Borcu tl cinsinden mi vereyim euro olarak mı?

Sinoplu57

varsa SEN yoksa SEN...
Kayıtlı Üye
9 Aralık 2009
2.799
27
Merhaba , kayinpederlere 20 milyar lazım ve benim birikmişime göz dikildi. Borç aldığı kızı(görümcem) borcunu ödemelerini istiyor ve elden kızına biz vericez. Birkaç ay sonra verilmesi kaydıyla kabul ettim daha bunu eşim bildirmedi kafam karışık olduğu için ama bendeki birikmiş euro cinsinden ,onlara tl cinsinden lazım. Bozdurup versem değer kaybı yaşayabilirim zarara girebilirim. Euro cinsinden versem diyorum ama onlar yine tl olarak ödeme yaparlar. Sizce ne yapmalıyım? Euro günden güne düşüyor. En güzeli hiç vermemek midir? Akil akıldan üstündür yardımcı olun bacılar

Keşke birikmiş paranı bilmeselerdi . Kızına vermeyen sana borcunu nasıl verecek . Nasıl ödeyecek.
O mu biriktirdi oglumuzun parası nasılsa diyip odemeyecekler bence . Madem sana iki üç ay sonra veriyorlar , gorumce beklesin iki ay sonra ona odesnler.

İlle de vereceğim dersen euro ver onlar bozdursun. Artsa da düşse de sana euro odeme yapsınlar .

Aile iliskilerinizi bilmeden bsy demek dogru olmaz
Bunu onlar dusunmeli ve euro olarak almalilar
Para isi hassastir ne para gitmeli ne huzur

Öncelikle yirmi bin az para değil. Ben olsam iki bin hadi neyse de yirmi bin kendi aileme bile vermem. Zaten kızının borcunu ödeyemeyen benimkini de ödeyemez. Ne yani? Size güvenip mi borç yaptı?
Onun dışında ille de vereceğim, kötü olmak istemiyorum derseniz
Kesinlikle ki euro olarak odeyin, ve o şekilde geri almak istediğinizi belirtin . Geçen sene ocak ayında yurtdışında zor durumda kaldım, çok acil yeni bilet alabilmek için arkadaşımdan atmye gidip kart borcumu ödemesini istedim 750 TL. Öncesinde de sağolsun 250lira vermişti.
Dönüşte de elimde gittiğim yerden kazandığım eurolar vardı. Kıza dedim ki, "zaten bu paraya ihtiyacın yok. İstersen bozdurup göndermekle hiç ugrasmayayim,zaten euro durduğu yerde artıyor. Sana bin TL vereceğime senin için 270 euro bir kenara ayirayim, aynı şehre gelince elden veririm"
O da 'amaan hiç gerek yok. Bozdur gönder dursun oyle' dedi.
Sonuç olarak eğer o gün 270 euro olarak dursaydi su an sadece 1 senede 1650 lirası olacaktı. Yani yüzde elliden fazla kar edecekti.
Aynı şekilde size de bir sene sonra ödeseler bu kadar zarar etmeniz olası.kaldi ki parça pincik odeden paradan hayir gelmez. Bence ya cumhuriyet altını olarak odeyin ya da dolar euro olarak . Tabii ödememeye seçeneğiniz hiç yoksa

Geri odemezler verme kızlarına borçlarını odesinler kendileri ona vermeyen gelinine hiç vermez oglumuzun parası diye

Daha önce bizden de bu şekilde borç diye alındı söz de borç bir güzel üstüne yatildi.
Arabamızı satmak zorunda kalmiştik 10 yıl kadar önce. Kv babam iflas etmişti. Biliyordum geri vermeyeceklerini zaten huyları belli. Buna benzer cok olah oldugu icin ben akillandim. Esimden habersiz biriktiriyorum. Esim de para tutabilen bir insan degil. Cocuklarim da büyüyor. Kendim esimden gizli para biriktiriyorum.

Geçen de teyzesinin eşi aramış 6000 tl lazım diye. Eşim sesini çıkarmamış. Ben de onu vermemeye ikna ettim. Geçen yolluğu yatacağı kendisine para geleceği için onlara para verelim mi diye soruyor. Dedim ki biz babamlara arabamızı sattık yardim ettik. Onların da 2 gelini çalışıyor oğulları da öğretmen. Onlar babana yardim etmediler. Biz arabamızı satıp yardim ettik. Çocukları bizden lux yaşıyor. Onlar yardim etsin dedim konu umarım kapanmıştır. Şimdi burada doğuda deyim yerindeyse eşim kelle koltukta zar zor para kazanıyoruz. Ben de öğretmenim para çok ya. Teyzesi küsermiş. Dedim ki herkese mi küsecek istedikleri herkes sonuçta para vermeyecek.

Eşim kenardaki parayı bilse teyzesine verirdi bir de geri de almaz ohhh.

Eğer borç verecekseniz o parayı yok bilin çünkü gelmeyebilir
Birde verince sıkıntı olmaz isteyince senden kötüsü olmaz
Gelmeyince üzülmeyeceğiniz miktar olsun

Eşim üzülmesin , bana trip attığı için huzurumuz kaçmasın diyerek söz vermesine güvendim ve verdim. 1 sene oldu hatta geçti, para hala yok. :) benim gibi olan ya da olacak varsa borç dahi vermesin, cidden çok pişmanım.

Eşim üzülmesin , bana trip attığı için huzurumuz kaçmasın diyerek söz vermesine güvendim ve verdim. 1 sene oldu hatta geçti, para hala yok. :) benim gibi olan ya da olacak varsa borç dahi vermesin, cidden çok pişmanım.

Çok kötü olmuş buradaki arkadaşlar haklı çıkmış. ☹️Vermemeleri ile ilgili açıklama yaptılar mı?

Merhaba , kayinpederlere 20 milyar lazım ve benim birikmişime göz dikildi. Borç aldığı kızı(görümcem) borcunu ödemelerini istiyor ve elden kızına biz vericez. Birkaç ay sonra verilmesi kaydıyla kabul ettim daha bunu eşim bildirmedi kafam karışık olduğu için ama bendeki birikmiş euro cinsinden ,onlara tl cinsinden lazım. Bozdurup versem değer kaybı yaşayabilirim zarara girebilirim. Euro cinsinden versem diyorum ama onlar yine tl olarak ödeme yaparlar. Sizce ne yapmalıyım? Euro günden güne düşüyor. En güzeli hiç vermemek midir? Akil akıldan üstündür yardımcı olun bacılar
Sakin yapmayin çok üzülürsün
Benim kp. Benim düğünümden hemen 2 ay sonra diger ogluna dugun yapti bizden para aldi vericem fındık parasi ile kredi cekip oducem dedi uzerinden 8ay gecti vermedi. Simdi bi miktar kredi çektim araba almak için bunu duymuş eşim sagolsun yetiştirmiş 8aydir bi kere bile aramayan hamileligin nasil bisıkıntı varmi diye sormayan kp. Kv hergun arıyor.

Belki o an görümcen de sıkışık vardır bir konu gelir bence neden vermesinler ama zarar etmemek adına altın daha mantıklı bence tek tek öderler tembihlersin euro olarak da versen böyle istiyorum diye esin söyler sonuçta aile olunmuş dar gününde onlar da sana yardım eder ben olsam kıyamam bu durumda.

Belki o an görümcen de sıkışık vardır bir konu gelir bence neden vermesinler ama zarar etmemek adına altın daha mantıklı bence tek tek öderler tembihlersin euro olarak da versen böyle istiyorum diye esin söyler sonuçta aile olunmuş dar gününde onlar da sana yardım eder ben olsam kıyamam bu durumda.

Konu şubat-
2019 da açıldı

Konu sahibi yazdı 1 yıl olmuş gelmemiş para

Sakin yapmayin çok üzülürsün
Benim kp. Benim düğünümden hemen 2 ay sonra diger ogluna dugun yapti bizden para aldi vericem fındık parasi ile kredi cekip oducem dedi uzerinden 8ay gecti vermedi. Simdi bi miktar kredi çektim araba almak için bunu duymuş eşim sagolsun yetiştirmiş 8aydir bi kere bile aramayan hamileligin nasil bisıkıntı varmi diye sormayan kp. Kv hergun arıyor.

1 yıl olmuş vermiş geri alamamis

Çok kötü olmuş buradaki arkadaşlar haklı çıkmış. ☹️Vermemeleri ile ilgili açıklama yaptılar mı?

Evet haklı çıktılar ben yine merhametime yenik düştüm maalesef ama boşunaymış.
Vericez diyorlar göz boyuyorlar, yok şu masraf cıktı yok bu masraf diyerek 1 seneyi geçirdiler.
Bu yaz korona illetinden kurtulursak isteyeceğim. Onları beklersemda hiç vermezler.

X