Borik asit ve vajinal mantar

daha iki gün önce doktora gittim mantar şikayeti ile.benimde sürekli tekrarlıyor diye ama öncesinde hem sabunla yıkadığım için hemde pamuk olmayan çamaşırlar giydiğim için oluyordu. doktorum bir kapsül(ismini unuttum kutuyuda attım 1 hap olunca) 3 tanede fitil verdi. haftada 2 gün duş alırken 1 litre suya 2 yemek kaşığı sirke koy o şekilde temizle yada haftada 2 gün sirkeli su yapıp içine otur demişti. bunlar geçici çözüm oluyor tabi bu bahsettiğinizi ilk defa duyuyorum

bu arada mantar en kolay vajinadan temizleniyormuş en zoruda tırnak.. vajinanın iyileşmesi 1 gün sürüyor demişti doktorum

Kullanmaya başlamadım henüz. Şu an hala ilaç filan deniyorum ama sanırım başlayacam . Sizde alt karında inceden inceye sızlama gibi şikayetler yapıyor mu mantar? Ve de idrAr yollarınızı etkiliyor mu?
Bazen yanma ve evet dediğinizi anladım bende de oluyordu.ben şuan borik asiti kullanıyorum çok iyi gidiyoruz 2 martta başladım bakalım daha bir ay yetecek fitilim var

Sanki bağırsak florasının bozuk olmasıyla alakalı . Ben antibiyotik içtim 2-3. Kutu ve artık toparlayamıyorum. Probiyotik filan da bir işe yaramıyor. Ve bağırsaklar düzelmeden bu da sürekli tekrarlayacak gibi. Cidden çaresiz kaldım.

Merhaba kızlar, her yerde aradım ama nasıl kullanıldığına dair çok az ve güvensiz bilgiler buldum; öncelikle borik asit nereden temin edebiliriz? Ben internete borik asit yazdım alışveriş kırmana tıkladım ordan gözüme güzel görünen toz formlu bir tanesini aldım, aktarlara da sormakta fayda var. Gelelim uygulama konusuna burada biri kapsül içine yerleştirip fitil gibi kullanmayı önermiş, 1 defa denedim içeride sorun olmadı dışarıya akınca yanma yaptı çünkü asit sonuçta seyreltilmesi lazım o yüzden bu uygulamaya ara verdim sonrasında suya karıştırıp tuvaletten sonra uygulamaya başladım o şimdilik biraz rahatlattı diyebilirim ekstra olarak travazol krem kullanıyorum, gözlemlerimi buraya yazmaya devam edicem sizin de görüş ve öneriniz varsa, bu yöntemle kronik mantar tedavisi oluyorsa bekliyorum
Merhaba nasıl oldunuz iyi geldi mi taharetlenmek iyileştiniz mi

Merhaba
Tam olarak yazabilir misiniz ne alacağımızı ve nasıl kullanacağımızı? Yıllardır bununla mücadele ediyorum, gitmediğim doktor,kullanmadığım ilaç kalmadı. Artik öyle umutsuzum ki,bir umut doğdu içime tedaviye dair..

Hanımlar çok önemli bir şey sorucam. Şeker hastası olan var mı aranizda? Ya da şöyle sorayım çevrenizde şeker hastası olup mantar yaşayan var mı? Galiba bende gizli şeker çıktı. Bugün şeker yüklemesi yapıldı. Eğer gizli şeker hastasi isem ben ömür boyu mantarla mi yasicam demek oluyor bu?? Lütfen bilen yazabilir mi? İnternette biraz okudum ama hep gebelere şeker yüklemesi hakkında yazılar var. Hiç bir şey anlamadım. Şeker hastası isem borik asit işe yarar mı

X