Borik asit ve vajinal mantar

aniston24

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2015
2.267
3.666
İşi yarasında hiç umrumda değil ama şuan hangisi elime hızlı ulaşır diyorum

YorgunKus2323

Üye
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2020
65
19
30
Kullanmaya başlamadım henüz. Şu an hala ilaç filan deniyorum ama sanırım başlayacam . Sizde alt karında inceden inceye sızlama gibi şikayetler yapıyor mu mantar? Ve de idrAr yollarınızı etkiliyor mu?

morkagit

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2020
1.284
3.733
27
Merhaba kızlar, her yerde aradım ama nasıl kullanıldığına dair çok az ve güvensiz bilgiler buldum; öncelikle borik asit nereden temin edebiliriz? Ben internete borik asit yazdım alışveriş kırmana tıkladım ordan gözüme güzel görünen toz formlu bir tanesini aldım, aktarlara da sormakta fayda var. Gelelim uygulama konusuna burada biri kapsül içine yerleştirip fitil gibi kullanmayı önermiş, 1 defa denedim içeride sorun olmadı dışarıya akınca yanma yaptı çünkü asit sonuçta seyreltilmesi lazım o yüzden bu uygulamaya ara verdim sonrasında suya karıştırıp tuvaletten sonra uygulamaya başladım o şimdilik biraz rahatlattı diyebilirim ekstra olarak travazol krem kullanıyorum, gözlemlerimi buraya yazmaya devam edicem sizin de görüş ve öneriniz varsa, bu yöntemle kronik mantar tedavisi oluyorsa bekliyorum
Batikon
Sirke
Kolonya
Üçlüsü. Tabii acı eşiğiniz yüksekse.

Bilseydim

Üye
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2020
202
88
33
Kullanmaya başlamadım henüz. Şu an hala ilaç filan deniyorum ama sanırım başlayacam . Sizde alt karında inceden inceye sızlama gibi şikayetler yapıyor mu mantar? Ve de idrAr yollarınızı etkiliyor mu?
Ben bütün tahlil test tetkik ne varsa yaptırdim iyileştim olarak görünüyor her şey negatif ama idrarımı yaptığım yerde yanma batma geçmedi. Özellikle tuvaletimi yaptıktan sonra inanılmaz batıyo aciyo, ama cisim varken hiçbir belirti yok. Sizin de böyle mi?

yorukshale

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Ocak 2021
61
93
30
daha iki gün önce doktora gittim mantar şikayeti ile.benimde sürekli tekrarlıyor diye ama öncesinde hem sabunla yıkadığım için hemde pamuk olmayan çamaşırlar giydiğim için oluyordu. doktorum bir kapsül(ismini unuttum kutuyuda attım 1 hap olunca) 3 tanede fitil verdi. haftada 2 gün duş alırken 1 litre suya 2 yemek kaşığı sirke koy o şekilde temizle yada haftada 2 gün sirkeli su yapıp içine otur demişti. bunlar geçici çözüm oluyor tabi bu bahsettiğinizi ilk defa duyuyorum

yorukshale

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Ocak 2021
61
93
30
bu arada mantar en kolay vajinadan temizleniyormuş en zoruda tırnak.. vajinanın iyileşmesi 1 gün sürüyor demişti doktorum

aniston24

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2015
2.267
3.666
Bazen yanma ve evet dediğinizi anladım bende de oluyordu.ben şuan borik asiti kullanıyorum çok iyi gidiyoruz 2 martta başladım bakalım daha bir ay yetecek fitilim var

YorgunKus2323

Üye
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2020
65
19
30
Sanki bağırsak florasının bozuk olmasıyla alakalı . Ben antibiyotik içtim 2-3. Kutu ve artık toparlayamıyorum. Probiyotik filan da bir işe yaramıyor. Ve bağırsaklar düzelmeden bu da sürekli tekrarlayacak gibi. Cidden çaresiz kaldım.

Merve

Benim yorgun gönlümde aşkının telaşı var 🥲
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
13 Ocak 2020
20.164
76.539
29
Mune Mune burada da varlar.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 06-12-2021

Hamileliğimin 7. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 235 gün kaldı.

Omuriliği koruyan tüp kapanmış durumda. Hipotalamus (yemeği, cinsel davranışları ve sıcaklığı düzenleyen ara beyin yapısı) bugün yarın şeklini almaya başlayacak. Ağzın ilkel görüntüsü ortaya çıkmaya, gırtlak gelişmeye başlamıştır. Bebeğiniz şimdi C şeklinde ve bir kuyruğu bulunuyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : < 1gr.

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın