Borçları tek bir kredide birleştirmek mantıklı mı acaba ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

zorunlualann

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2021
1.479
713
28
Benim bir bankaya aylık 1960 TL aylık kredi ödemem var ,erken kapatma tutarı 38000 oluyor , bir banka 10500 ek hesap ve 4000 kredi kartı borcum var , bir bankaya da ek hesap borcum var 30 bin küsur kadar ve bir de kredi kartı borcum var oda 16000 bin bide aynı bankaya aylık 1200 TL kredi ödemem var , ek hesap ve kredilerim aylık ödemesi 7.300 TL oluyor ,ben tek bankadan 36 ay vadeli kredi çeksem yani bi 60 bin TL kadar diğer bankalardaki borcumu kapatsam aylık 2500 taksitle ödemek mantıklı olur mu yoksa hiç bulaşmasam mı ? ;( gerçekten kafayı yiyorum

Şu anki ödemeniz zaten çekmeyi düşündüğünüz kredi ödemesinden epey fazla. Tek kredi yapıp daha az miktarda ödemek çok daha makul ama bu kadar farklı bankalara borcu olan birine kredi çıkar mı bilemedim
Bende sizin giib düşündüm başka türlü işin içinden çıkamayacak gibiyim gerçekten ;(

Benim bir bankaya aylık 1960 TL aylık kredi ödemem var ,erken kapatma tutarı 38000 oluyor , bir banka 10500 ek hesap ve 4000 kredi kartı borcum var , bir bankaya da ek hesap borcum var 30 bin küsur kadar ve bir de kredi kartı borcum var oda 16000 bin bide aynı bankaya aylık 1200 TL kredi ödemem var , ek hesap ve kredilerim aylık ödemesi 7.300 TL oluyor ,ben tek bankadan 36 ay vadeli kredi çeksem yani bi 60 bin TL kadar diğer bankalardaki borcumu kapatsam aylık 2500 taksitle ödemek mantıklı olur mu yoksa hiç bulaşmasam mı ? ;( gerçekten kafayı yiyorum
Bence verirlerse oylesi daha mantikli diger bankalardan erken odediginden faizde silinir. Hem elli yere donmessin bukadar borc tipratir adami. Borc bitincede kartlarinizi iptal ettirin bence herkes kredi karti kullanmamali ve banka ile isj olmamali sizde onlardan birisiniz

60 bine 36 ay cekemiyorsunuz yalnız :KK43: 50 bin üstü 24 ay benim bildiğim

Bence işi daha da kötüleştirebilir.

Sonuçta banka geçmiş dönemdeki borçlarınızı düşünerek bu krediyi verecek, daha yüksek faiz istemez mi?

Ben size farklı bir öneride bulunacağım:

En küçük olan borcu önce kapatın. Her oraya hem buraya hem ötekine para veriyorum diye düşünmek yerine 4000 lik borca öncelik verin.

Kocaman bir dev yerine erişilebilir hedefleriz olsun.

Sakın bulaşma. Kredi kartını ödeyince tekrar ordan yemeye baslayacaksın. Bilmem kaç katına çıkacak. Borcu borcla iflas edenler kapatır

Bu kadar borcu alışveriş vs için yaptıysanız alışkanlığınızı değiştirmeden o işlere kalkışmayın. Kredi kartının borcunu kapatınca başka kart çıkarıp bu sefer borcu büyütürsünüz.

Bu kadar borcu alışveriş vs için yaptıysanız alışkanlığınızı değiştirmeden o işlere kalkışmayın. Kredi kartının borcunu kapatınca başka kart çıkarıp bu sefer borcu büyütürsünüz.
İnanın bu kadar borcu nasıl yaptım anlamadım aldığım elimde avucumda hiç bi
Şeyde yok, geçen sene yeni bi eve geçtim onun İçin çektiğim kredi vardı birde bi yakınımızın düğünü için çekmiştim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X