Borçlarım ile kafayı yemek üzereyim:(

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Battı balık yan gider hesabı yaparsanız o borç bitmez katlanarak büyür. Yaşam tarzınızı değiştireceksiniz mecbur. Bekarsınız zaten bir tencere yemek yapsanız yeter evde. Yani onca paraya insanın eline bir araba olsun geçerdi ya, peşinat olurdu hiç olmadı. Siz gidip elalemin adamlarına mı harcadınız gerçekten. Vallahi gidip kendime harcadım oh mis deseniz insanın canı yanmaz. Kendinize gelin çok pişman olursunuz.
Başta kendim için harcamışım ama sonra her akşam pastalar börekler market alışverişleri kıyafetler almışım :KK43:

Öncelikle sakin ol, ben senden daha batık durumdayım :KK70: borçsuz olan da çok az insan vardır. Öncelikle gereksiz kıyafet ayakkabı vs almayı tamamen kes
Dışarıdan yemek tek kişi isen evde pişirmekle neredeyse kafa kafaya geliyor onu da çok abartmadan yap. Kredileri aksatma ama kredi kartlarının asgarisini ödeyip sadece birini kullan. Ek hesap allahın emri :KK70: ondan çıkmayı ben de öğrenemedim
Sağolun valla yalnız olmadığımı bilmek biraz gülümsetti okurken :KK66: inşallah bi an önce toparlarım da şu yükten kurtulmayı çok isterim

Kendini ne kadar küçük görüyorsun. Bir kadın olarak ben utanıyorum adına yahu. Para harcamazsan hayatındaki erkekler 1 dakika yanında durmuyor farkında mısın? Ne kadar onur kırıcı bu farkında mısın? Yeni sevgilinle sex yapmak için yer sağlayıcı bile sensin apartı sen ödüyorsun. Ödemesen yemeğini ısmarlamasan o da hayatından gldecek biliyorsun. Vallahi billahi hayat kadınlarına bile saygı duyuyorum sana duymuyorum.
Ceycey konularımda bi tek senin ismin dikkat çekiyor , yani bak şöyle durumum erkek arkadaşım aylık 5 bin kazandığı için beraber ortak ödeyelim dedik , ben burdan yol ödüyorum yani hemen hemen yarı yarıya ödedik ama baktım bu böyle olmayacak , şimdi onu buraya davet ettim ve evde tam takır kuru bakır ona bi şeyler yaparım ayda bi kere görüşüyoruz

Hepinize çok teşekkür ediyorum sakin kafa ile hepsini okudum teşekkür ediyorum 😌😌

Ceycey konularımda bi tek senin ismin dikkat çekiyor , yani bak şöyle durumum erkek arkadaşım aylık 5 bin kazandığı için beraber ortak ödeyelim dedik , ben burdan yol ödüyorum yani hemen hemen yarı yarıya ödedik ama baktım bu böyle olmayacak , şimdi onu buraya davet ettim ve evde tam takır kuru bakır ona bi şeyler yaparım ayda bi kere görüşüyoruz
bir tek benim ismim mi dikkat çekiyor?sana en aklı başında yorum yapanlardanım yahu.dalga geçmiyorum seninle.cinsellik konularını dilime dolamıyorum.doğruyu göstermeye çalışıyorum o da suç oldu.bu son yorumum görmezden geleceğim artık seni.iyi forumlar.

bir tek benim ismim mi dikkat çekiyor?sana en aklı başında yorum yapanlardanım yahu.dalga geçmiyorum seninle.cinsellik konularını dilime dolamıyorum.doğruyu göstermeye çalışıyorum o da suç oldu.bu son yorumum görmezden geleceğim artık seni.iyi forumlar.
Yok ben kötü anlamda demedim yani her konuma yorum yapıyorsun iyi anlamda dedim , :KK43: sağolasın ceycey

Yok ben kötü anlamda demedim yani her konuma yorum yapıyorsun iyi anlamda dedim , :KK43: sağolasın ceycey
ben yanlış anladım o zaman.sen artık büyümelisin zorunlualann.tmm yanlışlar yaptın hem de büyük yanlışlar ama artık bitsin.gırtlağa kadar borçlanmışsın.eminim geceleri düşünmekten uyuyamıyorsundur.değdi mi bir erkek için hayır.yeni sevgilin de bari bu hataları yapma diyorum.bak milletin eğlencesi oldun burada.ara ara ben de eğlendim geçmişte hatta.buna biraz da sen sebep oldun.lütfen ama lütfen silkin bi kendine gel.hayatına doğru güzel temiz bir sayfa aç.kaybolup gitme genç yaşında.borçlarını da dediğim gibi yapılandır bankayla konuş.

ben yanlış anladım o zaman.sen artık büyümelisin zorunlualann.tmm yanlışlar yaptın hem de büyük yanlışlar ama artık bitsin.gırtlağa kadar borçlanmışsın.eminim geceleri düşünmekten uyuyamıyorsundur.değdi mi bir erkek için hayır.yeni sevgilin de bari bu hataları yapma diyorum.bak milletin eğlencesi oldun burada.ara ara ben de eğlendim geçmişte hatta.buna biraz da sen sebep oldun.lütfen ama lütfen silkin bi kendine gel.hayatına doğru güzel temiz bir sayfa aç.kaybolup gitme genç yaşında.borçlarını da dediğim gibi yapılandır bankayla konuş.
Sağol ceycey yeni erkek arkadaşım aileleri tanıştırıp bi yola girelim dedi bende borçlarım olduğunu söyledim zaten bu borçla mümkün değil , artık ne alıyorsam her gün yazıyorum , hafta sonu plandan vazgeçtim , onu buraya davet ettim , banka ile konuşmayı düşündüm ama 130 bini yapılandırsa 12 ay veriyor sanırım aylık taksıtler11 bin oluyor gibi benim aylık gelirim 8700 civarı ve aylık ödemelerim 7 bini buluyordu , geri kalan günlerde hep krediden kullandım ;(

Arkadaşlar bu kadar nasıl battım bilmiyorum. Tam iki senedir çalışıyorum ilk aylarda hiç fazla borcum yoktu sonra ben kredi çektim baktım banka kredi veriyor sürekli çektim şu an hali hazırda 5 tane kredim iki ek hesap ödemem (toplam tutar aylık 4.570 TL) ve 27.750 tutarında kredi kartı borcum ve 6.500 tutarında banka borcum var . Şu an ek hesapta -9800 bakiyedeyim , gerçekten ne yapmam gerekiyor. Hala hafta sonu erkek arkadaşım ile İstanbul da görüşüp aparta kalıp hala bi şeyler yaşama derdindeyim . Kıyafet alıyorum dışarıdan yiyorum. Ne yapacağım lütfen yardımcı olun bu kadar borcu nasıl ödeyeceğim ben
Merhabalar. Çok üzüldüm durumuna benimde çok borcum vardı. ilk olarak tamamen yalanı ufacık da olsa hayatımdan çıkardım beni yalan söylemeye iten herşeyden uzaklaştım. ve şu duayı okudum hep
Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem Efendimiz, borçtan halâs olmak (kurtulmak) için şöyle dua edilmesini buyurdu:

“Sana bir duâ öğreteyim mi ki onunla duâ edersen dağ kadar borcun olsa Allah onu ödemeye muvaffak kılar. De ki ey Muâz:
«Allahümme Malikel’mülki tu’til’mülke men teşau ve tenziul’mülke mimmen teşaü ve tüizzü men teşaü ve tüzilu men teşau bi’yedikel’hayru, inneke ala külli şey’in kadir. Rahmened’dünya vel’ahireti tugdiha men teşau ve'temneuhe men teşeu irhamnî rahmeten tuğninî biha an rahmeti men sivak.»

“Ey mülkün mâliki olan Allahım! Sen mülkü dilediğine verirsin, mülkü dilediğinden çeker alırsın. Dilediğini azîz kılarsın, dilediğini zelîl kılarsın. Hayır senin elindedir. Muhakkak sen herşeye kadirsin.” (Al-i İmran sûresi, 26)

“Ey dünyâ ve âhiretin Rahmanı! Sen onları dilediğine verirsin, dilediğine vermezsin. Beni, senden başkasının acımasından müstağnî kılacak bir rahmet ile bana rahmet eyle.”

Merhabalar. Çok üzüldüm durumuna benimde çok borcum vardı. ilk olarak tamamen yalanı ufacık da olsa hayatımdan çıkardım beni yalan söylemeye iten herşeyden uzaklaştım. ve şu duayı okudum hep
Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem Efendimiz, borçtan halâs olmak (kurtulmak) için şöyle dua edilmesini buyurdu:

“Sana bir duâ öğreteyim mi ki onunla duâ edersen dağ kadar borcun olsa Allah onu ödemeye muvaffak kılar. De ki ey Muâz:
«Allahümme Malikel’mülki tu’til’mülke men teşau ve tenziul’mülke mimmen teşaü ve tüizzü men teşaü ve tüzilu men teşau bi’yedikel’hayru, inneke ala külli şey’in kadir. Rahmened’dünya vel’ahireti tugdiha men teşau ve'temneuhe men teşeu irhamnî rahmeten tuğninî biha an rahmeti men sivak.»

“Ey mülkün mâliki olan Allahım! Sen mülkü dilediğine verirsin, mülkü dilediğinden çeker alırsın. Dilediğini azîz kılarsın, dilediğini zelîl kılarsın. Hayır senin elindedir. Muhakkak sen herşeye kadirsin.” (Al-i İmran sûresi, 26)

“Ey dünyâ ve âhiretin Rahmanı! Sen onları dilediğine verirsin, dilediğine vermezsin. Beni, senden başkasının acımasından müstağnî kılacak bir rahmet ile bana rahmet eyle.”
Allah razı olsun cumanın yüzü suyu hürmetine okuyacağım inşallah bende bi yola girerim hemencik ve hayatımdan kötü her şeyi bırakarak

Sizde konu sahibinin avukatımısınız herkese beğenmedim atan kimse zorunluyu pohpohlamak zorunda değil bak kimseye cevap bile vermiyor çünkü apartta olmayan paralarıni eziyordur :KK66:

Zorunlu’nun avukat tutmaya parası mı var kız :KK70: Vive ben bu arada, nick değiştim. Sadece kadını sürekli cinselliğinden vurmak bana artık yavan gelmeye başladı.

Zorunlu’nun avukat tutmaya parası mı var kız :KK70: Vive ben bu arada, nick değiştim. Sadece kadını sürekli cinselliğinden vurmak bana artık yavan gelmeye başladı.
Kız 🤣 e sadece ona para harciyor adamlara yedirip duruyor 100 kusur bin parayi nasil yedi 10 bin kere söyledik ama bir gram değisme yok hala apart tutmaktan bahsediyor 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️

Benim 1 tl borcum olsa gece gözüme uyku girmez. Neye güvenerek borç yapıyorsunuz.
Bence bu ailenin verdiği bir terbiye. 16 yaşındayken babam bana kendi kredi kartının ek kartını çıkardı. Üniversitedeyken babamın yanında çalışmaya başladım. Maaşımı verdiğimde ikaz etti. “İstersen bunu 1 günde bitir, ister bir ayda. Ama 1 ay boyunca benden başka para istemeyeceksin” diye. Hiçbir zaman onu suistimal etmedim. Bazı günler çok para harcadıysam, ertesi hafta evde oturdum. Ama ay başını denkleştirdim. Şu an bankada nakit birikimin var. Onu da çok güzel harcayabilirdim. Para harcamaktan güzel, keyifli ne var. Çocuğumu özel okula yollayacağım için dokunmuyorum.
Hani diyorlar ya. “Ayağını yorganına göre uzat” diye. İşte o.

Öncelikle evi gözden geçirin, neler satabilirsiniz, bakın.
3 5 demeden kullanmadığınız her şeyi satıp, hesabınıza dokunmamak üzere atın.
Ardından üzgünüm ama nefes alma politikasına ineceksiniz.
İçtiğiniz çayı bile hesap edecek, dışarıyı keseceksiniz.
Kartlarınızı online a kapatıp limit düşürecek, elinizde kalanla yaşamaya çalışacaksınız.
Bu sırada ek gelir için başka arayışlara girmeniz şart, ikinci bir iş ya da becerinize göre saatlik işler bakmalısınız.

Şuan kredi durumlarından haberim yok ihtiyaç kredisi verilebiliyorsa 3 senelik, tüm borcu çekip öyle ödemeniz çok daha mantıklı.
Son bildiğim 12 ay ile sınırlandırmaydı, bu değişiklikleri sürekli kontrol edin.

Yaşamak güzeldir ama borç içinde değil.
Bu gidişin sonu çok kötü, onu bilin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X