Haz me de mi yo rum! Haksizlik yok mu? Benim yerimde siz olsaniz neyaparsiniz?

Merhaba hanimlar

Nerden baslasam diye dusunuyorum en basindan anlatmam gerekiyor sanirim anlasilmasi icin. Uzun olacak biraz kemerleri bagladiysak baslayalim :KK53:

Oylesine icim sikiliyo oyle kafama takiliyorki olanlar gercekten bunlari haketmedigimi dusunuyorum..

10 yillik evli 2cocuk annesiyim. Esimle evliligimde bi sikintim yok cok sukur.. Birbirimizi cok severek evlendik sagolsun esim hic yaniltmadi beni. Ilk gunki baglilikla bagliyiz birbirimize. Iyi hos tabi ama biz hatanin en buyugunu evlenirken esimin ailesi ile birlikte yasamayi kabul etmekle yaptik:KK43:

Esimin ailesi esimi yoklukla okutmuslar ve esimin buna olan minnet duygusunu da hep diri tutmuslar. Oyle ki sanki esim evlenirken ayri eve ciksa ailesine vefasizlik yapacak emeklerine karsilik vermemis olacak onlara ihanet etmis olacakti. Kayinvalidem buna okdar guzel inandirmiski esimi ne dediysem ikna edemedim esimi ayri ev konusunda. Sancili bir nisanlilik evresinde ikna olan taraf ben oldum ve birlikte oturmayi kabul ettim:KK43:

Ozamanlar tabi asktan körsun yasin kucuk kk yi henuz kesfetmemissin:KK14:

En fazla 2 sene diye soz vererek baslayan birlikte yasama olayimiz 5 yilimizi aldi en guzel zamanlarimizi tabi:KK43:

Birlikte oturmanin mantigi kv kuvuk evini buyuk ve yeni bir evle degistiriyor olmasiydi. Kucuk ev satildi uzerine etraftan ve banka kredisi olmak uzere borclanildi. Kayinpederim tek maasla o borclari odeyemeyecegine gore birlikte oturacaktik ve kayinvalidemin planlarina gore birlikten guc dogacakti:KK14:

Oyle de oldu tabi kaynim o donem universite okuyo(ilk 2yil) kp emekli calisiyo eve bakiyo ve esim borclari oduyor. 2yil sonra kaynim ise basladi fakat kv nin yonlendirmesiyle maasini eve katmadi kendi dugun takilarini yapti.
Oysa o da borca yardim edip biran evvel borclar bitirilebilirdi. Yani sonuc olarak 4yil evin borcunu ve etrafa olan altin borclarini esim odedi..

Evin borcu bitene kadar kimseyi yari yolda birakmayalim diye bi yere kiprayamadik. 4 yilin sonunda biz artik kendi evimize gecmek istedik. Kira yada benim bileziklerimiz bozdurup pesinat yapip daire alip cikacaktik. Buarada etrafada bi dunya yaygara yapmislardi iste ev alcaz oyle ayiricaz oglumuzu diye oyuzden biz kredi odemeleri yuksek olur kiraya cikalim dedigimizde tepkiyle karsi ciktilar. Neymis ev alcaklarmis. Odemeleri biz yapicaz onlar bize ev aliyorlar diye seviniyorlar etrafa hava atiyorlar falan :işsiz:

Neyse sonunda esim karsilarina aldi ailesini net bisekilde durumunu anlatti. Benim maasim bukadar ama odemeler sukadar ilk iki yil cok zorlanirim. Iki yil sonra maasinin iyi bir artis gosterecegini hesap ederek. Ilk iki yil boyunca aylik 500 tl destek olabilirseniz bu borca girebilecegini anlatti. Onlarda nedemek tabiki sudur budur bi anlasma yapilmis oldu..

Kizlar bir yilin sonunda bunlar mizirdanmaya kv artik destek olamayacaklarinin alt yapisinj olusturmaya basladi. Bunu cok iyi yapar kendisi.. Tam bir yilin sonunda esimin isi sebebiyle farkli bir sehirde esyali ev kiralayip bi 6ay orada kalma durumumuz oldu. Hem ev kredisi hem bu evin kirasi yeni anasinifina baslayan oglumun masraflari derken destege en cok ihtiyac duydugumuz o donem artik para gondermeyeceklerini hatta oyle bir soz vermediklerini soyleyince esimle ciddi bir tartisma yasiyor. Ben aralarinda bile degilim memlekette ailemin yanindayken kv annemi arayip beni sikayet ediyor. Ogluyla olan anlasmazligini benim " hatalarimla" ortbas etmeye calisiyor:KK57:

Megerse kadin biz birllikteyken biriktirmis biriktirmis kusmak icin ogunu beklemis.. Bu olay benim icin inanilmaz sarsici oldu. Kv den buz gibi sogudum. Mesafeli de olsa gorusmeye devam ettim ama cunku aptalligima doymamaliydim..

Hizlandiriyorum. 1yil olce kaynim evlendi. Ve asil olaylar bundan sonra basladi. Kv nin planlari yine devredeydi. Gelin adaylarinin birlikte oturmaya yanasmadigini gorunce kendi evini ogluna birakti. Ogluna da memleketten daire aldirdi kendisi orda oturuyor. Boylece oglunu ev sahibi yapti hem de kendi evine baglamis oldu. Cunku el kizlari mesela ben ogullarini alip kacarlardi..:işsiz:

Dugunden sonra kv de de var kaynimlarin daveti uzerine evlerine gittik. Orada gelinleri bi olay cikardi biz kovulmaktan beter oduk apartopar kalktik ogun bugundur de gorusmuyoruz..

Simdi kovuldugumuz ev kv lerin ama kaynimlar oturuyo gitmiyoruz. Memleketteki ev kaynimlarin ama kv ler oturuyo. Ben gurur yapiyorum kovuldugum insanlarin evine gitmem diye abartmis mi oluyorum sizce?

Kv nin yuzune bakilacak tarafi yok ama kp geldi konustu uzuldum. Ama orayada gidersem kendime olan saygimi yitiricem gibi hissediyorum:KK43:

Hem maddi olarak haksizlik yokmu sizce bizim tum kazancimiz 4yil boyunca ortak meskene giderken kaynimin parasi hep kendi kesesine kaldi. Eltim bizi kovunca esim sart kostu ben calsitim ev aldik babamin ustune yapildi kardesimde babamin uzerine yapmali o evi. Senin evin benim evim olayi yoktu fakat mademki kardesimin esi bu ev benim diyerek bizi kovabiliyor o evden hadi hadi kovulurum bunun garantisi yok oyuzden buev de babamin uzerine yapilmali deyince bizi firsatcilikla bunu bahane olarak kullanmakla sucladilar.

Yahu ben bahane olarak kullanacak olsam kaynim o eve oturacakken hir cikariridim. Goruyoruz oyle eltileri. Biz etlilerine karismadik sutlulerine karismadik iyice sac sandilar bizi.
Kendileri salaga yatiyo bizim de oyle olamizi istiyorlar.

Ama bu olay bziim icin onur gurur meslesi oldu artik..

Benim yerimde siz olsaniz ne yaparsiniz bu durumda?

Bir de soyle birsey var kv okadar kin ve ofke doluki bana iyice sasirmis durumda soylemedigim seyleri soylemisim gibi anlatiyo. Guya ben o gelini bosayin demisim tovbeler tovbesi:olamaz:

Esimin kiskanc oldugunu bilir yok camdan basim acik asagia bakmisim ona (kv ye) nispet yapmisim falan sacama sapan yerlerden oglunun beynine girmeye calisiyo.. yok ben esim yokken makyaj yapmisim da o gelince yikamisim falan:olamaz: boyle sacma seylerle beni suclamaya calisiyo. Diger yandan da esime evli olan kuzniyle evlenseydin diye veryansin ediyo. O kiz da full makyaj gezen biri boyel tutarsiz bi psikopatligi var yani:KK51: daha neler neler ya hangi birini sayayim..

Diger bir ayak eltim olacak sahis. Cefasini ben cektim sefasini o suruyo. Benim borc odeyecez diye ogluma aldigim 20liralik pantolonu burnumdan getiren kv dem simdi onu o eve oturttu birde yaptigi terbiyesizligi nerdeyse savunacak duruma geldi.

Ben hicbirseylerine karismadim eltilik yapmadim. Bana almadiniz ona yaptiniz diye hicbirseyi soz konusu yapmadim. Ama kv bizi iyice salak belledi demekki nasil guzelleme yapiyo nasil bi gormeli. Biz balayi yapmadik mesela bunlar balayina gider kv baslar oglum kendi parasiyla yapti kendi etti diye. Sanki onu soruyoz. Sanki biz gitsek onun parasiyla gidecektik.. Boyle insani aptal yerine koyan konusmalarina hepsinden fazla sinir oluyorum. Ha cevabini verince de ben hakaret etmis oluyorum..

Ikisine de ofke duyuyorum atmaya calisiyorum atamiyorum tum bu haksizliklari ruyalarima kadar giriyorlar.

Kv ye hepsini soyledim zaten ama elti yaptigiyla kaldi. Lutfen birseyler soyleyin. Yazsam bi bukadar daha yazarim. Sakinlesmek istiyorum ofkem gecsin istiyorum tum bu olanlari hazmedemiyorum:KK43:
Kusura bakmayın ama eşiniz başta ev parası ödüyorsa, parasını ödediği evi kendi üstüne yapmalıydı. Kayınbabanız ile konuşun ve evi bir an önce üstünüze almaya bakın derim. Yoksa işiniz çok zor emin olun. Kayınbaba ölünce o ev iki tarafa da miras kalıyor. Yine kaynınız beş kuruş vermediği evin yarısına konmuş olacak. Ayrıca sizin yerinizde olsam öyle kaynana ile görüşmezdim

Evet, tahammülü zor görünüyor. Kv.ler gelinleri böyle istediği gibi hareket etsin istiyor, siz böyle yapmışsınız ilk başta, sonra sömürğldüğünüzü anlayıp gözünüzü açınca olmadı tabii.. hem parasını ödediğiniz o evde siz oturmalıydınız, küçük kayın değil. Ben buraya takıldım mesela. 30lu yaşlara kadar para biriktirip güzel bir düğün yapan adam abisi kirada oturuyorken bir de borcunu ödediği o eve geçmemeli. Araba alırken zorlanmaz tabi..
hiç bir şey için geç değil; kendinize yeni bir hayat kurun. Elbette bir gün eviniz olacak. Çok daha güzel bir ev alın kendinize. Başka şeylerle uğraşın, çocuklarınızla oynayın. Umursamamaya çalışın

Vallahi hatanin buyugu sizde ve eşinizde baştan kabul etmissiniz beraber oturmayi eşinizde kabul etmis kazancini onlara yillarca vermeyi. Eltiniz baştan istememis kayninizda kazancini ayirmis ayri bir yaşam kurmuslar ve kararlarinda net olmuşlar istememisler. Kendi hayatlarini kurmuşlar. Siz uzun yillar ısrarla evinizi ve kazandiginizi ayirmamişsiniz.Bu anlattigininiz herseyi siz başta kabul edip istemissiniz simdi kime neden kiziyorsunuz anlayamadim???

Evlat ayrımı yapmıslar eşinin ailesi. Yani nasıl desem bilemedim ama gercekten eşini ve senı saf yerıne koymuslar ve yaptıkları hakka girmek. Eşinin ailesinin gercek yuzunu gormesı ıyı olmus bu olaydan en büyük kârınız bu bence. Artık evi kaptırdınız yapacak bişey yok siz kendi yolunuzu çizin fazla yüz göz de olmayın onlarla. Hakkımı helal etmiyorum size demeyı de unutmayın.

Coklu alinti yapamiyorum tabi ki en basta esim hatali ikinciye ben geliyorum birlikte oturmayi kabul etmememeli kendimizi kullandirmamaliydik.. Cok klasik olacak ama iyi niyetimizden kaybettik bu durumlara dustuk. Maddi manevi kayiptayiz yiprandik..

Esim 12 yillik calisan bi arabamiz yok misal. Digerleri zahmetsiz borcsuz arabalarini aldilar. Bu kesinlikle kiskanclik degil bariz bi haksizligin gostergesi.. kucuk bir ornek sadece
Siz eşinizi "SEVDİĞİNİZ İÇİN" kv ile oturmayı kabul ettiniz.
Eşiniz "SİZİ YETERİNCE SEVSEYDİ" ayrı ev açar, size bunları yaşatmazdı.

Kv klasik kv. Diş geçirdiğini ezer, ezemediğine saygı gösterir.

Yani kabahat hiç kimsede değil sizde ve eşinizde.

O yüzden onlara değil kendinize kızın, "neden tüm bunlara izin verdim?" diye.

Keşke beraber oturmasaydınız keşke o borcu tek başına eşin üstlenmeseydi. Sizin de suçunuz var. Ama gözünüz açılmış. Artık hatalarınızın farkındasınız. O zaman kv kp elti kaynınızla ilişkiyi kesme zamanı. Ne siz gidin ne onları evinize alın. Sakın yumuşamayın. Eşiniz de gitmesin. Bundan sonra eşiniz giderse veya siz yumuşarsanız bunun adı saflık değil başka bi şey olur artık eşiniz dahil hepsine diş geçirme vakti

Hayır, bahanesi de öyle saçma ki.
"Ailem beni büyüttü, okuttu, minnet borcum var, ayrı eve çıkamam."

son mecnun son mecnun sizi de aileniz büyüttü, okuttu, sizin de onlara minnet borcunuz olduğu gelmedi mi aklınıza? Siz de kendi ailenizi yüzüstü bırakıp gitmiş oldunuz.

Bu kadar saflık hiç iyi değil.

Herkesi ailesi buyutuyor okutuyor ozmn herkes ailesiyle yasasin birakip gidemesin yeni bir hayat kurmak icin herkesin minnet borcu var. Esinizin mantigi okadar yanlis ki sizi ezdirmek icin elinden geleni yapmis.sizde ses cikarmayip en bastan herseyi kabul etmisisinz

Merhaba hanimlar

Nerden baslasam diye dusunuyorum en basindan anlatmam gerekiyor sanirim anlasilmasi icin. Uzun olacak biraz kemerleri bagladiysak baslayalim :KK53:

Oylesine icim sikiliyo oyle kafama takiliyorki olanlar gercekten bunlari haketmedigimi dusunuyorum..

10 yillik evli 2cocuk annesiyim. Esimle evliligimde bi sikintim yok cok sukur.. Birbirimizi cok severek evlendik sagolsun esim hic yaniltmadi beni. Ilk gunki baglilikla bagliyiz birbirimize. Iyi hos tabi ama biz hatanin en buyugunu evlenirken esimin ailesi ile birlikte yasamayi kabul etmekle yaptik:KK43:

Esimin ailesi esimi yoklukla okutmuslar ve esimin buna olan minnet duygusunu da hep diri tutmuslar. Oyle ki sanki esim evlenirken ayri eve ciksa ailesine vefasizlik yapacak emeklerine karsilik vermemis olacak onlara ihanet etmis olacakti. Kayinvalidem buna okdar guzel inandirmiski esimi ne dediysem ikna edemedim esimi ayri ev konusunda. Sancili bir nisanlilik evresinde ikna olan taraf ben oldum ve birlikte oturmayi kabul ettim:KK43:

En fazla 2 sene diye soz vererek baslayan birlikte yasama olayimiz 5 yilimizi aldi en guzel zamanlarimizi tabi:KK43:

Birlikte oturmanin mantigi kv kuvuk evini buyuk ve yeni bir evle degistiriyor olmasiydi. Kucuk ev satildi uzerine etraftan ve banka kredisi olmak uzere borclanildi. Kayinpederim tek maasla o borclari odeyemeyecegine gore birlikte oturacaktik ve kayinvalidemin planlarina gore birlikten guc dogacakti:KK14:

Oyle de oldu tabi kaynim o donem universite okuyo(ilk 2yil) kp emekli calisiyo eve bakiyo ve esim borclari oduyor. 2yil sonra kaynim ise basladi fakat kv nin yonlendirmesiyle maasini eve katmadi kendi dugun takilarini yapti.
Oysa o da borca yardim edip biran evvel borclar bitirilebilirdi. Yani sonuc olarak 4yil evin borcunu ve etrafa olan altin borclarini esim odedi..

Evin borcu bitene kadar kimseyi yari yolda birakmayalim diye bi yere kiprayamadik. 4 yilin sonunda biz artik kendi evimize gecmek istedik. Kira yada benim bileziklerimiz bozdurup pesinat yapip daire alip cikacaktik. Buarada etrafada bi dunya yaygara yapmislardi iste ev alcaz oyle ayiricaz oglumuzu diye oyuzden biz kredi odemeleri yuksek olur kiraya cikalim dedigimizde tepkiyle karsi ciktilar. Neymis ev alcaklarmis. Odemeleri biz yapicaz onlar bize ev aliyorlar diye seviniyorlar etrafa hava atiyorlar falan :işsiz:

Neyse sonunda esim karsilarina aldi ailesini net bisekilde durumunu anlatti. Benim maasim bukadar ama odemeler sukadar ilk iki yil cok zorlanirim. Iki yil sonra maasinin iyi bir artis gosterecegini hesap ederek. Ilk iki yil boyunca aylik 500 tl destek olabilirseniz bu borca girebilecegini anlatti. Onlarda nedemek tabiki sudur budur bi anlasma yapilmis oldu..

Kizlar bir yilin sonunda bunlar mizirdanmaya kv artik destek olamayacaklarinin alt yapisinj olusturmaya basladi. Bunu cok iyi yapar kendisi.. Tam bir yilin sonunda esimin isi sebebiyle farkli bir sehirde esyali ev kiralayip bi 6ay orada kalma durumumuz oldu. Hem ev kredisi hem bu evin kirasi yeni anasinifina baslayan oglumun masraflari derken destege en cok ihtiyac duydugumuz o donem artik para gondermeyeceklerini hatta oyle bir soz vermediklerini soyleyince esimle ciddi bir tartisma yasiyor. Ben aralarinda bile degilim memlekette ailemin yanindayken kv annemi arayip beni sikayet ediyor. Ogluyla olan anlasmazligini benim " hatalarimla" ortbas etmeye calisiyor:KK57:

Megerse kadin biz birllikteyken biriktirmis biriktirmis kusmak icin ogunu beklemis.. Bu olay benim icin inanilmaz sarsici oldu. Kv den buz gibi sogudum. Mesafeli de olsa gorusmeye devam ettim ama cunku aptalligima doymamaliydim..

Hizlandiriyorum. 1yil olce kaynim evlendi. Ve asil olaylar bundan sonra basladi. Kv nin planlari yine devredeydi. Gelin adaylarinin birlikte oturmaya yanasmadigini gorunce kendi evini ogluna birakti. Ogluna da memleketten daire aldirdi kendisi orda oturuyor. Boylece oglunu ev sahibi yapti hem de kendi evine baglamis oldu. Cunku el kizlari mesela ben ogullarini alip kacarlardi..:işsiz:

Dugunden sonra kv de de var kaynimlarin daveti uzerine evlerine gittik. Orada gelinleri bi olay cikardi biz kovulmaktan beter oduk apartopar kalktik ogun bugundur de gorusmuyoruz..

Simdi kovuldugumuz ev kv lerin ama kaynimlar oturuyo gitmiyoruz. Memleketteki ev kaynimlarin ama kv ler oturuyo. Ben gurur yapiyorum kovuldugum insanlarin evine gitmem diye abartmis mi oluyorum sizce?

Kv nin yuzune bakilacak tarafi yok ama kp geldi konustu uzuldum. Ama orayada gidersem kendime olan saygimi yitiricem gibi hissediyorum:KK43:

Hem maddi olarak haksizlik yokmu sizce bizim tum kazancimiz 4yil boyunca ortak meskene giderken kaynimin parasi hep kendi kesesine kaldi. Eltim bizi kovunca esim sart kostu ben calsitim ev aldik babamin ustune yapildi kardesimde babamin uzerine yapmali o evi. Senin evin benim evim olayi yoktu fakat mademki kardesimin esi bu ev benim diyerek bizi kovabiliyor o evden hadi hadi kovulurum bunun garantisi yok oyuzden buev de babamin uzerine yapilmali deyince bizi firsatcilikla bunu bahane olarak kullanmakla sucladilar.

Yahu ben bahane olarak kullanacak olsam kaynim o eve oturacakken hir cikariridim. Goruyoruz oyle eltileri. Biz etlilerine karismadik sutlulerine karismadik iyice sac sandilar bizi.

Bir de soyle birsey var kv okadar kin ve ofke doluki bana iyice sasirmis durumda soylemedigim seyleri soylemisim gibi anlatiyo. Guya ben o gelini bosayin demisim tovbeler tovbesi:olamaz:

Esimin kiskanc oldugunu bilir yok camdan basim acik asagia bakmisim ona (kv ye) nispet yapmisim falan sacama sapan yerlerden oglunun beynine girmeye calisiyo.. yok ben esim yokken makyaj yapmisim da o gelince yikamisim falan:olamaz: boyle sacma seylerle beni suclamaya calisiyo. Diger yandan da esime evli olan kuzniyle evlenseydin diye veryansin ediyo. O kiz da full makyaj gezen biri boyel tutarsiz bi psikopatligi var yani:KK51: daha neler neler ya hangi birini sayayim..

Diger bir ayak eltim olacak sahis. Cefasini ben cektim sefasini o suruyo. Benim borc odeyecez diye ogluma aldigim 20liralik pantolonu burnumdan getiren kv dem simdi onu o eve oturttu birde yaptigi terbiyesizligi nerdeyse savunacak duruma geldi.

Ben hicbirseylerine karismadim eltilik yapmadim. Bana almadiniz ona yaptiniz diye hicbirseyi soz konusu yapmadim. Ama kv bizi iyice salak belledi demekki nasil guzelleme yapiyo nasil bi gormeli. Biz balayi yapmadik mesela bunlar balayina gider kv baslar oglum kendi parasiyla yapti kendi etti diye. Sanki onu soruyoz. Sanki biz gitsek onun parasiyla gidecektik.. Boyle insani aptal yerine koyan konusmalarina hepsinden fazla sinir oluyorum. Ha cevabini verince de ben hakaret etmis oluyorum..

Ikisine de ofke duyuyorum atmaya calisiyorum atamiyorum tum bu haksizliklari ruyalarima kadar giriyorlar.

Kv ye hepsini soyledim zaten ama elti yaptigiyla kaldi. Lutfen birseyler soyleyin. Yazsam bi bukadar daha yazarim. Sakinlesmek istiyorum ofkem gecsin istiyorum tum bu olanlari hazmedemiyorum:KK43:
Herkes sizin gibi değil diye neden bu tavır.İnsanlar boyle kime diş geçirebilirlerse artık. Sizinkiler eşinize ve dolayısıyla size diş geçirmiş. Kaynınız ne kendini ne de eşini ezdirmemiz aklını kullanmış. Siz de biraz ders alın bence

Merhaba hanimlar

Yerinizde olsam kayınvalideyi ve kaynımı eltimi hayatımdan çıkartırdım.
Karaktersiz insanlara tahammülüm yok.

Kaynınız güçlü durmuş eşini ve kendisini ezdirmemiş. Sizi ezen kv değil eşiniz ,cidden bunu göremiyor musunuz???

Bu yorum o kadar haklı bir yorum ki anlatamam size.
Yıllarca bende bazı şeyler için kendimi yedim ve sonradan fark ettim ki bütün sorun aslında eşimden kaynaklı.
O arkadamda durmadığı ve bu tarz şeylere izin verdiği için insanlar bizi salak yerine koymuş.
Ve bu salak koyulmaların geri dönüşü olmuyor biliyor musunuz?
O şekilde kalıyor mevzular ve en doğru çözüm o insanlardan uzaklaşmak.
Daha huzurlu oluyor insan, bir süre kafanızdan ve düşüncelerinizden bunları atamayacaksınız.
Sürekli aklınıza gelecek canınız sıkılacak ancak uzaklaşmak iyi geliyor.
O insanları hayatınızdan çıkartmak hele paha biçilemez.

Resmi durumlar haricinde ben görüşmüyorum mesela ve her zaman şöyle düşünüyorum "eşimin akrabaları olabilirler, ancak benim hiç birşeyim değiller, ne kan bağım var ne de bir dostluğum, görmesem de yaşarım."
Zaten hayatıma dair pozitif etkileri olmayan insanlardı, bari negatif olmasın.

Siz de öyle yapın.
Uzaklaşın ve eşinizin hatalarını söyleyin.
Anlasın, sizi gerektiğinde desteklesin ve korusun.
Yoksa daha böyle sorunlar çok başka alanlarda da yaşarsınız.
Tecrübe ile sabit.

Eşiniz ödediyse onun ödediği bellidir ama. Bankaya parayı başkasının borcu için yatırsan da kendi bilgilerini giriyorsun. Ispatlayıp dava açsın eşiniz.
Kp kv de evlerini diğer oğlunun üzerine yapmaya çalıştı ama eşim ben razı değilim herkes hakkını alsın yarın bir gün paylaşılmaz daha kötü olur dedi. İtiraz ettiler ama eşim geri adım atmadı biraz da bnm telkin etmemle. Yoksa yumuşardı. Neyse ev öyle kaldı kimseye verilmedi. Sonra eşimin kardeşi gitti ev aldı 2 yıl önce.
Elti de siz başka şehirde yaşıyorsunuz buraya biz konarız demişti. Bunların amaçları o evi üstlerine alıp ev için biriktirdikleri paraya da son model bi araba almakmış. Planlarını bozduk. Sonra biz öyle yapınca kredi fln bulup ev aldılar

Coklu alinti yapamiyorum tabi ki en basta esim hatali ikinciye ben geliyorum birlikte oturmayi kabul etmememeli kendimizi kullandirmamaliydik.. Cok klasik olacak ama iyi niyetimizden kaybettik bu durumlara dustuk. Maddi manevi kayiptayiz yiprandik..

Esim 12 yillik calisan bi arabamiz yok misal. Digerleri zahmetsiz borcsuz arabalarini aldilar. Bu kesinlikle kiskanclik degil bariz bi haksizligin gostergesi.. kucuk bir ornek sadece
Hatayi bastan yapmissiniz birlikte hayat kurarak

Eltin ve kaynin ise hatayi bastan onlemisler.

Evet maddi manevi kayiptasiniz ama bu saatten sonra yapacak hicbirsey yok

En fazla kv ko elti vs ile gorusmezsiniz

Kaderinize razi olun artik.
Zire bu kaderi siz cizmissiniz:KK66:

Evinizi aldıysanız maddi olarak 4 sene ödediğiniz paranın havaya gitmemesi icin o miktari vermeleri lazim. İlerde iki kardese bölündüğünde o ev sizle kardesi esit pay alırsa sizin ödediğiniz para araya kaynayacak yoksa. Vermeye yanaşmazlarsa da artık kendi bilecekleri iş , görüşmemek için de bir nedeniniz olur.

Okuyup yorumunu esirgemeyen herkese tesekkur ederim..

Suna aciklik getirmek istiyorum arkadaslar biz iyi kotu evimizi aldik. Biz hem kredi hem esyali bir evde 6ay kira odemesi (esimin isinden dolayi 6ay ankarada yasadik o evin kirasi bu) oderken onlarin soz verdikleri iki yil yardim sozunu tam da bu sikisik donemde bizi yuz ustu birakmalari yedigimiz en buyuk kazik oldu.

Cunku kira+ev kredisinden maastan geriye bin lira bile kalmiyordu odonem. Kartlari patlattik borc ustune borc yaptik hala toparlayabilmis degiliz. Onlar bize yardimi kestip kvnin yonlendirmesiyle kaynimin ev pesinatini biriktirdiler.

Evet para kaynimin parasi istedigi gibi harcayabilir. Burda onemli nokta soz verip caymalari yoksa kp in maasi da var. Onlar ogullarina ev alma derdine dustuler kaynimin parasi ortaya gitmemeliydi. Peki bizim paralar neden ortaya gitti kimsenin umru degil tabi.. hatta sirf bu yuzden koye ev yapmadilarki koydeki ev kp in ustune olur kaynimin parasi ortaya gider diye. Kv bunu kendisi soyledi.

Kaynimin oturdugu esimin borcunu ev kp uzerine ortak mal.. evet borcunu esim odedi fakat pesinat diger evden satilan para ile uzerine esim odeme yaparak alindi. Yani burda tapu isteme hakkimiz yok.

Yani kisaca bizim paramiz hepmizin parasi kaynimin parasi kaynimin parasi oldu.

Kovulma olayi da soyle oldu. Dugunden sonra kaynimlarin evine ilk kez gidicez ogun kvde de gelmis bizi de davet ettiler.

Gittik oturduk kv ile zaten limoniyim. Eltim de acayip mesafeli yanimiza gelip bi halhatir bile sormadi falan. Ben de cocuklarla ilgileniyorum. O ara kapi caldi eltim mutfakta. Yani ben de hic oyle art niyet gutmedim kapiya yakinim ve kapiya yoneldim. Yani refleks gibi kapinin calmasina kayitsiz kalamadim biraz da tez canliyim zaten. Oara elti mutfak kapisinda belirdi ve siz oturun dedi.

Ses tonu oyle buyruk bi tavir dikte edici bi iticilik vardi ki buna boyun edip geri donmek istemedim isin dogrusu.

Esini karsilama heyecani duyan bi kadin olsaydi karsimda sizi temin ederim geri cekilir oturudum yerime.

Ama dedigum gibi o tavirdan rahatsiz oldugum icin ve kapiyla burunburuna oldugum icin kapiyi aciverdim.

Gelen kaynimdi. Adamin boynuna bogazina sarilcak ahlim yok zaten en fazla selamlasip gecicem yerime. Ama oyle olmadi benim kapiyi acmamala eltim gelip elimi kapidan ittidi sesini de yukselterek "siz oturun dedim burasi benim evim" dedi..

Ben sok kaynim sok neoldugunu anlamaya calisiyo. O ara sese esim kv geldi onlarda kismen gorduler zaten kapi yakin salona. Esim noluyo nedir bu saygisizlik dedi. Eltim bu sefer esime bagriyo burasi benim evim diye..

O car car oten kvden ses yok gelinini sakinlestirmeye calisyo komsular duymasin diye alip iceri goturdu. Kaynim hic bisey diyemedi onu yine anlayabiliyorum yine cunku ben de dondum kaldim elim ayagim titredi. Terbiyesiz dedigimi hatirliyorum sadece.. apar topar o evi terk ettik..

Bir hafta sonra kaynim evimize geldi ozur diledi. Esim herseyi anlatti. O iki eve de esinin bu tutumundan dolayi gitmeyecegini memleketteki kaynimin aldigi evin babasinin uzerine alinirsa ancak gidecegini anlatti. Cunku burda aslinda babasinin evinden kovuldugunu memeleketteki ev zaten kaynimlarin ordan hadi haydi kovulacagini zaten zamaninda hak gectigini fakat bunu dillendirmedigini bu olayin bu haksizligin giderilmesini gerektiren bi olay oldugunu anlatti.

Kaynim abisine hak verdi. Evi babasinin uzerine verecegini soyledi.

Kv yine devreye girdi. Kaynimi doldurmus etmis bu kararindan vazgecirdi. Ustune bizim uzerimize saldi.

Simdi iki kardes de gorusmuyor. Kaynim evimize gelmiyor cunku ben iftira atarmisim. Artik nasil bir iftira atacaksam...

Velhasil simdi bize dusmanlar. Bu olaylari biz abartiyormusuz ortada kovulma yokmus. Eltim net bi ifadeyle miktirin gidin demeliydi sanirim...

Ortaligi yatistirici bi tutum bi ozur diletmek gizi bi cabalari olmadigi gibi. Bir akraba nisaninda bu olaylardan birkac hafta sonrasiydi eltim "hosgeldin yengecim" diyerek bana sarilmaya calisti.

Evine misafir gittigimizde adimi bile anmayan elti yengecim diyordu. Boyle bi iki yuzluluge tabiki firsat vermedim. Dokunma bana dedim sap gibi kalakaldi.

Kv buradan yuruyo bana o gelmis sen konusmamisin sen uzatiyisun abartiyosun falan..

Pardon dedim o kadar karaktersimi gorunuyorum ordan. Ortada ne bi ozur ne bisey hicbirsey olmais gibi davranmami nasil beklersiniz??

Velhasil iki deli birbirine girsin istiyorum biraz bayramlari tatilleri uzun kis gecelerini birlikte gecirsinler bakalim.

Elti kisisi uzun vadede kendi ayagina kendinin siktigini bi gorsun. Hepsi yavas yavas olacak eminim. Bana dusen sabretmek ama kendimi yatistirmada okadar zorlaniyorum ki..:KK43:

Valla hazır esiniz sizin yaninizdayken ve o caymadan bu durumu sonuna kadar değerlendirin. Bayram seyran adım atmayın oğluyla geliniyle mutlu mutlu yasasınlar. Evinizede sokmayın hiç onları .esinizle mutlulugunuza bakın .

Haklı olmak birşey değiştirmiyor. Siz şuan bakın eşiniz yuvasının arkasındamı diye. Şunu yaptılar bunu yaptılar ı silin aklınızdan. Yapan yapmış bundan sonrası için toparlanın. Aynı hatalara düşmeyin. Haksızlıkla elde edilen herşey er yada geç ilahi adalet karşısında kaybeder. O günüde beklemeyin. Kendi hayatınıza mutluluğunuza bakın derim.

Iyiki buraya yazdim bazi yorumlar cok guzel cok tesekkur ederim:KK200:

Evet tum nu ofkeyle birlikte icten ice onlarin birbirlerine girecekleri gunu bekliyorum. Bunun yanlis oldugunu bile bile yapiyorum bunu:KK43:

Aci bir tecrube oldu benim icin bundan sonrasi icin bunu bilerek hareket etmeliyim..

X