok nadir evde görüyor. onlarda komşulardan gelen..

Apartmanın ve diğer dairelerinde ilaclanmasi şart
Bunu 3 ayda bir 4 kez yapmak şart
Yumurtadan çıkanlar için bu döngü 3/4 kez devam ediyor
Sonrada düzenli senede 1 kere ilaçlama şart
Ama zehirli ilaç olacak evler tahliye edilmeli
Biz tüm apartman öyle yapıp kurtulmustuk
1 daire bile ilaclanmazsa boşa gider

yettim konu sahibi. ben bunlar yüzünden ilk böceğin çıktığı evden taşındım. ama çok hızlı ürüyorlarmış bunlar ve heryere yumurta bırakıyorlarmış . haliyle yeni eve de bizimle geldi ilaçlama filan hiç bi çözüm olmadı. üzerine 2 ev değiştirdim hala aynı dert en sonuncu evde nerden duydum bilmiyorum şunu yaptım ve kurtuldum tamamiyle: patatesi haşlayacaksınız iyice püre haline getirip içine borikmasit katacaksınız. bunları küçük küçük toplar haline getiririp evin her yerine buzdolabının dolapların kanepelerin her yerin altına biraz biraz koyun bunu hafta da 1 tekrarlayın ilk kendileri zamanla yumurtalarıda ölüyor. 2 aya uakın devam edin buna.bu yaratıklar patetes haşlamasına bayılıyomuş
Brokmasit i nerden bulabilirim acaba? Birde bebekli evde zarari oluyormu?

Beyaz eşyaları taşınmadan önce atıyorlarmış :KK43: taşınılan eve de geliyorlarmış resmen bunalıma girdim :KK43:
Ay yok canım ben taşınırken şunu yapmayı düşünüyorum bi maske takıp yağçözler var ya çok etkili onlardan 1 2 şişe alıp o lastiklerin her bir zerresine sıkıp temizleyip yere yatırıp tabanını aynı şekilde buzdolabını da detaylı fısfıs sıkıp temizleyip o şekilde taşınmayı düşünüyorum.

Ay yok canım ben taşınırken şunu yapmayı düşünüyorum bi maske takıp yağçözler var ya çok etkili onlardan 1 2 şişe alıp o lastiklerin her bir zerresine sıkıp temizleyip yere yatırıp tabanını aynı şekilde buzdolabını da detaylı fısfıs sıkıp temizleyip o şekilde taşınmayı düşünüyorum.
Canım yorumlara bakarsan motorlara yuva yapıyormuş :KK43: keşke yüzeyi olsa ozona batırıp çıkarırım ama motor :KK43:((

Merhaba benim evinde de varlar ve gerçekten sınır bozucu bir böcek. Bende sinirden oturup ağlamıştım. Ikı yazdır evime uğruyorlar sağ olsunlar.
Ben raid'in tableti var ondan alıp her yere koydum ayrıca desis diye bilinen bu tarım ilacı var yeşil renkte ve sulandırılarak kullanılıyor, onu fısfıs yapıp her gün yatarken bütün giderlere balkonlar dahil sıkıp yatıyordum. Böyle böyle azaldılar. Şu an tek tük görüyorum o da komşulardan geliyor maalesef. Ölülerini buluyorum zaman zaman ama onlarda hep yerde mutfak dolaplarimda gezecek kadar çoğalmadılar benim evinde çok şükür. Karşı komşumda bi ara sarımsağın içine yuva yapmışlardı o kadıncağız çok çekti ama desisle o da azalttı. Antalya da yaşıyorum ben bu ilacı burada seracılık yapanlar verdi kutusu yok adına desis diyorlar sadece

Merhaba benim evinde de varlar ve gerçekten sınır bozucu bir böcek. Bende sinirden oturup ağlamıştım. Ikı yazdır evime uğruyorlar sağ olsunlar.
Ben raid'in tableti var ondan alıp her yere koydum ayrıca desis diye bilinen bu tarım ilacı var yeşil renkte ve sulandırılarak kullanılıyor, onu fısfıs yapıp her gün yatarken bütün giderlere balkonlar dahil sıkıp yatıyordum. Böyle böyle azaldılar. Şu an tek tük görüyorum o da komşulardan geliyor maalesef. Ölülerini buluyorum zaman zaman ama onlarda hep yerde mutfak dolaplarimda gezecek kadar çoğalmadılar benim evinde çok şükür. Karşı komşumda bi ara sarımsağın içine yuva yapmışlardı o kadıncağız çok çekti ama desisle o da azalttı. Antalya da yaşıyorum ben bu ilacı burada seracılık yapanlar verdi kutusu yok adına desis diyorlar sadece
Sarımsağa mı :hasta: Sağolun desis i de araştıracağım. Siz en çok nerelerde görüyordunuz? Benim ev de güney cephe, demek ki sıcak yerelere daha çok geliyorlar :KK43:

Apartmanın ve diğer dairelerinde ilaclanmasi şart
Bunu 3 ayda bir 4 kez yapmak şart
Yumurtadan çıkanlar için bu döngü 3/4 kez devam ediyor
Sonrada düzenli senede 1 kere ilaçlama şart
Ama zehirli ilaç olacak evler tahliye edilmeli
Biz tüm apartman öyle yapıp kurtulmustuk
1 daire bile ilaclanmazsa boşa gider
Yönetim kesinlikle kabul etmiyor, eşim şiddete başvuracaktı artık, adam öyle bir şey söyledi ki...O yüzden bugün yine ev bakıyoruz :KK43: maddi manevi zarardayız, çok üzülüyorum. İlaçlama parasını biz vereceğiz yeter ki izin verin ilaçlansın bina diyoruz banane b.k içinde oturun dedi adam ya :KK43:( bunu diyen de hakim emeklisi :KK43:((

Brokmasit i nerden bulabilirim acaba? Birde bebekli evde zarari oluyormu?
borik asiti eczanelerden bulabilirsşniz.bebeğiniz hareket etmeyecek kadar küçüksr sorun olmaz ama hareket ediyosa allah korusun ağzına götürebilir

Yönetim kesinlikle kabul etmiyor, eşim şiddete başvuracaktı artık, adam öyle bir şey söyledi ki...O yüzden bugün yine ev bakıyoruz :KK43: maddi manevi zarardayız, çok üzülüyorum. İlaçlama parasını biz vereceğiz yeter ki izin verin ilaçlansın bina diyoruz banane b.k içinde oturun dedi adam ya :KK43:( bunu diyen de hakim emeklisi :KK43:((
ev bakmadan önce bi de benim dediğimi deneyin hanımefendi çünkü o böcekler heryere ürüyolar sizle de taşınırlar muhtemelen

X