Borctan cıkamayan dogru dürüst calışmayan koca

Kreş yardımı veriyormu devlet biç cok kreşle görüstüm ama 7 8 bin lira istediler hep
Veriyor diye biliyorum sizin şartlarıniz da uyar muhtemelen. aile sosyal hizmetler mudurluguyle bir görüşün

• Beğen
Reactions: nzg
İkinci evlilik için böyle bir eş adayını çok aradınız mi?insanlar ikincide çok daha temkinli oluyo sizde keşke dikkatli olsaydiniz.

• Beğen
Cocuklarım ufak olduğu için bi care bulamıyorum babam öldü annem 73 yaşında bir köyde yaşıyor bosanıb calısyım diyorum işteyeken kim bakacak çocuklarıma hergün kavga hergün sorun büyük kzım için birktiridm Altınlarım vardı nafakasıdan biriktirmiştim onuda eve hırsız girib çaldı

Eve hirsiz girdigine eminsinizdir umarim.

Hiç tanımadımki öyle bir aya bile kalmadan valizimi aldım elime gelib oturdum bosanmıs kadın olduğum için öyle eglenece düğüne benzer gibi bişey yapılmadı bizim çevrede pek seçim hakkı vermiyorlar kadına ben deil ailem uygun gördü tanımak istedim evlenmeden önce duyulur etrafa adın çıkar diye izin verilmedi iki evliliğimdede tanıma hakkı verilmedi 17 yasındaydım bekarken bi keresinde karsı geldim aileme ben böyle evlenmek istemiyorum diye öyle bir kavga cıktıki ben tanıyarak evlenmek istiyorum diye abim tokat vurdu bana ve kulagımın zarı pataldı şimdi iştme kaybı yasıyorum yıllardır agrı sızı sagırlık oluştu kulagımda

Şimdi o abi müsvettesinin yakasına yapışın siz gönderdiniz beni buraya durum bu , şimdi evin ihtiyaçlarını sen karşılayacaksın de, ciddiyim de bunu bak o namus timsali abin nasıl boşan kardeşim diyor. Size bu zulmü yapan ailenizi de rahat oturtmayın ki bundan sonra hayatınıza karışırken iki kez düşünsünler.
Yokluk darlık bir şekilde çözülür ama ilk çocuğunuzun hor görülmesi, ezilmesi tahammül edilemez bir konu. Her şeyi birden çözemezsiniz ama bebek biraz palazlanınca boşanmak için plan yapın. Bu arada çocuğunuz için sesinizi çıkarın, kimseye ezdirmeyin.

Eve hirsiz girdigine eminsinizdir umarim.
Polis kapıda zorlama var demeseydi eşimden şüpheleniyorduk işte eski eşimden tazminat almiştim çocuğun nafakasından birktirmiştim biraz kızımın geleceği için babası yok diye 50 bin TL kadar altın vardı hepsi gitti

Benden size tavsiye çocuğunuzu kendi düzeninizi kurana kadar çocuk koruma yurduna verin.Evet bunu söylemesi çok zor ama bu şartlar altında bir çocuğun sırf siz çocuğunuzu çok seviyorsunuz diye hayatı ve psikolojisiyle oynayıp böyle bir ortamda büyütemezsiniz.Yada devlete sığının kendi düzeninizi kurana kadar devlet himayesinde kalın.Bizde yurtdışında yaşıyoruz.Şayet bu tür olaylar başımıza geldiğinde direk devletin himayesi altına gireriz hatta girerim hiçte utanmak.Bende gurbette yaşıyorum.Burada sığınacak kimsem yok ama eşime şunu sürekli hatırlatıyorum "arkamda kapı gibi devlet var"Daha geçen gün çocuğum hastanede yattı.Yanımda yatan kız yetimhanedeydi.Canım o kadar iyi yetiştirmiş ki orada ki anneleri.Gerçekten kız huzursuz aile ortamında büyüse daha büyük felaket.Yazık günah.Kimse de dememiş.Devlete sığının yada devlete verin diye.Cocuğu verdikten sonra görme imkanınız da var belli aralıklarla.Bunları da göz önüne alın

• Beğen
Tabi düzeltirim eşimin annesi kaynanam yani oğluna bedenini yıpratıp çok calısma diye akıl veriyor calısmak istiyorum ama büyük kızım 1. Sınıfa gidiyor diğeri bir buçuk yaşında işte calışma imkanı olmuyor
Yani diger kiziniz 1.5 yasinda adam 4 senedir calismiyor diyorsunuz .demekki bu cocugu gaoarkende dogru durust calismiyordu .

Benden size tavsiye çocuğunuzu kendi düzeninizi kurana kadar çocuk koruma yurduna verin.Evet bunu söylemesi çok zor ama bu şartlar altında bir çocuğun sırf siz çocuğunuzu çok seviyorsunuz diye hayatı ve psikolojisiyle oynayıp böyle bir ortamda büyütemezsiniz.Yada devlete sığının kendi düzeninizi kurana kadar devlet himayesinde kalın.Bizde yurtdışında yaşıyoruz.Şayet bu tür olaylar başımıza geldiğinde direk devletin himayesi altına gireriz hatta girerim hiçte utanmak.Bende gurbette yaşıyorum.Burada sığınacak kimsem yok ama eşime şunu sürekli hatırlatıyorum "arkamda kapı gibi devlet var"Daha geçen gün çocuğum hastanede yattı.Yanımda yatan kız yetimhanedeydi.Canım o kadar iyi yetiştirmiş ki orada ki anneleri.Gerçekten kız huzursuz aile ortamında büyüse daha büyük felaket.Yazık günah.Kimse de dememiş.Devlete sığının yada devlete verin diye.Cocuğu verdikten sonra görme imkanınız da var belli aralıklarla.Bunları da göz önüne alın
Kimse dememis cunku turkiyede devletin imkanlari iyi degil ve kadinlarin arkasinda falan degil .bu ulkenin gerceklerini bilip bilmeden yorum yapmissiniz.

Kimse dememis cunku turkiyede devletin imkanlari iyi degil ve kadinlarin arkasinda falan degil .bu ulkenin gerceklerini bilip bilmeden yorum yapmissiniz.
Gayette iyi.Olaya sürekli manevi yönden bakıyorsunuz.O. çocuğun psikolojisi gelecekteki hayatı için çok önemli.Psikolojisi olmayan bir çocuk eğitim doğru düzgün alamaz.Yurda yerleşirse en azından eğitim alıp devletin imkanlarıyla devlet memuru olur
Yoksa bu gidişle çocuğun hayatı kararacak.Yaziktir günahtır böyle şeyler söyleyip insanları zan altında bırakmayın.

Gayette iyi.Olaya sürekli manevi yönden bakıyorsunuz.O. çocuğun psikolojisi gelecekteki hayatı için çok önemli.Psikolojisi olmayan bir çocuk eğitim doğru düzgün alamaz.Yurda yerleşirse en azından eğitim alıp devletin imkanlarıyla devlet memuru olur
Yoksa bu gidişle çocuğun hayatı kararacak.Yaziktir günahtır böyle şeyler söyleyip insanları zan altında bırakmayın.
Evet bende kızımın iyi bir eğitim almasını okumasını çok istiyorum şükür şimdiden üstüne düstüm için derslerinde başarılı okuyup hakim yada savcı olmasını çok istiyorum kimseye haksızlık yapmadan herkesin hakkını koruması için inşAllah ilerde gercekleşir bu isteğim.
ayrca vakit ayırıp okudunuz yazdınız içinde size ve bütün bayan arkadaşlarımada teşşkür ederim:)

Google a yetistirme yurdu haberler yazarsaniz turkiyedeki yetistirme yurtleinda yasanan istismar ve kotu muamele haberlerini okuyabilirsiniz .yasadigim ulkeyi benden iyi bilemezsiniz .almanyadaki yetistirme yurtlariyla karistirmayin .

Saolun

Kaymakamlıga değilde Sosyal yardımlara Başvurdum bi aile destek bagaldılar bide elektirik desteği kızımın nafakasıda yatıyor ayda az çok yiycek bişeyler alabiliyorum şükür
Öncelikle bu evliliginiz boyle sürmez yani siz kendinizi ve kizinizi ezdirerek susarak katlanarak idare ederseniz devam eder kendinizden vazgecmeniz gerekir ki bu cok saglikli değil o yüzden ayrilmanin yollarina bakin
Alintiladigim kisma bakarsak adam olmasa da siz zaten destekle bir sekilde idare edersiniz.
Kolay degil elbet kimse kolay diyemez ama bazi fabrikalar saatlik eleman calistiriyorlar bu sekilde sosyal yardimlasmadan da erzak, cocuk yardimi, fatura destegi alarak bir sekilde yasarsiniz. Devlet çocuklu yalniz kadinlara destek oluyor, esinizden hayir yok zaten.
Kocasi olmayan, bu sekilde biraz sosyal yardim destegi biraz da kendi cabalariyla gecinen kadinlar var. Çevreye manti/sarma yapip satıyorlar ua da temizlige gidiyorlar. Dedigim gibi kolay degil ama imkansız da değil. Kadin isterse herseyi başarır

• Beğen
Şuan işitme engelim sadece sag kulagımda yüzde 46 ymıs yüzde atmıs olursa bidaha duyamazmış sadece sağ kulagım o zaman anca maaş alabilir miyim bilmiyorum ama keşke tamamen sağ kulagım sagır kalmasında istemem maaşı felan yeterki sagır kalmasam
Bunu arastirdim simdi yuzde 30 civari engelli raporu veriyorlarmis en az yuzde 40 raporunuz olursa ise yarar maalesef
Ihtiyacinizi bir kenara koyarak söylüyorum ki eger hakkiniz varsa almamazlik etmeyin sonucta şu an kendi hayatinizi kurmak adina cozumler ariyoruz.

Yukarida yurt demisler benim de aklima gelmisti ama kiziniz zaten babasiz (var ama ortada yokmuş) yurda vermek ona bir travma daha yaratir ama anneannesine gitmek istiyormus belki gecici bir süreliğine annenizde kalabilir. Tabii anneniz de raziysa. Nafakasini da anneme veriyorum cocuk icin dersiniz ayrica calismak istiyorum deseniz esiniz cocuklara bakmaz mi? Bir umut soruyorum çünkü adam zaten calismiyor bari siz calisin o baksin cocuklara en azindan kendinizi toplayana kadar

Öncelikle bu evliliginiz boyle sürmez yani siz kendinizi ve kizinizi ezdirerek susarak katlanarak idare ederseniz devam eder kendinizden vazgecmeniz gerekir ki bu cok saglikli değil o yüzden ayrilmanin yollarina bakin
Alintiladigim kisma bakarsak adam olmasa da siz zaten destekle bir sekilde idare edersiniz.
Kolay degil elbet kimse kolay diyemez ama bazi fabrikalar saatlik eleman calistiriyorlar bu sekilde sosyal yardimlasmadan da erzak, cocuk yardimi, fatura destegi alarak bir sekilde yasarsiniz. Devlet çocuklu yalniz kadinlara destek oluyor, esinizden hayir yok zaten.
Kocasi olmayan, bu sekilde biraz sosyal yardim destegi biraz da kendi cabalariyla gecinen kadinlar var. Çevreye manti/sarma yapip satıyorlar ua da temizlige gidiyorlar. Dedigim gibi kolay degil ama imkansız da değil. Kadin isterse herseyi başarır
Teşşekür ederim yorumunuz için aynen kücük kızım biraz daha büyüsün bende öyle düsünüyorum zaten eşim sorumusus evin bi çok yükü sadece benim üstümde kücük kızım engel bana sadece oda büyüdü zaman önümde engel kalmıycak mutlaka bi işe giricem kızlarımla yasıycam kimseyi almıycam hayatımıza bıda

Bunu arastirdim simdi yuzde 30 civari engelli raporu veriyorlarmis en az yuzde 40 raporunuz olursa ise yarar maalesef
Ihtiyacinizi bir kenara koyarak söylüyorum ki eger hakkiniz varsa almamazlik etmeyin sonucta şu an kendi hayatinizi kurmak adina cozumler ariyoruz.

Yukarida yurt demisler benim de aklima gelmisti ama kiziniz zaten babasiz (var ama ortada yokmuş) yurda vermek ona bir travma daha yaratir ama anneannesine gitmek istiyormus belki gecici bir süreliğine annenizde kalabilir. Tabii anneniz de raziysa. Nafakasini da anneme veriyorum cocuk icin dersiniz ayrica calismak istiyorum deseniz esiniz cocuklara bakmaz mi? Bir umut soruyorum çünkü adam zaten calismiyor bari siz calisin o baksin cocuklara en azindan kendinizi toplayana kadar
Teşşekür ederim yorumunuz ve düsünceniz için hayatta iyi insan kalmadına inanmaya baslamıstım ama gerçekten böyle hiç tanısmdımız halde bana yardımcı olan bayan arkadaslarımı gördükce iyi insanlarda vamıs demekki hala
onu bilmiyordum Tesskür ederim söylediniz için bi arastrym insAllah alma hakkı varsa kızlarım için alırım engelli parasını dediniz gibi eşime dedim kücük kızımıda al git diye bi süreline kücük kızımdan vazgeçmek istedim içim acısada götür git dedim eşime büyük kızım kardeşimi bırakmam diye agladı kaynanam kabul etmemiş ben bakamam annesi almıyorsa yetimhaneye ver demiş inanın bu durumdan kurtulmak için kendi elimle bir iki seneliğine devlete verecektim kücük kızımı ama eşim yalavardı yakardı ayrılamamak için bi süreline iyi oldu bana ama sonra yine eski haline döndü tabi kücük kızımın ufak olması engel bana şuan o büyüdü zaman ayrlıcam inşAllah

Ne kadar doğru konuştunuz erkekler bizim kadar güclü deil kadın isterse herşeyi basarır doğru 😊

Google a yetistirme yurdu haberler yazarsaniz turkiyedeki yetistirme yurtleinda yasanan istismar ve kotu muamele haberlerini okuyabilirsiniz .yasadigim ulkeyi benden iyi bilemezsiniz .almanyadaki yetistirme yurtlariyla karistirmayin .
Her yetiştirme yurdu aynı değil ben devlet memuruyum yetiştirme yurdundan bir çok genç memur olarak geldi bir çoğu da gayette memnundu hatta biri iyisi de yurda vermişler beni üvey baba elinde yarı aç yarı toktum üstüne birde şiddet görüyordum yurda yerlesince karnım sıcak yemek gördü demişti bence araştırsın konu sahibi yurtlarin şartlarıni

X