Nişan Bohça Hazırlıyorum..

Nişan Adetleri, Nişan Bohçası, Nişan Tepsisi

elenaferrante

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
23 Ekim 2013
6.584
10.891
Evet kızlar

Ben de bohça hazırlıyorum sonunda.

Nişan bohçasını gönlümce hazırlayamamıştım, içimde uhde kalmıştı. Ama annemle karar verdik, sevdiceğim ve ailesine bohça hazırlayacağız.

Size almayı planladıklarımızın listesini versem, bana eksik ya da gereksizler konusunda yardımcı olabilir misiniz?

Kayınvalide-kayınpeder bohçası

Süslü bir nevresim takımı çift kişilik
Çoraplar,
Çamaşırlar,
Havlu,
Seccade
Terlik
Birer gömlek
Kayınvalideye pijama

Evli olan kayınbiraderim ve eltim

İç çamaşırları
Çoraplar,
Birer gömlek,
Havlu,
Seccade

Bekar kayınbiraderim

Havlu
Çorap,
Çamaşır
Gömlek

Veee sevdiceğim

Havlu
Çorap
Çamaşır
Pijama
Gömlek
Terlik
Traş makinesi (ihtiyacı var o yüzden makine alcam)
Parfüm diş fırçası macunu krem tırnak makası gibi bir set (kutuya koycam hepsini)
Seccade

Ayrıca saat ve damatlık da alacağım tabiki de.
Nişanda kemer cüzdan setleri var ya Karaca'dan almıştık. Ondan bu bohçaya koymasam olur değil mi?

Bir de nasılsa kullanırız diye sevdiceğime aldıklarımı mavi bir valize koyasım var.

Diğer bohçaların hepsini de yaptıracağımız süslü büyük bir hurcun içine koyacağız.

ben bunların nerdeyse iki katını yaptım halalari teyzeleri amcası dayıları toplamda 17 bohça hazırladım yaklaşık 2 milyar tuttu icindede iç çamaşırları lif patik seccade baş örtüsü havlu vs vs ama canım benim aslinda bakarsan gereksiz bence tabiki

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

biz sadece evin içindekilere bohça hazırlamayı düşünüyoruz canım. bence anne, baba ve bekar kardeş dışındakiler senin için gereksiz masraf.

canım öncelikle hayırlı olsun, içinden geleni tabi yapmaya çalış ama kendini zora sokmadan. mesela kayınvalideye hazırlayacağın bohçaya nevresim takımı koymana, terlik koymana bence gerek yok. ama tabi senin bileceğin de bir iş :)

bizde sadece nisanda anne baba ve nişanlıma bohça yaptık. ama düğün bohçasında evli görümcelerime bir kaç parça birşey koymayı düşünüyorum. yor işler allah yardımcin olsun

ayrıca nevresim takımınıda ilk duydum sizde.

Evet kızlar

Ben de bohça hazırlıyorum sonunda.

Nişan bohçasını gönlümce hazırlayamamıştım, içimde uhde kalmıştı. Ama annemle karar verdik, sevdiceğim ve ailesine bohça hazırlayacağız.

Size almayı planladıklarımızın listesini versem, bana eksik ya da gereksizler konusunda yardımcı olabilir misiniz?

Kayınvalide-kayınpeder bohçası

Süslü bir nevresim takımı çift kişilik
Çoraplar,
Çamaşırlar,
Havlu,
Seccade
Terlik
Birer gömlek
Kayınvalideye pijama

Evli olan kayınbiraderim ve eltim

İç çamaşırları
Çoraplar,
Birer gömlek,
Havlu,
Seccade

Bekar kayınbiraderim

Havlu
Çorap,
Çamaşır
Gömlek

Veee sevdiceğim

Havlu
Çorap
Çamaşır
Pijama
Gömlek
Terlik
Traş makinesi (ihtiyacı var o yüzden makine alcam)
Parfüm diş fırçası macunu krem tırnak makası gibi bir set (kutuya koycam hepsini)
Seccade

Ayrıca saat ve damatlık da alacağım tabiki de.
Nişanda kemer cüzdan setleri var ya Karaca'dan almıştık. Ondan bu bohçaya koymasam olur değil mi?

Bir de nasılsa kullanırız diye sevdiceğime aldıklarımı mavi bir valize koyasım var.

Diğer bohçaların hepsini de yaptıracağımız süslü büyük bir hurcun içine koyacağız.

bence gayet uygun canım. benim sevdiceğiminde bir ablası ve eniştesi var. kv,kp, ablası,eniştesine bir de sevdiceğime hazırlamayı düşünüyorum. bence listende gereksiz bişe yok. tam uygun. ben de nevresim takımı düşünüyorum almayı. hem görümceme hem kv ye alabilirim o anki duruma göre artık. nası olsa tek kardes :KK1: biz de bohca düğünden sonra götürülüyor. nişanda sadece eksik görülüyor. yani sadece gelin damata özel. kv m görümcesi ve kendi kv si ile yasıyor. bi görümcesi daha var. sence 2 hala 1 babanneye de hazırlayayımmı ? ben de senin fikrini alayım diğer arkadaslarda fikir verebilirler:KK16:

canım öncelikle hayırlı olsun, içinden geleni tabi yapmaya çalış ama kendini zora sokmadan. mesela kayınvalideye hazırlayacağın bohçaya nevresim takımı koymana, terlik koymana bence gerek yok. ama tabi senin bileceğin de bir iş :)

Allaha şükür zora sokmadan hazırlayabiliyorum. O yüzden güzel olsun istedim. Bir de aramız iyi, hiç cimrilikleri yok. O yüzden gönlümden geçiyor.

ayrıca nevresim takımınıda ilk duydum sizde.

Ben çok duydum ya :)

bence gayet uygun canım. benim sevdiceğiminde bir ablası ve eniştesi var. kv,kp, ablası,eniştesine bir de sevdiceğime hazırlamayı düşünüyorum. bence listende gereksiz bişe yok. tam uygun. ben de nevresim takımı düşünüyorum almayı. hem görümceme hem kv ye alabilirim o anki duruma göre artık. nası olsa tek kardes :KK1: biz de bohca düğünden sonra götürülüyor. nişanda sadece eksik görülüyor. yani sadece gelin damata özel. kv m görümcesi ve kendi kv si ile yasıyor. bi görümcesi daha var. sence 2 hala 1 babanneye de hazırlayayımmı ? ben de senin fikrini alayım diğer arkadaslarda fikir verebilirler:KK16:

hala ve babaanne işin içine girince zor olmaz mı ya? teyzeleri yengeleri de var daha, seçmek olmaz ki.

Allaha şükür zora sokmadan hazırlayabiliyorum. O yüzden güzel olsun istedim. Bir de aramız iyi, hiç cimrilikleri yok. O yüzden gönlümden geçiyor.

Ben çok duydum ya :)

hala ve babaanne işin içine girince zor olmaz mı ya? teyzeleri yengeleri de var daha, seçmek olmaz ki.

teyzesi yok canım cok sukur :KK1::KK1: iki hala bi dayı. halada bekar aynı evde. 2 hala havlu seccade tülbent, dayıyada aynı tarz diye düşünüyorum enişte yenge karıstırmım :KK1:

teyzesi yok canım cok sukur :KK1::KK1: iki hala bi dayı. halada bekar aynı evde. 2 hala havlu seccade tülbent, dayıyada aynı tarz diye düşünüyorum enişte yenge karıstırmım :KK1:

Şimdi şöyle, ev halkına bohça hazırlayıp da evdeki bekar halaya bohça hazırlamamak olmaz gibi geliyor bana.
Ee bu durumda diğer halaya ayıp olur mu?
Dayı da var.

Çok zorlanmayacaksan birer gömlek, havlu, çorap çamaşır neden konmasın.

Ben ilk başta kalabalık arkası gelmez diye düşünmüştüm.

Ben mesela nişanlıcığımın halalarına teyzelerine girsem bohça için yüklü bir kredi çekmem gerekecek.

Şimdi şöyle, ev halkına bohça hazırlayıp da evdeki bekar halaya bohça hazırlamamak olmaz gibi geliyor bana.
Ee bu durumda diğer halaya ayıp olur mu?
Dayı da var.

Çok zorlanmayacaksan birer gömlek, havlu, çorap çamaşır neden konmasın.

Ben ilk başta kalabalık arkası gelmez diye düşünmüştüm.

Ben mesela nişanlıcığımın halalarına teyzelerine girsem bohça için yüklü bir kredi çekmem gerekecek.

yok canım işte evdeki halaya diğer halasına bide dayısına hazırlıcam inş, acık yazamamısımdır ondan karısık oldu :KK34: 2 hala 1 dayı.

yok canım işte evdeki halaya diğer halasına bide dayısına hazırlıcam inş, acık yazamamısımdır ondan karısık oldu :KK34: 2 hala 1 dayı.

Toplam kaç bohça ediyor sevdiceğininki ile birlikte?

Biz de dün annemle bir çeyiz mağazasına

-Kayınvalide için bir çift kişilik nevresim takımı
-3 bohça (kayınvalide, bekar kayınbirader, evli kayınbirader ve eşi olmak üzere)
-3 seccade
-3 havlu

ve 1 tane de nişanlıcığıma bohça seccade havlulu set sipariş verdik.

Teslim alayım fotoğraf paylaşcam.

Nişanlıcığımın bohçasına kokulu kese, sabun vs de koycam.

Toplam kaç bohça ediyor sevdiceğininki ile birlikte?

Biz de dün annemle bir çeyiz mağazasına

-Kayınvalide için bir çift kişilik nevresim takımı
-3 bohça (kayınvalide, bekar kayınbirader, evli kayınbirader ve eşi olmak üzere)
-3 seccade
-3 havlu

ve 1 tane de nişanlıcığıma bohça seccade havlulu set sipariş verdik.

Teslim alayım fotoğraf paylaşcam.

Nişanlıcığımın bohçasına kokulu kese, sabun vs de koycam.

canım şöyle düşünüyorum toplam 8 kişiye olcak inş sevdiceğimle birlikte. en cok sevdiceğim, kv m ve görümceminkine özenirim diye düşünüyorum :KK1:
şimdi sevdiceğim dısında düşündüğüm şöyle : annesine ve ablasına birer çift kişilik nevresim takımı ve baş örtüsü,seccade,havlu. baba ve enişteye pijama+seccade+ havlu. iki halaya tülbent+seccade+ havlu. dayıya seccade+havlu +eşine tülbent. anemmm cok mu oldu yahu ? :26::26:
bu arada madame coco dan havlu stok yapcam inş bohca için :KK1::KK1: indirimli çok güzel yüz havluları var nakıslı falanda.
halalarına ve dayısına kv mın görüşüne göre hazırlıcam canım o ne derse o. :KK1: çok iyi biri zaten masAllah.

Son düzenleme:
canım şöyle düşünüyorum toplam 8 kişiye olcak inş sevdiceğimle birlikte. en cok sevdiceğim, kv m ve görümceminkine özenirim diye düşünüyorum :KK1:
şimdi sevdiceğim dısında düşündüğüm şöyle : annesine ve ablasına birer çift kişilik nevresim takımı ve baş örtüsü,seccade,havlu. baba ve enişteye pijama+seccade+ havlu. iki halaya tülbent+seccade+ havlu. dayıya seccade+havlu +eşine tülbent. anemmm cok mu oldu yahu ? :26::26:
bu arada madame coco dan havlu stok yapcam inş bohca için :KK1::KK1: indirimli çok güzel yüz havluları var nakıslı falanda.
halalarına ve dayısına kv mın görüşüne göre hazırlıcam canım o ne derse o. :KK1: çok iyi biri zaten masAllah.

Ben mart başı gibi Madam Cocodan çok uyguna havlular aldım. 8-9 liraya normal el yüz havluları aldım. Süslü dantelli nakışlı havlu var mı ya da fiyatlar nedir bilmiyorum ama epey indirim yapıyorlar orada.

Aslında iyi düşündün, standart şeyler. Ne zaman vereceksiniz bohçayı?

Bir de hani bakım kutusu yapılıyor ya damada. Parfüm şampuan traş losyonu falan. Başka neler neler oluyor bunun içeriğinde.

Bir de ben sevdiceğime traş makinesi alcam.

Ben mart başı gibi Madam Cocodan çok uyguna havlular aldım. 8-9 liraya normal el yüz havluları aldım. Süslü dantelli nakışlı havlu var mı ya da fiyatlar nedir bilmiyorum ama epey indirim yapıyorlar orada.

Bir de hani bakım kutusu yapılıyor ya damada. Parfüm şampuan traş losyonu falan. Başka neler neler oluyor bunun içeriğinde.

valla canım ben de cok bilgili gibi konusmım :KK1::KK1: gözlemlemlerime göre yazıyorum. gelin damat nişanda, geri kalan düğünden sonra veriliyor. ilk onlar yemege geliyo düğünden sonra. sonra el opmeye gidiliyor giderken bohcayla gidiliyor.aslında ben sadece tek evdeki halasına ve babannesine (demin babanneyi unutmusum) düşünüyorum. kv m kızım gere yok derse aile dısı yapmıcam samimi değiller cok cunku

Hayırlı olsun :)

Bende yeni hazırladım bohçalarımı, sıcağı sıcağına küçük bir yardımım olsun dedim.

Bizim bakım kutumuzun içeriği şöyle;

Roll-on
Deodorant
Sıvı sprey deodorant
Parfüm
Traş köpüğü
Traş jeli
Traş losyonu
Traş sonrası balzam
Nemlendirici krem
Nemlendirici sabun
Traş bıçağı -yedekli-
Şampuan
Duş jeli
Diş macunu
Diş fırçası
Tırnak makası
Saç fırçası

Bu arada nişandan birkaç gün önce erkek tarafının bana ve aileme yaptığı bohçalar gelecek.
Biz ise onlara yaptıklarımızı nişandan üç hafta kadar sonra götüreceğiz.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

İkea'dan kutu aldım kendime bugün.
Nişanlıcığıma bu şampuanlı parfümlü şeyleri koyup süslemek için.

$kutu.jpg

Diger eltilerim tum kardeslere be anne babaya bohca hazirlamislar nisanlima da hazırlamislar benimde içimden herkese bohca hazirlamak geçiyor annemde madem onlar yapmışlar bizde yapalim cok sukur durumumuz var dedik. Bu arada nisanlimlar 10 kardes rizeliler:)) 8 kaynim ve 2 gorumcem var 2 senedir beraberiz ve 3 aylik nisanliyiz cok sukur hic birinin bi kötülüğü olmamıştır hepsini ayri ayri severim.

Oncelikle 5 tanesi evli olan kaynim-eltim ve 2 evli gorumcem icin her bohcaya birer seccade dantelli havlu yazma lif ic camasiri ve corap koyacagiz. 2 bekar kaynima ise esleri olmadığı için yazma koymayacagiz.

Kayinvalide ve kayinpeder bohcasina ise bluz gomlek seccade dantelli havlu mutfak havlusu lif yazma mendil takke tespih oc camasiri patik ve corap koyacagiz.

Nisamlimin bohcasina ise gomlek kravat pijama ic camasiri corap kemer cuzdan terlik tras takimi seccade 3 tane lif ve 3 tane dantelli havlu mendil tespih koyacagiz bunlari bir bohcanin uzerine koyup sarip bohcayi da siyah sik bir bavula koyup o şekilde goturecegiz.

Nisanlimin iki tane cok tatli yasli halasi var onlara da el opmeye giderken birer paptik ve yazma goturebilirim.

Ayrica nisnalim da anneme babama ve kardeşime hediyeler hazirlayacak beraber bakip aliriz dedi :))

X