Borctan cıkamayan dogru dürüst calışmayan koca

Kızımın babası daha bosanmayı beklemden başka kadın buldu evlendi ondada çocuğu olmuş doğduğu günden beri hiç aramadı ama hep nafakasını yatırdı daha ilk defa geçen sene tanıstılar öz babasıyla kızım yabancı diye gitmek istemedi oda gelmiyor bana diye birdaha aramadı
Siz de evlenmiş, çocuk yapmış ve eski eşinizin kızınız için gönderdiği nafakadan biriktirdiğiniz altınlara çökmeye çalışan bir adamı geçindiriyorsunuz.
Keşke evlenmeseydiniz, çocuğunuz da olmazdı. Tek kızınızla, okul, etüt gayet de geçinirdiniz.

Kızımın babası daha bosanmayı beklemden başka kadın buldu evlendi ondada çocuğu olmuş doğduğu günden beri hiç aramadı ama hep nafakasını yatırdı daha ilk defa geçen sene tanıstılar öz babasıyla kızım yabancı diye gitmek istemedi oda gelmiyor bana diye birdaha aramadı

Tamam ama neden evlendiniz ki ya da neden cocuk yaptiniz anlamadim. Tek cocukla parasiz gecinmenin ne kadar zor oldugunu gormussunuz. Kiziniza gercekten cok uzuldum ya

Siz de evlenmiş, çocuk yapmış ve eski eşinizin kızınız için gönderdiği nafakadan biriktirdiğiniz altınlara çökmeye çalışan bir adamı geçindiriyorsunuz.
Keşke evlenmeseydiniz, çocuğunuz da olmazdı. Tek kızınızla, okul, etüt gayet de geçinirdiniz.
Evet bende çok pişmanım çevremin etkisiyle tekrar evlenmem büyük hata oldu

Cocuklarım ufak olduğu için bi care bulamıyorum babam öldü annem 73 yaşında bir köyde yaşıyor bosanıb calısyım diyorum işteyeken kim bakacak çocuklarıma hergün kavga hergün sorun büyük kzım için birktiridm Altınlarım vardı nafakasıdan biriktirmiştim onuda eve hırsız girib çaldı
Hırsız girip çaldı demek. Eve ekmek getirmeye üşenen bir eş. Mandalina diye ağlayan çocuğa tepkisiz kalan bir KV ile ben olsam herhalde hırsız çaldı demezdim. İnşallah kötü düşünüyorumdur 😡. Ne olursa olsun o KV kadar kötü olamam gerçi

Tamam ama neden evlendiniz ki ya da neden cocuk yaptiniz anlamadim. Tek cocukla parasiz gecinmenin ne kadar zor oldugunu gormussunuz. Kiziniza gercekten cok uzuldum ya
Annem 73 yasında yaşlı babam öldü babamdan kalan köyde bir ev var bosandıkdan sonra orda yasıyordum kızımla annemle ama köy yeri bosanmıs bir kadın için çok kötü bir yer bosandım için sürekli damagalıymışım gibi davarnıyorlardı köyde sürekli evli erkekler rahatsıs ediyordu abilerimde üstlerine yük anlamak istemiyordu beni annemde ölürse bu köyde namuslu bir şekilde nasıl yasıycam diye korkular basladı bende ailemin uygun gördügü biriyle evlenmeyi seçtim biraz tanımak istedim evlenmeden önce annem laf olur adın çıkar dedi evlendim yine olmadı

Hırsız girip çaldı demek. Eve ekmek getirmeye üşenen bir eş. Mandalina diye ağlayan çocuğa tepkisiz kalan bir KV ile ben olsam herhalde hırsız çaldı demezdim. İnşallah kötü düşünüyorumdur 😡. Ne olursa olsun o KV kadar kötü olamam gerçi
Evet bende eşimden şüphelenmiştim polis cagrdım polis kapıda zorlama var dedi kamera görüntülerini buldu eşim deilmiş

Evet bende eşimden şüphelenmiştim polis cagrdım polis kapıda zorlama var dedi kamera görüntülerini buldu eşim deilmiş
Ben okudukça daha da kötü oldum. Allah yardımcınız olsun inşallah. Bu adamı çekmeyin kızınızı da lütfen ezdirmeyin.
1 mandalinayı çok gören o kadının da Allah belasını versin. Valla versin yaaa.

Ben okudukça daha da kötü oldum. Allah yardımcınız olsun inşallah. Bu adamı çekmeyin kızınızı da lütfen ezdirmeyin.
1 mandalinayı çok gören o kadının da Allah belasını versin. Valla versin yaaa.
Çok teşkkür ederim yorumlarınız için vakit ayırıb okudunuz için gerçekten buraya yazıb yorumları okumak insanı biraz rahatlatıyor

Çok teşkkür ederim yorumlarınız için vakit ayırıb okudunuz için gerçekten buraya yazıb yorumları okumak insanı biraz rahatlatıyor
Gerekirse çocuklarınızı alıp kadın sığınma evine gidin. Sonra bir iş bulup düzeninizi kurun. Farklı bir şehire gönderdiklerini biliyorum. Büyük kızınıza hor görülmesinden dolayı çok üzüldüm ama küçük kızınıza da ayrı üzüldüm. Sorumsuz bir baba, sağlıksız bir evlilik.

Bosanirim.Ona harcayacagim enerjiyi çocuklarıma harcarim.
2 tane çocuğu var
biri okullu, saat 2de geliyormuş, biri daha 1.5 yaşında
gidecek evi de yok

boşandı, nasıl geçinecek?
bu yaşlarda 2 çocuğa bakacak bakıcı zaten asgari ücret kadar maaş ister, ev kirası+ faturalar zaten olmuş 1 asgari ücret kadar
bu kadın zaten alsa asgari ücret alacak, bir mesleği yok, nasıl olacak?

Kızınız maalesef sizin pasifliğiniz ve koca müsveddesini kaybetme korkunuz yüzünden eziliyor.

Yazıklar olsun size!
Kadin yazmis okumuyorsunuz galiba başınıza gelmeden ahkam. Kesmek ne kadar kolay gidecek yeri yok mesleği yok başında doğru düzgün ailesi yok ne yapsın bu kadın ...
İmkanı olsa zaten kimse böyle bir hayatı çekmez..

2 tane çocuğu var
gidecek evi de yok

bu yaşlarda 2 çocuğa bakacak bakıcı zaten asgari ücret kadar maaş ister, ev kirası+ faturalar zaten olmuş 1 asgari ücret kadar
Bazen konu sahiplerinin yazdıkları okunmadan ya da empati yapmadan yorum yapılıyor herhalde. Köyde yaşayan kadına okul sonrası etüde verip çalışırdın diyorlar 😳😳 evlenmeden önce koca adayını tanıyacağım dedi diye sağır bırakılan bir kızcağız konu sahibi. Adı çıkmasın diye 2.ye apar topar evlendirilen biri ama köyde çalışacakmış annesi de çocuğuna bakacakmış.. hehe evet tam da öyle sahip çıkan bir ailesi var zaten abileri filan hep mükemmel.

Gerekirse çocuklarınızı alıp kadın sığınma evine gidin. Sonra bir iş bulup düzeninizi kurun. Farklı bir şehire gönderdiklerini biliyorum. Büyük kızınıza hor görülmesinden dolayı çok üzüldüm ama küçük kızınıza da ayrı üzüldüm. Sorumsuz bir baba, sağlıksız bir evlilik.

Kadın sığınma evleri inanılmaz kalabalık ve almıyorlar.

İş bulup düzen kur demek ne kadar kolay.
Asgari ücret ile bu kadıncağız böyle bir ekonomide mümkün değil tutunamaz.

Hayatın gerçeklerinden uzak yorumunuz

2 tane çocuğu var
gidecek evi de yok

++++

Çocuklara bakacak kimse yok. Ailesi arkasında değil. Boşanırsa hırpalayacak abiler var. Asgari ücretle asla yettiremez.

Konu sahibi boşanamaz maalesef.

2 tane çocuğu var
gidecek evi de yok

Haklısınız.Ama kocası da çalışmıyor.Borc batagindalarmis.Annesi bı de vücudunu yıpratma diyor.Muhtemelen art niyet de var.

Ailesi yardımcı olsa keşke.Bir de ilk çocuğuna çok üzüldüm.Yasadigin evde hor görülmek çok zor ,çok yaraliyici.

Bugün yarın bilemem ama bu adamdan ve ailesinden kurtulmali

• Beğen
Reactions: nzg
4 yıllık evliyim ikinci evliligim iki tane kızım var büyük kızım ilk evliliğinden olma bir buçuk yasında bir kızımda bu evlilikten eşim hiç bir yerde düzenli çalışmıyor 4 yılımızı yarıladık ama tam 15 tane iş degistşridi sürekli işten çıkmakdan parasıs kaldıkca hep kredi çekti bir çok borca battı çoğu zaman mutfak ihtiycalrını bile alamıyor eski evlilimden olan kızımda süreli kayananamla eşimin gözüne batıyor hor görüyorlar eşimin birde oğlu var ama kayananam bakıyor onu bize vermiyor hatta kayananam oğluna fazla çalısıbda bedenini yıpratma herkes için diye akıl veriyor oysaki benle evlenmeden önce gece onikiden önce eve gelmezdi çok mesai yaprdı diye anlatıyorlardı eşimin ailesi birde sürekli aksi bi insan herşeye kızar bagırır vende ona kızarım kavga ederiz çoğunlukla ikinci evlilim oldu için sabrediyorum sizce böyle bir evlilik sonuna kadar sürermi

Kızımı hor gören adamın yanında saniye durmam.
Sen hala evlilik sorguluyosun.

• Beğen
Reactions: nzg
Haklısınız.Ama kocası da çalışmıyor.Borc batagindalarmis.Annesi bı de vücudunu yıpratma diyor.Muhtemelen art niyet de var.

Ailesi yardımcı olsa keşke.Bir de ilk çocuğuna çok üzüldüm.Yasadigin evde hor görülmek çok zor ,çok yaraliyici.

Bugün yarın bilemem ama bu adamdan ve ailesinden kurtulmali
tamam kurtulmalı

demek istediğimiz şey çeksin otursun değil

ama nasıl olacak diye soruyorum. çekmesin de yolu ne bunun?

sığınma evlerinde hapçısı otçusu, delisi manyağı bi sürü de tip var 2 küçük kız çocuğuyla sığınma evi de kolay değil ki

devletimiz keşke böyle sorunlu tipleri daha rehabilitasyon merkezi gibi bir yerlere gönderse de geçim/şiddet vs. yüzünden sığınmış ama hayatı tehdit edilmeyen, çalışabilecek durumdaki, konu sahibi gibi kadınları daha başka yerlere alsa.

sığınma evinde bildiğim kadarıyla öyle gittim hadi kafama göre çıkayım iş arayayım vs. öyle şeyler de yok.
telefon kullanamıyorsun, dışarı çıkamıyorsun ve 6 ay kalıyorsun diye biliyorum. mesela. eeee? 6 ay sonra kızı 2 yaşında öbürü 2. sınıfta iken ne olacak?

burada sığınma evi diyen insanların sığınma evinin ne olduğu hakkında bir fikri var mı merak ediyorum.

ya da boşan diyen süper zeki arkadaşlar bi gelseler de anlatsalar nasıl geçinecek bu kadın?

X