Haz me de mi yo rum! Haksizlik yok mu? Benim yerimde siz olsaniz neyaparsiniz?

Valla artık olan olmuş şu saatten sonra hayatınıza bakın karı koca el ele verin çalışın didin evinizi barkinizi öyle alin.
Ben olsam ne kp ne kv ne kayın ne elti topunu silerdim hiçbiriyle görüşmez evime almazdım.
Eşiniz çok görüşmek istiyorsa gider görüşür o ayrı.
Mümkün olduğunca uzak kalmaya çalışırdım bu insanlardan.
Bir de psikologa ihtiyacınız var gibi mutlaka gidin bence sizi çok yıpratmışlar.

Valla artık olan olmuş şu saatten sonra hayatınıza bakın karı koca el ele verin çalışın didin evinizi barkinizi öyle alin.
Ben olsam ne kp ne kv ne kayın ne elti topunu silerdim hiçbiriyle görüşmez evime almazdım.
Eşiniz çok görüşmek istiyorsa gider görüşür o ayrı.
Mümkün olduğunca uzak kalmaya çalışırdım bu insanlardan.
Bir de psikologa ihtiyacınız var gibi mutlaka gidin bence sizi çok yıpratmışlar.

Kafamda hep bunlar var maalesef atamiyorum. Psikolog care olur mu bilmem simdi buna dokecek paramizda yok isin acigi zaten borc almis basini gidiyor:110:

Evinizi aldıysanız maddi olarak 4 sene ödediğiniz paranın havaya gitmemesi icin o miktari vermeleri lazim. İlerde iki kardese bölündüğünde o ev sizle kardesi esit pay alırsa sizin ödediğiniz para araya kaynayacak yoksa. Vermeye yanaşmazlarsa da artık kendi bilecekleri iş , görüşmemek için de bir nedeniniz olur.

Biz ondan bile feragat ettik aslinda para verin demedik. o evin borcunu biz odedik dememize bile tahammulleri yok.

Ciddi ciddi adaletsizlik olmadigini dusunuyorlar. Gercekten inanilir gibi degiller!

Biz ondan bile feragat ettik aslinda para verin demedik. o evin borcunu biz odedik dememize bile tahammulleri yok.

Ciddi ciddi adaletsizlik olmadigini dusunuyorlar. Gercekten inanilir gibi degiller!

O kadar şey duyup gördüm ki bazen aynı ahirete mi inanıyoruz dediğim oluyor. Çünkü herkesin ağzında bir adalet, hak , hukuk , Allah korkusu , kul hakkı lafları var. Ama kimse buna gerçekten dikkat etmiyor. Eşinizin ailesi de buna bir örnek maalesef.
Umarım sizden uzak dururlar en azından, iyice sinirlerinizi bozmazlar.

Buarada esim kaynimdan bi tik fazla kazaniyor. Ama sonuc esim 36 yasinda bi evi var. Kaynim 32 yasinda bi evi arabasi var. Miss:dondurma:
Bosver canım herşey dışardan göründüğü gibi olmuyor.Sen aman hakkımızı yediler ay ne mutlular ,evleride var ,arabalarida var dersin ama işin yüzü oyle değil belki de.Bosverrrrrr bir haksizlik yapılmışsa size Allah'a havale et.Eşinle evlatlarinla mutlu ol.Kendini teskin et,sakinleştir.Böyle olması gerekiyormuş,olmuş.Sinir olduğum insanlar için niye kendimi üzeyim ya kim oluyor onlar ,aklıma bile getirmem

O kadar şey duyup gördüm ki bazen aynı ahirete mi inanıyoruz dediğim oluyor. Çünkü herkesin ağzında bir adalet, hak , hukuk , Allah korkusu , kul hakkı lafları var. Ama kimse buna gerçekten dikkat etmiyor. Eşinizin ailesi de buna bir örnek maalesef.
Umarım sizden uzak dururlar en azından, iyice sinirlerinizi bozmazlar.

Boylesi cok uzucu iste. Bir de baksan namazli abdestli dersin..

Kv esime diyormus ben memlekette filan hocaya anlattim ali ye (esime) yapilmis bi haksizlik yok demis guya..

Esimde o sinirle gel demis madem bi hakem dinleyecek ikimizi dinlesin deyip baska bi hocaya goturmus.

Esim anlatmis anne yanlisim yalanim varsa duzelt diyerek kadin laf konusturmuyomus zaten esimin anlatiklari kadariyla hoca ortada bariz bi haksizlik oldugunu soylemis.

Esime de ayrica demis Allah yardimcin oldun bu senin imtihanin ve cok zor demis..

Hoca birlikte oturmuslar bedel odemisler deyince naptilar sanki altimdanmi aldilar diyormus. Boyle bir zihniyet..

Bosver canım herşey dışardan göründüğü gibi olmuyor.Sen aman hakkımızı yediler ay ne mutlular ,evleride var ,arabalarida var dersin ama işin yüzü oyle değil belki de.Bosverrrrrr bir haksizlik yapılmışsa size Allah'a havale et.Eşinle evlatlarinla mutlu ol.Kendini teskin et,sakinleştir.Böyle olması gerekiyormuş,olmuş.Sinir olduğum insanlar için niye kendimi üzeyim ya kim oluyor onlar ,aklıma bile getirmem

Bu olay yuzunden kaynim eltimi defalara evden kovdu. Komsulari eski komsularim bagilik ciglik kavga haberleri geliyo. Oara hamile oldugu anlasildigi icin yuruyor evlilikleri. Yuruse bile bir darbe aldi. Bir hic yuzunden yuzgoz oldular simdiden..

Insan sevinmiyor ama huzur bozanin da huzuru olmuyor iste demekki..

Keske son dediklerinizi yapabilsem tek dilegim bu onlari kafamdan atmak:KK43:

Okuyup yorumunu esirgemeyen herkese tesekkur ederim..

Suna aciklik getirmek istiyorum arkadaslar biz iyi kotu evimizi aldik. Biz hem kredi hem esyali bir evde 6ay kira odemesi (esimin isinden dolayi 6ay ankarada yasadik o evin kirasi bu) oderken onlarin soz verdikleri iki yil yardim sozunu tam da bu sikisik donemde bizi yuz ustu birakmalari yedigimiz en buyuk kazik oldu.

Cunku kira+ev kredisinden maastan geriye bin lira bile kalmiyordu odonem. Kartlari patlattik borc ustune borc yaptik hala toparlayabilmis degiliz. Onlar bize yardimi kestip kvnin yonlendirmesiyle kaynimin ev pesinatini biriktirdiler.

Evet para kaynimin parasi istedigi gibi harcayabilir. Burda onemli nokta soz verip caymalari yoksa kp in maasi da var. Onlar ogullarina ev alma derdine dustuler kaynimin parasi ortaya gitmemeliydi. Peki bizim paralar neden ortaya gitti kimsenin umru degil tabi.. hatta sirf bu yuzden koye ev yapmadilarki koydeki ev kp in ustune olur kaynimin parasi ortaya gider diye. Kv bunu kendisi soyledi.

Kaynimin oturdugu esimin borcunu ev kp uzerine ortak mal.. evet borcunu esim odedi fakat pesinat diger evden satilan para ile uzerine esim odeme yaparak alindi. Yani burda tapu isteme hakkimiz yok.

Yani kisaca bizim paramiz hepmizin parasi kaynimin parasi kaynimin parasi oldu.

Kovulma olayi da soyle oldu. Dugunden sonra kaynimlarin evine ilk kez gidicez ogun kvde de gelmis bizi de davet ettiler.

Gittik oturduk kv ile zaten limoniyim. Eltim de acayip mesafeli yanimiza gelip bi halhatir bile sormadi falan. Ben de cocuklarla ilgileniyorum. O ara kapi caldi eltim mutfakta. Yani ben de hic oyle art niyet gutmedim kapiya yakinim ve kapiya yoneldim. Yani refleks gibi kapinin calmasina kayitsiz kalamadim biraz da tez canliyim zaten. Oara elti mutfak kapisinda belirdi ve siz oturun dedi.

Ses tonu oyle buyruk bi tavir dikte edici bi iticilik vardi ki buna boyun edip geri donmek istemedim isin dogrusu.

Esini karsilama heyecani duyan bi kadin olsaydi karsimda sizi temin ederim geri cekilir oturudum yerime.

Ama dedigum gibi o tavirdan rahatsiz oldugum icin ve kapiyla burunburuna oldugum icin kapiyi aciverdim.

Gelen kaynimdi. Adamin boynuna bogazina sarilcak ahlim yok zaten en fazla selamlasip gecicem yerime. Ama oyle olmadi benim kapiyi acmamala eltim gelip elimi kapidan ittidi sesini de yukselterek "siz oturun dedim burasi benim evim" dedi..

Ben sok kaynim sok neoldugunu anlamaya calisiyo. O ara sese esim kv geldi onlarda kismen gorduler zaten kapi yakin salona. Esim noluyo nedir bu saygisizlik dedi. Eltim bu sefer esime bagriyo burasi benim evim diye..

O car car oten kvden ses yok gelinini sakinlestirmeye calisyo komsular duymasin diye alip iceri goturdu. Kaynim hic bisey diyemedi onu yine anlayabiliyorum yine cunku ben de dondum kaldim elim ayagim titredi. Terbiyesiz dedigimi hatirliyorum sadece.. apar topar o evi terk ettik..

Bir hafta sonra kaynim evimize geldi ozur diledi. Esim herseyi anlatti. O iki eve de esinin bu tutumundan dolayi gitmeyecegini memleketteki kaynimin aldigi evin babasinin uzerine alinirsa ancak gidecegini anlatti. Cunku burda aslinda babasinin evinden kovuldugunu memeleketteki ev zaten kaynimlarin ordan hadi haydi kovulacagini zaten zamaninda hak gectigini fakat bunu dillendirmedigini bu olayin bu haksizligin giderilmesini gerektiren bi olay oldugunu anlatti.

Kaynim abisine hak verdi. Evi babasinin uzerine verecegini soyledi.

Kv yine devreye girdi. Kaynimi doldurmus etmis bu kararindan vazgecirdi. Ustune bizim uzerimize saldi.

Simdi iki kardes de gorusmuyor. Kaynim evimize gelmiyor cunku ben iftira atarmisim. Artik nasil bir iftira atacaksam...

Velhasil simdi bize dusmanlar. Bu olaylari biz abartiyormusuz ortada kovulma yokmus. Eltim net bi ifadeyle miktirin gidin demeliydi sanirim...

Ortaligi yatistirici bi tutum bi ozur diletmek gizi bi cabalari olmadigi gibi. Bir akraba nisaninda bu olaylardan birkac hafta sonrasiydi eltim "hosgeldin yengecim" diyerek bana sarilmaya calisti.

Evine misafir gittigimizde adimi bile anmayan elti yengecim diyordu. Boyle bi iki yuzluluge tabiki firsat vermedim. Dokunma bana dedim sap gibi kalakaldi.

Kv buradan yuruyo bana o gelmis sen konusmamisin sen uzatiyisun abartiyosun falan..

Pardon dedim o kadar karaktersimi gorunuyorum ordan. Ortada ne bi ozur ne bisey hicbirsey olmais gibi davranmami nasil beklersiniz??

Velhasil iki deli birbirine girsin istiyorum biraz bayramlari tatilleri uzun kis gecelerini birlikte gecirsinler bakalim.

Elti kisisi uzun vadede kendi ayagina kendinin siktigini bi gorsun. Hepsi yavas yavas olacak eminim. Bana dusen sabretmek ama kendimi yatistirmada okadar zorlaniyorum ki..:KK43:
E arkadaşım bak kendin söylüyorsun elbet tüm bu dediklerin olaaacakkkk.Sadece bekle ve sabret.Merak etme onlarda birbirini yeme bölümüne geçeceklerini.Sanada çekirdeğini alıp izlemek kalacak.:deli:

Bu olay yuzunden kaynim eltimi defalara evden kovdu. Komsulari eski komsularim bagilik ciglik kavga haberleri geliyo. Oara hamile oldugu anlasildigi icin yuruyor evlilikleri. Yuruse bile bir darbe aldi. Bir hic yuzunden yuzgoz oldular simdiden..

Insan sevinmiyor ama huzur bozanin da huzuru olmuyor iste demekki..

Keske son dediklerinizi yapabilsem tek dilegim bu onlari kafamdan atmak:KK43:
Bak benimde bir farklı versiyonu başima geldi.Benimde aklı kıt elticim sözde beni şutlama derdindeydi.Saf yapmadığını bırakmadı.Ayni sen gibi tuhaf tuhaf konuşmalar,tavırlar.Noldu ettiğini bulduKimsede degeri kalmadı.Kocasiyla bosanma eşiğine geldi.Eden bulur.Bekle ve gör .Düşünme artık deymezler

E arkadaşım bak kendin söylüyorsun elbet tüm bu dediklerin olaaacakkkk.Sadece bekle ve sabret.Merak etme onlarda birbirini yeme bölümüne geçeceklerini.Sanada çekirdeğini alıp izlemek kalacak.:deli:

Bundan eminim.

En fazla bana yansitmazlar firsat vermek istemezler. Ne halleri varsa gorsun iki manyak.

Bence kv ile görüşme uzak dur
Eltin akıllı kadın tavrını koymuş en başta
o ev alınorken borç ödenirken elti yokmuş zaten onu ilgilendirmez kimin aldığı haksızlığı yapan kv
Bırak geçmişi
Kv sana iftira bile atar gücün cesaretin yoksa muhatap bile olma gitme görüşme

Ortada büyük bi haksızlık var cnm bu sonradan gelen dagdan inmeler boyle yaparak kv gözünü korkutuyorlar sonra sen okadar yaptığın ama yaranamadigin iyiliklerinle kendini dinleyip kendini kendini yediginle kalıyorsun madem esin yaninda arkanda asla taviz verme gitme gelme mesafe koyki herkes yerini ve haddini bilsin.

Bence kv ile görüşme uzak dur
Eltin akıllı kadın tavrını koymuş en başta
o ev alınorken borç ödenirken elti yokmuş zaten onu ilgilendirmez kimin aldığı haksızlığı yapan kv
Bırak geçmişi
Kv sana iftira bile atar gücün cesaretin yoksa muhatap bile olma gitme görüşme

Aynen oyle iftiraya varan durumlari da var gozu ofkeden deliye donmus durumda yavuz hirsiz misali..

Hicbirinin yuzunu girmek istemiyorum. Ama esim gorusuyo yapcak bisey yok:KK14:

Sizi bulup bir sarsmak istedim gerçekten siz iyi niyetle yaklaşmış kendinizi kullandirmissiniz eşiniz olacak sumsugu söylemiyorum zaten.Inanılmaz kızdım dolduruşa getirmek istemiyorum ama 2 tane zir örnek ve sonuçlar var bir tarafta sınırlarını koyan hayır diyen ve böyle olduğu için kazanan bir gelin var bir yandan da tüm cefayı çekip kötü diye bahsedilen bir gelin var.Ben de böyle çok kullanımdirdim kendimi en sonunda boşalttılar bizi geberirler umarım.Bu saatten sonra kayıplarinizin peşine düşmeyin kumarbaz mantigi var onu yapıyorsunuz.Bu kadar emek verdim bir gün kazanacağım diye tekrar tekrar savaşa giriyorsunuz.Bazen vazgeçmek Allah'a havale etmek lazım eltinizi değil ama o kendisini ve yuvasını korumak için en doğru kararları vermiş sonucları dolaylı olarak size patlamış.Kv ile mesefeni koy hatta ben olsam namusuma iftira atanın suratına bile tükürmem. Eltinle de görüşmek istemiyorsan görüşme. Kocan olacak sündük baskı mi yapıyor kimseye gösteremediği erkekliği sana mi gösteriyor vallahi boşa.Esinin. senin yanında olmaması seni ezdirmesi seni aldatmasindan bile daha kotu hala nasil mutlu olabiliyorsun onunla?Bubkadsr haksızlığa uğramak seni agresif sınır hastası yapar yol yakınken üstüne çizgi çek yoluna bak

Merhaba hanimlar

Nerden baslasam diye dusunuyorum en basindan anlatmam gerekiyor sanirim anlasilmasi icin. Uzun olacak biraz kemerleri bagladiysak baslayalim :KK53:

Oylesine icim sikiliyo oyle kafama takiliyorki olanlar gercekten bunlari haketmedigimi dusunuyorum..

10 yillik evli 2cocuk annesiyim. Esimle evliligimde bi sikintim yok cok sukur.. Birbirimizi cok severek evlendik sagolsun esim hic yaniltmadi beni. Ilk gunki baglilikla bagliyiz birbirimize. Iyi hos tabi ama biz hatanin en buyugunu evlenirken esimin ailesi ile birlikte yasamayi kabul etmekle yaptik:KK43:

Esimin ailesi esimi yoklukla okutmuslar ve esimin buna olan minnet duygusunu da hep diri tutmuslar. Oyle ki sanki esim evlenirken ayri eve ciksa ailesine vefasizlik yapacak emeklerine karsilik vermemis olacak onlara ihanet etmis olacakti. Kayinvalidem buna okdar guzel inandirmiski esimi ne dediysem ikna edemedim esimi ayri ev konusunda. Sancili bir nisanlilik evresinde ikna olan taraf ben oldum ve birlikte oturmayi kabul ettim:KK43:

Ozamanlar tabi asktan körsun yasin kucuk kk yi henuz kesfetmemissin:KK14:

En fazla 2 sene diye soz vererek baslayan birlikte yasama olayimiz 5 yilimizi aldi en guzel zamanlarimizi tabi:KK43:

Birlikte oturmanin mantigi kv kuvuk evini buyuk ve yeni bir evle degistiriyor olmasiydi. Kucuk ev satildi uzerine etraftan ve banka kredisi olmak uzere borclanildi. Kayinpederim tek maasla o borclari odeyemeyecegine gore birlikte oturacaktik ve kayinvalidemin planlarina gore birlikten guc dogacakti:KK14:

Oyle de oldu tabi kaynim o donem universite okuyo(ilk 2yil) kp emekli calisiyo eve bakiyo ve esim borclari oduyor. 2yil sonra kaynim ise basladi fakat kv nin yonlendirmesiyle maasini eve katmadi kendi dugun takilarini yapti.
Oysa o da borca yardim edip biran evvel borclar bitirilebilirdi. Yani sonuc olarak 4yil evin borcunu ve etrafa olan altin borclarini esim odedi..

Evin borcu bitene kadar kimseyi yari yolda birakmayalim diye bi yere kiprayamadik. 4 yilin sonunda biz artik kendi evimize gecmek istedik. Kira yada benim bileziklerimiz bozdurup pesinat yapip daire alip cikacaktik. Buarada etrafada bi dunya yaygara yapmislardi iste ev alcaz oyle ayiricaz oglumuzu diye oyuzden biz kredi odemeleri yuksek olur kiraya cikalim dedigimizde tepkiyle karsi ciktilar. Neymis ev alcaklarmis. Odemeleri biz yapicaz onlar bize ev aliyorlar diye seviniyorlar etrafa hava atiyorlar falan :işsiz:

Neyse sonunda esim karsilarina aldi ailesini net bisekilde durumunu anlatti. Benim maasim bukadar ama odemeler sukadar ilk iki yil cok zorlanirim. Iki yil sonra maasinin iyi bir artis gosterecegini hesap ederek. Ilk iki yil boyunca aylik 500 tl destek olabilirseniz bu borca girebilecegini anlatti. Onlarda nedemek tabiki sudur budur bi anlasma yapilmis oldu..

Kizlar bir yilin sonunda bunlar mizirdanmaya kv artik destek olamayacaklarinin alt yapisinj olusturmaya basladi. Bunu cok iyi yapar kendisi.. Tam bir yilin sonunda esimin isi sebebiyle farkli bir sehirde esyali ev kiralayip bi 6ay orada kalma durumumuz oldu. Hem ev kredisi hem bu evin kirasi yeni anasinifina baslayan oglumun masraflari derken destege en cok ihtiyac duydugumuz o donem artik para gondermeyeceklerini hatta oyle bir soz vermediklerini soyleyince esimle ciddi bir tartisma yasiyor. Ben aralarinda bile degilim memlekette ailemin yanindayken kv annemi arayip beni sikayet ediyor. Ogluyla olan anlasmazligini benim " hatalarimla" ortbas etmeye calisiyor:KK57:

Megerse kadin biz birllikteyken biriktirmis biriktirmis kusmak icin ogunu beklemis.. Bu olay benim icin inanilmaz sarsici oldu. Kv den buz gibi sogudum. Mesafeli de olsa gorusmeye devam ettim ama cunku aptalligima doymamaliydim..

Hizlandiriyorum. 1yil olce kaynim evlendi. Ve asil olaylar bundan sonra basladi. Kv nin planlari yine devredeydi. Gelin adaylarinin birlikte oturmaya yanasmadigini gorunce kendi evini ogluna birakti. Ogluna da memleketten daire aldirdi kendisi orda oturuyor. Boylece oglunu ev sahibi yapti hem de kendi evine baglamis oldu. Cunku el kizlari mesela ben ogullarini alip kacarlardi..:işsiz:

Dugunden sonra kv de de var kaynimlarin daveti uzerine evlerine gittik. Orada gelinleri bi olay cikardi biz kovulmaktan beter oduk apartopar kalktik ogun bugundur de gorusmuyoruz..

Simdi kovuldugumuz ev kv lerin ama kaynimlar oturuyo gitmiyoruz. Memleketteki ev kaynimlarin ama kv ler oturuyo. Ben gurur yapiyorum kovuldugum insanlarin evine gitmem diye abartmis mi oluyorum sizce?

Kv nin yuzune bakilacak tarafi yok ama kp geldi konustu uzuldum. Ama orayada gidersem kendime olan saygimi yitiricem gibi hissediyorum:KK43:

Hem maddi olarak haksizlik yokmu sizce bizim tum kazancimiz 4yil boyunca ortak meskene giderken kaynimin parasi hep kendi kesesine kaldi. Eltim bizi kovunca esim sart kostu ben calsitim ev aldik babamin ustune yapildi kardesimde babamin uzerine yapmali o evi. Senin evin benim evim olayi yoktu fakat mademki kardesimin esi bu ev benim diyerek bizi kovabiliyor o evden hadi hadi kovulurum bunun garantisi yok oyuzden buev de babamin uzerine yapilmali deyince bizi firsatcilikla bunu bahane olarak kullanmakla sucladilar.

Yahu ben bahane olarak kullanacak olsam kaynim o eve oturacakken hir cikariridim. Goruyoruz oyle eltileri. Biz etlilerine karismadik sutlulerine karismadik iyice sac sandilar bizi.
Kendileri salaga yatiyo bizim de oyle olamizi istiyorlar.

Ama bu olay bziim icin onur gurur meslesi oldu artik..

Benim yerimde siz olsaniz ne yaparsiniz bu durumda?

Bir de soyle birsey var kv okadar kin ve ofke doluki bana iyice sasirmis durumda soylemedigim seyleri soylemisim gibi anlatiyo. Guya ben o gelini bosayin demisim tovbeler tovbesi:olamaz:

Esimin kiskanc oldugunu bilir yok camdan basim acik asagia bakmisim ona (kv ye) nispet yapmisim falan sacama sapan yerlerden oglunun beynine girmeye calisiyo.. yok ben esim yokken makyaj yapmisim da o gelince yikamisim falan:olamaz: boyle sacma seylerle beni suclamaya calisiyo. Diger yandan da esime evli olan kuzniyle evlenseydin diye veryansin ediyo. O kiz da full makyaj gezen biri boyel tutarsiz bi psikopatligi var yani:KK51: daha neler neler ya hangi birini sayayim..

Diger bir ayak eltim olacak sahis. Cefasini ben cektim sefasini o suruyo. Benim borc odeyecez diye ogluma aldigim 20liralik pantolonu burnumdan getiren kv dem simdi onu o eve oturttu birde yaptigi terbiyesizligi nerdeyse savunacak duruma geldi.

Ben hicbirseylerine karismadim eltilik yapmadim. Bana almadiniz ona yaptiniz diye hicbirseyi soz konusu yapmadim. Ama kv bizi iyice salak belledi demekki nasil guzelleme yapiyo nasil bi gormeli. Biz balayi yapmadik mesela bunlar balayina gider kv baslar oglum kendi parasiyla yapti kendi etti diye. Sanki onu soruyoz. Sanki biz gitsek onun parasiyla gidecektik.. Boyle insani aptal yerine koyan konusmalarina hepsinden fazla sinir oluyorum. Ha cevabini verince de ben hakaret etmis oluyorum..

Ikisine de ofke duyuyorum atmaya calisiyorum atamiyorum tum bu haksizliklari ruyalarima kadar giriyorlar.

Kv ye hepsini soyledim zaten ama elti yaptigiyla kaldi. Lutfen birseyler soyleyin. Yazsam bi bukadar daha yazarim. Sakinlesmek istiyorum ofkem gecsin istiyorum tum bu olanlari hazmedemiyorum:KK43:
Ama orayada gidersem kendime olan saygimi yitiricem gibi hissediyorum cümlene takıldım. cunlu aynı cumleyı kendıme soyluyorum yasadıklarına benzer seyler yasadım yasıyırum da hala, kendıne olan saygını yıtırme ve asla tavız verme. bnde benzer seyler yuzunden eltımle gorusmuyorum. ısrar ettıler konustular ozur dılemeye kadar gıttı olay ama gorusmem. gorusmeyecegımde. ben eger hıcbısey yokmus gıbı davranırsam bu hata tekrarlanacak hemde bu kez sadece eltı degıl hepsıne ornek olacak nasıl olsa tepkı vermıyor dıye.
konu hakkında genel fıkrım de su. sen agzınla kus tutsan yaranamazsın o yuzden hıc kendını yorma bırak onlar cok ıyı olsunlar dua et her gun bırbırlerıne gdıp gelsınler sen uzaktan sessızce ızle... gun gelecek su cumleyı soyleyeceksın kv 'ne zamanında yedıgın hurmalar............ :) tarıh tekerrürden ıbarettir oyle de olmaya devam edecek. gorceksın bır bardak suya muhtac oldugunda kımse suratına bakmayacak yıne sana donecek. artık suratına nasıl bakar nasıl utanmaz onu da o zaman gozlerınle gorursun.

Coklu alinti yapamiyorum tabi ki en basta esim hatali ikinciye ben geliyorum birlikte oturmayi kabul etmememeli kendimizi kullandirmamaliydik.. Cok klasik olacak ama iyi niyetimizden kaybettik bu durumlara dustuk. Maddi manevi kayiptayiz yiprandik..

Esim 12 yillik calisan bi arabamiz yok misal. Digerleri zahmetsiz borcsuz arabalarini aldilar. Bu kesinlikle kiskanclik degil bariz bi haksizligin gostergesi.. kucuk bir ornek sadece
Ama bu haksizlik degil ki esinizin hatasi , esiniz de yapmasaydi , beraber oturup borc odeyeceginr para biriktirseydi kendi hayatını kursaydi
Ortada gercekten bir haksizlik yok , esinizin ve sizin verdiginiz yanlis bir karar var , bunu kabullenirseniz hayatinizi daha kolaylastirirsiniz

Tabi ki hayir. Ben severek isteyerek geldim 20li yaslarda evlendim. Ben kolay lokmaydim. Kaynimlar 30lu yaslarda evlendi zor oldu diye odu kopuyo bisey olur bozulur diye.

Bana acik acik soylemisti seni kovsamda gitmezsin diye.
Bunu açık açık söyleyen. Gelinine nasıl olsa kv yim ne dersem yutar diye düşünen kv leri ayağından tutup sallandıracaksın Aslinda 👊

Merhaba hanimlar

Nerden baslasam diye dusunuyorum en basindan anlatmam gerekiyor sanirim anlasilmasi icin. Uzun olacak biraz kemerleri bagladiysak baslayalim :KK53:

Oylesine icim sikiliyo oyle kafama takiliyorki olanlar gercekten bunlari haketmedigimi dusunuyorum..

10 yillik evli 2cocuk annesiyim. Esimle evliligimde bi sikintim yok cok sukur.. Birbirimizi cok severek evlendik sagolsun esim hic yaniltmadi beni. Ilk gunki baglilikla bagliyiz birbirimize. Iyi hos tabi ama biz hatanin en buyugunu evlenirken esimin ailesi ile birlikte yasamayi kabul etmekle yaptik:KK43:

Esimin ailesi esimi yoklukla okutmuslar ve esimin buna olan minnet duygusunu da hep diri tutmuslar. Oyle ki sanki esim evlenirken ayri eve ciksa ailesine vefasizlik yapacak emeklerine karsilik vermemis olacak onlara ihanet etmis olacakti. Kayinvalidem buna okdar guzel inandirmiski esimi ne dediysem ikna edemedim esimi ayri ev konusunda. Sancili bir nisanlilik evresinde ikna olan taraf ben oldum ve birlikte oturmayi kabul ettim:KK43:

Ozamanlar tabi asktan körsun yasin kucuk kk yi henuz kesfetmemissin:KK14:

En fazla 2 sene diye soz vererek baslayan birlikte yasama olayimiz 5 yilimizi aldi en guzel zamanlarimizi tabi:KK43:

Birlikte oturmanin mantigi kv kuvuk evini buyuk ve yeni bir evle degistiriyor olmasiydi. Kucuk ev satildi uzerine etraftan ve banka kredisi olmak uzere borclanildi. Kayinpederim tek maasla o borclari odeyemeyecegine gore birlikte oturacaktik ve kayinvalidemin planlarina gore birlikten guc dogacakti:KK14:

Oyle de oldu tabi kaynim o donem universite okuyo(ilk 2yil) kp emekli calisiyo eve bakiyo ve esim borclari oduyor. 2yil sonra kaynim ise basladi fakat kv nin yonlendirmesiyle maasini eve katmadi kendi dugun takilarini yapti.
Oysa o da borca yardim edip biran evvel borclar bitirilebilirdi. Yani sonuc olarak 4yil evin borcunu ve etrafa olan altin borclarini esim odedi..

Evin borcu bitene kadar kimseyi yari yolda birakmayalim diye bi yere kiprayamadik. 4 yilin sonunda biz artik kendi evimize gecmek istedik. Kira yada benim bileziklerimiz bozdurup pesinat yapip daire alip cikacaktik. Buarada etrafada bi dunya yaygara yapmislardi iste ev alcaz oyle ayiricaz oglumuzu diye oyuzden biz kredi odemeleri yuksek olur kiraya cikalim dedigimizde tepkiyle karsi ciktilar. Neymis ev alcaklarmis. Odemeleri biz yapicaz onlar bize ev aliyorlar diye seviniyorlar etrafa hava atiyorlar falan :işsiz:

Neyse sonunda esim karsilarina aldi ailesini net bisekilde durumunu anlatti. Benim maasim bukadar ama odemeler sukadar ilk iki yil cok zorlanirim. Iki yil sonra maasinin iyi bir artis gosterecegini hesap ederek. Ilk iki yil boyunca aylik 500 tl destek olabilirseniz bu borca girebilecegini anlatti. Onlarda nedemek tabiki sudur budur bi anlasma yapilmis oldu..

Kizlar bir yilin sonunda bunlar mizirdanmaya kv artik destek olamayacaklarinin alt yapisinj olusturmaya basladi. Bunu cok iyi yapar kendisi.. Tam bir yilin sonunda esimin isi sebebiyle farkli bir sehirde esyali ev kiralayip bi 6ay orada kalma durumumuz oldu. Hem ev kredisi hem bu evin kirasi yeni anasinifina baslayan oglumun masraflari derken destege en cok ihtiyac duydugumuz o donem artik para gondermeyeceklerini hatta oyle bir soz vermediklerini soyleyince esimle ciddi bir tartisma yasiyor. Ben aralarinda bile degilim memlekette ailemin yanindayken kv annemi arayip beni sikayet ediyor. Ogluyla olan anlasmazligini benim " hatalarimla" ortbas etmeye calisiyor:KK57:

Megerse kadin biz birllikteyken biriktirmis biriktirmis kusmak icin ogunu beklemis.. Bu olay benim icin inanilmaz sarsici oldu. Kv den buz gibi sogudum. Mesafeli de olsa gorusmeye devam ettim ama cunku aptalligima doymamaliydim..

Hizlandiriyorum. 1yil olce kaynim evlendi. Ve asil olaylar bundan sonra basladi. Kv nin planlari yine devredeydi. Gelin adaylarinin birlikte oturmaya yanasmadigini gorunce kendi evini ogluna birakti. Ogluna da memleketten daire aldirdi kendisi orda oturuyor. Boylece oglunu ev sahibi yapti hem de kendi evine baglamis oldu. Cunku el kizlari mesela ben ogullarini alip kacarlardi..:işsiz:

Dugunden sonra kv de de var kaynimlarin daveti uzerine evlerine gittik. Orada gelinleri bi olay cikardi biz kovulmaktan beter oduk apartopar kalktik ogun bugundur de gorusmuyoruz..

Simdi kovuldugumuz ev kv lerin ama kaynimlar oturuyo gitmiyoruz. Memleketteki ev kaynimlarin ama kv ler oturuyo. Ben gurur yapiyorum kovuldugum insanlarin evine gitmem diye abartmis mi oluyorum sizce?

Kv nin yuzune bakilacak tarafi yok ama kp geldi konustu uzuldum. Ama orayada gidersem kendime olan saygimi yitiricem gibi hissediyorum:KK43:

Hem maddi olarak haksizlik yokmu sizce bizim tum kazancimiz 4yil boyunca ortak meskene giderken kaynimin parasi hep kendi kesesine kaldi. Eltim bizi kovunca esim sart kostu ben calsitim ev aldik babamin ustune yapildi kardesimde babamin uzerine yapmali o evi. Senin evin benim evim olayi yoktu fakat mademki kardesimin esi bu ev benim diyerek bizi kovabiliyor o evden hadi hadi kovulurum bunun garantisi yok oyuzden buev de babamin uzerine yapilmali deyince bizi firsatcilikla bunu bahane olarak kullanmakla sucladilar.

Yahu ben bahane olarak kullanacak olsam kaynim o eve oturacakken hir cikariridim. Goruyoruz oyle eltileri. Biz etlilerine karismadik sutlulerine karismadik iyice sac sandilar bizi.
Kendileri salaga yatiyo bizim de oyle olamizi istiyorlar.

Ama bu olay bziim icin onur gurur meslesi oldu artik..

Benim yerimde siz olsaniz ne yaparsiniz bu durumda?

Bir de soyle birsey var kv okadar kin ve ofke doluki bana iyice sasirmis durumda soylemedigim seyleri soylemisim gibi anlatiyo. Guya ben o gelini bosayin demisim tovbeler tovbesi:olamaz:

Esimin kiskanc oldugunu bilir yok camdan basim acik asagia bakmisim ona (kv ye) nispet yapmisim falan sacama sapan yerlerden oglunun beynine girmeye calisiyo.. yok ben esim yokken makyaj yapmisim da o gelince yikamisim falan:olamaz: boyle sacma seylerle beni suclamaya calisiyo. Diger yandan da esime evli olan kuzniyle evlenseydin diye veryansin ediyo. O kiz da full makyaj gezen biri boyel tutarsiz bi psikopatligi var yani:KK51: daha neler neler ya hangi birini sayayim..

Diger bir ayak eltim olacak sahis. Cefasini ben cektim sefasini o suruyo. Benim borc odeyecez diye ogluma aldigim 20liralik pantolonu burnumdan getiren kv dem simdi onu o eve oturttu birde yaptigi terbiyesizligi nerdeyse savunacak duruma geldi.

Ben hicbirseylerine karismadim eltilik yapmadim. Bana almadiniz ona yaptiniz diye hicbirseyi soz konusu yapmadim. Ama kv bizi iyice salak belledi demekki nasil guzelleme yapiyo nasil bi gormeli. Biz balayi yapmadik mesela bunlar balayina gider kv baslar oglum kendi parasiyla yapti kendi etti diye. Sanki onu soruyoz. Sanki biz gitsek onun parasiyla gidecektik.. Boyle insani aptal yerine koyan konusmalarina hepsinden fazla sinir oluyorum. Ha cevabini verince de ben hakaret etmis oluyorum..

Ikisine de ofke duyuyorum atmaya calisiyorum atamiyorum tum bu haksizliklari ruyalarima kadar giriyorlar.

Kv ye hepsini soyledim zaten ama elti yaptigiyla kaldi. Lutfen birseyler soyleyin. Yazsam bi bukadar daha yazarim. Sakinlesmek istiyorum ofkem gecsin istiyorum tum bu olanlari hazmedemiyorum:KK43:
Burada yaşadığınız bütün bu sıkıntıların tek sorumlusu siz ve eşiniz.
Kusura bakmayın.

X